Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko175
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

517

Rząd planuje zbierać dane lekarzy z PESEL i chce wiedzieć ile zarabiają

Rząd planuje zbierać dane lekarzy z PESEL i chce wiedzieć ile zarabiają

Ministerstwo Zdrowia planuje zbierać dane o zarobkach medyków powiązane z numerem PESEL i prawem wykonywania zawodu. Choć resort twierdzi, że chodzi o lepsze kształtowanie polityki płacowej, eksperci i środowisko lekarskie wskazują na poważne ryzyko naruszenia prywatności

freedomseeker
freedomseeker
z
fakt.pl
dodany: 28.04.2026, 07:51:54
  • #
    lekarz
  • #
    zarobki
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • 117
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

300 tys. miesięcznie? Dane z 90 proc. szpitali pokazują, ile naprawdę zarabiają lekarze
freedomseeker
z rynekzdrowia.pl
  • 17
Naczelna Izba Lekarska nagle martwi się o dane osobowe pacjentów xD
adrianna-
z nil.org.pl
  • 0

Komentarze (117)

najlepsze

piotrz1
piotrz1
28.04.2026, 08:24:36 via Wykop
  • 170
wyjdzie za kazdy po 100k na miesiąc wyciaga jak prezes banku, bo studia byli trudne hehe
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

piotrz1
piotrz1
28.04.2026, 09:45:45 via Wykop
  • 51
@dr_Batman: 25k to i tak jest za duzo patrzac ile zarabiaj inny ludzie po studaich inzynierski czy dobrzy programisci
  • Odpowiedz
Jakobo
Jakobo
28.04.2026, 12:50:28 via Wykop
  • 9
@Patton123: Ty piszesz o pensji minimalnej lekarza bez specki?
Pokaż mi pasek z wypłaty chociaż jednego takiego lekarza ( ze stażem powiedzmy minimum kilkuletnim ).
  • Odpowiedz

0rdynus
0rdynus
0rdynus
28.04.2026, 07:56:38 via Android
  • 123
Eeeeeee zaraz zaraz! Czyli w tym kraju nie wiemy gdzie ilu i jakich lekarzy mamy na stanie? XD

Nie mamy żadnej wiedzy o lekarzach tak jak to mniej więcej wyglada w przypadku sądów, policji itd? XD

#karton
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

0rdynus
0rdynus
0rdynus
28.04.2026, 09:07:20 via Android
  • 13
@0rdynus to dziwne bo moim zdaniem tak jak sędzia decyduje w pewnym sensie o twoim życiu tak samo robi to lekarz
  • Odpowiedz
hellfirehe
hellfirehe
28.04.2026, 10:14:21 via Wykop
  • 29
Eeeeeee zaraz zaraz! Czyli w tym kraju nie wiemy gdzie ilu i jakich lekarzy mamy na stanie? XD


@0rdynus: To wiemy, chodzi raczej o tych cudotwórców którzy pracują po 9 dni w tygodniu i 30 godzin na dobę ;)
  • Odpowiedz
miszczumsc
miszczumsc
miszczumsc
28.04.2026, 08:44:16 via Wykop
  • 61
W pierwszej kolejności należy wycofać AUTOMATYCZNE PODNOSZENIE pensji lekarzom powiązane z pensja średnią!! Kasta ma automatyczne podwyżki, a robią na to WSZYSCY POLACY!!

Pensja powinna być negocjowana albo powinna być siatka pensji i KONIEC!!

A nie NIC SIĘ NIE ROBI a podwyżki z automatu są przyznawane!! I to KOSZTEM POLAKÓW!!
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Anakee
Anakee
28.04.2026, 10:43:37 via Wykop
  • 12
W pierwszej kolejności należy wycofać AUTOMATYCZNE PODNOSZENIE pensji lekarzom powiązane z pensja średnią!! Kasta ma automatyczne podwyżki, a robią na to WSZYSCY POLACY!!


@miszczumsc: ale to na UoP czyli głównie rezydenci. Cała reszta jest na B2B i tam nie ma automatycznych podwyżek. Nie wiesz o czym piszesz.
  • Odpowiedz
Luciferrrro
Luciferrrro
Luciferrrro
28.04.2026, 13:25:58 via Wykop
  • 3
@93michu93: 11k netto dla juniora to mało? Ogólna mediana w Polsce to 5400 zł czyli taki junior lekarz zarabia 2x tyle co przeciętny doświadczony Polak. Do tego w 95% zawodów rynek ustala pensje, a tu masz sztucznie zawyżone.
  • Odpowiedz
Zbieraczchru
Zbieraczchru
Zbieraczchru
28.04.2026, 09:52:47 via Wykop
  • 55
To "zaniepokojenie" wynika także z tego powodu, że niektórzy lekarze pracuję po 25 godzin w każdej dobie miesiąca, biorąc po 500 PLN za każdą godzinę tej pracy.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

radaroskop
radaroskop
radaroskop
28.04.2026, 12:17:13 via Wykop
  • 19
wszystko jest kontrolowane. Nie da się


@Anomalocaracid: Nie kłam. Oczywiście, że się da. Na B2B płacą wam za wykonaną usługę, a nie za godziny, dlatego możecie legalnie pracować nawet przez 24h na dobę i nie podlega to żadnej kontroli (prawidłowa ocena przez kontrolę jest niemożliwa).

@dr_Batman: powiedźcie mi lekarze, dlaczego wy tak bezczelnie kłamiecie na wykopie? Pytanie do was obu.
  • Odpowiedz
Jakobo
Jakobo
28.04.2026, 12:39:51 via Wykop
  • 9
@radaroskop: Dokładnie, przykłady można mnożyć- np. lekarka która wystawiła ponad 300 000 recept, jak ktoś obliczył średnio co 60 sekund, pracując 14h dziennie.
Mam w bliskiej rodzinie lekarza i słyszałem wiele historii o znajomych po fachu- tak, nie o nim a o jego kolegach, bo on jest oczywiście kryształowy...
  • Odpowiedz
FilipWWL
FilipWWL
FilipWWL
28.04.2026, 11:45:31 via Wykop
  • 29
Jest takie coś jak PIT 37 składany co roku i tam są wszystkie potrzebne dane. Ale nie, my musimy to zbadać, bo nie wiemy co te cyferki znaczą
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

DeoLawson
DeoLawson
28.04.2026, 12:09:54 via Wykop
  • 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
dlugi-gr
dlugi-gr
28.04.2026, 13:00:44 via Wykop
  • 1
Jest takie coś jak PIT 37 składany co roku


@FilipWWL: nie dla lekarzy. Lekarz ma firmę i ryczałt. Są lekarze, którzy składają 3 rożne Pity.
  • Odpowiedz
larkinflight
larkinflight
28.04.2026, 09:15:01 via Android
  • 26
to oni tego nie robią??
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zielarz
zielarz
28.04.2026, 10:58:18 via Wykop
  • 5
@larkinflight: nie robią i nie zrobią
  • Odpowiedz
fliso
fliso
fliso
28.04.2026, 11:44:54 via Wykop
  • 10
@larkinflight: Robią. Nazywa się to zeznanie podatkowe, a składa się to raz w roku na druku PIT-36.
  • Odpowiedz
Luciferrrro
Luciferrrro
Luciferrrro
28.04.2026, 12:09:17 via Wykop
  • 16
Jak zawsze od d--y strony...
Zamiast jakieś komunistyczne ograniczanie zarobków, które nie zadziała, bo rynek i tak znajdzie obejście i będzie jeszcze gorzej, to trzeba działać kompleksowo i od podstaw:
- zwiększenie ilości lekarzy (i innych medycznych), czyli większe nakłady na uczelnie medyczne, większa ilość miejsc na studiach
- jak ktoś studiuje publicznie, to podpisuje lojalkę, że będzie pracował w szpitalu publicznym i nie wyjedzie za granicę do pracy w zawodzie
- promowanie kierunków medycznych wśród
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tellet
tellet
28.04.2026, 15:14:01 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
Cogres
Cogres
Cogres
28.04.2026, 11:27:40 via Wykop
  • 9
No bo jednak są rzeczy ważne i ważniejsze.
Z punktu widzenia obecnego rządu ważniejsze jest, czy osoba pracująca na JDG wystawia tylko jedną fakturę tylko jednej firmie. no bo to przecież może być uop.
A to, czy jakiś lekarz pracuje w tym samym czasie w 3 różnych szpitalach, robiąc w każdym z nich po kilkaset godzin? To już jakaś teoria spiskowa.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xpear
xpear
xpear
28.04.2026, 10:12:34 via Wykop
  • 7
Rozumiem, że żyjemy w kraju w którym rządzący po prostu nie wiedzią ile zarabiaja lekarze? I kto i ile dostaje kasy z NFZ?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Aster1981
Aster1981
Aster1981
28.04.2026, 10:29:23 via Wykop
  • 5
@xpear: skad maja wiedziec? Maja rozne umowy z roznymi podmiotami.
  • Odpowiedz
zabbii
zabbii
28.04.2026, 11:49:16 via Wykop
  • 2
Rozumiem, że żyjemy w kraju w którym rządzący po prostu nie wiedzią ile zarabiaja lekarze? I kto i ile dostaje kasy z NFZ?


@xpear: Skoro rząd nie wie ile ktoś zarabia oficjalnie to znaczy, że instytucje państwa chyba nie potrafią w matematykę za bardzo. Rozumiem, że można nie wiedzieć ile ktoś zarabia na czarno ale przyznawać się do tego, że się nie wie ile zarabia człowiek, któremu państwo ewidencjonuje to
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345
28.04.2026, 11:52:39 via Wykop
  • 6
Zlikwidować b2b, kontrakty i inne cuda.
Wprowadzić kontrole czasu pracy dla lekarzy
Utworzyć w każdym województwie szkołę medyczną(pieniądze pozyskać ograniczając kierunki humanistyczne)
Wrprowadzić minimalną opłatę za wizytę i sporą karę za nieobecność.
Zwiększyć uprawnienia farmaceutom, żeby byli w końcu farmaceutami, a nie sprzedawcami kosmetyków i suplementów.
Zlikwidować izby lekarskie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mattmd
mattmd
mattmd
28.04.2026, 12:28:28 via Wykop
  • 4
@elo345: zbyt logiczne- nie do wprowadzenia w tym kraju bo by jeszcze zadziałało
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3147
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
2951
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2561
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2503
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2264
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #medycyna
  • #zdrowie
  • #lekarze
  • #szpital
  • #lekarski
  • #nfz
  • #pytanie
  • #polska
  • #lekarz100k
  • #sluzbazdrowia
  • #leki
  • #choroby
  • #ciekawostki
  • #pracbaza
  • #pytaniedoeksperta

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking