Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko215
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

682

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

Chcesz prowadzić legalny biznes w Polsce? Zapłać ponad 24 tysiące rocznie samych składek. Mamy dopiero połowę 2026 roku, a Ministerstwo Finansów już podliczyło przedsiębiorców na rok 2027. Przebicie bariery 2000 zł miesięcznie bezdusznego, ryczałtowego ZUS-u staje się faktem. Nie ważne czy zarabiasz

FXMAG
FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 10:17:56
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
  • To Znalezisko było promowane w ramach usługi Wykop Poleca przed osiągnięciem wymaganego progu wejścia na Stronę Główną. Obecnie to Znalezisko nie jest już objęte promocją.

    Info
  • 304
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

FFM 6 - poradnik którego zapewne nie powinieneś czytać;
mapz
z odysee.com
  • 2
informacja nieprawdziwa - rząd nie określa ile wynosi ZUS
Sabr
z wykop.pl
  • -34

Komentarze (304)

najlepsze

world
world
03.06.2026, 11:12:46 via Wykop
  • 283
Świetnie. Do tego spróbuj jeszcze kogoś zatrudnić jak pensje są tak poturbowane - koszty zabiją. Pomijam, że praktycznie nie opłaca się kształcić - pensje się zrównały, natomiast największa przepaść się robi pomiędzy tymi zrównanymi a najlepiej zarabiającymi. Praktycznie klasa średnia zanika - aspirowała do niższej (lub jak kto woli niższa do średniej). Kiedyś w IT 10-20 koła to było coś. Był fajny flow na samorozwój. Dzisiaj? Nie trzeba nawet komentować. Przez pieprzonych
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

true-true
true-true
03.06.2026, 14:23:31 via Wykop
  • 75
To skoro takiej kasy na JDG nie zarabiasz to może lepiej nie pchać się we własny biznes?


@Bijelodugme: biznes często zajmuje lata, zanim się rozkręci i będzie oplacalny. Przez ten czas bywa, że właściciel zarabia mniej niż pracownik.
  • Odpowiedz
anonim1133
anonim1133
03.06.2026, 14:25:20 via Wykop
  • 47
@Bijelodugme: Słusznie, każdy powinien otwierać Apple, albo chociaż Google :-)
  • Odpowiedz
siap_tiruriruri
siap_tiruriruri
03.06.2026, 12:40:48 via Wykop
  • 242
No ktoś na architektów, tancerzy i artystów musi płacić.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

miszczumsc
miszczumsc
miszczumsc
03.06.2026, 15:05:41 via Wykop
  • 59
@siap_tiruriruri:

kolejne podwyżki dla lekarzy też nie wezmą się znikąd...
  • Odpowiedz
mco111
mco111
03.06.2026, 16:08:57 via Wykop
  • 42
@siap_tiruriruri: @miszczumsc:
Widzicie jak łatwo gniew społeczeństwa został skierowany na innych? A to jest tylko i wyłącznie wina złodziei w rządzie, na których i tak zagłosujecie następnym razem.
  • Odpowiedz
PolakRodakAfrykaner
PolakRodakAfrykaner
03.06.2026, 14:09:08 via Wykop
  • 155
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pppmorgen
pppmorgen
pppmorgen
03.06.2026, 16:39:48 via Wykop
  • 8
@PolakRodakAfrykaner: nie zapominać o tancerzach ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
  • Odpowiedz
tomekruslan
tomekruslan
tomekruslan
03.06.2026, 19:47:22 via Wykop
  • 0
@PolakRodakAfrykaner: na rolników i górników
  • Odpowiedz
LadySandra
LadySandra
03.06.2026, 14:22:48 via Wykop
  • 120
płacisz nawet gdy zarobisz 0 zł. - w tym kartonie nawet JDG zniechęcają załozyć!
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

relike
relike
03.06.2026, 14:39:08 via Wykop
  • 24
@LadySandra: oj tam, nawet nie waż się zachorować. ( ̄෴ ̄)
  • Odpowiedz
BiggerJapanTapczan
BiggerJapanTapczan
03.06.2026, 14:45:25 via Wykop
  • 30
@LadySandra: zostań "artystom" będziesz mieć wywalone na ZUS
  • Odpowiedz
MamCieNaHita
MamCieNaHita
03.06.2026, 13:34:42 via Wykop
  • 83
ZUS to jest raczej bezlitosny dla UoP - osoba ze średnim(przeciętnym wg GUS) wynagrodzeniem płaci 4k na ZUS co miesiac(łącznie z kosztami pracodawcy). dlatego ludzie przechodza na B2B, bo jest właśnie jest niższy ZUS
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

GrzybuGRANIE
GrzybuGRANIE
GrzybuGRANIE
03.06.2026, 15:13:04 via iOS
  • 24
@MamCieNaHita: tak tylko jak kończy ci się ulga na start i zaczynasz widzieć jak rośnie składka to się łapiesz za głowę. Mam działalność 3 lata, przez ten czas wzrosło to wszystko o kilkadziesiąt procent
  • Odpowiedz
Szmalu
Szmalu
03.06.2026, 15:57:15 via Wykop
  • 11
płacisz nawet gdy zarobisz 0 zł. - w tym kartonie nawet JDG zniechęcają załozyć!


@Amogus213769: Zakładaj działalność. Nie daj się dymać przez tych krwiopijczych przedsiębiorców XD.
  • Odpowiedz
puretech
puretech
puretech
03.06.2026, 14:16:18 via Wykop
  • 77
Podnoszenie ZUSu co roku jest ok ale podniesienie progów podatkowych czy kwoty wolnej wg tego wskaźnika jest według rządzących nieakceptowalne.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dadas77
Dadas77
03.06.2026, 16:50:11 via Wykop
  • 8
według rządzących nieakceptowalne.


@puretech: jest akceptowalne- po 20 latach dyskusji podniosą próg o 10% i strugają bohaterów.
  • Odpowiedz
goingnowhere
goingnowhere
goingnowhere
04.06.2026, 00:04:12 via Android
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
schnippen_schnappen
schnippen_schnappen
03.06.2026, 10:34:09 via Wykop
  • 76
schnippen_schnappen

źródło: obraz

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dadas77
Dadas77
03.06.2026, 16:47:14 via Wykop
  • 5
@Drill90: owszem- jest dobrze POMIMO destrukcyjnych działań rządów od ostatnich 20 lat.
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel
03.06.2026, 22:30:05 via Wykop
  • 7
@schnippen_schnappen: ten mem o najtwardszym elektoracie sugeruje nie-wprost, że jest jakiś wybór.

Wg mnie ten mem jest jednak dużo bardziej trafny co do tego jak się sprawy faktycznie mają.
szpongiel - @schnippen_schnappen: ten mem o najtwardszym elektoracie sugeruje nie-wpr...

źródło: 1000028089

Pobierz
  • Odpowiedz
Fushnikov
Fushnikov
03.06.2026, 14:23:24 via Android
  • 62
Później się dziwią że człowiek robi na czarno i bez faktur xD
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wormik
wormik
03.06.2026, 15:10:53 via Wykop
  • 20
@tellet: a to zależy - poza dużymi ośrodkami miejskimi częstą praktyką jest, że albo bierzesz tzw. śmieciówkę albo możesz dalej rozważać czy na pewno chcesz jeść i mieć gdzie mieszkać i czekać na UoP.

To tak jak pieprzenie debili co śmieją się, że ludzie w latach 2000-2015 masowo pracowali na śmieciówkach. No, bo mieli do wyboru pracę na śmieciówce albo nie mieć pracy.

Zataczamy koło po prostu. Później będzie zdziwienie,
  • Odpowiedz
Fushnikov
Fushnikov
04.06.2026, 19:29:12 via Android
  • 0
@Injection: no jak masz dużo pieniędzy to kupujesz mieszkania na wynajem i tak np jak masz już 10 mieszkań to one generują same pieniążki. Nie musisz nic robić a co miesiąc siano wpływa. Tak samo kupujesz ileś set tysięcy obligacji i one pracują później kupujesz jeszcze więcej i w ike nie płacisz belki i na emie masz czysty zysk.
  • Odpowiedz
kommie
kommie
03.06.2026, 12:52:37 via Wykop
  • 46
A rolasy na KRUSie mowia opa. Nie doplacaja za NFZ/PIT/ZUS
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

GOHAN
GOHAN
03.06.2026, 14:38:13 via Wykop
  • 18
po drugie nikt nie broni się tam ubezpieczyć, warunki powszechnie znane.


@tomasz-aleksander-barania: Jak nie broni ? Przecież żeby się ubezpieczyć w KRUSie musisz być rolnikiem... Nawet dobrowolne ubezpieczeni w KRUS wymaga związku z działalnością rolniczą... Nie możesz sobie od tak zrezygnować z ZUS i przejść na KRUS.
  • Odpowiedz
GOHAN
GOHAN
03.06.2026, 16:24:01 via Wykop
  • 7
@tomasz-aleksander-barania: Pokaż mi proszę przepis, który mówi, że możesz być w KRUSie nie będąc rolnikiem.
  • Odpowiedz
James_Error
James_Error
James_Error
03.06.2026, 14:52:53 via Wykop
  • 44
minimalna na przeżycie dzisiaj w PL to 6000zł netto, dopiero od każdej zarobionej złotówki powyżej powinien być podatek, niech szukają tej kasy redukując zatrudnienie w administracji publicznej, u wielkich korpo, deweloperów, banków a dopiero na końcu u etatowca ale w Polsce najłatwiej yebie się szaraka biedaka, ważne że jest 700 milionów na wystawę obcasów Trzaskowskiego i dla jasia kapeli, jeżeli chodzi o opodatkowanie to jest to szkoorwa jego mać kraj mem.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Dadas77
Dadas77
03.06.2026, 16:52:22 via Wykop
  • 17
wyjedź


@Soldzer86: jak wyjadą zaradni to reszta zdechnie z głodu
  • Odpowiedz
goingnowhere
goingnowhere
goingnowhere
04.06.2026, 00:12:08 via Android
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 8
  • Strona 1 z 8
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4291
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3175
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3092
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2659
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2362
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking