Proponuję uwspółcześnić klasyczną zasadę etyki lekarskiej Primum non nocere (po pierwsze: nie szkodzić), na bardziej adekwatną, dostosowaną do polskich realiów: po pierwsze zarobić.

A wersja łacińska, która oddaje ten sens, mogłaby brzmieć np.: Primum lucrari :-)

#lekarski #lekarz #lekarz100k #medycyna #konowalposting #pracbaza #korposwiat #polska #heheszki #zarobki #nauka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zainspirowany odpowiedziami lekarzy, że "trzeba było się uczyć" stworzyłem listę osób, które się totalnie NIE uczyły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Sędzia Sądu Rejonowego – 17 000 brutto

2. Pilot myśliwca F16 –
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 14
@kidi1: XD

Wiadomo, bo screenuje każdy z 1000 komenatrzy jaki przeczytam w ciągu dnia i mam je ułożone alfabetycznie w folderach żeby dawać linka.

Masz znalazłem ci jeden na szybko. Zadowolony?
Czoso - @kidi1: XD

Wiadomo, bo screenuje każdy z 1000 komenatrzy jaki przeczytam w c...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
@Czoso: Nie dyskutuj z tym trollem, bo stosuje klasyczne moving the goalposts. Co się trochę zmieniło, to świadomość przedstawicieli "lepszych" zawodów, jak IT, jacyś super inżynierowie, elita korposzczurów, etc. Oni wszyscy myśleli, że lekarze zarabiają tyle co oni, albo i mniej. A dopiero teraz przychodzi otrzeźwienie, że lekarz na start kariery, bez specjalizacji, przebija zarobkami najlepszych specjalistów z tych dziedzin z latami doświadczenia XD
  • Odpowiedz
#afera #lekarz100k #przegryw #zarobki
W Szwecji pracuje obecnie około 44 000 – 46 000 lekarzy, co daje jeden z najwyższych wskaźników w Europie: około 4,3 praktykujących lekarzy na 1 000 mieszkańców .Zarobki (podawane w koronach szwedzkich – SEK; 100 SEK to w przeliczeniu ok. 38 PLN) różnią się w zależności od doświadczenia oraz specjalizacji:
Lekarze w trakcie stażu i przed specjalizacją (np. AT, BT):
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#afera #lekarz100k #przegryw #zarobki
W Hiszpanii wykonuje zawód około 188 tys. lekarzy. Zarobki różnią się w zależności od regionu, stażu pracy oraz specjalizacji, przy czym w publicznym systemie opieki zdrowotnej wynoszą zazwyczaj od 50 000 do 120 000 euro brutto rocznie. Szczegółowe dane dotyczące zarobków prezentują się następująco:Początkujący lekarze / Rezydenci (MIR): Średnio około $30 000 - $50 000 EUR rocznie na początku kariery.Lekarze
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomasztomasz1234: Ale wiesz, że tego typu pożyczki z funduszów socjalnych przy zakładach pracy są w różnych zawodach? :D Nie ma to za bardzo nic wspólnego z patologią lekarzy w tym kraju
  • Odpowiedz
Przypominam, że w 2014 Izba Lekarska była przeciwko kasom fiskalnym u lekarzy xD "Ze względu na tajemnicę lekarską, która ich zdaniem może zostać złamana, jeśli kontrolerzy skarbowi będą chcieli dokładnie przyjrzeć się działalności lekarzy" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lobby zawsze będzie protestować. Taka ich natura. Nie dajcie się więc też dzisiejszej narracji o tym, że "to jednostkowe przypadki" albo że "zarabiał radny a nie lekarz".

https://dentonet.pl/lekarz/nrl-nie-dla-kas-fiskalnych-dla-wszystkich-lekarzy/

#konowalposting
tomasztomasz1234 - Przypominam, że w 2014 Izba Lekarska była przeciwko kasom fiskalny...

źródło: Screenshot 2026-06-19 at 15.06.40

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 159
@tomasztomasz1234: Największy cyrk jest z tym, że idziesz na usługę na NFZ, a po usłudze po prostu sobie wychodzisz, a oni wypełniają sobie sami papiery.
Przecież tam powinni dawać jakiś papier do podpisania - wykonano usługę a, b i c, o wartości x - podpis pacjenta.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem skąd ten cały problem z zarobkami lekarzy. W informatyce wielowątkowość i współbieżność są na porządku dziennym.
Państwo zobaczą... Lekarz myśli nad rozwiązaniami dla 16 pacjentów jednocześnie... 8 godzin na każdego, wychodzi 128 godzin dziennie. Ponieważ są bardzo zaangażowani to nie mają czasu na dni wolne wychodzi 3968 godzin miesięcznie! Każda po 420,00 zł. Stąd wypłata 1666560,00 zł miesięcznie. Można? Można!
#medycyna #zdrowie #nfz #
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie boicie się, że jak przegniecie pałkę z tą nagonką to lekarze się skrzykną i urządzą jakiś strajk?
Tak solidarnie, wszyscy na raz - bo są zgraną grupą zawodową, która potrafi bronic swoich interesów w przeciwieństwie do #programista15k który zawsze podkopuje jeden drugiego.
I co wtedy będzie? Wszystkie szpitale staną, a nawet placówki prywatne. Lekarze są zarobieni. To oni są rentierami #nieruchomosci. Poradzą sobie bez dochodów przez miesiąc, może
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

żeby jeszcze Ci co już są wzięli i się wynieśli.


@enten: wezmą te swoje dwanascie mieszkan na wynajem, wille za kilka baniek i te wszystkie porsche i sobie pojadą do Norwegii zarabiać połowe tego co obecnie xD
  • Odpowiedz
Co do lekarzy to zle to obliczacie.

Powyżej 100 tys. zł miesięcznie: ok. 5600 osób.
​Powyżej 200 tys. zł miesięcznie: ok. 150 – 300 osób.
​Powyżej 300 tys. zł miesięcznie: ok. 30 – 40 osób.

5,6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwaga, podaję opresyjne liczby:

150k – liczba lekarzy w Polsce
75k – liczba górników
2.5k – politycy sejmu, zebrani z kilku kadencji, plus ich rodziny
2.5k – plus koledzy w Spółkach Skarbu Państwa XD
Czoso - Uwaga, podaję opresyjne liczby:

150k – liczba lekarzy w Polsce
75k – liczba ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czoso: oni skupują nawet w powiatowych, cała inwestycja wyprzedana dawno temu a zamieszkane są jedynie dwa mieszkania, oczywiście właściciele pozostałych są znani, są to głównie lekarze którzy nawet nie mają zamiaru wynajmować.
  • Odpowiedz
via Android
  • 229
@Czoso:

Oczywiście zapomniałem wspomnieć, że prawdziwy kataster, a nie to g---o które zaproponowała Madzia Biejat, córka dwóch lekarzy xd
  • Odpowiedz
Jakiekolwiek lekarza spytasz o pracę, to powie że zarabia może i z 15 k, ale za to pracuje po 300h i uczył się na to 10 lat po 12h dziennie, a jak spytasz programistę? Dla niego 15k to minimum, pracuje maks 3h tygodniowo, a nauczył się programowania w przerwie między waleniem konia i graniem w gry. Dlatego lekarze mają od 20 lat eldorado, a w branży IT jest tak ogromny przesyt pracowników,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wszyscy kłamią


@liz_mi_piety: tak, ale logiczne jest kłamać że ma się gorzej niż że ma sie lepiej. Znaczy to drugie tez jest logiczne jak jesteś wsiokiem z kompleksami i chcesz innym zaimponować. No, czyli programiści.
  • Odpowiedz