Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bachus

bachus

Dołączył 17 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 45314
  • Znaleziska 28968
  • Mikroblog 16346
  • Obserwujący 45
  • Obserwowane 35

3025

S. Majtczak kontratakuje na sali rozpraw. Próbuje "egzaminować" policjantkę

S. Majtczak kontratakuje na sali rozpraw. Próbuje "egzaminować" policjantkę

Trwa proces Sebastiana Majtczaka, oskarżonego o spowodowanie tragicznego wypadku na A1. Podczas poniedziałkowej rozprawy oskarżony próbował "egzaminować" policyjną specjalistkę, która zabezpieczała ślady zaraz po tragedii z września 2023 r. Sam oskarżony zadawał jej pytania dotyczące zdjęć z miejsca

Stopa_Szopa
z
onet.pl
dodany: 19.01.2026, 12:54:45
  • 319
  • #
    majtczak
  • #
    sadrejonowy
  • #
    policyjnaspecjalistka
  • #
    proces
bachus
bachus 19.01.2026, 13:55:53 via Wykop
  • 3
@Akuzativ94: jakby była zrzuta na siepomaga.pl "dorzuć się do długiego wyroku" to chętnie wpłacę.

5

Doda interweniuje w schronisku dla zwierząt

Doda interweniuje w schronisku dla zwierząt

Doda zaangażowała się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Gdy odkryła dramatyczne warunki bytowe zwierząt w schronisku w Bytom

bachus
z
joemonster.org
dodany: 18.01.2026, 17:48:16
  • 5
  • #
    zwierzaczki
  • #
    schronisko
  • #
    schroniskodlazwierzat
bachus
bachus 18.01.2026, 13:21:37
  • 3
Ghee (masło klarowane) metodą domową. Podsumowanie:
-- masło z Biedronki 82% (5 kostek, około 1017g) (~3zł/kostkę)
-- na wyjściu zostało jakieś 750g (trochę miałem strat na filtrowaniu, dodatkowo masło bardzo ubogie, ogrom białka/piany, więc szumowałem)
Oszczędność finansowa nie jest jakaś bardzo znacząca, ale moim zdaniem takie domowe ma lepszą jakość, szczególnie smak.
Na zdjęciu w słoiku około 210g masła, jest jeszcze czwarty niepełny).
#gotowanie
bachus - Ghee (masło klarowane) metodą domową. Podsumowanie:
-- masło z Biedronki 82%...

źródło: maslo klarowane

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
18.01.2026, 13:22:15 via Wykop
  • 1
@bachus:
bachus - @bachus:

źródło: m1

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
18.01.2026, 13:22:25 via Wykop
  • 1
@bachus:
bachus - @bachus:

źródło: m2

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
18.01.2026, 13:25:18 via Wykop
  • 0
@bachus:
bachus - @bachus:

źródło: mklar3

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
18.01.2026, 17:22:34 via Wykop
  • 0
@paramyksowiroza: ghee jest masłem klarowanym trochę inaczej robionym. Ma tą wadę, że białka są przegrzane a praktycznie przypalone, co po części zatraca w "zdrowej" kuchnii ideę punktu dymienia/tworzenia rakotwórczych związków. No ale za to nadaje masłu klarowanego fajny kolor i specyficzny, jakby orzechowy smak.
No ale wiem do czego zmierzasz...
  • Odpowiedz

438

Trumpa przewrót na talerzu. Wielki powrót steków, masła i jajek

Trumpa przewrót na talerzu. Wielki powrót steków, masła i jajek

Amerykańska administracja oficjalnie uznała pełnowartościowe białko zwierzęce oraz naturalne tłuszcze za fundament diety. To odpowiedź na epidemię otyłości i całkowite zanegowanie trendów jedzeniowych.

artur-kielbasinski
z
zielonagospodarka.pl
dodany: 16.01.2026, 08:11:22
  • 242
  • #
    usa
  • #
    zdrowie
  • #
    tylosc
  • #
    piramidazywieniowa
  • #
    mieso
  • #
    maslo
bachus
bachus 17.01.2026, 07:14:59 via iOS
  • -1
@Niech_moc_bedzie_z_toba: nadal zdrowiej
bachus
bachus 17.01.2026, 09:43:29 via Wykop
  • 0
@Danuel: od wspomnianego kilograma powiększonych frytek z hamburgerem,

393

Chcesz więcej FPS-ów? To płać! Gracze odkryli szokującą zależność w Monster Hunt

Chcesz więcej FPS-ów? To płać! Gracze odkryli szokującą zależność w Monster Hunt

"Więcej DLC = więcej FPS"

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 15.01.2026, 19:49:51
  • 134
  • #
    gry
bachus
bachus 16.01.2026, 18:13:39 via Wykop
  • 0
Co w tym dziwnego? "Kadłubek" gry który szuka DLC ma bug, że jak go nie ma, to spowalnia całość. To trochę jak najpierw cała dżdźownica, dziecko postanawia je pociąć na trzy kawałki. Niby każdy kawałek się rusza, ale tylko jeden ma dupę.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

642

Nieodśnieżone chodniki to relikt prawny PRL. Masz odsnieżać chodnik...

Nieodśnieżone chodniki to relikt prawny PRL. Masz odsnieżać chodnik...

Absurdalny relikt PRL, wprowadzony jako element walki z "prywaciarzami", powinien wreszcie zostać zniesiony i zastąpiony nowymi regulacjami.

whimer
z
trojmiasto.pl
dodany: 15.01.2026, 13:42:42
  • 221
  • #
    polska
  • #
    zima
  • #
    prl
bachus
bachus 15.01.2026, 20:12:14 via iOS
  • 4
@moll: no ja właśnie też 🙃 To jest absurd, że tylko ja płacę w całej okolicy bo się niedawno wybudowałem.
ossprime
ossprime
14.01.2026, 08:16:46
  • 790
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 287
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 15.01.2026, 18:19:39 via Wykop
  • 1
@ossprime:
"Podczas najmocniejszego ataku zimy od lat krajowy system energetyczny musiał oprzeć się przede wszystkim na paliwach kopalnych. Przy słabym wietrze, niskim nasłonecznieniu i braku możliwości magazynowania energii kluczową rolę przejęły bloki węglowe.
13 stycznia przed godz. 7 rano węgiel kamienny odpowiadał za 51 proc. krajowego miksu energetycznego, węgiel brunatny za 24,8 proc., a gaz ziemny za 16,8 proc. Łącznie paliwa kopalne odpowiadały za blisko 76 proc. produkcji energii elektrycznej
  • Odpowiedz

813

Izrael grzmi po skandalu na turnieju w Polsce. Jest relacja świadka.

Izrael grzmi po skandalu na turnieju w Polsce. Jest relacja świadka.

- Mamy wszystko nagrywane. Można było się cofnąć i zobaczyć, jak wyglądała walka, kto wygrał a kto przegrał. Izraelski klub został wykluczony z zawodów, ponieważ zachowywali się agresywnie; nie zachowali się fair play wyjaśnia.

gerwazy-oko
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 14.01.2026, 12:01:01
  • 124
  • #
    izrael
  • #
    judo
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    zydkrecikorba
  • #
    wiadomosci
bachus
bachus 15.01.2026, 15:51:36 via Wykop
  • 0
@Paolo100: poootwierdzam!
bachus - @Paolo100: poootwierdzam!

źródło: 200

Pobierz
bachus
bachus 15.01.2026, 15:22:36
  • 1
Możecie polecić dobry serwis laptopów we Wrocławiu?
#wroclaw
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Viking-
Viking-
Viking-
15.01.2026, 16:21:57 via Android
  • 2
@bachus: MAG-COM na Dąbrowskiego
  • Odpowiedz
mkorsov
mkorsov
mkorsov
15.01.2026, 23:18:22 via Android
  • 0
@bachus: hilfe
https://maps.app.goo.gl/pEYAPM9uELzksbBT6
  • Odpowiedz
6poziomprokrastynacji
6poziomprokrastynacji
15.01.2026, 09:29:42
  • 965
#6poziomraka, cala historia.

Elo,
Wczoraj minął dokładnie rok od operacji mojego guza mózgu. Na zdjęciu jak wyglądałem 5 dni po.
Po ostatniej konsultacji w #bydgoszcz stan jest stabilny, brak przyrostu guza, obserwacja co 4 miesiące z rezonansem.
Obecnie biorę jeszcze Temodal do maja i mam nadzieję, że będzie przerwa (założenie było 6-12 miesięcy, to tak by
6poziomprokrastynacji - #6poziomraka, cala historia.

Elo,
Wczoraj minął dokładnie ro...

źródło: PXL_20250120_073951845

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 15.01.2026, 12:42:47 via Wykop
  • 4
Zdrowia! A jak tam rodzina, twierdzi że coś się w Tobie zmieniło po operacji? Zachowania, sposób mówienia?
  • Odpowiedz
bachus
bachus 15.01.2026, 13:07:48 via Wykop
  • 3
@6poziomprokrastynacji: oby tak dalej!
  • Odpowiedz

353

Grzaniec pod Wielką Krokwią mógł być skażony

Pokaż treści 18+

Grzaniec pod Wielką Krokwią mógł być skażony

Krajowa Administracja Skarbowa skontrolowała punkt sprzedaży grzanego wina pod Wielką Krokwią w miniony weekend. Funkcjonariusze znaleźli 317 litrów podejrzanego alkoholu. Na zdrowie!

wicehrabia_julian
z
lovekrakow.pl
dodany: 14.01.2026, 18:19:55
  • 105
  • #
    zakopane
  • #
    skoki
  • #
    pijzwykopem
  • #
    alkohol
bachus
bachus 15.01.2026, 10:54:04 via Wykop
  • -2
@hpiotrekh: akcyza tu nie ma nic wspólnego, co więcej, można uzyskać kupno bez akcyzy jak np. do celów szpitalnych i laboratoryjnych. Płaci się za normy jakości i proces produkcji, czystości. Ten "zwykły" ma 95-96%, natomiast uzyskać %99,5 to już sztuka. W większej ilości (np. 10L) wychodzi trochę taniej bo około 5 tys. zł ;-) Pół litra trzeba dać z 800zł.
bachus
bachus 15.01.2026, 11:11:27 via Wykop
  • 0
@tomilipin: nie będę wchodził w dyskusję, bo chyba nie ma sensu (zawartosć alkoholu vs. "czystość" i jakość).
https://www.sigmaaldrich.com/PL/pl/product/sigald/459844
co_jest_kurde_noc_jest_kurde
co_jest_kurde_noc_jest_kurde
co_jest_kurde_noc_jest_kurde
14.01.2026, 13:07:17
  • 3868
Dopiero dziś udało się spotkać u notariusza ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli kontynuacja wpisu jak wystrychnąć na dudka pośrednika nieruchomości

W skrócie:
- znaleźliśmy ogłoszenie fajnego mieszkania na necie, umawiamy się na spotkanie
- na oglądaniu mieszkania są właściciele i pośrednik (który nie przedstawia się i nic nie robi)
- spoko, pasuje, dwa dni później z właścicielami (i pośrednikiem stojącym
cojestkurdenocjest_kurde - Dopiero dziś udało się spotkać u notariusza ( ͡° ͜ʖ ͡°) cz...

źródło: W-czym-moz%CC%87e-pomo%CC%81c-Ci-notariusz-urban.one-min-scaled-2360x1036_c

Pobierz
  • 182
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 14.01.2026, 15:58:10 via iOS
  • 0
@co_jest_kurde_noc_jest_kurde: o Ty nicponiu!
  • Odpowiedz

301

Kieleckie schronisko prosi o wsparcie. "Każda ilość jest na wagę złota"

Kieleckie schronisko prosi o wsparcie. "Każda ilość jest na wagę złota"

Zimowa pogoda zwiększyła potrzeby w wielu schroniskach dla bezdomnych zwierząt. W kieleckim przebywa obecnie prawie sto zwierząt. Potrzebne są m.in. ręczniki, ale też karma i pellet do kuwet.

gerwazy-oko
z
rmf24.pl
dodany: 13.01.2026, 10:04:20
  • 120
  • #
    kielce
  • #
    schronisko
  • #
    pieski
  • #
    zwierzeta
  • #
    pomagajzwykopem
  • #
    polska
bachus
bachus 14.01.2026, 06:55:39 via Wykop
  • -3
@DziendobryMireczku: i miała tu rację, bo to g---o. Każde schronisko przyjmie chociaż przeciętnej jakości karmę a to co potrafią sprzedawać w dyskontach nawet na pelet do kuwet się nie nadaje. To jest schronisko dla zwierząt a nie katownia.
bachus
bachus 14.01.2026, 06:56:21 via Wykop
  • -2
Edit: Miałem kiedyś Koleżankę, która szyła kołdry dla takich psów. Zawiozła, a po dwóch dniach ich nie było (zniszczyły się podobno xD). Później okazało się, że jako ręcznie robione na OLXie się znalazły.


@trzynastka: podaj gdzie, jakie schronisko.
bachus
bachus 13.01.2026, 12:39:56
  • 0
Nie miałem nigdy robota planeternego, ciasto na chleb wyrabiam zawsze w starej maszynie do chleba ;-) Tu pytanie, ile wagowo taki standardowy robot planetarny przerobi np. na chleb na zakwasie? Myślę o robieniu dwóch dużych chlebów na raz i nie wiem, czy jakoś to przerobi maszyna...
#gotujzwykopem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pasta_alla_carbonara
pasta_alla_carbonara
13.01.2026, 13:12:32 via Wykop
  • 1
@bachus: zalezy jaki robot, jak jakiś z mocnym momentem obrotowym (jak kitchenaid na przyklad) to bez problemu da radę.
  • Odpowiedz

3179

Chłop z flagą składa kilka osób z antify.

Chłop z flagą składa kilka osób z antify.

Jak w tytule :) i tak długo wytrzymał żeby nie zdzielić postacie z megafonem .

JWP1
z
facebook.com
dodany: 13.01.2026, 10:36:59
  • 498
  • #
    antifa
  • #
    bojka
bachus
bachus 13.01.2026, 12:22:09 via Wykop
  • 31
Niektórzy niestety na pewnym etapie potrzebują obejścia bardziej cywilizowanych metod i wymagany jest właśnie taki reset do ustawień fabrycznych. Drugi raz się zastanowi, gdy kogoś będzie prześladować że może dostać po głupim ryju.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Janusz_Lubikwasa
Janusz_Lubikwasa
13.01.2026, 06:56:38
  • 98
#wroclaw
Pozdrawiam kierowców, ja dzisiaj auto zostawiłem w domu.
Byle 10cm śniegu spadło, a miasto sparaliżowane. Drogi nieodśnieżone, to kierowcy jadą 20 km/h i tworza się kilometrowe korki.

Ale wydajmy kolejne 10 mln zł na Śląsk, bo przecież gdybyśmy zrobili to na utrzymanie miasta to byłoby to trwonienie pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 13.01.2026, 10:30:09 via Wykop
  • 3
@Janusz_Lubikwasa: nie do końca właśnie to ogarniam. Dawniej jeszcze bardziej się mówiło, że "zima zaskoczyła drogowców", ale przy dużo większych śniegach że trzeba było najpierw odśnieżyć tablicę rejestracyjną czy sąsiadowi nie robi się przysługi główne drogi były przejezdne nawet przy bardzo intensywnych opadach. Po bokach pełno śniegu. ale głównie drogi jak Hallera, Grabiszyńska itd. odśnieżano non-stop i się w miarę jechało.
  • Odpowiedz

2319

Dzietność w kraju na poziomie 1.1 - domyślam się czemu

Pokaż treści 18+

30 lat czekania... Największa decyzja życia... Jest i ono... psiecko. A ludzie przyklaskują.

Kapersky
z
streamable.com
dodany: 12.01.2026, 18:11:35
  • 1531
  • #
    p0lka
  • #
    p0lki
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    neuropa
bachus
bachus 13.01.2026, 06:40:44 via Wykop
  • 2
To jest trolling i zrobili to pod oglądalność, czy na poważnie? Jak jeszcze razem nagrywali to ich oglądałem, bardzo sympatyczne to było.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bachus
bachus 13.01.2026, 06:43:23 via Wykop
  • 2
@NeilDegrasseGolota: tu nie ma naśmiewania się z właścicieli psów - co ma wspólnego posiadanie psa?
bachus
bachus 13.01.2026, 06:45:12 via Wykop
  • 1
@kyjgel: najgorszy jest stres.
bachus
bachus 13.01.2026, 07:56:20 via Wykop
  • 0
@bachus: skoro ich oglądasz to sam powinieneś nam powiedzieć


@Gawith_Apricot: nie mam pojęcia, jakoś od roku nie oglądam za bardzo "influencerów", przejadło mi się.
bachus
bachus 23.11.2024, 09:23:06
  • 0
Cześć,
Jakie macie średnie zużycie gazu (m3) na ogrzewanie domu w miesiącu/roku? Chodzi mi o dom ~150m2, grzanie też wody i kuchenka gazowa, grzanie standardowe (~20oC).
#dom #budujzwykopem
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
13.01.2026, 06:36:59 via Wykop
  • 1
@In_thrust_we_trust: cześć. Tak, dogrzanie wyziębionego domu/mieszkania wymaga dużo więcej gazu, szczególnie jak masz wydajne grzejniki czy ogrzewanie podłogowe - nadążają z oddawaniem ciepła, wraca dużo zimniejsza woda na piec co standardowo, więc piec chodzi na dużo wyższych obrotach.
U mnie w domu (dokładniej jakieś 142m2) po pierwsze, nie grzeję bardzo mocno - nawet 2-3 stopnie w górę to są różnice w setkach złotych. Ja w łazienkach utrzymuję ~21oC, w salonie
  • Odpowiedz
greedy_critic
greedy_critic
12.01.2026, 09:34:51
  • 1032
O nie, tylko nie konsekwencje jej własnych działań ( ͡º ͜ʖ͡º) Ciekawe czy z usunięciem tych filmików zwróci też wszystkie pieniądze, które na nich zarobiła.

#logikarozowychpaskow #rozowepaski #heheszki #zwiazki
greedy_critic - O nie, tylko nie konsekwencje jej własnych działań ( ͡º ͜ʖ͡º) Ciekawe...

źródło: image_picker_81F58DDC-4EBC-4765-A633-58692E86FEE3-7872-0000248F1FBEA855

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 12.01.2026, 19:33:44 via Wykop
  • 0
@greedy_critic: chyba już rzeczywiście jestem stary - musiałem wpisać w google kto to jest :-(
  • Odpowiedz
bachus
bachus 12.01.2026, 06:33:42
  • 4
https://youtube.com/shorts/ns4tPAdp3HA?si=IOu0R_F6e3A6MZU_
#strefaczystegotransportu #krakow
bachus - https://youtube.com/shorts/ns4tPAdp3HA?si=IOu0RF6e3A6MZU
#strefaczystegotran...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Emble
Emble
12.01.2026, 07:40:33 via Android
  • 0
@bachus: operatorzy jacyś tacy mocno okopceni przez te spaliny
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 32
  • Strona 8 z 32
  • >

Imiu0119 i Nazwusko

  • O mnie.
  • Wroclaw / Dublin
  • publiczny@email.com

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 04.04.2016

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 02.06.2016

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 16.11.2014

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 23.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.01.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.07.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking