Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
xceed

xceed

Dołączył 15 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1215
  • Znaleziska 773
  • Mikroblog 442
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 3

29

Dlaczego młodzi mężczyźni w Polsce są bezdzietni?

Dlaczego młodzi mężczyźni w Polsce są bezdzietni?

Sporo mówi się o bezdzietności kobiet, ale mało o bezdzietności mężczyzn. Jaki odsetek mężczyzn w Polsce jest bezdzietnych i dlaczego?

MateuszLakomy
z
klubjagiellonski.pl
dodany: 02.06.2024, 14:20:44
  • 38
  • #
    ciekawostki
  • #
    demografia
  • #
    bezdzietnosc
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    dzieci
xceed
xceed 02.06.2024, 22:30:09 via Wykop
  • -1
@Tajlosfit: Bo to od kobiety głównie zależy. Problem jest taki że bezdzietni mężczyźni najbardziej finansowo się składają na wszystkie socjale, a dzieci mimo tego że chcą to nie będą mieli.

32

Epidemia fentanylu dociera do Polski.

Pokaż treści 18+

Epidemia fentanylu dociera do Polski.

W Stanach fentanyl zabija po 70 tysięcy osób rocznie; stanowi jedną z głównych przyczyn zgonów nastolatków; zabrał Prince'a i Maca Millera. Czy podobnie czarny scenariusz stanie się również naszym udziałem?

Pieronek
z
newonce.net
dodany: 02.06.2024, 05:31:28
  • 40
  • #
    polska
  • #
    narkotyki
  • #
    uzaleznienia
  • #
    usa
xceed
xceed 02.06.2024, 22:22:58 via Wykop
  • 0
@kendziu666: Zwykłe uzależnienia - taki osoby nie są w stanie podejmować racjonalnych decyzji. A tendencje do uzależnień to już druga sprawa - traumy, bieda, wychowanie.

21

Ignorowane poważne zagrożenie ze strony antydepresantów zyskuje uwagę rządów

Pokaż treści 18+

Ignorowane poważne zagrożenie ze strony antydepresantów zyskuje uwagę rządów

Zaburzenia w postaci impotencji utrzymują się latami po zaprzestaniu brania leków. Rządy Australii i Kanady wprowadzają dodatkowe ostrzeżenia dla leków. Amerykańska agencja ds. obrotu leków FDA zostaje pozwana za ignorowanie specjalistów domagających się wprowadzenie ostrzeżeń.

xceed
z
dailymail.co.uk
dodany: 31.05.2024, 11:46:59
  • 22
  • #
    psychiatria
  • #
    zdrowie
  • #
    depresja
  • #
    pssd
  • #
    ssri
  • #
    przegryw

417

Poziom IQ studentów szkół wyższych spadł do średniego poziomu ogólnej populacji

Grupa amerykańskich naukowców postanowiła zbadać na ile prawdziwe jest powszechne przekonanie, że studenci uniwersytetów mają IQ między 115 a 130 - znacznie powyżej 102 punktów średniego IQ populacji. Nowe dane pokazują, że poziom IQ studentów spadł do średniego poziomu ogólnej populacji.

VoxClamantisInDeserto
z
researchgate.net
dodany: 30.05.2024, 11:48:35
  • 138
  • #
    nauka
  • #
    edukacja
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    studia
xceed
xceed 30.05.2024, 22:23:12 via Wykop
  • 1
@Liforp: Mi wyszło 131, a inżyniera robiłem z bólem 7 lat :D
xceed - @Liforp: Mi wyszło 131, a inżyniera robiłem z bólem 7 lat :D

źródło: Zrzut ekranu 2024-05-31 002145

Pobierz

93

Zdrowa fizycznie 29-latka poddała się eutanazji

Pokaż treści 18+

Zdrowa fizycznie 29-latka poddała się eutanazji

Decyzja o zakończeniu życia wynikała z nieudanej walki z problemami natury psychicznej.

konto usunięte
z
pudelek.pl
dodany: 25.05.2024, 14:14:02
  • 117
  • #
    przegryw
  • #
    depresja
  • #
    feels
  • #
    spierdolenie
xceed
xceed 26.05.2024, 10:28:00 via Wykop
  • -1
@SkrytyZolw: Robin Williams nie był chory psychicznie, a czynniki socjoekonomiczne mają duży wpływ na zapadalność/leczenie chorób psychicznych i zresztą jakichkolwiek innych - umniejszanie temu jest szkodliwe dla wielu ludzi.
komuch92
komuch92
05.05.2024, 11:47:22
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xceed
xceed 05.05.2024, 17:35:18 via Wykop
  • 2
@komuch92: Tak samo jak do kolegi, koleżanki. brata, siostry itp. Ważniejsza jest naturalność niż wyobrażanie sobie że to jakiś szczególny rodzaj komunikacji
  • Odpowiedz
merciless85
merciless85
05.05.2024, 12:31:37
  • 39
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xceed
xceed 05.05.2024, 17:26:54 via Wykop
  • 0
@merciless85: Pretty privilage, efekt halo itd. Przypisywanie kompetencji ludziom atrakcyjnym fizycznie. Dla ludzi którzy wiedzą o co chodzi to są tanie chwyty.
  • Odpowiedz

453

"Ewolucja"

"Ewolucja"

Fragment kultowego filmu "Idiokracja"! Przykry obraz tego co się aktualnie dzieje patrząc na dzisiejszy internet czy społeczeństwo.

konto usunięte
z
youtube.com
dodany: 30.04.2024, 08:15:05
  • 106
  • #
    swiat
  • #
    heheszki
  • #
    humor
  • #
    youtube
  • #
    polityka
xceed
xceed 01.05.2024, 08:44:48 via Wykop
  • 1
@mechaniczny_rusek: To nie jest kwestia stylu życia tylko szeroko wprowadzanej równości. Równość ta rozumiana przez wszelkie transfery socjalne i uciekanie od odpowiedzialności nie pozwala słabszym jednostką po prostu wyginąć a pozwala się rozmnażać. Równolegle blokuje rozwój silniejszych jednostek. Opiera się to o moralność, ale ewolucja jest skuteczna w rozwoju bo nie zna moralności.

638

Brakuje ludzi z technicznymi umiejętnościami

Brakuje ludzi z technicznymi umiejętnościami

10-15 lat temu wszyscy nagle poszli na studia, a nikt do szkół zawodowych i do techników. Teraz ponosimy tego konsekwencje: w jednych zawodach mamy braki, a w innych nadpodaż pracowników.

troll234
z
pulshr.pl
dodany: 06.04.2024, 14:30:29
  • 427
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    rynekpracy
  • #
    qualitycontent
  • #
    firma
  • #
    januszex
xceed
xceed 06.04.2024, 16:34:30 via Wykop
  • -15
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xceed
xceed 06.04.2024, 19:09:17 via Wykop
  • -7
@Draakul: @i-marszi @macz Masz oferty z zakwaterowaniem dla osób nawet bez doświadczenia z 10k na ręk. Płacisz tylko za jedzenie a to dopiero początek kariery. Jak nabierzesz doświadczenia i języka to możesz dojść do 20k na ręke PLN. W 10 lat takiej pracy możesz odłożyć spokojnie 700k + inwestowanie i masz lekko ponad 1mln w wieku 30 lat.
xceed
xceed 06.04.2024, 19:22:57 via Wykop
  • -4
@i-marszi: Tak jak pisałem w pierwszym poście mam na myśli zagranicę. Dla młodych taki wyjazd to jest dobra opcja. Masz pełno ogłoszeń np.
https://www.pracuj.pl/praca/pomocnik-elektryka-elektromontera-niemcy,oferta,10517976?sug=oferta_bottom_bd_1_tname_202_tgroup_A
https://www.pracuj.pl/praca/elektryk-elektromonter-niemcy,oferta,10512270?sug=oferta_bottom_bd_2_tname_202_tgroup_A
https://www.pracuj.pl/praca/elektryk-pomocnik-elektryka-niemcy,oferta,10506995?sug=oferta_bottom_bd_1_tname_202_tgroup_A
xceed
xceed 06.04.2024, 19:47:27 via Wykop
  • -1
@zanzi: Rentier to osoba która utrzymuje się z dochodu pasywnego. Nie wiem po co miałbyś kupować mieszkanie. Mając 1mln w gotówce możesz spokojnie wypracować 5-10%, jak jesteś zdolny to więcej rocznie. To pozwala już na utrzymanie się tylko z dochodu pasywnego w mniejszych miastach- czyli jesteś rentierem.

404

Tusk: wniosek o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego jest gotowy

Pokaż treści 18+

Tusk: wniosek o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego jest gotowy

Wniosek o Trybunał Stanu dla Adama Glapińskiego jest gotowy. Zostanie złożony w najbliższych dnaich — oświadczył Donald Tusk we wtorek na konferencji prasowej w KPRM.

SzotyTv
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 19.03.2024, 14:30:07
  • 117
  • #
    polityka
  • #
    sejm
  • #
    bekazpisu
  • #
    glapinski
  • #
    nbp
  • #
    polska
xceed
xceed 19.03.2024, 18:32:43 via Wykop
  • -1
@t_e_o_m_o: Jakby Glapiński był rzetelnym, niezależnym i dobrze wykonującym swoje obowiązki prezesem to może kogoś by to interesowało. W tym przypadku swoje niezadowolenie może wyrażą kraje takie jak Turcja, Rosja, Węgry, Chiny

1336

Kobieta na siłowni łapie mężczyznę za tyłek.

Kobieta na siłowni łapie mężczyznę za tyłek.

I udaje, że nic wielkiego się nie stało. Teraz wyobraźmy sobie co by się wydarzyło w odwrotnej sytuacji.

Tortcebulowy
z
streamable.com
dodany: 03.03.2024, 08:27:14
  • 197
  • #
    rozowepaski
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    mirkokoksy
  • #
    silownia
xceed
xceed 03.03.2024, 16:22:54 via Wykop
  • 10
@ignis84: W klubach mnie jako mężczyznę obce kobiety też wiele razy klepały po tyłku, dwa razy też byłem chwycony za jaja dość mocno. Raz obca dziewczyna z którą chwilę rozmawiałem szybkim ruchem zaczęła mnie całować w usta. Chociaż nigdy nie powiedziałbym żeby były to dla mnie traumatyczne wydarzenia. Jakby facet coś takiego do mnie robił to co innego - nie jestem gejem.

401

Jest nowy rektor Akademii Pożarniczej. To brat ministra infrastruktury.

Pokaż treści 18+

Jest nowy rektor Akademii Pożarniczej. To brat ministra infrastruktury.

Nowym Rektorem-Komendantem Akademii Pożarniczej został bryg. Tomasz Klimczak — wynika z ustaleń Onetu, które nieoficjalnie potwierdziliśmy w MSWiA. Prywatnie to brat ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka.

konto usunięte
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 17.02.2024, 20:11:48
  • 88
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    nepotyzm
  • #
    wybory
xceed
xceed 18.02.2024, 09:54:01 via Wykop
  • 0
@bropek: Akurat politycy nie wybierają rektorów, tylko kolegium wytypowane przez radę uczelni.
xceed
xceed 09.02.2024, 17:43:35
  • 1470
Dostałem od dentystki fakturę pocztą za niestawienie się na wizycie na 300zł.
Na wizycie byłem, czekałem 30min po czym jak się dowiedziałem że jeszcze są dwie osoby przede mną wyszedłem bo musiałem być w innym miejscu.
Czy takie coś jest w ogóle legalne?

#pytanie #stomatologia #dentysta #prawo #finanse #medycyna
xceed - Dostałem od dentystki fakturę pocztą za niestawienie się na wizycie na 300zł....

źródło: 20240209_180231

Pobierz
  • 255
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xceed
xceed
Autor
09.02.2024, 18:01:05 via Wykop
  • 110
@o__0: Nie było tam rejestratorki, jedynie dentystka i asystentka. Nie zdecydowałem się przerywać ich pracy żeby o tym poinformować.
  • Odpowiedz
xceed
xceed
Autor
09.02.2024, 18:30:06 via Wykop
  • 62
@plazma: tak i o tej godzinie byłem, obsługiwała innego pacjenta
  • Odpowiedz
xceed
xceed
Autor
09.02.2024, 18:31:10 via Wykop
  • 59
@rzeznia22: tego nie rozumiem właśnie, czyli to jest oferta sprzedaży opłaty xD?
  • Odpowiedz
xceed
xceed
Autor
09.02.2024, 18:58:58 via Wykop
  • 116
@Rabusek: Zgadza się, sama faktura przyszła w kopercie od kancelarii :D
  • Odpowiedz

584

PATOLOKATOR HISTORIA PRAWDZIWA

PATOLOKATOR HISTORIA PRAWDZIWA

NIE PŁACĘ, BO NIE MUSZĘ.NALEŻY MI SIĘ.NIE PRACUJĘ.MAM DZIECKO.Takimi między innymi wymówkami, patolokator się tłumaczył.

depralin
z
youtube.com
dodany: 31.12.2023, 21:02:29
  • 139
  • #
    wynajem
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    mieszkania
  • #
    kredythipoteczny
xceed
xceed 01.01.2024, 16:14:52 via Wykop
  • -1
@krolowapotepionych: Politycy nie są głupi oni dbają o swój kapitał polityczny i wiedzą co robią albo komu zrobić dobrze żeby zyskać. Głupi to są ludzie którzy się bawią w wynajem w takich warunkach prawnych przy tak wielu możliwościach lepszego zarobku z kapitału - tutaj głupota to po prostu ich nie wiedza.

75

Oglądają "19.30" TVP i łapią się za głowy. "Za głupia jestem"

Pokaż treści 18+

Oglądają "19.30" TVP i łapią się za głowy. "Za głupia jestem"

W Tok FM wiedzą dlaczego nowe "wiadomości" nie mają tylu widzów co za PiSu: "Bez tytułu magistra nie podchodź", "Czuję się jak w banku, gdy pani z okienku mówi o moich pieniądzach, ale tak, że nie wiem, o co chodzi - przyznaje Katarzyna". Zwyczajnie wsioki są za głupi na "czystą krynice mądrości PO"

BezDobry
z
tokfm.pl
dodany: 31.12.2023, 12:33:32
  • 58
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    tvpis
  • #
    tvpo
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazlibka
xceed
xceed 31.12.2023, 14:07:53 via Wykop
  • -12
Widać jak rządy PIS pogłębiły analfabetyzm wtórny.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

427

Przepaść między bogatymi i biednymi w UK

Przepaść między bogatymi i biednymi w UK

Wielkiej Brytanii grozi powrót do różnic w poziomie życia, jakich nie było od czasów wiktoriańskich, czyli drugiej połowy XIX wieku, a sytuacja najuboższych klas ani trochę nie poprawiła się przez ostatnie 15 lat - ostrzegł w opublikowanym raporcie think tank, Centre for Social Justice (CSJ)

RepublikaFederalnaNiemiec
z
rmf24.pl
dodany: 10.12.2023, 17:15:22
  • 212
  • #
    wielkabrytania
  • #
    uk
  • #
    spoleczenstwo
xceed
xceed 10.12.2023, 21:09:17 via Wykop
  • 0
@thurisaz1982: Nie wiem jak ich system działa ale jeśli to prawda, że z benefitów mają niewiele mniej niż mieliby pracują to nie ma co się dziwić, że nie graną się do pracy...

740

Chłopak z autyzmem doprowadzony przez klasę i nauczycieli do próby samobójczej

Pokaż treści 18+

Chłopak z autyzmem doprowadzony przez klasę i nauczycieli do próby samobójczej

O godz. 12.55 pisze na komunikatorze klasowym: "dziękuje wszystkim za zniszczenie mi życia i pojawienie się u mnie chęci samobójstwa". Niemal natychmiast zostaje usunięty z czatu grupowego przez koleżankę. Chwilę później Michał wpada do kuchni i bierze kilkanaście tabletek na padaczkę

konto usunięte
z
kobieta.onet.pl
dodany: 09.12.2023, 14:05:53
  • 300
  • #
    p0lka
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    pieklokobiet
  • #
    przegryw
xceed
xceed 09.12.2023, 15:11:24 via Wykop
  • 78
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

277

Atom po nowemu? Tusk prowadzi grę z Amerykanami. "Nie jesteśmy gotowi"

Atom po nowemu? Tusk prowadzi grę z Amerykanami. "Nie jesteśmy gotowi"

Otoczenie Donalda Tuska prowadzi z Amerykanami grę. Opozycja chce wykazać, że Polska nie jest gotowa do finansowego zaangażowania się w atom w aż tak dużym stopniu - przekonują eksperci w rozmowie z money.pl. Politycy, pytani o naciski na partnerów z USA, nabierają wody w usta.

janusz_z_czarnolasu
z
money.pl
dodany: 17.11.2023, 19:27:46
  • 201
  • #
    polska
  • #
    usa
  • #
    niemcy
  • #
    energetyka
  • #
    elektrowniaatomowa
  • #
    polityka
xceed
xceed 18.11.2023, 01:18:43 via Wykop
  • -17
Niektórzy już wydają wyrok na Tuska...ale
Artykuł wprowadza w błąd jakoby Polska zaczynała się wycofywać lub blokować inwestycje. Plan finansowanie nie został dotychczas wybrany i negocjacje trwają i będę trwały jeszcze przez kilka miesięcy. Rządy w EU nie mogę bezpośrednio finansować budowy elektrowni jądrowych ale mogę szukać finansowania z zewnątrz. Negocjacje takiego finansowania są dopiero na początku drogi i takie komentarze to jest część gry
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

xceed
xceed 18.11.2023, 11:13:05 via Wykop
  • -6
@obywatelzpolnocy: Przecież amerykańska tarcza antyrakietowa jest już prawie skończona w Redzikowie. O czym piszesz?

951

CPK - Dlaczego NIE można porzucić tego projektu

CPK - Dlaczego NIE można porzucić tego projektu

Polska może być jednym z pięciu krajów na świecie, który skorzysta z nadchodzących zmian w globalnej gospodarce. Tak w swojej analizie przewiduje renomowany serwis Bloomberg. Aby zrealizować ten cel Polska potrzebuje silnego i rozbudowanego hubu transportowego.

devu
z
youtube.com
dodany: 12.11.2023, 13:49:09
  • 363
  • #
    cpk
  • #
    polska
  • #
    inwestycje
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    infrastrukturanadzis
xceed
xceed 12.11.2023, 15:37:47 via Wykop
  • 35
@KEjAf: Przecież kluczowe dane na których opiera się ten raport - dotyczące wzrostu pasażerów i przewidywanej liczby startów i lądowań są przekazane przez CPK i w dodatku są utajnione :D
xceed - @KEjAf: Przecież kluczowe dane na których opiera się ten raport - dotyczące w...

źródło: Zrzut ekranu 2023-11-12

Pobierz
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • Strona 7 z 8
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 22.08.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 02.11.2023

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking