Aktywne Wpisy

andrzejdragan +518
Cześć,
nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji :)
nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie. 24. czerwca o 18:00 odbędzie się AMA z moim udziałem, na które Was serdecznie zapraszam. Od jakiegoś czasu robię co mogę, żeby ograniczać swoją obecność w publicznym obiegu, ale dla użytkowników Wykopu chętnie się z tego wyłamię, więc gdybyście mieli ochotę podyskutować, będę do Waszej dysproporcji :)

JaNieGejJaPapiesz +111
źródło: 1000005384
Pobierz




Ja też sobie nie wyobrażam, dlatego jestem całym sercem z pracownikami samsunga, którzy mają rozpocząć strajk 21 maja, bo domagają się części od rosnących zysków firmy.
#orlen #praca
źródło: image
Pobierz@ja_tu_tylko_na_moment: a jak firma będzie miała straty to się dołożą z własnej pensji?
@ja_tu_tylko_na_moment: jasne
źródło: image
PobierzGeneralnie to jest śmieszna sprawa, bo Samsung zaproponował pracownikom 10% "operating profit" (tak jak w SK Hynix), ale się nie zgodzili i strajkują. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
SK hynix agreed last September to remove its previous bonus cap and allocate 10% of annual operating profit directly to employees as performance-based payouts. With analyst forecasts of some 250 trillion won ($169 billion) in operating profit for 2026, the
Podpisano akcjonariusz Samsunga
@pepedros: a prezesowie się dokładają do korporacji z prywatnej kasy? xD chyba żartujesz z tym pytaniem, nawet w januszexach zarząd nie dokłada z własnej kieszeni tylko szukają kredytu na firmę albo dotacji, ewentualnie zwalniają pracowników lub obcinają pensje
@pepedros: 1) tak, w przypadku dużych strat możliwa jest redukcja etatów 2) mają podważać jedyny sens wynagrodzenia pasożytów tj udziałowców którzy swój zarobek uzasadniają wynagrodzeniem za poniesione ryzyko?
@marcus777: oznaczają wzrost wartości firmy, od której to wartości zarząd wypłaca sobie premie
Wtedy ich zwolnią.
@pepedros: no tak, bo nie dostaną premii a część zostanie zwolniona (oszczędności poprzez redukcję etatów)
Czyli jak jest źle to jak najbardziej obrywają, a jak jest dobrze no to... no właśnie, muszą strajkować ¯\(ツ)/¯