Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bachus

bachus

Dołączył 17 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 45378
  • Znaleziska 29003
  • Mikroblog 16375
  • Obserwujący 45
  • Obserwowane 35
  • Dodane (2743)
  • Komentowane (10041)
  • Plusowane (3591)
bachus
bachus 15 godz. i 5 min temu
  • 0
Cześć, w swoim dziadkowozie mam opony wielosezonowe Kleber Quadraxer 2
185/65 R15 88H. Wystarczają mi tego typu - głównie jeźdzę po mieście a na autostradzie 120km/h to czasami. Opony mają już dużo lat. Widzę, że teraz są Kleber Quadraxer 3 ;-) Tak do 300zł to, czy coś innego?
#samochody #opony
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

r5678
r5678
14 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 1
@bachus: będą dobre klebery, śmiało możesz brać.
crossclimate nie polecam.
  • Odpowiedz
Atreyu
Atreyu
11 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 1
@MercedesBenizPolska: no i spoko, ale tu średnia półka kosztuje 300, a premium są po 360

To R15
  • Odpowiedz
bachus
bachus 04.06.2026, 14:55:24
  • 3
Czas przetworzyć te zapasy masła kupionego poniżej 2zł... 10 kostek masła:
#gotujzwykopem
bachus - Czas przetworzyć te zapasy masła kupionego poniżej 2zł... 10 kostek masła:
#...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
04.06.2026, 14:58:13 via Wykop
  • 3
@bachus:
bachus - @bachus:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
04.06.2026, 16:15:03 via Wykop
  • 1
@Viking-: miałeś na myśli ghee? ;-) Nie mam ostatnich zdjęć, na końcu było już klarowne. Usuwam jak najwięcej białka, wolę mieć klarowane niż masło gej... ghee, wydaje się być mniej szkodliwe.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 04.06.2026, 11:38:06
  • 0
W AntiX (bazujący na Debianie) zmieniam rozdzlielczość na większą (1920x1080) w Control Center -Session - screen resolution. Wszystko działa do czasu restartu. Jak zapisać to na stałe? VM, środowisko vmware (workstation), open-vm-tools zainstalowane.
#linux #debian #antix
bachus - W AntiX (bazujący na Debianie) zmieniam rozdzlielczość na większą (1920x1080...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

psiversum
psiversum
04.06.2026, 12:54:01 via Wykop
  • 1
@bachus: jeżeli jest jak @fervi pisze, że arandr nie ma opcji zapisywania rozdzielczości to możesz do autostartu dodać prostą komendę xrandr:

xrandr --output Virtual1 --mode 1920x1080
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
04.06.2026, 13:46:36 via Wykop
  • 1
@fervi @psiversum dziękuję za pomoc. przy dopisaniu do autostartu działa.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 03.06.2026, 10:34:30
  • 0
Czy możecie polecić jakąś w miarę dobrą kamerę do komputera?
-- montowanie do monitora np. na górze,
-- wbudowany mikrofon,
-- w miarę dobry mikrofon (głównie Zoom/Teams itd.),
-- najlepiej jak USB-C, ale są przejściówki...
-- fajnie, jakby miała fizyczną klapkę/zaślepkę
#komputery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MisterMinister
MisterMinister
03.06.2026, 10:38:48 via Wykop
  • 1
@bachus: ja mam tę kamerkę i jest git:

https://allegro.pl/oferta/kamera-internetowa-creative-live-cam-sync-1080p-v2-18271794387
  • Odpowiedz
MisterMinister
MisterMinister
03.06.2026, 11:03:31 via Wykop
  • 1
@bachus: używam od niecałych dwóch lat i nikt nie narzekał, jak testowałem to pytałem i mówili że dobrze słychać. Na początku dziko ustawianie wyglądało, bo to się ustawia na monitorze i nie ma klipsa, ale jest git. Ja jestem zadowolony. Zwłaszcza za takie pieniądze. Plus to ma dwa mikrofony wbudowane, to jakość chyba lepsza przez to.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 02.06.2026, 08:23:07
  • 15
#hobbit #lotr
bachus - #hobbit #lotr

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 31.05.2026, 12:12:45
  • 7
Domowy tamtamen ramen.
#ramen #jedzzwykopem
bachus - Domowy tamtamen ramen.
#ramen #jedzzwykopem

źródło: ram1

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 04.05.2026, 08:56:57
  • 2
Coś się namotało komuś wprowadzającemu tabelkę, czy odpady BIO będą teraz odbieranie co 2 tygodnie a papier co tydzień? (Ekosystem)
#wroclaw
bachus - Coś się namotało komuś wprowadzającemu tabelkę, czy odpady BIO będą teraz od...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SynJaniny_Natansatan
SynJaniny_Natansatan
04.05.2026, 08:58:33 via Wykop
  • 2
@bachus: chyba ktoś coś p---------ł, przecież to by nie miało sensu, z drugiej strony kto wie..
  • Odpowiedz
bardzospokojnyczlowiek
bardzospokojnyczlowiek
04.05.2026, 09:39:34 via Wykop
  • 2
@bachus: może i będzie rzadziej wywożone, ale za to będą wyższe opłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bachus
bachus 03.05.2026, 05:27:40
  • 26
Nie śpię, bo obcinam paznokcie kurom.
#gotujzwykopem
bachus - Nie śpię, bo obcinam paznokcie kurom.
#gotujzwykopem

źródło: IMG_4060

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zaspanyziom
zaspanyziom
zaspanyziom
03.05.2026, 05:30:18 via Wykop
  • 6
@bachus: dużo kolagenu majo
  • Odpowiedz
Kj5s6f2dk7s54o
Kj5s6f2dk7s54o
Kj5s6f2dk7s54o
03.05.2026, 05:41:22 via Wykop
  • 19
@bachus: ja bym do ciebie na paznokcie nie poszła, jeśli obcinasz razem z paliczkami dalszymi.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 29.04.2026, 09:53:59
  • 1
Macie może jakieś dobre źródło miodu? Skończył mi się i przed sezonem 2026 coś bym musiał dokupić.
PS tak, najlepszym źródłem są pszczoły i ul, ale szukam pośrednika w postaci pszczelarza/bartnika ;-)
#wroclaw
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Iudex
Iudex
29.04.2026, 12:06:27 via Wykop
  • 2
@bachus: Daj znać jak znajdziesz.
  • Odpowiedz
Blaszczykowski_Robert
Blaszczykowski_Robert
01.05.2026, 14:12:22 via Wykop
  • 0
@bachus: ile słoików byś potrzebował?
  • Odpowiedz
bachus
bachus 19.04.2026, 15:51:10
  • 1
Chcę u starszej osoby zamontować wentylator sufitowy z wbudowaną lampą (lampowentylator). Myślę o czymś prostym typu: https://www.leroymerlin.pl/produkty/lampowentylator-patna-led-z-pilotem-2300-lm-17w-rgbic-bialy-48-cm-inspire-96673813.html
Stary dom, bez przewodu ochronnego. L (fazowy), N (neutralny)
Jak czytam sobie instrukcję ( https://media.adeo.com/media/5459382/media.pdf ) widać, że podłączają ochronny (PE), ale czy będzie on wymagany do działania urządzenia?
#elektryka #dom
bachus - Chcę u starszej osoby zamontować wentylator sufitowy z wbudowaną lampą (lamp...

źródło: image

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Smarek37
Smarek37
19.04.2026, 16:02:23 via Wykop
  • 2
@bachus: do działania nie. Ma cię chronić, żeby przy dotknięciu obudowy cię nie poraziło
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
20.04.2026, 08:15:19 via Wykop
  • 1
Dziękuję za pomoc, w instalacji nic nie będę mieszać, mostkować itd. tam by trzeba najlepiej od nowa wszystko położyć bo to jeszcze niemiec kładł.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 19.04.2026, 11:51:46
  • 0
Możecie polecić jakąś butelkę przenośną na wodę dla psa? Pies nieduży, pewnie by 0.5L wystarczyło. Takie coś będzie ok? Generalnie szukam czegoś jak idę z psem na ponad godzinę - zaraz będą pewnie upały.
Tu jeszcze pytanie: pies jak jest gorąco powinien pić wodę w temp. pokojowej, czy może zimną?

https://pl.aliexpress.com/item/1005005386604243.html

#psy #zwierzeta
bachus - Możecie polecić jakąś butelkę przenośną na wodę dla psa? Pies nieduży, pewni...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

chilon
chilon
chilon
19.04.2026, 12:01:22 via Wykop
  • 1
@bachus: mam tą, te przyciski działają słabo ale działają. Fajna opcja zlewania do butelki tego czego nie wypije. Kolega ma podobną ale elastyczną i chyba jest trochę fajniejsza.
  • Odpowiedz
chilon
chilon
chilon
19.04.2026, 12:50:29 via Wykop
  • 1
@bachus: to o znaczy że butelkę da się odkształcić. To co tu wkleiłeś jest beznadziejne, zlewanie wody to jeden z lepszych pomysłów bo jej nie marnujesz.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 15.04.2026, 19:44:48
  • 3
#heheszki
bachus - #heheszki

źródło: IMG_3481

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 12.04.2026, 15:28:31
  • 0
Szukam miejsca w rodzinie YT.
#youtubepremium #youtubefamily
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CharvelV2
CharvelV2
CharvelV2
12.04.2026, 15:31:01 via Wykop
  • 0
@bachus: ile placisz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
12.04.2026, 16:06:39 via Wykop
  • 0
@CharvelV2: pakiet / liczbę członków ;-)
  • Odpowiedz
bachus
bachus 11.04.2026, 20:49:57
  • 1
Poporcjowane z odessanym powietrzem Nikumiso nie wygląda zbyt zachęcająco - jakby je już ktoś wcześniej jadł.
#gotujzwykopem #ramen
bachus - Poporcjowane z odessanym powietrzem Nikumiso nie wygląda zbyt zachęcająco - ...

źródło: Nikumiso

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 06.04.2026, 14:51:25
  • 7
W sobotę towarzysko poszedłem do kościoła na święcenie pokarmów. Generalnie do kościoła mi bardzo daleko, ostatnio pewnie uczestniczyłem we mszy świętej z 30 lat temu a tak to na kilku ślubach. Duży kościół, tłum ludzi.
Urzekła mnie jedna rzecz - całkowity brak telefonów. Nikt nie zagląda, nie słychać wiadomości przychodzących. Wchodząc do kościoła widziałem jak dużo osób odruchowo wycisza a dopiero po wyjściu zagląda. Generalnie lekki szok i dopiero jak nie ma
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kaczoor
kaczoor
06.04.2026, 15:17:27 via Android
  • 8
@bachus jak ci się podobało, to polecam się też przejść do teatru czy na basen, tam też ludzie bez telefonów żyją ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
kaczoor
kaczoor
06.04.2026, 15:23:34 via Android
  • 2
@bachus teatr, a kino to dwa różne miejsca. A jeżeli na basenie widzisz telefony komórkowe, to na ciekawe baseny chodzisz :D
  • Odpowiedz
bachus
bachus 06.04.2026, 14:04:05
  • 0
Mam do usunięcia 7-8 starych krzaków, które mocno się ukorzeniły (na tyle, że przy samym gruncie musiałem już wycinać je małą piłą). Będę chciał wykopać korzenie - czy taki standardowy Celfast (https://allegro.pl/oferta/szpadel-ostry-cellfast-cellpro-119-5cm-40-204-14375588594) się nada? Chcę szpadel trochę bardziej uniwersalny który będę mógł wykorzystać później do drobnych prac.

#ogrodnictwo #ogrod #dom
bachus - Mam do usunięcia 7-8 starych krzaków, które mocno się ukorzeniły (na tyle, ż...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gieekaa
Gieekaa
06.04.2026, 15:25:54 via Wykop
  • 5
@bachus: Do takich rzeczy najlepszy jest traktor. :)
Gieekaa - @bachus: Do takich rzeczy najlepszy jest traktor. :)

źródło: tractor-pulling-pulling

Pobierz
  • Odpowiedz
TompsonzPolski
TompsonzPolski
TompsonzPolski
06.04.2026, 15:50:00 via Wykop
  • 1
@bachus: szpadek do podkopania o odkrycia korzeniu, ostry celfast sam mam i nadaje się idealnie, tnie mniejsze bez problemu, a z grubszymi/opornymi to siekierka walisz w ziemie z korzeniem do oporu albo piłka, co lepiej podejdzie, bo siekierką w dole nie zawsze dobrze się zamachnąć.
  • Odpowiedz
bachus
bachus 31.03.2026, 08:16:22
  • 0
Może naiwne pytanie (nie znam się) - wifi 2.4GHz lub 5GHz vs LTE w telefonie (iphone) - które pobiera więcej prądu z baterii? Przez większą część dnia potrzebuje smarfon tylko do jakiś spływających wiadomości na komunikatorze itd. więc chę być "online" i zastanawiam się, co mniej "drenuje" baterię (wifi vs operator komórkowy LTE/5G).
#telefony #iphone
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sberatel
sberatel
31.03.2026, 08:18:34 via Wypiek
  • 3
@bachus wifi jest oszczędniejsze, szczególnie gdy masz blisko router
  • Odpowiedz
iquiet
iquiet
31.03.2026, 15:49:09 via Wypiek
  • 2
@bachus gdyby nie wifi to każdy telefon który miałem nie wytrzymałby od rana do wieczora będąc na LTE
  • Odpowiedz
bachus
bachus 21.03.2026, 07:51:33
  • 0
Cześć, jakiej firmy polecacie dostępną na rynku w Polsce pastę Toban Djan do Tantanmen Ramen?
#gotowanie #kuchnieswiata #azja
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 21.03.2026, 07:30:03
  • 0
Mam pytanie dotyczące przelewów od najbliższej rodziny (matki). Robię czasem zakupy, potem matka mi oddaje - w miesiącu wychodzi 200-300zł, czasem 1000zł jak leki itd. Czy może się urząd skarbowy przyczepić jak pojawiają się systematycznie przelewy, czy jednak lepiej gotówką? Niby grupa '0', ale nie jest skomplikowane w ciągu 5 lat zrobić 36 tys. zł. Niby to średnio wychodzi ~600zł/miesiąc.
Teraz się zastanawiam, czy np. jak ktoś ma dziecko na studiach i
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

EnderWiggin
EnderWiggin
EnderWiggin
21.03.2026, 07:31:26 via Android
  • 3
@bachus: Za taką kwotę nikt się nie przyczepi.
  • Odpowiedz
OsSikorskiego
OsSikorskiego
21.03.2026, 07:37:40 via Wykop
  • 3
@bachus: jeśli matka napisze w tytule przelewu "za zakupy" itp to na pewno się nie przyczepią
  • Odpowiedz
bachus
bachus 13.03.2026, 07:36:39
  • 0
Czy jest jeszcze oocja taniego YT premium przez Turcję czy inny kraj? #youtube
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MisterMinister
MisterMinister
13.03.2026, 07:45:02 via Wykop
  • 1
@bachus: ja dalej jade na Tureckim, ale kupilem konto, tylko tam gdzie kupowalem podrozalo o 100% i znajomemu usuneli
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 136
  • Strona 1 z 136
  • >

Imiu0119 i Nazwusko

  • O mnie.
  • Wroclaw / Dublin
  • publiczny@email.com

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 04.04.2016

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 02.06.2016

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 16.11.2014

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 23.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.01.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.07.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking