Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Podstepny_Wez

Podstepny_Wez

Dołączył 3 lata i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 7798
  • Znaleziska 7591
  • Mikroblog 207
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 5

347

Znaleźli zatopione miasto u wybrzeży Indii - najstarsza cywilizacja

Znaleźli zatopione miasto u wybrzeży Indii - najstarsza cywilizacja

Znaleźli zatopione miasto u wybrzeży Indii. Naukowcy sądzą, że to pozostałość po cywilizacji starszej niż wszystkie nam znane

freedomseeker
z
focus.pl
dodany: 21.06.2026, 09:06:44
  • 119
  • #
    indie
  • #
    archeologia
  • #
    starozytnosc
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 21.06.2026, 20:12:25 via Wykop
  • 5
Ślady starożytności praktycznie się zatarły przez kilka tysięcy lat


@Kanusz_Morwin_Jikke: Masz pierdyliard stanowisk archeologicznych (dobrze datowanych geologią) sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat, i na żadnym z nich, nie ma niczego, co by cywilizację sugerowało. Może tak być, że na jakimś terenie, coś na kształt cywilizacji, pojawiło się wcześniej niż znane dzisiaj najstarsze ślady, ale nie snuj aż takich fantasmagorii.
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 21.06.2026, 21:15:48 via Wykop
  • 1
Masz garść stanowisk na obszarze całej Ziemi


@Kanusz_Morwin_Jikke: W samej Polsce masz kilkaset.

410

Sprawa nieletniego sprzedawcy lemoniady. Straż Miejska w akcji

Sprawa nieletniego sprzedawcy lemoniady. Straż Miejska w akcji

Straż Miejska w Bogatyni zareagowała na zgłoszenie jednego mieszkańca o sprzedaży lemoniady przez nieletnią osobę.

afro1984
z
o2.pl
dodany: 19.06.2026, 06:16:19
  • 127
  • #
    straz
  • #
    strazmiejska
  • #
    polska
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 19.06.2026, 07:27:13 via Wykop
  • -2
Motto straży miejskiej: "Czy to lato, czy to zima, tam gdzie trzeba, to nas ni ma. Jak nie trzeba, przyjedziemy i mandacik wypiszemy!". I takie one są, te strażaki miejskie.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

424

Kompilacja najlepszych ujęć z dzisiejszej imprezy u Putina

Kompilacja najlepszych ujęć z dzisiejszej imprezy u Putina

Latają drony, rakiety, pokrywy silosów z ropą, bluzgi, strach, panika, przerażenie, szok i niedowierzanie. Tak wiele emocji, a tylko dwie minuty filmu. To jeden z tych gorszych dni tej trzydniowej operacji. Dziś Władymir weźmie tabletki i położy się wcześniej. Jutro wstanie kolejny dzień. Głowa do g

dict
z
x.com
dodany: 18.06.2026, 17:02:08
  • 101
  • #
    rosja
  • #
    moskwa
  • #
    wojnanaukrainie
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    polityka
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 19.06.2026, 07:17:40 via Wykop
  • 0
W tej Moskwie to jeszcze jacyś ruscy zostali? Na filmikach prawie sami dalekowschodni.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

602

Zaczyna się pseudo wybielanie pana Dawidka...

https://tvn24.pl/tvnwarszawa/ursynow/warszawa-dawid-kacprzyk-zwrocil-czesc-pieniedzy-szpitalowi-st9102396

Bombardino-Crocodilo
z
wykop.pl
dodany: 18.06.2026, 11:45:56
  • 71
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    afera
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 18.06.2026, 12:47:34 via Wykop
  • 21
O łaskawca XD Do Sztumu z cwaniaczkiem!
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

439

Pieszy został potrącony przez nastolatka na hulajnodze, a po miesiącu dostał mandat

Pieszy został potrącony przez nastolatka na hulajnodze, a po miesiącu dostał mandat

Pieszy ma zawsze pierwszeństwo, zwłaszcza na chodniku? Chyba każdy z nas tak pomyśli. W ten sposób myślał także pan Robe

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 18.06.2026, 11:56:07
  • 109
  • #
    hulajnoga
  • #
    pieszy
  • #
    policja
  • #
    nastolatki
  • #
    mandat
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 18.06.2026, 12:45:02 via Wykop
  • 66
Pewnie jakiś z rodziny funkcjonariuszy. Się smerfy popisały - a niech ich.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

75

Syryjczyk odpowie za gwałt na plaży 21-letniej kobiety w Brighton/Anglia.

Pokaż treści 18+

Syryjczyk odpowie za gwałt na plaży 21-letniej kobiety w Brighton/Anglia.

35-letni Bilal Alkadour, obywatel Syrii mieszkający w Newark-on-Trent w Anglii, stanął przed sądem w związku z zarzutami gwałtu i innych przestępstw seksualnych na plaży w Brighton. Alkadour usłyszał zarzuty: gwałtu, dwóch przypadków napaści na tle seksualnym oraz napaści przez penetrację.

ZionOfel
z
kryminalne.o2.pl
dodany: 17.06.2026, 22:41:38
  • 16
  • #
    emigracja
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    uk
  • #
    syria
  • #
    4konserwy
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 18.06.2026, 06:42:47 via Wykop
  • 0
@mimmo: No nie wiedział! One krzyczały jakieś "NO", a przecież powinny krzyczeć "لاا". Ups - małe nieporozumienie ¯\(ツ)/¯ - uniewinnić.

42

Myślała, że jest poszkodowana. Potem usłyszała wyrok

Myślała, że jest poszkodowana. Potem usłyszała wyrok

Pani rowerzystka przechodzi przyspieszony kurs przepisów ruchu drogowego i zagadnień łamanego pierwszeństwa na skrzyżowaniu

hellfirehe
z
gloswielkopolski.pl
dodany: 16.06.2026, 10:11:18
  • 89
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    rower
  • #
    poznan
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 16.06.2026, 10:42:40 via Wykop
  • 7
Ale kobita ma rację - to jest jakieś sądowe p-----------o. Jechała po drodze z pierwszeństwem, więc jaka "reguła prawej strony" jak audi z podporządkowanej wyjechało i ją walnęło. Inna rzecz że to skrzyżowanie jakiś debil projektował - trzeba było jeszcze bardziej je skomplikować.
  • 24
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 16.06.2026, 11:02:58 via Wykop
  • 2
@hellfirehe: A to stąd wyjechała. Ale nie zmienia to faktu, że skrzyżowanie pułapka. Tam często muszą być dzwony.

1284

Gdy 270 zł za godzinę to za mało: lekarze tworzą koalicje i chcę jeszcze więcej

Gdy 270 zł za godzinę to za mało: lekarze tworzą koalicje i chcę jeszcze więcej

Od 1 lipca wchodzą kolejne podwyżki dla kadry, a dyrektorzy placówek dostają w niektórych specjalizacjach żądania renegocjowania stawki na 320-340 zł za godzinę. Prowadzi to do sytuacji, gdy szpitale konkurują o lekarzy ofertą finansową. Zdaniem wiceprezydent, tworzą się często "koalicje" na rzecz w

airaG
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 16.06.2026, 08:07:42
  • 170
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    lekarz
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 16.06.2026, 10:33:27 via Wykop
  • 44
Pazerny jak lekarzyk. Pasą się lekarzyki na narodzie jak prosiaki przy korycie.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

521

5 miesięczna pralka Hisense zalała mi dom. Producent nawet jej nie obejrzał.

Bardzo nie polecam pralki Hisense Seria 5i oraz podejścia producenta do zgłoszeń gwarancyjnych. Pralkę zakupiłem 02.01.2026 r. Przez pierwsze miesiące działała bez zarzutu i byliśmy z niej zadowoleni. Potem zalała mi dom...

Milosz01ht
z
wykop.pl
dodany: 16.06.2026, 08:37:37
  • 145
  • #
    hisense
  • #
    pralka
  • #
    awaria
  • #
    zalanie
  • #
    wydarzenia
  • #
    ubezpieczenia
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 16.06.2026, 10:22:50 via Wykop
  • 2
Coś się zatkało - pewnie między zbiornikiem a filtrem (skoro jest czysty - jak mówisz). Jak dmuchniesz w rurę odpływową pralki (wiem - obrzydliwe, ale można trzymać ją w dłoni i nie dotykać ustami rury) to słychać bulgotanie, czy jest "zabite" na amen? Filtr oczywiście zakręcony przy tej próbie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

271

Hakerzy zatruili 1500 pakietów Arch Linux. Rootkit, który przeżyje reinstalację

Hakerzy zatruili 1500 pakietów Arch Linux. Rootkit, który przeżyje reinstalację

Kampania Atomic Arch: hakerzy przejęli porzucone pakiety AUR i zainfekowali je programem kradnącym dane oraz rootkitem eBPF. Rootkit ukrywa procesy i przeżywa standardowe czyszczenie systemu. Cel: klucze SSH, tokeny GitHub, dane chmurowe. Systemy wymagają pełnej reinstalacji OS.

real_scoria
z
theregister.com
dodany: 15.06.2026, 14:18:49
  • 81
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    linux
  • #
    programowanie
  • #
    cyberbezpieczenstwo
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 16.06.2026, 08:23:12 via Wykop
  • 13
@winsxspl: A po co tam Defender, jak "na Linuxa nie ma wirusów" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

288

Runął 50-metrowy maszt. Policja bada, czy ktoś celowo odkręcił śruby [zdjęcia]

Runął 50-metrowy maszt. Policja bada, czy ktoś celowo odkręcił śruby [zdjęcia]

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 14 czerwca, w miejscowości Krajno Pierwsze (gmina Górno). O

konrad-koneczny
z
kielce112.pl
dodany: 15.06.2026, 04:15:41
  • 94
  • #
    telekomunikacja
  • #
    wypadek
  • #
    policja
  • #
    it
  • #
    informatyka
  • #
    komputery
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 15.06.2026, 18:34:13 via Wykop
  • 0
Najpierw zaczęły ginąć pojedyncze, a potem rzecz się stała na tyle masowa, że zaczęło to grozić stabilności mostu.


@Jarek_P: No i jak się to skończyło? Zrobili coś z tym?

388

Afera z nowym Jaecoo 8. Dynamica Kraków odmawia naprawy auta

Chciałbym ostrzec wszystkich, którzy rozważają zakup nowego samochodu marki JAECOO lub OMODA, a w szczególności zakupy w salonie Dynamica w Krakowie (ul. Wadowicka 3). Kupiłem fabrycznie nowe Jaecoo 8 (rok produkcji 2026). Samochód miał być bezpiecznym, komfortowym autem dla rodziny. Niestety, w au

mieczyslaw-straczek
z
wykop.pl
dodany: 15.06.2026, 12:46:59
  • 198
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    jaecoo
  • #
    omoda
  • #
    prawo
  • #
    krakow
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 15.06.2026, 18:26:46 via Wykop
  • 11
KOMODA i JAJCO XD
  • 12
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

519

Zarzuty za naklejki na aucie za złe parkowanie

Zarzuty za naklejki na aucie za złe parkowanie

Mieszkaniec Płocka (Mazowieckie) nakleił na nieprawidłowo zaparkowanym aucie dwie naklejki, uszkadzając lakier samochodu i powodujac straty w wysokosci 5000zl. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Może mu za to grozić nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dorodny_Wieprz
z
tvn24.pl
dodany: 12.06.2026, 21:02:32
  • 381
  • #
    stopcham
  • #
    samochody
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 14.06.2026, 10:38:13 via Wykop
  • 6
Tak gwoli informacji - bez wnikania w spór ideologiczny. Jak chcecie ściągnąć naklejkę, to ją spryskajcie WD-40 i poczekajcie z 10 minut. Sama odejdzie bez uszkadzania czegokolwiek.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

32

Jeden wymusił pierwszeństwo, drugi jechał za szybko. Obaj zostali skazani.

Jeden wymusił pierwszeństwo, drugi jechał za szybko. Obaj zostali skazani.

Ten wyrok obala mity. W wypadku nie zawsze jest jeden winny, a pierwszeństwo nie zwalnia z winy. 23-latek z BMW, choć jechał drogą główną, przekroczył prędkość o 70 km/h i trafi na 3 lata za kratki. 80-latek, który wymusił pierwszeństwo, dostał wyrok w zawieszeniu.

996ef650daf32b92bf708bc9376908ea
z
lublin112.pl
dodany: 12.06.2026, 09:06:28
  • 26
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawo
  • #
    wypadki
  • #
    motoryzacja
  • #
    wypadek
  • #
    samochody
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 12.06.2026, 15:42:04 via Wykop
  • -2
No i prawidłowo. Króciutko z z------------m.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Uuroboros
Uuroboros
12.06.2026, 11:48:06
  • 0
Zastanawiam się nad jedną sprawą i może wy opiszecie swoje doświadczenia.

Mam kindle paperwhite3 którego już używam sporadycznie, w zasadzie chcę go sprzedać, komuś może się przydać.
I mam nowoczesny telefon.
Przez ostatnie 3 lata odkąd mam kindla przeczytałem na nim z 30 książek i chyba 200 na telefonach różnych.

E-czytniki
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 12.06.2026, 14:06:58 via Wykop
  • 0
@Uuroboros: A ja sobie kupiłem Xtenik X4 za ok. 200 zł od Chińczyków. Takie niby maleństwo, ale czyta mi się na tym bardzo dobrze. Zastępuje książkę kieszonkową. Stoję w kolejce, jadę autobusem, czekam na tramwaj, to sobie wyjmę z kieszeni i trochę poczytam. Już trzecią książkę kończę tak "w wolnych chwilach" czytać. A baterii mam jeszcze z 50%. Na telefonie czytać nie mogę, bo mnie oczy bolą. Tryb ciemny nie
  • Odpowiedz
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 12.06.2026, 15:15:18 via Wykop
  • 0
Jak chcesz. Soft trzeba zmienić z firmowego na CrossPoint, bo ten kitajski jest tragiczny i wtedy ustawiasz sobie jak chcesz. Ja czytam pionowo. Książki wrzucasz z Calibre przez wifi. Trochę zabawy na początku (na szczęście niezbyt skomplikowanej) a potem bardzo wygodnie się używa. To się rewolucja mikroczytnikowa nazywa ( ͡° ͜ʖ ͡°). I lepiej kupić szary. Bardziej prawdziwą książkę przypomina. Nie ma takiej granicy czarnej w polu widzenia.
  • Odpowiedz

742

Trump Phone to Chińczyk

Trump Phone to Chińczyk

Rozebranie telefonu przez iFixit potwierdza: telefon Trump T1 to pozłacany model HTC U24 Pro zaprojektowany i wyprodukowany w Chinach.

Grymas1000lecia
z
heise.de
dodany: 12.06.2026, 09:35:26
  • 101
  • #
    trump
  • #
    technologia
  • #
    smartfon
  • #
    telefony
  • #
    gsm
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 12.06.2026, 12:49:26 via Wykop
  • 90
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

275

EN: Pierwsza Dama Sierra Leone eksmitowana z londyńskiego mieszkania komunalnego

EN: Pierwsza Dama Sierra Leone eksmitowana z londyńskiego mieszkania komunalnego

Niestety, musi się zadowolić swoim luksusowym domem w Sierra Leone.

asique
z
dailymail.com
dodany: 11.06.2026, 09:28:23
  • 28
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
  • #
    heheszki
  • #
    wiadomosci
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 12.06.2026, 08:13:07 via Wykop
  • 0
I czy takim ludziom nie jest wstyd?


@Loloman: Absolutnie nie. Albo są to narcyzi, albo wyznawcy teorii "j---ć frajerów". Ona teraz zapewne uważa, że została skrzywdzona/okradziona.

582

Wpadł na chodnik i zabił pieszych. Zginęli ojciec i 9

Wpadł na chodnik i zabił pieszych. Zginęli ojciec i 9

Wczoraj w Bardzie kierowca wypadł z drogi na chodnik i wjechał w ojca i jego 9-letniego syna przygniatając ich do ściany

Menelowe_plus
z
brd24.pl
dodany: 11.06.2026, 11:20:55
  • 111
  • #
    polska
  • #
    wypadek
  • #
    kierowcy
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 11.06.2026, 22:04:12 via Wykop
  • 13
jakby każde miasto miało koło siebie tor i odbywałyby się tam nocne jazdy na legalu to byłoby po drogach dużo bezpieczniej)


@kotas_przesmiewca: Nie było by bezpieczniej, bo z-----------e to albo atencjusze, albo debile, albo jedno i drugie na raz. To nie działa tak, że przyczynną z------------a jest brak możliwości wyszalenia się. Zabierać prawka, rekwirować samochody, sadzać do więzienia, wprowadzić zabójstwo drogowe do KK. To jest jedyna słuszna droga. Plus kampania

270

Te zdjęcia mogły wylądować na śmietniku. Pokazują nieznane oblicze Białegostoku

Te zdjęcia mogły wylądować na śmietniku. Pokazują nieznane oblicze Białegostoku

Zdjęcia pokazują historię Białegostoku, o której obecnie już niewiele się wie, a jeszcze mniej mówi. Na kliszy udało się uchwycić m.in. proces urbanizacji miasta, kiedy wyburzano drewnianą zabudowę i zastępowano ją blokami z wielkiej płyty.

Histmag
z
histmag.org
dodany: 10.06.2026, 14:41:56
  • 27
  • #
    histmag
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    zainteresowania
  • #
    zdjecia
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 11.06.2026, 20:13:37 via Wykop
  • 1
nie było bandyctwa, nie było złodziejstwa


@ryhu: No tu bym polemizował - zwłaszcza z tym drugim. Dziadek trzymał akumulator od samochodu w domu, bo mu dwa razy ukradli. Jak chciał gdzieś pojechać, to go montował. Miał też cały system kłódek w środku. A jak mu skrzynia poleciała, to sam kupił kradzioną z FSO.

394

Audi jechało ponad 200 km/h na ograniczeniu do 70 km/h

Odnośnie wypadku na skrzyżowaniu z ul Szwoleżerów w Ząbkach.

staszaiwa
z
tvn24.pl
dodany: 09.06.2026, 06:44:10
  • 178
  • #
    samochody
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
  • #
    warszawa
  • #
    motoryzacja
  • #
    bezpieczenstwo
Podstepny_Wez
Podstepny_Wez 09.06.2026, 06:49:56 via Wykop
  • 230
Ciapek debil, ale z----------e było. By się jechało 70 km/h to by się żyło.
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 11
  • Strona 1 z 11
  • >
  • Skrajne poglądy przyciągają skrajnych kretynów!

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.05.2023

    Komentator
  • Złotousty
    od 30.11.2022

    Złotousty
  • Rocznica
    od 21.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking