Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 3
- 2
żadna zasługa pisiorow
Mylisz się. Gdyby w 2015 nie zmienili przepisów, nie dosłużyłby 15 lat
Żadna patologia
Nie no, żadna patologia, że ludzie pracują do 65 lat żeby to utrzymać
- 20
- 1
PS. Jest po niemiecku, ale to nie powinien być problem dla was.
#ciekawostki #zycie #youtube

8
My mamy zegarki, a Kreteńczycy mają czas. Polka o życiu na greckiej wyspie

Największa grecka wyspa to jedno z ukochanych miejsc Polaków na urlop. Niektórzy wracają na Kretę co roku, inni zostają na stałe. Błękit jest tu nieporównywalny z żadnym innym na świecie, jedzenie zapewnia długowieczność, a sposób życia - psychiczne zdrowie. Uwodzi nawet zapach powietrza.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
0
Dlaczego sopocianie umierają? Sprawdziliśmy najczęstsze przyczyny zgonów - esopo

Urodziliśmy się po to, aby umrzeć. Tak najprościej można skomentować ciągłość naszego życia. Problem śmierci, zwłaszcza w okresie świąt Wielkanocnych, może często powracać w naszych myślach. Z tego względu postanowiliśmy zbadać ten temat i przyjrzeć się najczęstszym przyczynom zgonów w Sopocie. Co n
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Zmierzyć się z nią.
- 1
Słyszałem, że poprawnie, jest właśnie "pod" ale ja zawsze "przed" zakładam całe życie.
Ale jak macie koty, to warto zakładać "pod", bo jak będą kręcić rolką to będzie się zwijać a nie rozwijać na całą łazienkę.
#kiciochpyta #pytanie #zycie #koty
źródło: Screenshot 2023-04-11 at 16.45.05
PobierzJak zakładacie papier toaletowy?
- Pod 14.0% (20)
- Przed 86.0% (123)
- 16
- 30
- 8
- 5
2
Corecore czyli gniew. Nowy antytrend robi furorę wśród młodych mężczyzn - rp.pl

W social mediach popularność zyskuje #corecore — niepokojące zaprzeczenie popularnych trendów, będące rodzajem sprzeciwu wobec konsumpcji, alienacji w świecie i dominacji social mediów. To zjawisko przypadło do gustu zwłaszcza młodym mężczyznom.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 13
- 37
- 13
Tą tematyką mentalności polskiej u rosłej na gruncie naszej przeszłości zajmują
- 5
- 0
Natomiast w cholerę moich znajomych, nawet po studiach na lokalnej uczelni wyjechało do wawy głównie za pracą. Różnica taka, że mają z 1-2k brutto więcej i nic poza tym. Dojazdy do pracy po wawie po 1h, mega drogi wynajem
Z niewyjaśnionych również dla mnie przyczyn widzę, jak sporo ludzi, którzy przeprowadzili się do Wawy, Trójmiasta czy Wrocławia jako argument podaje mniej lub bardziej wprost tzw. "prestiż" czymkolwiek on by miał być. Nie wiem, podbija im chyba, że jak wrócą do swojego Zalesia na święta to można przyszpanować na mieszkanie w wielkim mieście.
Druga sprawa to, głównie wśród młodych w trakcie lub zaraz po studiach, zajawka na knajpy, eventy,
Nie wyobrażam sobie obecnie (27lvl) siedzieć w mniejszym
Z tego co obserwuję to znajomi pozakładali już swoje biznesy, planują małżeństwa, jeżdżą na wakacje.
Na linkeldinie ci którzy weszli do IT krótko po technikum są już seniorami. Jeden znajomy chwalił mi się że po stażu dostał ofertę 11k netto na UOP.
Ja też mam niby dobrą pracę, ale nie mam już motywacji do nauki i rozwoju.
No wiesz idąc taką wymówką to mogłeś sobie to też mówić w wieku 7 lat, bo przecież mogłeś zacząć już 5 lat, ale to dalej nic nie zmienia, że i tak byś zaczynał od
52
Ten kraj ma wiele zalet i tylko jedną wadę. Polka o życiu na Islandii

Mało kto zamyka tu mieszkanie na klucz, a ilość kradzieży jest znikoma. Ludzie nie opuszczają rolet, a i tak nikt im nie zagląda do domu. A dzieci obowiązkowo są przynajmniej raz dziennie na zajęciach na podwórku. O tym, jak żyje się na malowniczej Islandii, opowiedziała nam Anna Mańko.
z- 36
- #
- #
- #
- #
- #
- #
4
Transcendentalne przeżycie podczas NDE

Andy Petro utonął skacząc do lodowatej wody w jeziorze jako mały chłopiec w 1955 roku.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- 6
1 godzina dojazu, 9 godzin pracy, 1,5godziny powrót. Razem 11,5 h zmarnowane.
Jakas może frywolna działalność gospodarcza ale żebym się nie narobił.
Mam 50k na początek.
Do emerytury jeszcze 32 lata czyli do przepracowania jeszcze w hust godzin na jakiegoś debila.
A
- 1
#pytanie #ankieta #rozkminy #praca #pracbaza #ludzie #zycie
Jakie masz podejście?
- Tak i to normalne, tak działa świat 47.5% (47)
- Nie, każda praca jest ważna, żadna nie hańbi 52.5% (52)
- 5
Niet, tak robią tylko głupki.
- 2
- 1
























#mieszkanie #zycie #wynajem
#pytanie