Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko177
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Ligniperdus

Ligniperdus

Dołączył 10 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12043
  • Znaleziska 7657
  • Mikroblog 4386
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 6

340

Pułapka w Poznaniu! Zrobili ślepą ulicę z podwójną ciągłą do samej barierki

Pułapka w Poznaniu! Zrobili ślepą ulicę z podwójną ciągłą do samej barierki

Cześć Mirki i Mirabelki! Chciałem Wam pokazać, jak się projektuje inżynierię ruchu w Poznaniu (konkretnie Rataje).

nabla-delta
z
wykop.pl
dodany: 06.05.2026, 21:19:32
  • 154
  • #
    polskiedrogi
  • #
    konfitura
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    poznan
  • #
    poznanmiastodoznan
  • #
    panstwozdykty
Ligniperdus
Ligniperdus 07.05.2026, 08:15:59 via Wykop
  • 0
no tyle znaków, tyle linii ciągłych... A od lat jesteśmy w top3


@justwalking: to w takim razie są dwie możliwości, - albo te znaki i ciągłe c---a dają, albo druga - dla cymbałów - jest ich ciągle za mało i trzeba dostawić/dorysować, a WTEDY TO DOPIERO się poprawi xd
Ligniperdus
Ligniperdus 07.05.2026, 08:18:16 via Wykop
  • 12
@HeniekZPodLasu: wiesz, 5 lat temu ktoś gdzieś zginął podczas wyprzedzania i wymyślono że jakby nie wyprzedzał to by nie zginął... wniosek cudowny tylko co z nim zrobić? a weźmy zakażmy wyprzedzania wszędzie to nikt już nie zginie ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak się powoli żyje w tym kraju...

1078

Zmiany w śmieciach: rachunki znów będą wyższe

Zmiany w śmieciach: rachunki znów będą wyższe

Rząd znów bierze się za regulację polityki śmieciowej. Po wprowadzeniu systemu kaucyjnego, którego funkcjonowanie budzi wiele kontrowersji wśród Polaków, teraz zmiana ma dotyczyć zwiększenia odpowiedzialności producentów za opakowania towarów, które produkują. Zmiany mogą spowodować, że Polacy znów

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 06.05.2026, 09:14:11
  • 128
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    prawo
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wykop
Ligniperdus
Ligniperdus 06.05.2026, 10:41:45 via Wykop
  • 1
Wystarczyłoby brać kasę od producenta za każdy 1g plastiku, może by i przerzucił na klienta, ale ostatecznie może udałoby się zmiejszyć opakowania i ilość plastiku w ogóle (w tym przerośnięte opakowania udające że towaru jest więcej, a może jeszcze nawet wytworzyła by się konkurencja kto da więcej w mniejszej ilości plastiku (o matko bosko))
No ale zamiast tego możemy mieć opłatę przerzuconą na klienta i nic w zamian, więc git
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ligniperdus
Ligniperdus 06.05.2026, 13:51:09 via Wykop
  • -2
@fonderal: tak, tylko w mojej koncepcji jeżeli sprzedajesz jogurt 200ml w opakowaniu plastikowym to kiedy robisz downsizing to możnaby wymusić zmiejszenie opakowania
tymczasem dzisiaj serki/jogurty/cokolwiek mają nadmiarowe wielkościowo opakowania bo "co za różnica" a zawsze to konsument chętniej sięgnie jeżeli 180g producenta A wygląda na półce tak samo (wielkość opakowania) jak 200g producenta B

próbujemy sortować, odzyskiwać plastik ogromnym nakładem, a tymczasem producent ciastek robiąc 1.5x większe wydmuszki niż potrzebne,
Ligniperdus
Ligniperdus 06.05.2026, 15:14:47 via Wykop
  • 0
@fonderal: dlatego jeżeli tak czy siak mamy za to wszystko płacić, to warto zrobić sensowny system nagradzania/karania producentów tak żeby przy okazji rykoszetem jeszcze zrobić coś naprawdę ekologicznego - zredukować emisję śmiecia u źródła
Ligniperdus
Ligniperdus 06.05.2026, 16:41:32 via Wykop
  • 0
no tak, tylko że


@fonderal: jest więcej niż jeden producent, więc jogurt bardziej "ekologicznego" producenta będzie* tańszy niż drugiego który zużywa więcej plastiku/pianki/cokolwiek

* a przynajmniej "system" powinien być taki żeby był

ale to wiadomo marzenie ściętej głowy, bo to wcale nie o ekologię tutaj najbardziej chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

452

KSEF na Steam

KSEF na Steam

Jesteś Januszem, 47-letnim przedsiębiorcą z Radomia. Twoja misja: wystawić jedną Fakturę. Może być dobre

PeterMazur
z
store.steampowered.com
dodany: 04.05.2026, 14:49:12
  • 117
  • #
    gry
  • #
    steam
  • #
    ksef
  • #
    symulator
  • #
    ciekawostki
  • #
    heheszki
Ligniperdus
Ligniperdus 05.05.2026, 00:12:06 via Wykop
  • 7
nawet

zwykły xml

tylko


@Edisni: xd normalnie prościej nigdy nie było i nigdy się nie dało ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) a w zamian za te udogodnienia... no właśnie, dobrze że jeszcze nie każą sobie płacić za kazdą fakturkę wklepaną w ksef ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡
Ligniperdus
Ligniperdus 05.05.2026, 10:52:05 via Wykop
  • 1
A nie jak u nas że nawet księgowa się gubi i zanim nauczy się obsługi KSEF spędza 15h na czytaniu poradników i grup na FB.


@odomdaphne5113: u nas jeszcze znajdą się przygłupy które stwierdzą że to jest git, jest prosto, tak ma być, dobrą robotę robia, niech dobry przekaz leci xd

edit: najlepsze że kiedyś kuce gadały o paróweczkach, jak to prosto w chinach idziesz i sprzedajesz paróweczki i to
Ligniperdus
Ligniperdus 05.05.2026, 11:00:14 via Wykop
  • 1
nie wymaga wiedzy tajemnej


@PiotrX1: czasem tylko trzeba się dowiedzieć o co chodzi w danej pozycji bo jest dopisek np. "zgodnie z ustawą 2137 punkt 13 ustęp 2. za wyłączeniem towarów opisanych w ustawie 1313 punkt 14"

no ale wiadomo, potem "już się wie" xd
Ligniperdus
Ligniperdus 05.05.2026, 13:23:15 via Wykop
  • 0
Rzeczywiście prompt przerośnie ludzi... Chyba ciebie: XDDDD


@MiKeyCo: a jak ai sobie "przytrolluje", to ty poniesiesz konsekwencje za tą osobę której tak doradzasz jak to sobie prosto można poradzić ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) prawda? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ
Ligniperdus
Ligniperdus 06.05.2026, 07:39:28 via Wykop
  • 0
To jest dokładnie ta sama zależność co księgowa nie ponosząca odpowiedzialności


@MiKeyCo: za co, za wystawienie faktury? księgowe nie wystawiają faktur - chyba trochę to umyka zwolennikom jedzenia gówna pt. ksef
Ligniperdus
Ligniperdus 06.05.2026, 07:59:54 via Wykop
  • 0
a ty bóldupisz o wystawioną fakturę. XDDD


@MiKeyCo: bóldupię o każdą sekundę bezpowrotnie i bezsensownie straconą na zapoznanie się z i obsługę ksefu, bóldupię że są n---------e jednostki nie kumające że (np. dla mnie) to jest żaden zysk - w zamian za stratę czasu

"po prostu coś źle robisz" "nie umiesz" "to proste jest" "ułatwia" "wystarczy...".... aaaa idź pan w ch...
Ligniperdus
Ligniperdus 06.05.2026, 08:04:37 via Wykop
  • 0
@MiKeyCo: bez ksefa nie ma żadnego xmla typie
DJEVEL88
DJEVEL88
DJEVEL88
06.05.2026, 04:46:58
  • 43
Nie popieram piractwa drogowego i latania 300 ale nie oszukujmy się tylko ostatnia ofiara losu jeździ 50 w zabudowanym. Najczęściej przysunięta na max do kierownicy i z rybką na klapie
#samochodoza #konfitura #majtczak
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ligniperdus
Ligniperdus 06.05.2026, 06:46:51 via Wykop
  • 3
tylko ostatnia ofiara losu jeździ 50 w zabudowanym


@DJEVEL88: nie na wykop z tym, tutaj wszyscy przestrzegają przepisów xd ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
ps. jak widać już się zabrała grupka
  • Odpowiedz
Ligniperdus
Ligniperdus 06.05.2026, 07:16:36 via Wykop
  • 2
@wrth: wiadomo, 60 na 50tce to LUBIE Z---------C xd co za dałny...
  • Odpowiedz
Naza_Dzikowski
Naza_Dzikowski
05.05.2026, 20:08:45
  • 4
#kapitanbomba #walaszek Kurła! Ledwo się dowiedziałem i już wyprzedane. Idealnie na półce by się prezentowało obok moich modeli tamiya
Naza_Dzikowski - #kapitanbomba #walaszek Kurła! Ledwo się dowiedziałem i już wyprzeda...

źródło: IMG_4666

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ligniperdus
Ligniperdus 05.05.2026, 21:04:34 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz

79

Prawo jazdy i dowód tylko w mObywatelu. Zmiany nie każdemu się spodobają

Prawo jazdy i dowód tylko w mObywatelu. Zmiany nie każdemu się spodobają

Rząd szykuje kolejną dużą cyfrową reformę dla kierowców. W planach są elektroniczne dowody rejestracyjne, mObywatel oraz

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 04.05.2026, 13:10:12
  • 88
  • #
    mobywatel
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    dowodosobisty
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
Ligniperdus
Ligniperdus 05.05.2026, 00:17:40 via Wykop
  • -2
w całej UE


@fiaslnfilrangve: a to spoko, nie ma problemu, można się rozejść ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) pokazujesz typowe "z globusa to znam tylko ue"
Arivederczi
Arivederczi
04.05.2026, 06:54:02
  • 0
Taka ciekawoska w sumie z rynku nieruchomosciowego, ze niektore male miasta zaczynaja sie rozwijac szybko i moga wyciagac wieksze ROI niz duze.
Czesto tu sie pisze o zapasci powiatowych, a wychodzi na to, ze jak sie dobrze pokieruje miastem to mozna z tej zapasci wyjsc.
Takie zestawienie Krakow vs. Rzeszów

#nieruchomosci #fliper #fliperka #krakow #rzeszow
Arivederczi - Taka ciekawoska w sumie z rynku nieruchomosciowego, ze niektore male mi...

źródło: IMG_6473

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ligniperdus
Ligniperdus 05.05.2026, 00:04:08 via Wykop
  • 1
wojewódzkie w Polsce B, ta sama liga co Olsztyn, Toruń czy Kielce, półka niżej od Lublina, czy Białegostoku, dwie półki niżej od TOP6 (Warszawa, Kraków, GOP, Wrocław, Poznań, Trójmiasto).


@galicjanin: widzę że potrafisz tylko porównać po liczbie ludności, wsadzać olsztyn, toruń i kielce do jednego worka z rzeszowem top kek xd
  • Odpowiedz
WybuchowyCzajnik
WybuchowyCzajnik
04.05.2026, 16:38:46
  • 8
Zawsze jak pojawia się dyskusja odnośnie omijania samochodów stojących w korku albo dojazdu do świateł to mam w myślach taką sytuację.
Ciekawe ilu z tych krzykaczy grzecznie jedzie za rowerem, traktorem albo zamiatarką jak jest podwójna ciągła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Żartuje, nikt nie jedzie, wszyscy wyprzedzają jak tylko jest miejsce, ale to inna sytuacja, to co innego, tego nie można porównywać.

#samochody #motocykle
WybuchowyCzajnik - Zawsze jak pojawia się dyskusja odnośnie omijania samochodów stoją...

źródło: smiesznyobrazek

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ligniperdus
Ligniperdus 04.05.2026, 22:42:16 via Wykop
  • 4
to przecież nikt normalny nie będzie jechał za zamiatarką 10km/h


@WybuchowyCzajnik: akurat na wykopie jest trochę takich, co w życiu by nie popełnili żadnego, nawet takiego wykroczenia - a przynajmniej zza klawiatury ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz

343

Najlepszy alfabet na świecie

Najlepszy alfabet na świecie

Jak Korea pozbyła się chińskich znaków i stworzyła własne pismo od (prawie) zera. Polak może nauczyć się tego alfabetu w godzinę.

Tiengos
z
youtube.com
dodany: 03.05.2026, 07:30:51
  • 45
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    tiengos
  • #
    swiat
Ligniperdus
Ligniperdus 03.05.2026, 16:49:28 via Wykop
  • 4
@HexenHeretic: akurat dla nas w przypadku ruskiego i (a zwłaszcza) ukraińskiego bardzo dużo, a jak się zna jeszcze 10-20 słów to już zupełnie... cyrylica nawet w bułgarii się przyda - przykład "хотел", nie znasz bułgarskiego ale wiesz że to "hotel"
Ligniperdus
Ligniperdus 03.05.2026, 17:00:10 via Wykop
  • 8
@Dinth: tam nie ma co rozumieć, tylko wkuwasz znaki na pamięć z tabelki hiragany i katakany
Ligniperdus
Ligniperdus 03.05.2026, 17:20:55 via Wykop
  • 0
@HexenHeretic: no co ty, serio? a ja myślałem że już znasz wtedy cały język?
za to w c--j przeczytasz i nie musisz się pytać miejscowych o byle pierdołę
Ligniperdus
Ligniperdus 03.05.2026, 21:11:38 via Wykop
  • 2
@HexenHeretic: w przypadku koreańskiego to trochę inne "mało" niż w przypadku ruskiego

52

Godziny szczytu w Utrechcie

Godziny szczytu w Utrechcie

Tak wyglądają godziny szczytu w panstwie 2,5 raza bogatszym od Polski. Samochodoza to wybór, a nie konieczność.

mixererek
z
youtube.com
dodany: 30.04.2026, 06:06:20
  • 51
  • #
    samochodoza
  • #
    stopcham
  • #
    konfitura
  • #
    samochody
  • #
    kierowcy
  • #
    rower
Ligniperdus
Ligniperdus 30.04.2026, 15:46:13 via Wykop
  • 7
Ech, tam to dopiero jest prawdziwa WOLNOŚĆ! Po prostu trzeba jechać rowerem i nie ma wyjścia, bo wszystko jest zorganizowane anty-samochodowo...
Polska to przy tym zaścianek, zwykłe zacofanie. Kto to widział żeby człowiek musiał decydować sam czym woli jechać, żeby miał dowolność samochód, rower a może jeszcze coś innego... przerażający kraj z tej polski, potrzebujemy więcej nowoczesności

(btw. przed remotem całorocznie dojeżdżałem do pracy rowerem... z własnego niewymuszonego wyboru)
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ligniperdus
Ligniperdus 01.05.2026, 10:30:39 via Wykop
  • 0
@roonie: masz bana na google czy, dlaczego ja mam się teraz rozpisywać?

376

Jan Śpiewak o smierci Litewki i bezpieczenstwie na drodze

Jan Śpiewak o smierci Litewki i bezpieczenstwie na drodze

Dobry komentarz w kontekście wczorajszego programu w Polsacie, po wyśmianiu w tej stacji istotnego problemu z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów.

casterix
z
youtube.com
dodany: 27.04.2026, 12:42:30
  • 119
  • #
    litewka
  • #
    polska
  • #
    lukaszlitewka
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polityka
Ligniperdus
Ligniperdus 27.04.2026, 19:34:37 via Wykop
  • 1
P---------e. Zawsze były i będą wypadki. Nie da się tak odseparować ruchu żeby nigdy nikt nie zginął. Marzenie ściętej głowy i p---------e nabijających sobie na tym wyświetlenia.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

4271

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"

Tl:dr: Konfitura walcząc z parkowaniem na chodniku niszczy ludziom życia i biznesy, pastwi się nad ludźmi i przyczynia się do wypadków drogowych.

Bulbulator1234
z
facebook.com
dodany: 26.04.2026, 18:03:23
  • 617
  • #
    polska
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    polsat
Ligniperdus
Ligniperdus 26.04.2026, 18:46:06 via Wykop
  • 10
Na pewno to się nie wydarzyło podczas parkowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ochucki: tylko podczas czego?

668

Patologiczni policjanci zmyślili prawo i brutalnie je na mnie egzekwowali! To ju

Patologiczni policjanci zmyślili prawo i brutalnie je na mnie egzekwowali! To ju

Bieruńscy policjanci z garnizonu śląskiego wymyślili prawo w okolicach kopalni Ziemowit, następnie postanowili je egzekwować i brutalnie mnie zaatakowali nie mając kompletnie racji! Gdy się dowiedzieli jak bardzo są w czarnej d*pie, kontynuowali upokarzanie mnie i trzymanie w kajdankach przez kilkad

Deno1989
z
youtube.com
dodany: 25.04.2026, 23:25:39
  • 55
  • #
    nelegalna
  • #
    pa
  • #
    patologiczni
  • #
    policjaci
  • #
    zniszczyli
  • #
    prawo
Ligniperdus
Ligniperdus 26.04.2026, 16:20:41 via Wykop
  • 14
@Eponhall: bieżesz widzę udział w konkursie na najgłupszy komentarz roku?
Ligniperdus
Ligniperdus 26.04.2026, 16:49:04 via Wykop
  • 12
@Eponhall: może doczytaj zakazu CZEGO i JAKICH miejsc/zakładów, a potem sam się złapiesz za głowę nad swoim komentarzem

ps. ten człowiek którego nazwałeś "patusem" jest edukatorem w tej kwestii (m. innymi wyjaśnia takich "ekspertów" jak ty)
Ligniperdus
Ligniperdus 26.04.2026, 18:02:44 via Wykop
  • 17
@Eponhall: xd k---a co za typ xd nic nie mam na poparcie, tylko prawo xd to samo którego własną wersję stworzyłeś sobie dla siebie samego żeby p-------ć durnoty na wykopie xd
Ligniperdus
Ligniperdus 26.04.2026, 18:04:17 via Wykop
  • 10
@Eponhall: masz czytaj, znaj dobroć, chociaż swoimi docinkami nie zasłużyłeś

https://www.prawo.pl/samorzad/nowe-zasady-fotografowania-obiektow-wojskowych,533930.html
Ligniperdus
Ligniperdus 26.04.2026, 18:08:00 via Wykop
  • 17
@Eponhall: no i po co mi to wklejasz trollu? zauważyłeś że znak wisi na KOPALNI i jest to obiekt którego nie wolno już oznaczać zakazem fotografowania? czy co chciałes mi przekazać?

"tak kolego Ligniperdus, masz rację, dziękuję za wyjaśnienie" - tak powinieneś napisać
Ligniperdus
Ligniperdus 26.04.2026, 18:15:38 via Wykop
  • 10
@Eponhall:

napisałeś:

Od 12 sierpnia 2025 obowiązują konkretne zasady zakazu fotografowania obiektów i z tego co widzę tablica zawieszona na bramie, doskonale widoczna (na nagraniu już na początku) jest

345

Czy kaucja wzrośnie do 75 gr? Resort klimatu odpowiada

Czy kaucja wzrośnie do 75 gr? Resort klimatu odpowiada

System kaucyjny działa w Polsce od października 2025 r., a kaucja za plastikową butelkę wynosi obecnie 50 gr. Dla części Polaków to jednak zbyt niska kwota, by motywowała do zwrotu opakowań. Polskie Radio zapytało wiceministrę klimatu Anitę Sowińską, czy resort rozważa podniesienie stawki.

Thorus88
z
fakt.pl
dodany: 26.04.2026, 07:14:39
  • 224
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    polityka
  • #
    neuropa
  • #
    polska
  • #
    kaucja
  • #
    butelki
Ligniperdus
Ligniperdus 26.04.2026, 14:31:36 via Wykop
  • 2
Jakoś nie zauważyłem, aby dalej po krzakach się walały butelki i puszki.


@Zenon_Zabawny: ja jakoś nie zauważyłem żeby wcześniej się walały, ale nie widzieć czemu kutasociągi lubią sobie tym wycierać mordy jak trzeba uzasadnić dlaczego system kaucyjny jest super
Ligniperdus
Ligniperdus 26.04.2026, 14:34:34 via Wykop
  • 0
Tylko sklepy mogłyby


@fervi: tylko sklepy mogłyby i tylko ludzie mogliby, bo dla twórców i beneficjentów systemu nie ma "mogliby", dla nich jest tylko czysty zysk na tym przewale
MacronT1000
MacronT1000
26.04.2026, 06:57:09
  • 182
#bezczelnechomikiwchodzacenamakietykolejowe
MacronT1000 - #bezczelnechomikiwchodzacenamakietykolejowe

źródło: ezgif-34aa9dfa339fdb8a

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ligniperdus
Ligniperdus 26.04.2026, 13:44:55 via Wykop
  • 0
@Naczelny_Przegryw_Polski: chyba chodziło ci o świnkę morską?
  • Odpowiedz

387

Atak niedźwiedzia na Podkarpaciu. Kobieta nie żyje

Atak niedźwiedzia na Podkarpaciu. Kobieta nie żyje

Niedźwiedź zaatakował kobietę w miejscowości Płonna. Na miejsce niezwłocznie skierowano służby. Niestety, mimo podjętych działań, życia 58-latki nie udało się uratować - przekazała policja serwisowi Nowiny.

tormentorer
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 23.04.2026, 11:03:44
  • 168
  • #
    polska
  • #
    przyroda
  • #
    zwierzeta
  • #
    natura
Ligniperdus
Ligniperdus 23.04.2026, 18:32:31 via Wykop
  • -1
@Kghjw: bambinistów nie przekonasz, trzebaby wrzucić z 10 miśków np. do kampinosu żeby co niektórzy zrozumieli co to jest dzikie zwierzątko
populacja dziczyzny rok w rok rośnie jak pączek na masełku a i tak przeczytasz że już jest zredukowana do absolutnego minimum xd
Ligniperdus
Ligniperdus 25.04.2026, 20:03:25 via Wykop
  • 1
Dzikie zwierzęta powinny żyć tam gdzie żyły przez ostatnie tysiące lat.


@czarnykocur123: to pokaż gdzie mieszkasz, znaczy mam nadzieję że już nigdzie - tylko r--------ś swój dom/mieszkanie i oddałeś dzikim zwierzętom które tam żyły przez ostatnie tysiące lat

505

Japońskie opakowania na których wielkość prod. jest taka jak w rzeczywistości

Japońskie opakowania na których wielkość prod. jest taka jak w rzeczywistości

Przypominając wg. UE: producent nie może przedstawiać produktu na opakowaniu w sposób, który: - sugeruje większą ilość niż faktyczna, - zniekształca proporcje (np. ogromne kawałki owoców, których w środku jest minimalnie), - wprowadza w błąd co do zawartości lub wielkości porcji.

JoeShmoe
z
files.catbox.moe
dodany: 23.04.2026, 17:31:25
  • 56
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
  • #
    japonia
  • #
    branding
  • #
    business
Ligniperdus
Ligniperdus 23.04.2026, 18:40:30 via Wykop
  • 116
@moll: j-----e odpowiednio wysokimi karami na lewo i prawo za wprowadzanie w błąd też by podziałało, nie trzebaby nawet prawa zmieniać bo to jest wystarczająco uznaniowe

23

7,5 tys. zł kary za przewóz skarpetek bez zgłoszenia. Nałożono już 34 kary.

7,5 tys. zł kary za przewóz skarpetek bez zgłoszenia. Nałożono już 34 kary.

Rozpoczęło się śledzenie przewozu tekstyliów: majtek, jeansów i butów trafiających na bazary, targowiska oraz do sklepów. Obowiązek zgłaszania transportu wprowadzono w marcu, a dotyczy on już 10 kilogramów towaru. Mandat karny dla kierowcy pojazdu z niezgłoszonymi tekstyliami wynosi od 5 do 7,5 tyś.

Zbychu222
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.04.2026, 21:57:39
  • 15
  • #
    polityka
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    prawo
Ligniperdus
Ligniperdus 21.04.2026, 19:55:41 via Wykop
  • 0
@RFpNeFeFiFcL: ale on wiezie do pszoku 10kg szmat, czytać umiesz?
Ligniperdus
Ligniperdus 22.04.2026, 18:11:23 via Wykop
  • 1
@RFpNeFeFiFcL: w sumie k---a w niczym, ty pewnie jakby trzeba było podanie o sranie pisać to też byś z uwielbieniem pisał i p-------ł to wygodne
Rad-X
Rad-X
16.04.2026, 17:30:48
  • 134
Progi we #wroclaw działają wspaniale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki
mirror https://streamin.link/v/f40dd054
Rad-X - Progi we #wroclaw działają wspaniale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki
mirror https://st...
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ligniperdus
Ligniperdus 16.04.2026, 22:25:52 via Wykop
  • 0
ten radiowoz w 0:43


@Krafti: fajne wyprzedzanko bezpośrednio przed przejściem ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz

673

Dramat 8-latka. Lekarze nie rozpoznali pękniętego wyrostka

Dramat 8-latka. Lekarze nie rozpoznali pękniętego wyrostka

8-letni Fabian trafił do szpitala w Rawiczu z bólem brzucha, wymiotował. Lekarka odesłała go jednak do domu nie rozpoznając rozlanego wyrostka. Gdy stan chłopca się pogorszył, przyjęto go do szpitala, ale właściwą diagnozę postawiono dopiero w innej placówce - wiele godzin później.

Kolekcjoner_dusz
z
interwencja.polsatnews.pl
dodany: 15.04.2026, 14:24:30
  • 215
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    wiadomosci
Ligniperdus
Ligniperdus 15.04.2026, 23:06:34 via Wykop
  • 43
Każde dziecko z bólem brzucha ma USG tylko w warunkach dużych szpitali


@dr_Batman: a no to spoko, reszta niech ginie... a poza tym wszystko jest super i nie ma co narzekać
w razie czego zawsze można sobie prywatnie zrobić jak ktoś by chciał jednak żyć
jest git
Ligniperdus
Ligniperdus 15.04.2026, 23:09:00 via Wykop
  • 71
@volion: @dr_Batman zaraz ci wyjaśni dlaczego konowały tym razem też miały rację ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) musisz symulować bardziej typowe objawy najpewniej następnym razem
Ligniperdus
Ligniperdus 16.04.2026, 17:54:39 via Wykop
  • 2
Co ty dopiero teraz odkryłeś nierówności społeczne?


@dr_Batman: nie, mi po prostu zbiera się ślina w gębie jak widzę że ktoś w tych nierównościach się urządził i jeszcze próbuje innym wyjaśniać że są one spoko :)
Ligniperdus
Ligniperdus 16.04.2026, 17:55:35 via Wykop
  • 0
Wystarczy przeczytać artykuł.


@dr_Batman: żeby móc komentować historię napisaną w komentarzu? ciekawe
Ligniperdus
Ligniperdus 16.04.2026, 21:47:57 via Wykop
  • 1
@dr_Batman: marzy mi się zeby lekarze utkali mordy i zarabiali uczciwe pieniądze w uczciwym zawodzie, w którym chodziłoby o... LECZENIE LUDZI

a nie betonowanie stanu szlacheckiego i trzymanie d--y wyżej niż się sra kosztem dobrostanu społeczeństwa, to jest to co uważam i mi się marzy pani doktór
żeby więcej pieniędzy w worku zwanym nfz było na badania diagnostyczne, a mniej na kolejne mieszkania albo samochód pani doktór
Ligniperdus
Ligniperdus 16.04.2026, 21:58:50 via Wykop
  • 2
Większość z nas pracuje normalnie uczciwie i leczy ludzi


@dr_Batman: a zawód jest zabetonowany przez kogo? smerfy? chochliki? zarobki w dziesiątkach, setkach tysięcy złotych to są moje urojenia? spowodowane bo jesteście nad-kastą takich cudownych ludzi i specjalistami, czy dlatego że stworzyliście sobie wspaniały system niedoboru?

kolejki na lata do specjalisty to są moje urojenia?
Ligniperdus
Ligniperdus 16.04.2026, 22:15:35 via Wykop
  • 0
z ułamka procenta odchylenia


xd

Nikt nie zabetonował, idziesz robisz i zostajesz lekarzem.


xd
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 21
  • Strona 4 z 21
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 21.05.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.10.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 16.07.2016

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia