Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko204
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
kucober

kucober

Dołączył 16 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 468
  • Znaleziska 427
  • Mikroblog 41
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1

295

Tylko 5% Polaków uważa, że to dobry czas na zakup nieruchomości

Tylko 5% Polaków uważa, że to dobry czas na zakup nieruchomości

Po latach kupowania wszystkiego jak leci przez rządowe programy dopłat, na rynku nieruchomości nastąpiło tąpnięcie nastrojów. Najnowszy raport portalu nieruchomosci-online.pl za II kwartał 2026 roku nie pozostawia złudzeń: lawinowo rośnie liczba osób chcących sprzedać mieszkanie, a ubywa chętnych

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 23.06.2026, 06:27:48
  • 98
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
kucober
kucober przedwczoraj, 05:03:59 via Wykop
  • 0
@Kangur100: obecnie zwrot z wynajmu daje taki sam procent jak obligacje 10-letnie. Więc wsadza kasę w obligacje

738

Fakty TVN odleciały. "poseł atakuje kobiety, które cierpią".

Fakty TVN odleciały. "poseł atakuje kobiety, które cierpią".

"W niedzielnym materiale o mojej kontroli poselskiej w OHP nie zobaczyliśmy rzetelnego wyjaśnienia sprawy. Zobaczyliśmy emocjonalną narrację: poseł atakuje kobiety, które cierpią. (...) Rozmawiałem z TVN około 10 minut. W materiale pokazano kilka sekund. Nie pokazano sedna kontroli"

cepheus
z
facebook.com
dodany: 15.06.2026, 06:53:21
  • 83
  • #
    polska
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    tvn
  • #
    jozefaciuk
kucober
kucober 15.06.2026, 13:42:59 via Wykop
  • 1
@MiKeyCo: to nie jest tylko narzędzie lewicy. Każda partia bardzo dobrze gra emocjami. Prawicą emocjami związanymi ze strachem przed uchodźcami, obcjokrajowcami, gejami a nawet kobietami.

68

Katastrofa na rynku IT: Największe zwolnienia w branży tech od prawie dwóch lat

Katastrofa na rynku IT: Największe zwolnienia w branży tech od prawie dwóch lat

Amerykańskie firmy technologiczne ogłosiły w maju 38 242 zwolnienia - najwięcej od sierpnia 2024. Od początku roku branża zapowiedziała ponad 123 tys. cięć, o 65% więcej niż przed rokiem.

BlackpillMonster
z
spokesman.com
dodany: 10.06.2026, 03:48:15
  • 48
  • #
    programista15k
  • #
    programowanie
  • #
    pracait
  • #
    korposwiat
  • #
    kryzysit
  • #
    pracbaza
kucober
kucober 10.06.2026, 10:12:55 via Wykop
  • 13
@czwartafaza: ja znam sporo ludzi co szli z pasji po 8 latach z--------u sie wypalili zawodowo i ich wydajność jest słaba ¯\(ツ)/¯


@Pawel993: Wypalenie zawodowe w IT jest złożonym tematem. Z mojej perspektywy jest kilka powodów:
1. Ludzie zrobili sobie z kariery grywalizację. Chcieli jak najszybciej odhaczać kolejne kroki i osiągnięcia, po dwóch latach być seniorem a po kolejnych dwóch principalem. Jeżeli nie dawał im tego obecna firma to szli

751

Kupujesz słuchawki z funkcją. Serwis ją wyłącza. Rękojmia odrzucona XD

Kupujesz słuchawki z funkcją. Serwis ją wyłącza. Rękojmia odrzucona XD

Cześć Mirki i Mirabelki! Kupiłem słuchawki Sony WH-1000XM5 w Media Markt i złożyłem reklamację z tytułu rękojmi, bo urządzenie nie działało zgodnie z funkcjonalnością opisaną przez producenta. Słuchawki zaczęły same się wyłączać podczas użytkowania, mimo że były nadal używane i podłączone poprzez bl

ziomal1234
z
wykop.pl
dodany: 09.06.2026, 16:48:19
  • 193
  • #
    polska
  • #
    januszebiznesu
  • #
    uokik
  • #
    prawo
  • #
    bezprawnik
  • #
    wykopefekt
kucober
kucober 09.06.2026, 20:37:39 via Wykop
  • 5
Wszyscy piszą o Sony a kolega zgłosił rękojmię :) J...ć Media Markt. Ja tam już nie kupuję, po tym gdy chcieli mi sprzedać puste pudełko bez produktu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

80

Elektrycy, a nie spece od AI. Tak rośnie nowa klasa średnia

Elektrycy, a nie spece od AI. Tak rośnie nowa klasa średnia

Do niedawna przepustką do klasy średniej był dyplom dobrej uczelni i dobry "biurowy" fach w ręku. Dziś tradycyjna klasa średnia przeżywa potężny kryzys. Rośnie natomiast zapotrzebowanie na "manualnych" specjalistów.

Victor_Manzon
z
businessinsider.com.pl
dodany: 08.06.2026, 00:23:26
  • 129
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
kucober
kucober 09.06.2026, 07:04:39 via Wykop
  • 1
@kwanty: Kolejne p--------y. Nikogo AI nie wyślizgało. Powielanie nagłówków z onetu i innych źródeł gdzie raz piszą o AI a raz o Rozenek.

W ostatnich latach zaliczyliśmy dużą korektę po bumie zatrudnienia zaraz po Covidzie. Dodatkowo firmy w naszym regionie padają ponieważ były nastawione na outsourcing. Tanie pieniądze w USA się skończyły i teraz nikt nie rzuca nimi na lewo i prawo. Nagle okazało się, że outsourcing to nie jest
kucober
kucober 09.06.2026, 08:23:55 via Wykop
  • 0
@kwanty: Pracuję prawie 20 lat dla firm w USA, w tym dla firm notowanych na NASDAQ, włączając w to firmy z pierwszych stron gazet. Współpracuję z firmami w Polsce, także z tymi dostarczającymi outsourcing, pracuję/pracowałem w firmach na każdym etapie finansowania. Myślę, że mam jakieś podstawy żeby jednak komentować ten temat.

Chcesz podyskutować dlaczego nie ma pracy dla juniorów? czy po prostu chciałeś sobie porzucać jakieś przeczytane opinie i komentarze.

350

Od dziś mandat dla rodzica za brak kasku u dziecka. Nawet na wrotkach i deskorol

Od dziś mandat dla rodzica za brak kasku u dziecka. Nawet na wrotkach i deskorol

3 czerwca 2026 roku - to dzień, który wprowadza wiele zmian w prawie o ruchu drogowym w Polsce. Te dotkną nie tylko kierowców, ale także nieletnich użytkowników jednośladów oraz ich rodziców. Mandat w niektórych sytuacjach może okazać się najniższym wymiarem kary.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 07:20:03
  • 207
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    policja
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
kucober
kucober 03.06.2026, 10:37:16 via Wykop
  • 10
@chmiels: Kolega wyżej ( @Tupteq ) podał fajne badania i wnioski. Z drugiej strony dostaliśmy Twój debilny komentarz. No i taki to jest ten Wykop, gdzie normalni ludzie, którzy chcieliby podyskutować na różne tematy mieszają się z takimi jak Ty.
Zopyross
Zopyross
24.05.2026, 06:08:32
  • 1383
Wczoraj przy obiedzie u rodziny ciotka opowiadała, jak to córka jej koleżanki WYGRAŁA casting na wynajem mieszkania. 10 chętnych, centrum Olsztyna, 2.5k za 50 metrów, ładnie urządzone itp. Bo ona nie paląca, umowa o pracę i że zrobiła "dobre wrażenie" na landlordzie.
A ja tylko jadłem zupę (całkiem smaczną bo krem pomidorowy) i mruczałem pod nosem z niedowierzaniem, jakie upodlenie i wstyd tak się płaszczyć za możliwość przespania się w cudzej sypialni.
  • 196
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kucober
kucober 25.05.2026, 08:29:19 via Wykop
  • 1
Jeżeli przepisy pozwalające pozbyć się lokatora byłyby normalne to nikt nie robiłby castingów. "Casting" jest niestety po to aby jak najbardziej ograniczyć ryzyko dla właściciela mieszkania. Nikt nie chcę się bawić w takie rzeczy ale nie ma wyjścia.
  • Odpowiedz

331

PlayStation zamyka drzwi przed graczami PC. Sony wraca do gier na wyłączność

PlayStation zamyka drzwi przed graczami PC. Sony wraca do gier na wyłączność

Sony oficjalnie potwierdziło zmianę strategii dotyczącej wydawania swoich największych gier poza konsolami PlayStation. Firma zamierza ponownie mocniej chronić ekskluzywność swoich produkcji. Dotyczy to przede wszystkim gier singleplayer. Gry-usługi będą multiplatformowe.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 19.05.2026, 08:57:38
  • 319
  • #
    playstation
  • #
    steam
  • #
    gry
  • #
    komputery
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
kucober
kucober 20.05.2026, 06:18:24 via Wykop
  • -1
@KrosseQ: jest masa osób, która nie chce i nie kupi PCta żeby czasem wieczorem odpalić sobie jakąś grę. Żadna firma nie zignoruje takiego rynku i klienta docelowego.
kucober
kucober 20.05.2026, 07:43:55 via Wykop
  • 0
@Chosen_Fox: To jest dalej na PC lub maca. Jedyne rozwiązanie żebym nie musiał siedzieć przy kompie to steam deck. Potrzebny jest najwyższy abonament (>1000 PLN). Swoje PS5 mam już jakieś 4 lata. Więc tak raczej średnio opłacalne.
chanoja
chanoja
14.05.2026, 04:58:08
  • 951
Postawili mi chałupę wczoraj, w kilka godzin(。◕‿‿◕。) #budujzwykopem
chanoja - Postawili mi chałupę wczoraj, w kilka godzin(。◕‿‿◕。) #budujzwykopem

źródło: 17961

Pobierz
  • 403
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kucober
kucober 14.05.2026, 10:19:46 via Wykop
  • 3
zakompleksione polaczki muszą wydać melona na dom murowany, w--------ć się w kredyt na 30 lat a potem w tym domu tylko spać bo trzeba z---------ć na spłatę. W naszym klimacie nie ma klęsk żywiołowych, nie trzeba stawiać molocha z betonu. Będą kpić i stękać bo tak na prawdę zazdroszczą, że ktoś sobie mieszka bez ogromnych zobowiązań finansowych


@adam-pajac: Trzeba być mocno zakompleksionym frustratem, żeby pisać o Polakach "polaczki". A żeby nie
  • Odpowiedz

724

LOT pozywa Boeing

LOT pozywa Boeing

Linie lotnicze domagają się odszkodowania od amerykańskiej firmy. Wskutek "kłamstw i oszustw" odnośnie 737 MAX, Lot miał być stratny na około 250 mln. dolarów.

Rostovskyy
z
bankier.pl
dodany: 13.05.2026, 08:01:35
  • 75
  • #
    samoloty
  • #
    polska
  • #
    usa
  • #
    boeing
  • #
    transport
  • #
    lotnictwo
kucober
kucober 13.05.2026, 11:40:17 via Wykop
  • 94
@Chris_Karczynski: Obserwuj temat podatku cyfrowego w Polsce od big techów z USA. Pewnie szybko dostaniesz odpowiedź :)

686

KSeF i bezpeczeństwo danych....

KSeF i bezpeczeństwo danych....

Polski KSeF jako jedyny taki system w Europie przepuszcza ruch z wrażliwymi danymi biznesowymi przez infrę zagranicznego podmiotu prywatnego....

jeyzee
z
cloudforum.pl
dodany: 07.05.2026, 18:22:32
  • 57
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    ksef
  • #
    ksiegowosc
kucober
kucober 08.05.2026, 06:23:39 via Wykop
  • 20
@redou: Ale co ty porównujesz. W przypadku ksef mówimy o obowiązku nałożonym przez Państwo, które to Państwo nie zadbało o bezpieczeństwo tych danych.

344

Klub ultrabogatych w Europie urósł o 26% w pięć lat, prowadzą Niemcy

Klub ultrabogatych w Europie urósł o 26% w pięć lat, prowadzą Niemcy

Polska na 12. miejscu, ale ostatnio przegoniliśmy Norwegię, Irlandię i Portugalię

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 06.05.2026, 15:05:16
  • 102
  • #
    statystyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    niemcy
kucober
kucober 08.05.2026, 06:17:08 via Wykop
  • 0
@larkinflight: to teraz zestaw sobie produktywność z PKB. Rosnącą produktywność nie jest gwarantem bogacenia się.

819

Koniec z ignorowaniem kandydatów! Petycja przeciwko ghostingowi na rynku pracy

Koniec z ignorowaniem kandydatów! Petycja przeciwko ghostingowi na rynku pracy

Mamy dość braku odpowiedzi od rekruterów. Podpisz petycję, aby zmusić firmy do szacunku wobec osób szukających pracy.

Lion324
z
petycjeonline.com
dodany: 04.05.2026, 13:31:59
  • 250
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    hr
  • #
    gospodarka
  • #
    januszebiznesu
  • #
    pieniadze
kucober
kucober 05.05.2026, 09:04:23 via Wykop
  • 11
@El_Kamilos23: Ludzie oczekują po prostu jakiś standardów, poziomu minimum. Szufladkowanie ich ze względu na pokolenie jest po prostu głupie.

Sam zatrudniłem już dziesiątki osób. Każdy kandydat, którego odrzucaliśmy dostawał szybkie info, że odpadł. To nie jest dużo wysiłku.

440

Tłumacze - Ten zawód AI wycięło jako jeden z pierwszych

Tłumacze - Ten zawód AI wycięło jako jeden z pierwszych

Radek pierwsze pieniądze na tłumaczeniach zarobił jeszcze na studiach, 19 lat temu. Chwilę później założył firmę i praco

aleksc
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 04.05.2026, 03:23:24
  • 338
  • #
    praca
  • #
    polska
kucober
kucober 04.05.2026, 16:59:24 via Wykop
  • 5
@jakucam: nie ma czegoś takiego jak gwarantowane tłumaczenie w przypadku AI. Zajmie światu jeszcze długie lata uporządkowanie tematu odpowiedzialności za decyzje, gdzie zaangażowane jest AI. Żadne prawo nie zezwoli na zastąpienie przez AI miejsc, gdzieś ktoś musi coś poświadczyć i za coś odpowiadać.

Dlatego tłumacze przysięgli będę jeszcze bardzo długo, tak samo jak wszystkie zawody które muszę mieć zezwolenia bo biorą odpowiedzialność za rezultat swojej pracy.

2628

Prezydent Katowic kupił sobie limuzyne przez spółkę żeby ukryć przed ludźmi

Prezydent Katowic kupił sobie limuzyne przez spółkę żeby ukryć przed ludźmi

Luksusowa limuzyna dla prezydenta została kupiona przez miejską spółkę, żeby tak bardzo nie rzucało się to w oczy. Ale trudno, żeby się nie rzucało, skoro mowa o samochodzie za około 600 000 zł.

piotr-szczerek
z
katowice24.info
dodany: 02.05.2026, 09:05:46
  • 220
  • #
    katowice
  • #
    slask
  • #
    samorzady
  • #
    polityka
kucober
kucober 02.05.2026, 13:41:48 via Wykop
  • 4
@eSUBA94: można nie lubić marki ale to jest samochód premium. Oferuje silniki, których nie znajdziesz w markach “pospolitych”, lepsze rozwiązania technologiczne i komfortowe których także nie znajdziesz w innych markach.

Uwaga, nie mylimy marek premium z markami luksusowymi. Audi nie jest marką luksusową ale z pewnością nie można pisać że nie jest marką premium.
kucober
kucober 02.05.2026, 14:17:41 via Wykop
  • 1
@eSUBA94: dzięki za komentarz. Chyba mam odpowiedź na pytanie które sam zadałeś: “ chyba że jestem debilem” :)

400

Sąd II instancji: Prawomocny wyrok dla Rafała Zaorskiego za insider trading

Sąd II instancji: Prawomocny wyrok dla Rafała Zaorskiego za insider trading

Sądy dwóch instancji nie miały wątpliwości: Rafał Zaorski w 2018 r. wykorzystał informację poufną dotyczącą Merlin Group z rynku NewConnect. I za popełnienie tego przestępstwa musi zapłacić 250 tys. zł grzywny. Znany spekulant zapowiada kasację do Sądu Najwyższego.

51431e5c08c95238
z
pb.pl
dodany: 29.04.2026, 15:06:57
  • 52
  • #
    zaorski
  • #
    polska
  • #
    gielda
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    prawo
kucober
kucober 30.04.2026, 05:04:27 via Wykop
  • 4
@mrsev: “ bo często miał rację (chociaż timing był zły)”. lol, faktycznie, świetny specjalista.
kucober
kucober 30.04.2026, 07:07:18 via Wykop
  • 3
@mrsev: wyczuwam zabawną dyskusję. Twierdzisz, ze zły timing jest dobry z przypadku cfd?
kucober
kucober 30.04.2026, 09:38:04 via Wykop
  • 1
@mrsev: Oj kolego zdziwiłbyś się gdybyś zobaczył jaki mam podatek z PIT-38 z inwestycji. Ale nie będziemy sobie tutaj mierzyć długości zwłaszcza, że internet przyjmie wszystko.

Napiszę jeszcze raz. Pisanie, że jakiś inwestor ma "zły timing" i jednocześnie zachwalanie go, jest po prostu słabe.

1205

Pepsi 0,3 - 14,99 wtf?

Pepsi 0,3 - 14,99 wtf?

Od dłuższego czasu patrzę na ceny napojów w restauracjach i to już jest jakiś kosmos. 14,99 zł za 0,3L Pepsi, kiedy obiad kosztuje 35 zł czyli napój to prawie połowa ceny dania. Serio? Dla mnie to koniec, nie kupuję już Pepsi, Coli ani nic z tych koncernów w restauracjach. To jest zwykłe przegięcie

marcin-login
z
wykop.pl
dodany: 24.04.2026, 18:39:34
  • 493
  • #
    januszebiznesu
  • #
    patologia
  • #
    absurd
kucober
kucober 26.04.2026, 07:11:59 via Wykop
  • 0
@pioter_ciemiezca: Ale masz niezłe kompleksy.
kucober
kucober 26.04.2026, 08:37:48 via Wykop
  • 1
@pioter_ciemiezca: I to wszystko wiesz o mnie z komentarza, że masz kompleksy? :)

Pisanie o Polakach: “wy”, “polaczki” i wywyższanie się pokazuje kim jesteś.

453

UE chce ograniczyć popyt na paliwo

UE chce ograniczyć popyt na paliwo

Współdzielenie samochodów, ograniczenie prędkości oraz praca zdalna to jedne z możliwych rozwiązań.

staryjednaknowy
z
forsal.pl
dodany: 24.04.2026, 05:09:25
  • 211
  • #
    europa
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    ropa
  • #
    prawo
kucober
kucober 24.04.2026, 17:33:13 via Wykop
  • 13
Proponuję ograniczyć loty prywatnymi samolotami oraz tankowanie jachtów. No ale nikt nie będzie mieć na to wystarczająco dużych jaj.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

308

Problemem nie jest już liczba dostępnych mieszkań, lecz ich realna przystępność

Problemem nie jest już liczba dostępnych mieszkań, lecz ich realna przystępność

W Polsce dostępność tanich mieszkań na wynajem będzie większa - powtarzają politycy koalicji rządzącej. Póki co to jedynie polityczne obietnice. A jaka jest rzeczywistość?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 13.04.2026, 11:26:52
  • 127
  • #
    polska
  • #
    polskiepato
  • #
    nieruchomosci
  • #
    ekonomia
kucober
kucober 13.04.2026, 14:21:14 via Wykop
  • 0
@Dupa01: Ale co "tyle to nie"? Według ostatnich danych mamy 1,8mln pustostanów, jeżeli odliczysz te należące do gminy (70-75tys) lub wymagające remontu to wciąż zostaje bardzo dużo mieszkań których ludzie nie chcą wynajmować.

372

oleole.pl nie chce wymienić pamięci ram w ramach reklamacji ustawowej.

oleole.pl nie chce wymienić pamięci ram w ramach reklamacji ustawowej.

Cześć Mirki i Mirabelki!!! Mam problem z reklamacją w sklepie oleole.pl Nie mogę doprowadzić do wymiany wadliwego modułu pamięci ram, choć sklep uznał reklamacje za zasadną nie chce wysłać mi nowego zestawu kości. Zamiast tego proponuje zwrot pieniędzy. Wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt niekorzystn

inko-gnito-1441810
z
wykop.pl
dodany: 07.04.2026, 09:09:23
  • 154
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    oleole
  • #
    reklamacje
  • #
    rekojmia
  • #
    ram
kucober
kucober 07.04.2026, 11:20:46 via Wykop
  • 166
Nic nie wskórasz. W ramach reklamacji, sprzedawca ma prawo zmiany sposobu rozwiązania reklamacji. Bez problemu może się zasłonić, że nie ma takiego towaru (inna litera w oznaczeniu produktu jest wystarczająca) i zwrócić pieniądze. Temat przegrany.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kucober
kucober 08.04.2026, 05:05:36 via Wykop
  • 0
@zweistein: kolego, w Twoim linku jest napisane:

wymiana produktu na nowy – sprzedawca może nam odmówić jeśli jest to opcja niemożliwa do zrealizowania (nie ma już w sprzedaży naszego produktu) lub wymaga nadmiernych kosztów (np. naprawy wymaga tylko jeden i w dodatku tani element produktu)

To jest dokładnie to co napisałem. Sprzedawca wybrał inną formę rozwiązania reklamacji z powodu braku towaru. Ma do tego prawo. Koniec tematu.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.07.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 19.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.03.2015

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking