Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko222
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
bachus

bachus

Dołączył 17 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 45414
  • Znaleziska 29027
  • Mikroblog 16387
  • Obserwujący 44
  • Obserwowane 35

4

Jak z wentylatora zrobić klimatyzację

Jak z wentylatora zrobić klimatyzację

Nie należy spodziewać się efektu tak silnego jak z klimatyzacji, ale czuć różnicę... Zabawa na własne ryzyko - skroplona woda + 230V może źle skończyć się dla zdrowia.

bachus
z
youtube.com
dodany: 22 godz. i 41 min temu
  • 2
  • #
    pogoda
  • #
    dyi

324

Tak oszukują na mięsie mielonym

Tak oszukują na mięsie mielonym

Mięso mielone kusi ceną i wygodą, ale o jakości decydują przede wszystkim etykieta i skład. Kontrola IJHARS wykazała liczne niezgodności m.in. w zawartości tłuszczu, składzie i oznakowaniu produktów.

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: przedwczoraj, 13:17:48
  • 131
  • #
    polska
bachus
bachus wczoraj, 07:17:39 via Wykop
  • 5
Nie potrafię kupić gotowego mięsa mielonego - mam od zawsze jakąś awersję w tym temacie. Mam nawet obawy przed korzystaniem z mielenia u rzeźnika co ma swoją maszynkę.
Wiem, że to dodatkowa robota (mycie maszynki jest bardo szybkie), ale mam pewność co do większej świeżości mięsa które nie utlenia się kilka dni głębiej już zmielone, mogę też zdecydować o wykrojeniu bardziej tłustych części, czy grubość mielenia w zależności od potrawy. No i
bachus - Nie potrafię kupić gotowego mięsa mielonego - mam od zawsze jakąś awersję w ...

źródło: image

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

314

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Miodowe lata pokazują klasę pracującą, która marzy o awansie ekonomicznym, ale serial regularnie unieważnia te marzenia, po czym przywraca bohaterów do bezpiecznego porządku. W ten sposób serial uczy, że prawdziwe szczęście nie polega na zmianie pozycji społecznej, lecz pogodzeniu się ze swoją rolą.

Zbychu222
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 21:40:56
  • 109
  • #
    ciekawostki
  • #
    seriale
  • #
    filmy
  • #
    heheszki
  • #
    gimbynieznajo
  • #
    nostalgia
bachus
bachus przedwczoraj, 12:10:08 via Wykop
  • 3
@mariusz_z_blighttown: nawet Patryk Wega by taki pomysł na scenariusz odrzucił z racji infantylności i że zbyt niemożliwe aby było prawdziwe.
bachus
bachus 23.06.2026, 02:30:45
  • 102
Nie špię od 4-tej bo piekę chleb ;-)
#gotujzwykopem
bachus - Nie špię od 4-tej bo piekę chleb ;-) 
#gotujzwykopem

źródło: IMG_5329

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
23.06.2026, 03:15:23 via Wykop
  • 10
@Xeni323: chleb na zakwasie żytni z niewielkią domieszką mąki pszennej.
Silny zakwas na mące żytniej 2000 (50/50) - 500g (jak potrzebujesz jak robić zakwas mogę opisać)
mąka żytnia chlebowa 720 -
mąka pszenna chlebowa - 125g
sól - 18g (dwie kopiaste małe łyżeczki)
Wrzucam to do garnka emaliowego. Jeden z ważniejszych momentów - mieszasz suche składniki ze sobą. 30 sekund a ważne bo potem ciężko wymieszać, dopiero wtedy dodaję zakwasu, też łączę szybko składniki
bachus - @Xeni323: chleb na zakwasie żytni z niewielkią domieszką mąki pszennej.
Siln...

źródło: chleb_zakwas

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
23.06.2026, 03:45:50 via Wykop
  • 61
@Xeni323: wyszedł właśnie z pieca, po wystygnięciu jakieś 1.3kg
bachus - @Xeni323: wyszedł właśnie z pieca, po wystygnięciu jakieś 1.3kg

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
23.06.2026, 05:53:27 via Wykop
  • 9
@nikosix: generalnie powtarzalny, to poprzedni bochenek. Ten mogę wrzucić zdjęcie pewnie jutro bo staram się nie kroić w ten sam dzień chleba razowego.
bachus - @nikosix: generalnie powtarzalny, to poprzedni bochenek. Ten mogę wrzucić zd...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
23.06.2026, 06:53:29 via Wykop
  • 2
coś dużo


@Marmite: długo eksperymentowałem - nie dodaję do ciasta już czystej mąki żytniej 2000. Jest ona podfermentowana już w zakwasie. W sumie jest 250g mąki 2000 na cały bochenek.
Generalnie kilka osób starszych mi powiedziało, że nie jadło takiego chleba od 30-40 lat. Jestem krytyczny co do mojego gotowania, ale to najlepszy chleb jaki piekę (subiektywna ocena). Próbowałem różnych kombinacji chleba żytnegiego - na wodzie, na kefirze, na maślance
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
23.06.2026, 12:14:22 via Wykop
  • 0
@nikosix: najlepszy na ciepło, ale chleb żytni nie lubi krojenia jak nie wystygł. W nim jeszcze trochę procesów zachodzi i niestety najlepszy jest po pełnym wystygnięciu - a że taki chleb starcza nam na kilka dni to szkoda go zepsuć krojeniem zbyt wczesnym. Druga sprwa, że na ciepło bym zjadł pewnie połowę bochenka...
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
23.06.2026, 18:40:44 via Wykop
  • 0
@nikosix:
bachus - @nikosix:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
23.06.2026, 18:41:08 via Wykop
  • 0
@nikosix:
bachus - @nikosix:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
bachus
bachus
Autor
przedwczoraj, 06:29:22 via Wykop
  • 1
@Melkovva_: nic się nie bój, trzymam go mocno ;-)
  • Odpowiedz

28

HDMI 2.2 nadchodzi w 2027 i podwaja przepustowość

HDMI 2.2 nadchodzi w 2027 i podwaja przepustowość

Nowy standard HDMI 2.2 ma oferować do 96 Gbps przepustowości, czyli dwa razy więcej niż HDMI 2.1. Pierwsze urządzenia mają trafić na rynek w 2027 roku, a część funkcji pojawi się wcześniej. Standard celuje w wyższe rozdzielczości i odświeżanie.

Nick7C5
z
ithardware.pl
dodany: 19.06.2026, 08:02:05
  • 48
  • #
    hdmi
  • #
    hardware
  • #
    monitory
  • #
    tv
  • #
    pcmasterrace
  • #
    technologia
bachus
bachus 21.06.2026, 18:09:02 via iOS
  • 1
@Khorne_: HDCP, HDMI-CEC. Co do kosztów - przecież to klub brązowego noska, pieniądze krążą między kieszeniami.
bachus
bachus 22.06.2026, 14:43:37 via Wykop
  • 1
HDMI-CEC


@ksiak: u mnie działa ;-) A tak poważnie - najważniejsze jest chyba HDCP.

659

Po odstawieniu alkoholu stało się coś nieprawdopodobnego Peja, Szyc, Koterski

Pokaż treści 18+

Po odstawieniu alkoholu stało się coś nieprawdopodobnego Peja, Szyc, Koterski

Warto posłuchać... Ps. Lubiący wypić - proszę nie zakopywać.

freddd
z
youtube.com
dodany: 21.06.2026, 01:33:09
  • 245
  • #
    alkoholizm
  • #
    zdrowie
  • #
    uzaleznienie
  • #
    psychologia
  • #
    przemyslenia
bachus
bachus 21.06.2026, 15:43:31 via Wykop
  • 2
@ramirezvaca: z każdym tak jest kto w jakimś "segmencie" się nawrócił. Były palacz będzie najbardziej gnoił palących itd. Ja po sobie widzę, że jak kiedyś jadłem śmieciowe jedzenie i nie dbałem i zmieniłem sposób odżywiania o 180 stopni, teraz bardzo krytycznie patrzę na to co inni jedzą ;-)
bachus
bachus 21.06.2026, 06:21:45
  • 14
Gofry wytrawne z wieprzowiną na ostro (z pastą chilli Toban Djan Lee Kum Kee), jajko, chrupiące chili, szczypior.
#jedzzwykopem #gotujzwykopem
bachus - Gofry wytrawne z wieprzowiną na ostro (z pastą chilli Toban Djan Lee Kum Kee...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
21.06.2026, 13:02:13 via Wykop
  • 1
@KomendaGlownaPolicji: taka wilgoć w powietrzu, że gofry po 10 minutach miękkie, wygodnie się jadło widelcem i nożem ;-)
  • Odpowiedz

564

Horror po festynie dla dzieci. Pseudokibice zaatakowali rodzinę

Horror po festynie dla dzieci. Pseudokibice zaatakowali rodzinę

Wracali z obchodów Dnia Dziecka w klubie Odra Wodzisław, gdy ich samochód został zablokowany przez trzy auta. Zamaskowani napastnicy kopali w pojazd, wybili tylną szybę i zabrali rzeczy 9-letniej Oliwii. Ciekawe czy jakiś przyszły prezydent był w ekipie "szlachetnych rycerzy"?

Iudex
z
o2.pl
dodany: 18.06.2026, 07:46:13
  • 138
  • #
    polska
  • #
    pilkanozna
  • #
    patologiazewsi
  • #
    kibole
bachus
bachus 18.06.2026, 14:04:31 via iOS
  • 0
Uuu respekt na parafii. Teraz może opowiadać:
- tak jej przywaliłem, że aż jej kredki z tornistra wypadły!

A tak poważnie - przy odrobinie rigiczu “koledzy” powinni go trochę jednak ustawić do pionu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

432

Jak Rosja zakłóca sygnał GPS nad Polską

Jak Rosja zakłóca sygnał GPS nad Polską

Rosja wykorzystuje satelitę do zakłócenia GPS w Polsce wynika z ustaleń naukowców. Trójka badaczy przeanalizowała dane od 2019 roku, które wykazywały występowanie krótkiego zagłuszania sygnału przez kilkadziesiąt stacji jednocześnie. Przełom dokonał się w lutym 2026 roku, gdy zakłócenie odnotowane

lyncz
z
cyberdefence24.pl
dodany: 16.06.2026, 12:59:43
  • 47
  • #
    rosja
  • #
    gps
  • #
    nawigacja
  • #
    technologia
  • #
    kosmos
  • #
    satelita
bachus
bachus 16.06.2026, 19:00:31 via Wykop
  • 8
@sqorvel: jakiej odpowiedzi byś się spodziewał?
bachus
bachus 16.06.2026, 19:18:52 via Wykop
  • 3
@przeciwko78: a jak to ma się do tematu?

548

Masowe zwolnienia w 3M Wrocław? 750 osób może docelowo pójść na bruk

Masowe zwolnienia w 3M Wrocław? 750 osób może docelowo pójść na bruk

3M przenosi 750 osób do zewnętrznej firmy w celu wyszkolenia hinduskich zastępców i uniknięcia odprawy, a potem mogą oni zostać zwolnieni, co pokazują wcześniejsze praktyki z Genpaktem. Pracownicy dowiedzieli się o tym z nagranego wczesnego wideo xD

rail_man
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 15.06.2026, 13:52:45
  • 145
  • #
    wroclaw
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    korpo
bachus
bachus 16.06.2026, 15:55:15 via Wykop
  • 2
Nie oszukujmy się - dużo korporacji potrzebuje trochę przewietrzenia. Jeszcze 5-6 lat temu (i wczęśniej) firmy praktycznie z ulicy brały ludzi - byle się tylko umiał przedstawić po angielsku. Połowa ludzi nic nie robiła, byle grzała miejsce bo wpadną nowe kontrakty a rynek był wyssany z pracowników. Tabuny ludzi szlajających się bez ładu i składu przy budynkach, przecież to we Wrocławiu można było zaobserwować ma Muchoborskiej przy IBM (tabuny przetaczające się do
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

30

Absurdy BRYTYJSKIEJ służby zdrowia

Absurdy BRYTYJSKIEJ służby zdrowia

Boli cię kolano? Paracetamol. Boli cię głowa? Paracetamol. Czekasz na wizytę od czasów panowania królowej Wiktorii? Paracetamol. W dzisiejszej Herbatce z Bekonem zaglądamy do świata brytyjskiej służby zdrowia, gdzie czas płynie inaczej, kolejki mają własny kod pocztowy, a paracetamol bywa przedstawi

Ginoles
z
youtube.com
dodany: 15.06.2026, 14:15:47
  • 11
  • #
    angla
  • #
    zdrowie
bachus
bachus 16.06.2026, 05:42:22 via Wykop
  • 13
Acha - w Polsce blok reklamowy to właśnie leki przeciwbólowe, na swędzenie piczy, d--y a po 10 wieczorem na wiotki konar. U mnie w domu i wielu pewnie innych apap/paracetamol stał zawsze w buteleczkach po 60 tabletek i był łykany przez wszystkich łącznie ze mną częściej niż witamina C czy D. Zabolała trochę głowa? Zjedz tabletkę! Po c--j napić się wody, iść na spacer czy nie pić piątej kawy. Bol ząb? Tabletka!
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1723

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

W Polsce trwają masowe, ale ciche zwolnienia. "Tego nie ma w statystykach"

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że na polskim rynku pracy nie ma żadnych znaczących zmian. Ani nie ogłasza się masowo zwolnień grupowych, ani rekrutacji. Po cichu dochodzi jednak do bardzo znaczącej rewolucji na rynku pracy.

VoxClamantisInDeserto
z
next.gazeta.pl
dodany: 14.06.2026, 16:01:51
  • 650
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    kryzys
bachus
bachus 14.06.2026, 18:54:26 via Wykop
  • 645
Nie tak dawno się budowałem. No i panowie budowlańcy bardzo dyskutowali o rynku pracy, najmłodszy z ich kolegów zaczął mówić że zaczyna się kryzys, informatycy bardzo tracą pracę i będzie nieciekawie. Starsi oczywiście:
-- no i k---a dobrze, może się wezmą za prawdziwą robotę, siedzą w domach, klikają w klawiaturę a by spróbował raz popracować na budowie
Młody się odpalił:
-- a k---a komu ty będziesz potem domy budował i wykańczał jak
  • 19
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bachus
bachus 15.06.2026, 12:28:38 via Wykop
  • 1
@janusz-lece: książkę mogę napisać z budowy o rozmowach ;-)
bachus
bachus 14.06.2026, 17:28:12
  • 0
Cześć, w swoim dziadkowozie mam opony wielosezonowe Kleber Quadraxer 2
185/65 R15 88H. Wystarczają mi tego typu - głównie jeźdzę po mieście a na autostradzie 120km/h to czasami. Opony mają już dużo lat. Widzę, że teraz są Kleber Quadraxer 3 ;-) Tak do 300zł to, czy coś innego?
#samochody #opony
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus
Autor
14.06.2026, 18:55:46 via Wykop
  • 0
@r5678: na poprzednich jeżdżę 6 rok i czuję, że już twarde, to ich ostatni sezon.
  • Odpowiedz

19

10 komputerów PRL

10 komputerów PRL

W tym filmie pokazuję 10 legendarnych komputerów z czasów PRL-u od konstrukcji Elwro po kultowe maszyny używane w szkołach, urzędach i domach.

outdust
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 08:01:43
  • 8
  • #
    komputery
  • #
    ciekawostki
  • #
    prl
  • #
    historia
  • #
    informatyka
bachus
bachus 10.06.2026, 19:37:18 via Wykop
  • 1
@Ramone:

opuść
powtórz 4 [ np 50 pw 90 ]
ukryjżółwia
river_styx
river_styx
10.06.2026, 09:32:42
  • 59
wyplata huopska ehhh
#przegryw
river_styx - wyplata huopska ehhh
#przegryw

źródło: 1000001599

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bachus
bachus 10.06.2026, 13:27:14 via Wykop
  • 1
@BR2428G: plusy posiadania żony? ;-)
  • Odpowiedz

641

Próba normalizowania napiwków na przykładzie opłaty serwisowej

Sztuczny, nikomu niepotrzebny zwyczaj napiwków w i tak już przepłaconej gastronomii, wraca jak bumerang

MalyKrzys
z
trojmiasto.pl
dodany: 08.06.2026, 19:19:02
  • 159
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    obyczaje
  • #
    patologiazmiasta
bachus
bachus 09.06.2026, 09:28:32 via Wykop
  • 2
pff poczekajmy jeszcze jakiś czas i w kasach samoobsługowych TEŻ będzie opcja zostawienia "napiwku" ( ͡€ ͜ʖ ͡€)


@NieWiemWiecSieWypowiem: w paczkomatach już jest :-)

891

Chciał płacić niższy podatek, więc ogłosił się artystą. Fiskus sprowadził go na

Chciał płacić niższy podatek, więc ogłosił się artystą. Fiskus sprowadził go na

Grafik 3D przekonywał KAS, że jego modele to sztuka, a komputer to po prostu "współczesne dłuto". Wszystko po to, by płacić 5,5% podatku zamiast 14%. Skarbówka była jednak innego zdania. Czy czeka nas fala "nowych artystów" uciekających przed podatkami i ZUS-em?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 09.06.2026, 06:19:11
  • 151
  • #
    policja
  • #
    afera
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
bachus
bachus 09.06.2026, 08:25:51 via Wykop
  • 1
Jak czasem przeglądam niektóre konfiguracje, playbooki w środowisku i sposób jak zostały napisane to mam wrażenie, że w IT pracuje bardzo dużo artystów.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

677

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

Szafa wnękowa może mieć 8% VAT, a identyczna konstrukcja z plecami z płyty już 23%. W Polsce o wysokości podatku często nie decyduje produkt, tylko urzędnicza interpretacja szczegółu, którego klient nawet nie zauważy

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 08.06.2026, 07:02:08
  • 124
  • #
    vat
bachus
bachus 08.06.2026, 13:51:28 via Wykop
  • 0
To ogólnie jest paranoja, nawet jak ktos się budował i potrzebował beton - 8% vs. 23% VAT: w zależności czy to usługa kompleksowa od firmy z wylaniem czy sobie "od tak" beton kupuję, dodatkowo zależna od powierzchni domu czy mieszkania itd.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

285

Dyskietka ma 54 lata. Kiedyś 80 KB mieściło się na 8 calach

Dyskietka ma 54 lata. Kiedyś 80 KB mieściło się na 8 calach

Dyskietka oficjalnie skończyła 54 lata, licząc od dnia przyznania patentu dwóm inżynierom IBM w 1972 roku. U.S. patent number 3668658A dotyczył rozwiązania opisanego jako magnetic record disk cover, czyli osłona dla magnetycznego dysku zapisującego dane.

ochucki
z
pixelnerd.pl
dodany: 07.06.2026, 07:56:36
  • 103
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    ibm
bachus
bachus 07.06.2026, 19:46:42 via Wykop
  • 2
albo chodzilo sie do kogos z dyskiem twardym


@myshouf: miałeś szufladę Adax czy Optimus? ;-)
bachus
bachus 07.06.2026, 19:48:22 via Wykop
  • 11
@sargento: Boeing 747-400 ma wygrane aktualizacje co miesiąc za pomocą dyskietki.

382

Szanowni, ja pierdzielę... Brak słów...

Szanowni, ja pierdzielę... Brak słów...

Skręcił z niewłaściwego pasa ruchu w wyniku czego zabił dwie osoby.

Chelik
z
tvn24.pl
dodany: 07.06.2026, 08:20:24
  • 269
  • #
    polska
  • #
    wypadek
  • #
    wydarzenia
  • #
    polskiedrogi
bachus
bachus 07.06.2026, 10:35:43 via Wykop
  • 10
Prawie 20 lat temu wyjechałem z Polski i oczywiście był dla mnie ogromy szok jak można jeździć, że spokój na drogach, nie czuję ciągle presji że jadę za wolno, nie ruszam 0.2s po zmianie światła na zielone i nie mam odstępu na 10cm od samochodu poprzedzającego. W Polsce bywałem kilka razy w roku i widziałem jak to się zmienia na plus, jak zaczyna się jeździć przyjemnie, zmieniła się też uprzejmość na drodze
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 32
  • Strona 1 z 32
  • >

Imiu0119 i Nazwusko

  • O mnie.
  • Wroclaw / Dublin
  • publiczny@email.com

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 04.04.2016

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 02.06.2016

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 16.11.2014

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 23.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.01.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.07.2022

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking