@interpenetrate: ja popadłem w szaleństwo i skrajną agresję... nie polecam tej drogi jeżeli chcesz normalnego życia... ale jak chcesz żyć jak jakiś traper no to dawaj. Odezwij się, nauczę cię wszystkiego
  • Odpowiedz
@viciu03: Jestem zwolennikiem terapii szokowej. O----------ś się całe życie, nie potrafisz wkręcić gwoździa lub przenieść 2 cegieł, bo "za ciężkie"? Wypad na swoje albo celowe doprowadzenie do sytuacji, w któej będziesz musiał to zrobić i koniec końców to zrobisz. Dopóki masz alternatywę to się za to nie weźmiesz, w sytuacji gdy jesteś zdany tylko na siebie to myślenie się zmienia.
  • Odpowiedz
Zarabianie duzo ma swoje plusy szczegolnie jesli pracujesz na dwoch etatach (pensja typowa dla programisty +15k) ale tez minusy kiedy trzeba zaplacic sporą niedoplatę podatku :( Ah boli, aaah boli
#kasa #zycie #kariera #podatki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak powiedzieć koleżance, że nie jestem nią zainteresowany ale tak by jej nie zranić?
Pracujemy razem, fajnie nam się rozmawia, ogólnie miła zapanowała atmosfera, taka serdeczna aż. Ostatnio jednak zauważyłem różne sygnały wysyłane z jej strony sugerujące, że nabrała ochoty na bliższą relację. Trochę mi głupio, bo ja nie nabrałem. Początkowo starałem się udawać, że nie rozumiem tych sygnałów, że nie wiem o co chodzi w jej aluzjach lecz to tylko pogorszyło
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój dziadek - level 81. Od zawsze okaz zdrowia, pół życia na statku, co tam zrobił to jego w tych podróżach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lekarze? A nie potrzeba, zdrowie ciągle dopisywało, do 79 roku życia sobie pracował. Na emeryturze chodził na przystań, ogarniał tam sprawy z różnymi jachtami, nie musiał pracować, jednak to była chyba dla niego odskocznia od domu i babci, całe życie na morzu, cały
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@niebieskietruskawki Niekoniecznie Alzheimera, tylko demencji. Nie kazda musi miec sprecyzowany typ. Do tego potrzeba diagnostyki - o ile pacjent się zgodzi.
A zmiana podejscia do zycia, 'charakteru' moze miec oba podloza - brak zajecia glowy praca + organiczne zmiany w mózgu. Możecie zasięgnąć porady geriatry i neurologa.

Starosc się naturze nie udała.
  • Odpowiedz
@niebieskietruskawki: Trudno zgadywać, sprawdzić zęby, czy raczej protezę, skontrolować dietę i ew. monitoring, czy cukier nie wariuje, lekarz diabetolog, najgroźniejsze są jego spadki wbrew pozorom.
  • Odpowiedz
  • 0
@Derezzed: dzięki. Czasem mam wątpliwości czy nie kreci sobie beki ze mnie ale wydaje się jakby wszystko co mi mówiła póki co było prawdą. Zobaczymy. Dzięki za powodzonka
  • Odpowiedz
@Glimpse0fTheFuture Tempem życia, wymaganiami od ludzi i ogólnie życia, brakiem czasu... To powoduje że młode pokolenie i nie tylko oni, są mocno sfrustrowani, popadają w depresję, nie mówiąc już o "przechodzeniu na drugą stronę rzeki"...
  • Odpowiedz
Załóżmy że macie 100k pln oszczędności w tym 60k PLN na ile/ikze (ale w nic nie włożone, do przeniesienia z mbanku do bossa lub do wyjęcia), 20k (4k EUR) na giełdzie w akcjach i 20k w PLN w gotówce - co byście z tym zrobili? Nie wiem, powinienem chyba trzymać wszystkie środki zdala od bycia w złotówce prawda? Ponieważ tam jest mniejsza inflacja. No ale dolar, korona norweska, funt, krypto jak wy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: Nikt ci poprawnie na takie pytanie nie odpowie nie znając twojego horyzontu inwestycji, skłonności do ryzyka i planu co chcesz z tym hajsem zrobić w przyszłości.

Przeczytaj Finansową Fortece Iwucia, albo blog jak zacząć na Inwestomat to będziesz miał jakąś koncepcje
  • Odpowiedz
Kurcze każdy jest mądry, dopóki nie musi indywidualnie wymyślić, jak usamodzielnić się w życiu.
Jak podeszlibyście do tego teraz, w obecnym czasie - gdybyście mieli to zrobić? W jaki sposób usamodzielnilibyście się zaczynając od kwietnia 2023 żeby stanąć na własne nogi?
#rozwojosobisty #pytanie #zycie #wychodzimyzprzegrywu #wygryw #psychologia #praca #zarobki #kariera #firma
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: Szukałbym sposobu na zarabianie większej kasy, czy to przez własny biznes, czy to przez poszerzanie kompetencji i np. zmianę branży. Jak około 30-stki masz 4.5k net w wojewódzkim to nie wykorzystujesz w pełni potencjału swojej lokalizacji.

Z rodzicami mieszkałbym tak długo póki nie stanąłbym na nogi. Według mnie nie ma w tym nic złego, a jak ktoś cię źle przez to ocenia to jest dzban, jeśli to dziewczyna, to
  • Odpowiedz
@interpenetrate: z wiedzą jaką mam żałuję że nie miałem.jej w wielu 18 lat i zrobiłbymm wszystko dokładnie tak samo jak zrobiłem gdy się wniosłem jakiś czas temu. Żałuję tylko że tak późno
  • Odpowiedz