Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
strach_overflow

strach_overflow

Dołączył 10 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3148
  • Znaleziska 2653
  • Mikroblog 495
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 12

378

Miał dość komarów. Zbudował laser z AI, który eliminuje owady bez chemii

Miał dość komarów. Zbudował laser z AI, który eliminuje owady bez chemii

Steven Cheng, inżynier robotyki, przez cztery miesiące trenował model AI na tysiącach zdjęć komarów. Następnie złożył system z lustrzanki, lasera i precyzyjnej platformy obrotowej. Po jednej nocy działania urządzenie wyeliminowało wszystkie komary w mieszkaniu. Zero chemii, zero komarów.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 02.06.2026, 07:14:42
  • 122
  • #
    diy
  • #
    ai
  • #
    robotyka
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    innowacje
strach_overflow
strach_overflow 02.06.2026, 20:42:27 via Wykop
  • 1
@Sztajmes_Nikczemny_Szlifierz: Jaskiniowiec!

strach_overflow
strach_overflow 02.06.2026, 20:54:15 via Wykop
  • 1
Tylko należy pamiętać, by przed włączeniem pozamykać okna żeby nie było przeciągu, bo jak każdy wie laser znosi na wietrze.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

509

Znalazłeś butelkę i oddałeś do butelkomatu? Fiskus żąda 12% podatku

Znalazłeś butelkę i oddałeś do butelkomatu? Fiskus żąda 12% podatku

Pamiętacie rekordzistę z Krakowa, który zebrał 5 tysięcy butelek i dostał 2400 zł zwrotu, a Minister Klimatu stawiała go za wzór? Według nowej interpretacji Ministerstwa Finansów, mężczyzna popełnił przestępstwo skarbowe, bo od zarobku nie odprowadził 12% PIT. MF twierdzi, że zbieranie butelek z kos

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 02.06.2026, 13:18:10
  • 110
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
strach_overflow
strach_overflow 02.06.2026, 20:32:50 via Wykop
  • 2
Czy jest jakiś dobry samarytanin, który dysponuje regułami do ublocka całkowicie ukrywającymi wszelkie g---o-znaleziska z fxmag na tym portalu? Stawiam pizzę za działające rozwiązanie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2069

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Koniec znanej i lubianej akcji lody za pasek w Pszczynie. Po 25 latach kultywowania lokalnego zwyczaju, Lodziarnia Pod Dębem została zmuszona do zaprzestania rozdawania darmowych lodów uczniom z wyróżnieniem. Decyzja ta zapadła po otrzymaniu oficjalnego, imiennego pisma od Rzecznika Praw Dziecka

Trzebieslawice
z
pszczyna.naszemiasto.pl
dodany: 02.06.2026, 12:30:49
  • 446
  • #
    polska
  • #
    wykopefekt
  • #
    pszczyna
  • #
    slask
  • #
    nauka
  • #
    szkolastandard
strach_overflow
strach_overflow 02.06.2026, 18:16:23 via Wykop
  • 5
@plackojad: Może sobie reagować. Różnica polega na tym, że ten gigant zatrudnia armię prawników i urzędnicy g---o mu zrobią. A taki mały rodzinny biznes są w stanie zniszczyć w tydzień samym nękaniem kontrolami z d--y.

978

LibreOffice trafi na smartfony. To kolejny cios dla Microsoftu

LibreOffice trafi na smartfony. To kolejny cios dla Microsoftu

Twórcy darmowego pakietu LibreOffice poinformowali o planach wydania swoich aplikacji na urządzeniach mobilnych.

PytanieZaPytaniem
z
instalki.pl
dodany: 30.05.2026, 06:25:16
  • 177
  • #
    android
  • #
    smartfon
  • #
    ios
  • #
    libreoffice
strach_overflow
strach_overflow 30.05.2026, 14:12:06 via Wykop
  • 1
@neib1: @CherryJerry Onlyoffice i WPS to zamienniki MS Office dla systemów innych niż Windows, a nie prawdziwe alternatywy. Te pakiety pracują na microsoftowym zamkniętym OOXML, zamiast na otwartym ODF jak Open/Libre Office (tak, wiem że potrafią otwierać i zapisywać pliki w tym formacie, ale wewnętrznie konwertują na format Microsoftu i ta konwersja nie jest doskonała).
strach_overflow
strach_overflow 30.05.2026, 14:20:53 via Wykop
  • 0
@protny0: Ubuntu od paru lat schodzi na psy niestety. Wygląda, że Canonical próbuje naśladować Microsoft i na siłę wciska swoje autorskie, nikomu niepotrzebne rozwiązania problemów, które nie istnieją - jak wspomniane przez @friday pakiety snap. Zauważyłem, że czasem nawet jak instalujesz coś aptem, to potrafi zainstalować gównianego snapa, zamiast .deb. Dlatego od paru lat nie używam już tego distro.
Nupharizar
Nupharizar
29.05.2026, 18:39:23
  • 120
Dajcie jakieś kawałki, które po usłyszeniu wywołują u was prawie bolesną nostalgię.

#gry #gothic #morrowind #arcanum #muzyka #
Nupharizar - Dajcie jakieś kawałki, które po usłyszeniu wywołują u was prawie bolesną...
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

strach_overflow
strach_overflow 29.05.2026, 23:41:13 via Wykop
  • 1
@Nupharizar: Skorzystam z okazji i zapytam: jak na tym upośledzonym portalu otwierać video linkowane z youtube? Po kliknięciu w miniaturkę jedyne co widzę, to to g---o, a kliknięcie w logo youtube (jedyne co działa) kieruje na stronę główną youtube. Nieważne czy mam w firefox włączonego czy wyłączonego adblocka.
strach_overflow - @Nupharizar: Skorzystam z okazji i zapytam: jak na tym upośledzonym...

źródło: crap001

Pobierz
  • Odpowiedz

164

Słoń umarł po różowej sesji

Słoń umarł po różowej sesji

Incydent uwypukla trudne pytania związane z wykorzystywaniem zwierząt w sztuce i reklamie.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
112.ua
dodany: 27.05.2026, 06:37:28
  • 88
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    zwierzeta
  • #
    zwierzaczki
strach_overflow
strach_overflow 27.05.2026, 11:50:57 via Wykop
  • 10
Mój dziadek w wieku 72 lat pierwszy raz w życiu (i ostatni) zjadł sushi. 8 lat póżniej umarł. Sushi zabija.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

643

Na ulicę protestować wyjdą dzisiaj naukowcy. Profesorowie. Doktoranci. Badacze.

Na ulicę protestować wyjdą dzisiaj naukowcy. Profesorowie. Doktoranci. Badacze.

Tego jeszcze nie było. Po rolnikach, górnikach i lekarzach na ulicę wyjdą dzisiaj naukowcy

PIAN--A_A--KTYWNA
z
sadeczanin.info
dodany: 27.05.2026, 07:03:20
  • 99
  • #
    nauka
  • #
    pieniadze
strach_overflow
strach_overflow 27.05.2026, 11:45:56 via Wykop
  • 92
Dziś Polska przeznacza na naukę i badania około 1,41 proc. PKB. Protestujący chcą, aby w ciągu czterech lat poziom ten wzrósł do 3 proc. PKB. Według nich bez tego Polska będzie coraz bardziej zależna od zagranicznych technologii, patentów i know-how.


Spoko, tylko żeby te pieniądze faktycznie szły na inwestowanie w naukę i technologię, a nie były wyprowadzane w postaci grantów na wierszyki o papieżu.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2533

Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD

Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za sub xD

Canał+ usunęło mi konto za "nieaktywność" - 2 dni temu pobrali mi kasę za subskrypcje xD

Novameh
z
wykop.pl
dodany: 26.05.2026, 16:10:31
  • 211
  • #
    canalplus
  • #
    canalplusonline
  • #
    canalpluspl
  • #
    afera
strach_overflow
strach_overflow 26.05.2026, 17:28:48 via Wykop
  • 277
Słyszałem o alimentach na dziecko i byłą żonę, ale alimenty na serwis streamingowy?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

449

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą są nieuzasadnione gospodarczo. Pozostają jednak legalne, o ile sprzedawca o nich w porę poinfo

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 26.05.2026, 10:10:15
  • 218
  • #
    platnosci
  • #
    kartabankowa
  • #
    restauracje
  • #
    oplaty
strach_overflow
strach_overflow 26.05.2026, 13:31:39 via Wykop
  • 1
Jak kiedyś zacząłem liczyć to ludzie płacą po 100 do 200 PLN miesięcznie, w formie ukrytej prowizji banku


@leon-san: Nie wiem jak to policzyłeś, ale coś mi mówi, że w szkole nie byłeś z matematyki prymasem.

426

"Nie masz układu, nie masz pracy". Telefon widza wywołał burzę

"Nie masz układu, nie masz pracy". Telefon widza wywołał burzę

W programie Dobry Wieczór Polsko dominowała dyskusja o rynku pracy, trudnościach młodych w znalezieniu zatrudnienia i rosnącym poczuciu, że bez doświadczenia albo znajomości trudno wejść na lepsze stanowiska. Pojawiły się też mocne głosy o nierównościach między dużymi miastami a Polską lokalną, prob

danuel_korwin_mikke
z
youtube.com
dodany: 24.05.2026, 20:28:59
  • 186
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
strach_overflow
strach_overflow 25.05.2026, 14:40:04 via Wykop
  • 9
@soundboy: Były trzy telefony, wszystkie od czapy. Pierwszy to jakaś stara baba płacząca, że jej zajebiście wykształcona córka (po romanistyce) musiała wyemigrować z Polski, bo tu nie doceniają jej wykształcenia i teraz pracuje fizycznie we Włoszech. Drugi typ sobie wymyślił, że lekarze mają problem ze znalezieniem pracy. Trzeci, mieszkający w Danii prawnik płacze, że chciałby przyjechać do Polski, ale złe państwo polskie nie chcą mu zafundować edukacji z polskiego prawa,
strach_overflow
strach_overflow 25.05.2026, 14:43:42 via Wykop
  • 0
Czy ten p--------y redaktorek choć raz w życiu zadał pytanie, w którym nie było z góry postawionej tezy?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

852

19-letnia "Rzeczniczka Uczniów" od Miszalskiego - 30 interwencji w ciągu roku xD

13 stycznia br. w krakowskim magistracie rozpoczęła pracę 19-letnia Aleksandra Twaróg. Objęła nowo utworzone stanowisko "Rzeczniczki Uczniów" pomimo faktu, że uzyskała najgorszy wynik w teście konkursowym. Wcześniej pełniła funkcję asystentki społecznej Miszalskiego. Brak informacji o wynagrodzeniu.

Nigarun
z
lovekrakow.pl
dodany: 23.05.2026, 17:49:50
  • 78
  • #
    krakow
  • #
    miszalski
  • #
    referendum
  • #
    afera
  • #
    polityka
strach_overflow
strach_overflow 24.05.2026, 00:18:58 via Wykop
  • 1
@werfogd: Rolex - na bogato!
stary_grat
stary_grat
22.05.2026, 16:10:44
  • 999
xdd #humorobrazkowy
stary_grat - xdd #humorobrazkowy

źródło: image

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

strach_overflow
strach_overflow 22.05.2026, 19:09:53 via Wykop
  • 75
@stary_grat: Wydaje się śmieszne, ale w wielu korpo to popularna metoda edukowania ludzi. Ile szkoleń z bezpieczeństwa byś nie robił, to idioci i tak niczego nie przyswoją, a jak taki cymbał się trochę postresuje i na własnej skórze poczuje efekt bezmyślnego klikania w co popadnie, to jest szansa, że potem będzie 10% bardziej ostrożny.
  • Odpowiedz
strach_overflow
strach_overflow 22.05.2026, 23:05:17 via Wykop
  • 3
a ze szkoleniami przeciwpożarowymi, z obrony przeciwlotniczej i nauką czegokolwiek jest inaczej?


@obibokaleksandrowski: A skąd ja mam to wiedzieć!? Gościu, ja pracuje w IT, ostatni pożar jaki widziałem, to jak zapomniałem wyłączyć lutownicę i ktoś (ze skromności nie przyznam, że ja) upuścił chusteczkę na rozgrzaną różdżkę (wystarczyło dmuchnąć żeby zgasić ten pożar). A co do obrony przeciwlotniczej, to moje doświadczenie sprowadza się do tego, że 2x leciałem samolotem.
  • Odpowiedz
bArrek
bArrek
22.05.2026, 14:39:45
  • 53
Koleżanka z pracy dziś nie zjadła obiadu swego więc dała go mi (。◕‿‿◕。)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

strach_overflow
strach_overflow 22.05.2026, 19:12:10 via Wykop
  • 1
@bArrek: A głupi ekonomiści mówią, że nie ma darmowych obiadów. Widocznie nie mają w pracy koleżanek.
  • Odpowiedz
Hazzy90
Hazzy90
Hazzy90
22.05.2026, 15:56:01
  • 280
#gielda będzie rosło jeszcze długo w takim razie
Hazzy90 - #gielda będzie rosło jeszcze długo w takim razie

źródło: 1000039778

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

strach_overflow
strach_overflow 22.05.2026, 18:03:26 via Wykop
  • 7
@Hazzy90: Czyli wszystko jasne - trzeba się ładować po same kule, bo czeka nas kilkanaście lat grubej hossy, po której przyjdzie korekta ~5% (czytaj: wszystko jebnie).
  • Odpowiedz

840

12 milionów na "kilometrówki" posłów

12 milionów na "kilometrówki" posłów

Kilometrówki ponad podziałami: Żukowska, Myrcha i Bochenek. Łączy ich kasa z budżetu., Tak zwane kilometrówki poselskie od lat budzą kontrowersje, a kolejne rządy nie robią nic, aby ten stan rzeczy zmienić. Niektórzy posłowie biorą kasę na paliwo nie posiadając nawet samochodu. A to nie jedyna k

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 22.05.2026, 13:28:22
  • 70
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    ciekawostki
  • #
    polityka
strach_overflow
strach_overflow 22.05.2026, 17:21:49 via Wykop
  • 42
@FMWFMW: Przecież dokładnie o to chodzi. Na c--j im uczciwy człowiek w strukturach? Żeby tylko przeszkadzał w robieniu wałów? A tak, kiedy każdy jest skorumpowanym śmieciem, to będą sobie wzajemnie dupę chronić nawet jak się nie lubią.
naokimistrzapjo
naokimistrzapjo
22.05.2026, 05:14:47
  • 2019
Kasjerka w Dino była jakaś niemiła, chyba nie wie że rozmawiała z akcjonariuszem

#gielda
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

strach_overflow
strach_overflow 22.05.2026, 12:06:47 via Wykop
  • 1
@ig3r: A więc to Ty jesteś tym grubasem, który nas wszystkich wyleszczył!
  • Odpowiedz
kanguru
kanguru
21.05.2026, 15:21:36
  • 60
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

strach_overflow
strach_overflow 21.05.2026, 20:43:37 via Wykop
  • 4
@kanguru: Przeczytałem to głosem Walaszka.
  • Odpowiedz

403

Ojciec czworga dzieci nie żyje. Sąd w Rzeszowie wydał prawomocny wyrok dla żony

Pokaż treści 18+

Ojciec czworga dzieci nie żyje. Sąd w Rzeszowie wydał prawomocny wyrok dla żony

Ewelina S. chwyciła za nóż, ugodziła męża w klatkę piersiową, a potem wyszła. Choć 39-letni Dariusz S. przez kilka godzin wykrwawiał się na śmierć, żona była bardziej przejęta losem kotów. Kara została podwyższona z 6 do 12 lat więzienia.

srac
z
fakt.pl
dodany: 21.05.2026, 12:10:57
  • 59
  • #
    pieklokobiet
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
  • #
    rzeszow
strach_overflow
strach_overflow 21.05.2026, 19:30:59 via Wykop
  • 4
@Mirek_Cebula: Z artykułu można wywnioskować, że to była głęboka patola. Raczej żadne z nich nie płaciło podatków, tylko żyli z naszych.

848

Tylko 9% Polaków chce równego wieku emerytalnego wynoszącego 65 lat

Tylko 9% Polaków chce równego wieku emerytalnego wynoszącego 65 lat

Najlepszy argument przeciwko demokracji. 91% Polaków chciałoby albo kontynuacji szaleństwa i niesprawiedliwości jakim jest nierówny wiek emerytalny albo szaleństwa w postaci obniżania wieku emerytalnego przy rosnącej średniej długości życia i rosnącym odsetku emerytów

Arlekin29
z
facebook.com
dodany: 18.05.2026, 13:40:41
  • 323
  • #
    demografia
  • #
    emerytura
  • #
    zus
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    obowiazkowecwiczeniawojskowe
strach_overflow
strach_overflow 18.05.2026, 17:47:13 via Wykop
  • 142
Co za debilna manipulacja w tytule i opisie. Z tekstu jasno wynika, że ~50% jest za zrównaniem wieku, tylko nie zgadzają się do jakiego.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

50

Liczba studentów wzrosła na świecie ponad dwukrotnie w ciągu 25 lat

Liczba studentów na świecie wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu 25 lat: w 2024 r. było ich już 269 mln, podczas gdy w 2000 r. tylko 100 mln poinformowało UNESCO w opublikowanym we wtorek raporcie opartym na danych z 146 krajów.Na uczelniach wyższych przeważają studentki.

znin
z
bankier.pl
dodany: 17.05.2026, 17:44:41
  • 20
  • #
    studia
  • #
    matura
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    zainteresowania
strach_overflow
strach_overflow 18.05.2026, 06:31:02 via Wykop
  • 24
To jest dokładnie to czego potrzebujemy - miliony "socjolożek" po gender studies, które co prawda zmarnowały pięć żeby się nie nauczyć niczego wartościowego, ale za to teraz nie potrafią odróżnić chłopca od dziewczynki.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 20
  • Strona 2 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 03.03.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.06.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking