Wpis z mikrobloga

@Ujemuje: Heh, gdyby tylko było to takie proste. Na Twoje pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Wszystko zalezy od Twojego wieku, doświadczenia, predyspozycji, motywacji i pewnie jeszcze 15 innych czynników.
Poza tym, w zawodzie programisty bardzo ważna jest samodzielność i umiejętność znajdywania potrzebnych informacji. Dlatego proponuję zacząć od przejrzenia tagu (takich jak Ty jest tutaj kilku dziennie) oraz skorzystania z popularnej wyszukiwarki internetowej.
@Ujemuje: się najpierw zorientuj czy to dla Ciebie.

Czasami jeden błąd zajmuje dni, mi ostatnio nie szło porządne sortowanie i wyciągnie poszczególnych danych z zmiennej, dwa dni się męczyłem obchodząc ten błąd na każdy sposób
@Ujemuje: Ucz się czegokolwiek.
Prawda jest taka, ze roboty i tak nie dostaniesz, bo nawet oferty na juniora wymagają komercyjnego doświadczenia, a bez niego nie opłaca się zatrudniać.
@groman43: jestem level 43, od małego siedzę przy komputerach, przeszedłem wszystko od commodore 64 po PC. Robię proste boty (automatyzacja social mediów, marketingu internetowego), jednak nie kodując tylko używając softu typu Browser Automation Studio, iMacros (zasady podobne chyba jak w kodowaniu np pętle, IF itp). We wszystkim jestem samoukiem używającym wujka google, znam angielski bardzo dobrze, umysł mam raczej ścisły i dobrą pamięć wzrokową. Czy to dobre predyspozycje, nie wiem. Ale
@vries: no to jak mnie nie zatrudnią, to będę tworzył jakieś np boty do social mediów, udostępniał na forach tematycznych, chwalił się tym na Linkedin, może ktoś mnie zauważy i da robotę?
@Ujemuje: Wybierz którykolwiek język. Kolejnych uczysz się przez analogię. Nie liczać składni, to największe różnice pomiędzy językami są w zaawansowanych aspektach.
Java jest jak najbardziej ok na start.
Python myślę, że też.
@Ujemuje: Tak jak koledzy ci piszą. Jak masz jakiś projekt, który chcesz zrealizować i wolny czas, to możesz to realizować. Czegoś się nauczysz. To czy dostaniesz robotę zależy od paru kwestii:
- czy te projekty się do czegoś nadają,
- czy mieszkasz w miejscu, gdzie jest zapotrzebowanie (bo nie wszędzie jest identyczne),
- czy masz znajomości w branży.
Musisz się liczyć z tym, że stracisz kupę czasu i nic z tego
@Ujemuje: Sprawdź sobie JetBrains Academy. Mają fajne kursy z Javy, Pythona, Kotlina i czegoś jeszcze. Idealne na start dla początkującego, żeby poznać składnię i napisać pierwsze programiki. Są sprawdzane automatycznie, a kursy są nastawiona na rozwiązywanie zadań, a nie 40h wykład.

Z filmów to na Usdemy z Javy i Pythona kursy Tim'a Butchalki Java Masterclass / Python Masterclass, czy jakoś tak (koszt pewnie około 40zł).

Po takim starcie powinieneś wiedzieć, czy