Jaki kraj do życia mając pasywnych dochód pozwalający na wynajem mieszkania za ok 1500EUR + bardzo skromne życie w polskich cenach. Najważniejsze to:
- minimum 7 ciepłych miesięcy w roku pozwalających na pływanie w morzu albo gdzieś w rzekach, jeziorach
- brak realnego ryzyka zejścia z tego świata przez choroby tropikalne, zwierzęta kąsające, wojny, zamachy itp
- służba zdrowia która uratuje życie w razie 'w'

#emigracja #emigrujzwykopem #
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

peak mojej emigracji w #uk to gdy wprowadziłem się do domu zamieszkiwanego przez dwóch polaków
wieczór zapoznawczy, łycha, wóda i grill a gość zaczyna opowiadać

mialem w domu rodziców alkoholików agresywnych i moja siostra chciala sie zabic

skoczyla z 3 albo 4 piętra i zamiast zginąć to jezdzi na wózku

chlop zaczął płakać, drugi gosc wzial kielbaske z grilla i zaczął kisnąc na głos i mówi
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@curiousboi: jeszcze gdy chodzilem do podstawowki to byl tam taki Pawel i ja..jechalem na rowerze i go spotkalem i potem jeszcze pojechalem do biedronki na lody..i po drodze do domu jeszcze do domu pojechalem... ()
  • Odpowiedz
@curiousboi Byłem rok w niemczech i przez 7 miechów mieszkałem z takim pospólstwem. Pamiętam jak przybyła trójka takich ludzi z jednej agencji i jakoś tak się zawsze utrwaliło, że jak z jednej agencji to my ziomki. Poszli któregoś dnia do Rewe, kupili ziemniaki na frytki, obrali je i kulturanie się n------i przy weekendzie i jeden mówi, że idzie do kibla i tak minutę później ja poszedłem do kuchni a ten trzyma
  • Odpowiedz

Jak to wygląda w waszych miastach w PL, Europie? Też macie tylu po^&%#&^nych tuningowców drących rurę pomiędzy blokami? Przejedzie kawałek, zatrzyma się i pałuje, kawałek dalej to samo i wraca no i tak przez kilka godzin praktycznie codziennie. Czy to w PL a konkretnie w Krakowie takie zje^%ne mózgi ludzie mają? Czy na zachodzie istnieje coś takiego jak prawo i jego egzekwowanie?

#polska #emigracja #emigrujzwykopem #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: obecnie mieszkam w małym miasteczku około 9k mieszkanców. Gamonie, gnojki co chwile jeżdżą na przelocie. Nie ważne czy to g---o 1.9 tdi 90KM czy dorobił sie przez 4 lata na saksach i kupił r-------e BMW serii 3, albo od starego wziął coś nowszego. Nadupcaja ile wlezie. Władze miasta zaczęły montować progi zwalniające na prostych odcinkach pobocznych dróg by te zwierzeta nie mogly gazować do odciny. Natomiast problem można łatwo
  • Odpowiedz
Który kraj do życia i roboty lepszy? Norwegia czy Dania? A może jeszcze jakiś inny? Belgia, Szwecja, Irlandia? Biorąc pod uwagę takie aspekty jak: wbicie się na rynek pracy z angielskim, stosunek cen wynajmu i życia do zarobków, podejście ludzi do imigrantów, możliwość znalezienia pracy bez delegacji bezpośrednio w miejscowych frimach, koszt utrzymania samochodu.

#emigrujzwykopem #praca #pracbaza #pytanie #pytaniedoeksperta
#emigracja
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wróciłem do Polski z Niemiec.

Powiem tak, nie obrażjąc niemców. Ale to co się słyszy, jakie to u nich och i ach jaki to wspaniały kraj...
G---o owinięte w 100 euro

Wole być biedny tutaj, niż tam "bogaty"
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Schwarzfahrer: miasta, szczególnie duże - tak, g---o, jak w całej Europie Zachodniej. Natomiast w kwestii mniejszych miejscowości Polska niestety jest 100 lat za Niemcami i cofa się w rozwoju.
  • Odpowiedz
@Schwarzfahrer: jak sie zaprzesz jak baran i bedziesz szukal negatywow to i na raju na ziemi znajdziesz negatywy ( ͡º ͜ʖ͡º) pamietam ten Twoj wczesniejszy wpis, wiec rozumiem, ze to tez jakas forma wyladowania emocjonalnego i usprawiedliwienia przed soba decyzji o powrocie, co kto lubi. Na pewno niemcy nie sa takim krajem jakim byly kiedys i zyjac tu i placac na ten uposledzony system nie
  • Odpowiedz
Ludzie ktorzy w PL mieszkali w bloku PRL, obecnie za granicą rowniez w mieszkaniu w bloku. Norwegia, Szwecja, Dania. Slychac sasiadow?

Wynajmuje z trzech stron skrajne ale powyzej jakis patus a raczej dwoch chyba bardzo dobrych kolegow. No doslownie całą noc o czymś p.lą. uuuu, łeeee, urwaaaa, uuuj, huhu. A co gdybym mial sasiadow z kazdej strony. Czy pod tym wzgledem czyms sie rozni budownictwo za granicą od b0lskiej wielkiej plyty?

#
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do ludzi zyjacych na stale lub dluzej obczyznie. Czy rozwazaliscie wyjazd do roznych krajow? Jesli tak to dlaczego wyjechaliscie akurat tam gdzie jestescie i jaki to kraj?

U mnie: chce zyc gdzies na wsi lub malym ale nie upadlym miasteczku w otoczeniu gór/wzgórz i miec przestrzen ale znam tylko angielski wiec rozwazam Norwegię, Irlandię, Islandię. Islandia daleko, drogo, kiepska pogoda i ciezko o mieszkania. W Irlandii mieszkania rowniez bardzo drogie chociaz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nieznamniepamietam: podstawa to znać język. Nie wyobrażam sobie przeprowadzki do kraju gdzie ktoś coś do mnie mówi, a ja go ni w ząb nie rozumiem. Albo nie potrafię powiedzieć o co mi chodzi. Telefon z translatorem google to nie rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@Tomek3322:

Ja nie licze jakos na socjalizacje, bede sie uczyl Norweskiego bedac na miejscu ale nie jakos intensywnie wiec pewnie nativem norweskim nigdy nie zostane. W ofertach pracy zwykle wymagany jest angielski wiec raczej komunikacja bedzie w tym jezyku? Jesli znalbym niemiecki bez zastanowienia byalby to Austria.
  • Odpowiedz
Mieszkalem sobie ze starymi, babką i bratem na rodzinnej beskidzkiej wsi. Praca kiepska ale tez koszty zycia zadne. Okolicami z pieknymi górkami, terenami widokowymi i przestrzenią jaralem sie jak malo czym ale ludzie tam wliczając w to wiekszosc rodziny mieszkającej przy soboe na kupie brzydze się jak mało czym. Ta rubasznosc, wchodzenie do czyjegos domu jak do siebie, krzykliwosc, kłotliwosc. Jedziesz sobie gdzies, zostawiasz samochod na jakims parkingu czy miejscu pod lasem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zalozmy, ze odloze na jakis maly szkieletowy caloroczny domek na wsi i maksymalnie uniezaleznie sie od oplat. Ile dzis trzeba miec na zycie i oplaty zyjac samemu?

Zalozenia:
. 70m wspolczesny szkieletowy domek, pompa ciepla, fotowoltaika, magazyn energii, 2 taryfy itd - podobno ciagle mozna wyjsc na zero oprocz oplat stalych.
. Maly samochod elektryczny i ladowanie z tego pradu z PV
. Wlasna przydomowa oczyszczalnia
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: mam prawie wszystkie sprzęty, które wymieniłes (brak tylko magazynu energii, bo PV na starych zasadach). Dom jest dwa razy większy jak twój planowany. Opłaty są następujące:
350 zł/mc za prąd
92 zł/mc za śmieci
120zł/kwartał podatek od nieruchomości
400 zł/rok opróżnienie szamba eko
400 zł/rok przegląd
  • Odpowiedz

✨️ Najlepsze kraje do emigracji: Kanada, USA czy Australia?
Jaki kraj najlepszy Waszym zdaniem do #emigracja? Pytam z czystej ciekawości, jakie macie opinie. W Kanadzie i Stanach byłem, w Australii jeszcze nie, ale mam w planie odwiedzić. Najważniejsze aspekty, to przestrzenie, poziom życia i dostęp do rynku pracy (szerokorozumiana branża technologiczna, obecnie #pracait). Dobrze też wziąć pod uwagę poziom trudności związany z wizami i formalnościami. Nie

Króry kraj?

  • Kanada 36.3% (33)
  • USA 14.3% (13)
  • Australia 49.5% (45)

Oddanych głosów: 91

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: USA zmienia się w oligarchiczny reżim na poziomie kacapstanu, z tą różnicą, że u kacapów przynajmniej jest system powszechnej ochrony zdrowia.

Więc, o ile nie jesteś oligarchą z miliardami na koncie i nie dostawałeś zaproszeń na wyspę Epsteina, to emigracja do USA jest, łagodnie mówiąc, nieperspektywiczna.
  • Odpowiedz
@cotozazycie: Austria to ciekawy kierunek, kawalerki są tanie, bo większość osób szuka 2-3 pokojowych mieszkań, masz 13-14 pensje, świetne powietrze, wspaniała przyrodę. Do Szwajcarii trudniej się dostać, chyba ze masz jakieś grube skille, ale to taka Austria na sterydach. Utrzymanie samochodu w Austrii jest dosyć drogie, ale za to jest zajebista komunikacja, wszędzie dojeżdża szybki pociąg. Dużo osób zna angielski, ale jak wszędzie w niemiecko języcznych krajach, będziesz musiał nauczyć
  • Odpowiedz
@cotozazycie: to trochę taka gra w rosyjska ruletkę wiesz? Z tym przedłużaniem tablic rejestracyjnych. Osobiście? Nie radze. Można dostać kare. Ja się wykaraskałem z tego, bo miałem auto na firmę i znałem bardzo dobrze niemiecki, a po kontroli policyjnej, sam zgłosiłem się na policje, ze jędze na PL blachach i wytłumaczyłem dlaczego, zanim cokolwiek przyszło z urzędu. Nie warto, kara jest zbyt duża. ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
Gdzie teraz wyjeżdżają młodzi ludzie po szkole średniej i jakiej pracy się łapią, żeby zarobić na studia (chociaż na pierwszy semstr), odciąć się od niesłużącej zdrowiu psychicznemu rodziny i nabyć tę legendarną niezależność?
Pod koniec zeszłego roku wbiłam osiemnasty lvl i od razu po maturze planuję ewakuować się z domu rodzinnego.
Myślałam o pracy w jakimś kołchozie za granicą z zakwaterowaniem (wyeliminowałoby to największy problem jakim jest znalezienie dachu nad głową), ale
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niuska: infuencerka albo inna internetowa persona.
A jak nie jesteś gruba i brzydka to OF.
Ewentualnie murzyńska kutanga na Erasmusie i potem zasiłek z MOPSu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

Myślę o emigracji w celach zarobkowo życiowych w Europie, czyli największe zarobki oraz życie na miejscu a nie odkładanie a potem powrót do Polski, jaki kraj wybrać ? Inny możecie w komentarzach napisać
#emigracja #emigrujzwykopem

Który kraj Europy najlepszy do zarabiania

  • Szwajcaria 44.4% (12)
  • Dania 7.4% (2)
  • Norwegia 11.1% (3)
  • Luksemburg 22.2% (6)
  • Belgia 14.8% (4)

Oddanych głosów: 27

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #emigracja. Mam pytanie, czy z waszego doswiadczenia zyjac w innych krajach, spotkaliscie sie z podobnymi sytuacjami jak w ponizszym znalezisku?
https://wykop.pl/link/7914633/dyrektor-szpitala-wpadl-za-137-km-h-dzwoni-do-starosty-on-do-zastepcy-komendan

Chodzi mi o lokalne ukladziki, podejscie do prawa rodem rowny i rowniejszy... ciagle sie slyszy o takich akcjach w Polsce, zwlaszcza tej powiatowej, gdzie reka reke myje i wszedzie sa uklady i ukladziki, a kazdy z kazdym wodke pije. Kojarzy mi sie to ze wschodem - glownie Rosja...

Ciekawi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@twardy-zawodnik: w krajach odpowiadających za rozwój świata bycie szczerym i odpowiedzialnym to norma, bo to właśnie na tym opiera się zaawansowana technicznie gospodarka

nie da się oprzeć przemysłu na oszustach i głupcach dlatego Polska i np. kraje Afrykańskie nigdy nie dorobiły się zaawansowanej gospodarki, relacje władza-obywatel też są zupełnie inne, bo władza ma świadomość że o sile kraju stanowią jego ludzie a nie dotacje z unii czy wujek sam
  • Odpowiedz
Czy komuś z was, albo z bliskich udało się wyemigrować do USA?
Ciekaw jestem jaką ścieżką najlepiej.

Losowanie zielonej karty to jest gra w totka.

Zostają wizy L1 i H-1B.
kozaZnochala - Czy komuś z was, albo z bliskich udało się wyemigrować do USA? 
Ciekaw...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
z jakiego powodu chcesz emigrować właśnie do USA?


@Tommy__: nie o tym jest wątek.

Ale jeśli cię to ciekawi - bo to moje miejsce na ziemi. Zwiedziłem kawał świata, w USA pobyłem kilka miesięcy w sumie i wiem, że chcę tam być po prostu i to jest moje miejsce. Mam tu na myśli stan Kalifornia, żeby być precyzyjnym.
  • Odpowiedz
W Stanach jak wiadomo są tzw miasta sanktuaria gdzie nielegalni są chronieni przed deportacją, jednak nie widzę wśród nich Tampy na Florydzie. Jak tam wygląda sytuacja? Zapytam wprost: "da się?". I dalej. Czy przebywając tam nielegalnie przez pewien czas można uzyskać wizę na pracę tymczasową H-2B lub H-2A i tak dociągnąć do naturalizacji na nich ewentualnie na studenckiej czy trzeba mieć ciągłość legalnego pobytu?
Czytam w sieci, że będąc w Stanach można
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest możliwość legalnie wyjechać i pracować w Stanach przez 3 lata na wizie H-2B(prace tymczasowe), potem znów 3 lata na H-2A(prace w rolnictwie) albo znów na H-2B szczególnie w stanach gdzie są braki tego typu pracowników jak Alaska? Potem naturalizacja. Z tego co pobieznie czytam to sa wizy max 3 letnie.

#usa #emigracja #emigrujzwykopem #pytaniedoeksperta
#pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jest możliwość legalnie wyjechać i pracować w Stanach przez 3 lata na wizie H-2B(prace tymczasowe), potem znów 3 lata na H-2A(prace w rolnictwie) albo znów na H-2B szczególnie w stanach gdzie są braki tego typu pracowników jak Alaska? Potem naturalizacja. Z tego co pobieznie czytam to sa wizy max 3 letnie.


@cotozazycie: Myślę, że jeśli jesteś Polakiem i masz jakieś konkretne umiejętności faktycznie chcesz pracować to jak najbardziej jest
  • Odpowiedz

Jaki klimat do zycia lepszy?

Lagodne temperatury ok 5 - 15stC, pochmurno, deszczowo i wilgotno jak w Irlandii czy kontynentalny w stylu srodkowej Kanady. Zimy -25stC, lata sloneczne, suche i troche cieplejsze, dluzsze niz w PL?

#emigrujzwykopem #podroze #mieszkanie #pytanie #pytaniedoeksperta
#emigracja

No jaki?

  • Srodkowa Kanada 65.1% (28)
  • Irlandia 34.9% (15)

Oddanych głosów: 43

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: Irlandzki klimat jest w chvj depresyjny...jak zaczynałem tu mieszkać, to w zasadzie idealnie mi pasował, bo najbardziej lubię wiosnę i jesien, a nie znoszę upałów i mrozów. Jednak w Irlandii jesień trwa niemal caly rok, a wiosny jest kilka tygodni. Do tego kilka razy w roku huragany itp. Sa lata, gdzie w niektorych rejonach deszcz nakvrwia 360 dni w roku....jak nawet ktos lubi taka aurę, to tylko do czasu.
  • Odpowiedz