Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bachus

bachus

Dołączył 17 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 45314
  • Znaleziska 28968
  • Mikroblog 16346
  • Obserwujący 45
  • Obserwowane 35

313

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy powoduje tzw. wypalenie mózgu

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w pracy powoduje tzw. wypalenie mózgu

W badaniu 14 procent pracowników stwierdziło, że doświadczyło zmęczenia psychicznego wynikającego z nadmiernego wykorzystywania narzędzi AI, interakcji z nimi i/lub nadzorowania ich w zakresie przekraczającym możliwości poznawcze. Odsetek ten był najwyższy wśród osób zajmujących się marketingiem,

konto usunięte
z
futurism.com
dodany: 08.03.2026, 21:51:36
  • 140
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • #
    biologia
bachus
bachus 09.03.2026, 13:28:30 via Wykop
  • 4
Jako stary chłop (bliżej niż dalej do 50-tki), bardzo polecam jednak ćwiczenie umysłu, nie tylko aktywność fizyczną. Poza oczywistym nawet jak nie lubi się zmuszaniem do wysiłku fizycznego pilnować się: poczytać dziennie nawet 30 minut książkę (najlepiej w wersji papierowej), pograć w tygodniu w szachy, warcaby, karty, gry planszowe (do wyboru kto co lubi), rozwiązać kilka zagadek logicznych czy jak ktoś trudni się tym zawodowo - napisać samemu fragment kodu w ulubionym
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2315

Aplikacja pozwalająca na omijanie produktów z Izraela

Aplikacja pozwalająca na omijanie produktów z Izraela

Łatwe użycie, skanujesz kod podczas zakupów i masz szybką informacje tak/nie odnośnie pochodzenia produktu. Zachęcam do korzystania i dokonywania świadomych zakupów.

Cozwykopem
z
play.google.com
dodany: 07.03.2026, 18:12:15
  • 268
  • #
    izrael
  • #
    antykapitalizm
  • #
    zydkrecikorba
bachus
bachus 07.03.2026, 19:40:46 via iOS
  • 47
Żydochron? Pejsator?
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

420

Przemysław Czarnek kandydatem PiS na premiera

Przemysław Czarnek kandydatem PiS na premiera

Czyli demokracja xD

konto usunięte
z
wykop.pl
dodany: 07.03.2026, 13:44:57
  • 172
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
bachus
bachus 07.03.2026, 18:36:42 via Wykop
  • 89
bachus

źródło: czarnek

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

266

IRAN nie przegrywa. Wojna może się skończyć katastrofą USA

IRAN nie przegrywa. Wojna może się skończyć katastrofą USA

USA i Izrael wygrywają wojnę z Iranem. Jednak irański reżim wcale jej nie przegrywa. Jeśli spojrzymy na najważniejszy cel Teheranu na ten konflikt to Iran wciąż wygrywa.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 06.03.2026, 10:51:55
  • 162
  • #
    polityka
  • #
    gielda
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    ciekawostki
  • #
    wojna
bachus
bachus 07.03.2026, 06:56:12 via Wykop
  • 58
@Dzejzkej: secesyjną ;-)
bachus
bachus 07.03.2026, 06:58:19 via Wykop
  • 6
@cinxxxxcin: autobus się nie liczy

519

ŻURNALISTA. KŁAMSTWA, DŁUGI, NOWE FAKTY I ŚWIADKOWIE

ŻURNALISTA. KŁAMSTWA, DŁUGI, NOWE FAKTY I ŚWIADKOWIE

Sylwetka podcastera Żurnalisty autorstwa dziennikarza Jakuba Wątora. Film ukazuje mroczne oblicze działalności podcastera, w tym kłamstwa nt. własnej rodziny i powtarzające się popadanie w długi. W filmie wypowiadają się m.in. osoby, którym Żurnalista był lub jest winien pieniądze...

nightmeen
z
youtube.com
dodany: 04.03.2026, 21:06:46
  • 121
  • #
    youtube
  • #
    internet
  • #
    polskiyoutube
  • #
    podcast
  • #
    zurnalista
bachus
bachus 05.03.2026, 20:26:45 via Wykop
  • 14
@kowalzmetina: tłumaczył w jednym z wywiadów czemu taki a nie inny pseudonim. Nie wiem czemu, ale mi też to brzmi bardzo źle i pierwsze skojarzenie jakie miałem to "Cinkciarz.pl" ;-)
Ice_Glaze
Ice_Glaze
05.03.2026, 06:55:41
  • 1538
Polska obecnie ma 550 ton złota.
Niemcy - 3360t zapasów złota. Zbrojenie poprzez obligacje a nie wyprzedaż majątku.
Włochy - 2452t zapasów złota. Zbrojnie poprzez program SAFE a nie wyprzedaż majątku.
Francja - 2436t zapasów złota. Zbrojnie poprzez program SAFE a nie wyprzedaż majątku.
Holandia - 612t zapasów złota. Zbrojnie finasowanie bezpośredni z budżetu a nie wyprzedaż majątku.

Jak
Ice_Glaze - Polska obecnie ma 550 ton złota. 
Niemcy - 3360t zapasów złota. Zbrojenie...

źródło: 08

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 05.03.2026, 15:01:38 via Wykop
  • 2
@Ice_Glaze: ale czemu zawsze zestawia się do dużych gospodarek? Niemcy: uznawane za rzecią największą potęgę gospodarczą na świecie pod względem nominalnego PKB, ustępując jedynie Stanom Zjednoczonym i Chinom. Włochy: ósma. Polska: 20-sta.
A teraz: Czechy (71t on?). Nederlany: pewnie 15-18 miejsce pod względem PKB. Czyli jednak całkiem jest nieźle co do tych rezerw złota?
  • Odpowiedz

949

Koszty zatrudnienia personelu sięgają 70-80 proc. kosztów działalności szpitali

Koszty zatrudnienia personelu sięgają 70-80 proc. kosztów działalności szpitali

Szpitale zadłużają się przez konieczność zapewniania personelu podczas dyżurów, a koszty zatrudnienia personelu sięgają 70-80 proc. działalności placówki. Ekspert uważa, że szpitale i tak dobrze sobie radzą, biorąc pod uwagę obciążenia, czyli coroczne podwyżki płac w ochronie zdrowia.

VoxClamantisInDeserto
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 03.03.2026, 17:26:26
  • 220
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    gospodarka
bachus
bachus 04.03.2026, 10:38:47 via Wykop
  • 14
No niesamowite! Następny artykuł, że największym kosztem klubów piłkarskich są wynagrodzenia zawodników oraz personelu technicznego a nie zakup piłki i strojów.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1320

Lidl testuje całodobowe zakupy w Polsce. Pilotażowe sklepy będą czynne całą dobę

Lidl testuje całodobowe zakupy w Polsce. Pilotażowe sklepy będą czynne całą dobę

Nowe rozwiązanie to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy od teraz będą mogli odwiedzać sklepy o dowolnej porze od poniedziałku do soboty. Dobry pomysł Waszym zdaniem? Więcej informacji:

ralf-szer
z
investmap.pl
dodany: 03.03.2026, 11:38:37
  • 286
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    lidl
  • #
    zakupy
bachus
bachus 03.03.2026, 13:39:50 via Wykop
  • 2
Moim zdaniem ważniejsze jest znalezenie jak otwierać w niedzielę. Niech to będzie 1-3 sklepy na duże miasto, nie muszą być wszystkie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1905

Gierki Tokarczuk prędko nie będzie. Pieniądze jeszcze nie przepadły, ale...

Gierki Tokarczuk prędko nie będzie. Pieniądze jeszcze nie przepadły, ale...

Słynna już gra Olgi Tokarczuk nie trafi na rynek w tym roku. W kolejnym też nie należy się jej spodziewać. Co nowego w firmie Sundog?

Ruryk
z
telepolis.pl
dodany: 28.02.2026, 19:00:49
  • 159
  • #
    tokarczuk
  • #
    sundog
  • #
    parp
  • #
    ibru
  • #
    noblistka
bachus
bachus 01.03.2026, 08:30:50 via iOS
  • 9
@latajacy_napletek: tyle że Szymborska umiała pisać. Co do Pani Tokarczuk to pewnie jestem za cienki intelektualnie by ogarnąć jej geniusz.
bachus
bachus 26.02.2026, 13:14:53
  • 0
tl;dr możecie polecić zakrzywiony monitor ~34 cali?

cześć, w biurze mam dell u3425we (zakrzywiony ekran, LED). Nigdy nie pracowałem na takim monitorze - dla mnie luksus, chętnie bym zrezygnował w domu z dwóch mniejszych monitorów i pewnie z pracy jako trzeci na laptopie.
Czy możecie polecić coś bardziej budżetowego? Czy jakaś IIYAMA G-Master będzie nadawać się głównie do pracy? Nie gram w gry, rzadko kiedy jakiś film na monitorze oglądnę.
#komputery
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

441

Skażone mleko, wysypka, wymioty. Rodzice zbulwersowani

Skażone mleko, wysypka, wymioty. Rodzice zbulwersowani

W materiale interwencji omawiana jest sytuacja skażonego mleka modyfikowanego w od nestle półproduktem z Chin. Pod koniec pada ciekawy pomysł wysyłania alertów sms. Ciekawe co by to sprawiło

Helix
z
youtube.com
dodany: 22.02.2026, 00:40:31
  • 104
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    nestle
  • #
    wydarzenia
  • #
    chiny
bachus
bachus 23.02.2026, 09:56:46 via Wykop
  • 0
Alerty przecież są, ja używam aplikacji oAlert
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bachus
bachus 23.02.2026, 15:14:42 via Wykop
  • 1
@dawid110d: bardzo szybko, bierze dane z GISu. Aż się zdziwisz ile rzeczy jest wycofywanych od spożywki, leków, zabawek itd.
Raz już miałem w lodówce produkt teoretycznie napiętnowany (tatar) i dostałem alert.

1073

Jak z klienta zrobić kloszarda.

Jak z klienta zrobić kloszarda.

W teorii miał być prosty, wygodny i proekologiczny. W praktyce wymaga cierpliwości, czasu i szczęścia.

Tetsuya
z
tuwroclaw.com
dodany: 22.02.2026, 02:23:06
  • 358
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    ekologia
  • #
    kaucja
  • #
    biedronka
  • #
    lidl
  • #
    zabka
bachus
bachus 22.02.2026, 16:01:06 via Wykop
  • 1
Wczoraj oddawałem kilka butelek po piwie w Carrefour. Masakrę ma obsługa. Mówiąc delikatnie "ludzie higienosceptyczni bez dachu nad głową" z torbami butelek plastikowych, skanują to panie butelka po butelce. Ja dla zasady odniosłem butelki, to też trwa - mieć rachunek jak chce się odzyskać pełną (1zł) kwotę, najlepiej nie potrzebować rachunku żeby pani mogła sobie zabrać, odczekać, odebrać gotówkę.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

649

Google planuje zamknąć androida na aplikacje alternatywne dla sklepu Play

Google planuje zamknąć androida na aplikacje alternatywne dla sklepu Play

Google już we wrześniu 2026 planuje ograniczyć wolność tworzenia i udostępniania aplikacji które uzna za niewygodne. Przykładem jest aplikacją F-droid, alternatywny sklep opensource. Od tej pory użytkownicy stracą możliwość korzystania z wielu pożytecznych projektów...

d3n3b
z
keepandroidopen.org
dodany: 21.02.2026, 05:36:44
  • 276
  • #
    android
  • #
    opensource
  • #
    fdroid
  • #
    wolnosc
  • #
    swiat
  • #
    europa
bachus
bachus 21.02.2026, 10:46:14 via Wykop
  • -25
@xpear: wszystko zależy jak kto będzie lobbował i np. jaką ma emisję CO2 F-droid.
bachus
bachus 18.02.2026, 20:52:21
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
19.02.2026, 08:28:30 via Wykop
  • 2
@hot_tomek: pogubiłem się, czemu mnie atakujesz? Szukam punktu zaczepienia, ale nie wiem o co chodzi. No i czemu "kremlaku'?
https://www.instagram.com/reel/DUs7RWlCXx8/
bachus - @hot_tomek: pogubiłem się, czemu mnie atakujesz? Szukam punktu zaczepienia, ...
  • Odpowiedz

437

Rynek pracy mocno hamuje. Takiego spadku ofert nie było od dwóch lat.

Rynek pracy mocno hamuje. Takiego spadku ofert nie było od dwóch lat.

Liczba ofert pracy spadła w styczniu. Z danych Barometru Ofert Pracy wynika, że liczba oferowanych miejsc pracy spadła tym samym czwarty miesiąc z rzędu.

miscellanous
z
polskieradio24.pl
dodany: 18.02.2026, 07:46:03
  • 159
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    rynekpracy
bachus
bachus 18.02.2026, 20:34:47 via Wykop
  • 70
-- koszty energii,
-- koszty pracy,
-- niepewność geopolityczna,
-- pokończyły się dofinansowania do różnych korpo IT (IBMy, Kyndryle i podobne), oraz firm finansowych - co się da jest wypychanie do Indii w wielu obszarach,
-- klękają różne gałęzie konsumpcji, więc będzie mniejsza produkcja (sam osobiście nie tknąłem coli czy wody w butelce plastikowej od czasu wprowadzenia systemu kaucyjnego a np. wody kupowałem dużą ilość),
-- automotive dopiero się "rozgrzewa" przed kryzysem
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

469

Warzywa prosto od rolnika z Wielkopolski. Internauci przecierają oczy ze zdumien

Warzywa prosto od rolnika z Wielkopolski. Internauci przecierają oczy ze zdumien

Warzywa prosto z pola, w zaskakująco niskich cenach, stały się ostatnio hitem internetu. Wielkopolski rolnik z miejscowości Sędzinko proponuje świeże produkty prosto z pola w kwotach, które trudno dziś znaleźć na rynku.

darino
z
kuchnia.fakt.pl
dodany: 16.02.2026, 13:36:07
  • 144
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
  • #
    gotujzwykopem
bachus
bachus 17.02.2026, 12:37:53 via Wykop
  • 1
Warzywa i jajka w spożywczych są prosto od lokalnych rolników. Ceny x2 Biedronki albo Lidla.


@masz_fajne_donice: spirytus do zmywania pieczątek z jajek, ubrudzenie jajek kurzeńcem... to nie są tanie rzeczy.
bachus
bachus 17.02.2026, 12:38:44 via Wykop
  • 2
@kudlaty1992: to już szybciej pewniejsze zaufane osoby z RODOsa.
bachus
bachus 17.02.2026, 10:28:20
  • 0
Gdzie we Wrocławiu zjem dobrą rybę z frytkami? (fish&chips - ryba w cieście, na głębokim tłuszczu). Ale nie Fan Fish na Horbaczewskiego, ostatnio miałem tam jakiegoś pecha albo się pogorszyło. Głównie mi chodzi o dobre ciasto i żeby nie było to przesiąknięte tłuszczem (na mokro) - typowe fish&chips co zje się w wielu miejscach w Irlandii czy UK.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

533

Kupili dom, dostali zakaz zbliżania się do własnej posesji - dalszy ciąg sprawy

Pokaż treści 18+

Kupili dom, dostali zakaz zbliżania się do własnej posesji - dalszy ciąg sprawy

Rodzina kupiła dom na licytacji komorniczej, spłacając cudze długi, jednak od trzech lat nie może do niego wejść. Nowi właściciele dostali zakaz zbliżania się do własnego domu. Poprzedni lokatorzy wciąż go zajmują. Sąd przyznał im lokal socjalny i uchylił zabezpieczenie, wywołując spór o eksmisję.

kowalzmetina
z
youtube.com
dodany: 16.02.2026, 23:16:23
  • 112
  • #
    panstwowpanstwie
  • #
    patologia
  • #
    panstwozdykty
  • #
    prawo
  • #
    polska
bachus
bachus 17.02.2026, 10:24:18 via Wykop
  • 3
No niestety ale kupno czegokolwiek na licytacji komorniczej to często dorabianie się na ludzkiej krzywdzie.


@surlin: tak jest - tak samo jak posiadanie apteki albo firmy pogrzebowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bachus
bachus 17.02.2026, 06:54:38
  • 3
A na tego damy 800+ (95g)
#gotujzwykopem #jedzzwykopem
bachus - A na tego damy 800+ (95g)
#gotujzwykopem #jedzzwykopem

źródło: IMG_2248

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KladzSie
KladzSie
17.02.2026, 07:00:18 via Wykop
  • 11
@bachus: waga dilerska, policja juz jedzie
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 32
  • Strona 5 z 32
  • >

Imiu0119 i Nazwusko

  • O mnie.
  • Wroclaw / Dublin
  • publiczny@email.com

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 04.04.2016

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 02.06.2016

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 16.11.2014

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 23.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.01.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.07.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking