Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko110
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
roster1

roster1

Dołączył 17 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3688
  • Znaleziska 1632
  • Mikroblog 2056
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 31

4429

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 520
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
roster1
roster1 10.06.2026, 14:58:58 via Wykop
  • 1
Wykopki


@TrudnyMinus: Zdajesz sobie sprawę że służba zdrowia nie powstała za obecnego rządu tylko jej problemy ciągną się wcześniej ?

PIS rządził od 2015 roku przez 2 kadencje i nie naprawił tylko zaszkodził bardziej..
roster1
roster1 11.06.2026, 05:54:59 via Wykop
  • 0
@TrudnyMinus to nie wola suwerena tylko ich głupota, patrzenie na krótki termin pod wybory, strach przed poważnymi a dobrymi decyzjami, uleganie lobby.
Ostatnie decyzje PISu podczas protestów lekarzy i mamy teraz w konsekwencji ich zarobki....

Słyszałem od księgowej że jakiś lekarz nie ma już do kupować w koszty bo wszystko ma..

3239

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.

Ostatnio sprowadzono do Polski 24-letnią Klaudię, która utknęła w szpitalu w Pekinie. To nie jedyny taki przypadek. Piotr Moczulski przebywa w ciężkim stanie w jednym z filipińskich szpitali od dwóch lat. Rodzinie, pomimo intensywnych starań, nie udało się go sprowadzić do Polski.

MagicznyMariusz
z
portal.abczdrowie.pl
dodany: 09.06.2026, 07:10:51
  • 412
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    zdrowie
  • #
    pieklokobiet
  • #
    pieklomezczyzn
roster1
roster1 09.06.2026, 09:23:13 via Wykop
  • 1
Szczerze...moja pierwsza myśl to że ta Polka miała szczęście w nieszczęściu że sprawa zrobiła się medialna, jest kobietą i ma ładną twarz na zdjęciu...
Powodzenia temu facetowi ale tutaj nie będzie tak różowo z transportem jak w jej przypadku.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

692

Albania walczy z rodziną Trumpa. "Nie chcemy wyspy Epsteina"

Albania walczy z rodziną Trumpa. "Nie chcemy wyspy Epsteina"

W Albanii narastają protesty przeciwko gigantycznej inwestycji turystycznej realizowanej przez Ivankę Trump i Jareda Kushnera. Na dziewiczej wyspie Sazan i w rejonie chronionych mokradeł ma powstać ogromny kompleks hotelowy liczący nawet 10 tysięcy pokoi. Przeciwnicy projektu twierdzą, że zagraża on

CzteryDwa
z
youtube.com
dodany: 08.06.2026, 08:32:14
  • 41
  • #
    nie
  • #
    bac
  • #
    bogoli
roster1
roster1 08.06.2026, 21:17:13 via Wykop
  • 4
@Danuel: dodasz link jak masz pod historii ?

1755

Skandal w zamówieniach publicznych. 15k zablokowało kontrakt za 3,7 miliarda!

Skandal w zamówieniach publicznych. 15k zablokowało kontrakt za 3,7 miliarda!

Państwo z kartonu i dykty uderza ponownie. Polska spółka MIRBUD została właśnie bezczelnie wykluczona z gigantycznego przetargu. Mecenas Piotr Trębicki wprost pisze o powrocie "ery zielonej pieczątki" i totalnym paraliżu zdrowego rozsądku.

isiZulu
z
rp.pl
dodany: 08.06.2026, 07:28:42
  • 110
  • #
    afera
  • #
    oszukujo
  • #
    transport
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
roster1
roster1 08.06.2026, 10:26:22 via Wykop
  • 25
@delinquencia: Paradoks to jest to że terminy lecą i grozi utrata finansowania z UE na 4 mld złotych na ten projekt..
roster1
roster1 08.06.2026, 10:27:40 via Wykop
  • 16
@RyanWolf: Tylko problemem nie jest tutaj odpowiedzialność jednej osoby a przepisy, ich zawiłość i konieczność przestrzegania, długie terminy w sądach.

2382

Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu

Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu

Totalny absurd na kolei. Torpol-Mirbud dało najtańszą ofertę na strategiczny odcinek Rail Baltica (korytarz NATO). PKP PLK wyrzuciło ich, bo nie zgłosili kary 15 tys. od GIOŚ. Sęk w tym, że NSA właśnie podważył podstawę tej kary. Co robi państwowa spółka? I tak wybiera ofertę droższą o 700 milionów

patinete
z
wykop.pl
dodany: 07.06.2026, 16:12:27
  • 164
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    afera
  • #
    gielda
  • #
    prawo
  • #
    oszukujo
roster1
roster1 07.06.2026, 20:46:36 via Wykop
  • 2
Tutaj opis burdelu w przepisach zamówień publicznych - Zasada proporcjonalności a sprawa Mirbudu :

https://www.prawo.pl/biznes/mirbud-torpol-budimex-rail-baltica-przetarg,1539406.html
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Rave_77
Rave_77
29.05.2026, 12:10:32
  • 7
#piwowlublinie W nawiązaniu do poprzednich postów, chciałbym ogłosić, że będę organizował spotkanie na piwko w tą piekną sobotę 30 maja o godzinie 19 lub 20. Gdzie się to odbędzie? Kabaret na Miasteczku Akademickim, potem można zmienić miejscówkę.

Wołam zainteresowanych: @moanira @r5678 @zwyklyczlek @DoktorVincent @KawalerPowiatowy @olsnienie @Antybristler @roster1 @cypisek84 @Fingolfin @Fako @dupajasio69 @ririsu12
Rave_77 - #piwowlublinie W nawiązaniu do poprzednich postów, chciałbym ogłosić, że bę...

źródło: ca17116e08755b19804cdeadf05940268386daaf2a0153c963b1d5338c61b0bd

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roster1
roster1 29.05.2026, 21:56:23 via Wykop
  • 1
@Rave_77: nie widziałem wcześniej powiadomienia i myślałem że nie będzie, postaram się wpaść choć mogę się spóźnić.
Może daj też posta na tagu Lublin bez wołania z zaproszeniem dla wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
roster1
roster1 30.05.2026, 15:01:49 via Android
  • 1
@Rave_77: ok napisałem, napisz jakbyście zmieniali miejscówkę
  • Odpowiedz
roster1
roster1 30.05.2026, 15:00:34
  • 2
Zapraszamy obserwujących tag #lublin na p--o w Lublinie !
Dziś - 30 maja od około 19:30.
Kabaret na Miasteczku Akademickim, potem mozliwa zmiana miejscówki.
Wszyscy wykopowicze mile widziani ;)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

moanira
moanira
26.05.2026, 07:39:32
  • 4
#lublin Organizujecie jeszcze jakieś wspólne wyjścia, żeby się poznać, pogadać? Można by coś zorganizować :)
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roster1
roster1 26.05.2026, 10:27:12 via Wykop
  • 2
@moanira: #piwowlublinie dawno nie było.. jest już cieplej - jakaś mini reaktywacja i spotkanie w barze lub plenerze ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
roster1
roster1 26.05.2026, 20:27:55 via Wykop
  • 0
@Fako: twoja wątroba zdrowa ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
roster1
roster1 27.05.2026, 06:45:40 via Wykop
  • 0
@Fako: no to może pora na małe co nieco? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sobota ?
  • Odpowiedz
roster1
roster1 28.05.2026, 07:40:23 via Android
  • 0
@Rave_77: jestem na tak
  • Odpowiedz

2572

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

Gdańsk posiada tylko 20 łóżek oddziału intensywnej terapii. Na 750 tysięcy mieszkańców. Dla pacjentki w stanie krytycznym nie było miejsca.

Edonik
z
zero.pl
dodany: 29.04.2026, 09:27:55
  • 498
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    szpital
  • #
    polska
roster1
roster1 29.04.2026, 13:20:52 via Wykop
  • 3
@basketm: Co twoim zdaniem mogło być przyczyną takiej "bezczynności" i czekania ?

3221

Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce

Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce

Zarządzajacy torem Automobilklub Wielkopolski otrzymał oficjalną decyzję w tej sprawie od Głównego Inspektora Ochrony Śr

Beltazor
z
radiopoznan.fm
dodany: 14.04.2026, 15:33:36
  • 445
  • #
    poznan
  • #
    tor
  • #
    motoryzacja
  • #
    wyscigi
roster1
roster1 15.04.2026, 13:32:33 via Wykop
  • 5
Lublin :

https://wykop.pl/cdn/c3201142/05467ba857ab07f9d4fa472ad76a8cdedede555b84ab347f24909a2d599f30ff.gif
roster1 - Lublin :

https://wykop.pl/cdn/c3201142/05467ba857ab07f9d4fa472ad76a8cdeded...

źródło: 05467ba857ab07f9d4fa472ad76a8cdedede555b84ab347f24909a2d599f30ff

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

kutasoglu
kutasoglu
kutasoglu
14.04.2026, 18:40:06
  • 3224
Tor Poznań dostał dziś decyzję o zamknięciu od Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Również dzisiaj, zostały opublikowane dane odnośnie... działek budowlanych na jego terenie, wyznaczone przez starostwo xD

To jest już jawne walenie i znów betonowe złoto i działeczki wygrywają. Bo to nie jest nawet wyznaczanie ich "wokół toru", żeby ten zniknął kiedyś w przyszłości. To wyznaczanie na jego terenie działek budowlanych, w momencie gdy funkcjonuje i dokładnie w ten sam dzień w
kutasoglu - Tor Poznań dostał dziś decyzję o zamknięciu od Głównego Inspektora Ochron...

źródło: poznan

Pobierz
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roster1
roster1 15.04.2026, 13:30:32 via Wykop
  • 2
Tor Poznań


@kutasoglu:
Powtórka historii z Lublina...
Aż gifa zrobiłem
roster1 - >Tor Poznań 

@kutasoglu: 
Powtórka historii z Lublina... 
Aż gifa zrobiłem...

źródło: Tor_Lublin

Pobierz
  • Odpowiedz

351

MIT odkrył czwarty wymiar w elektronice. Elektrony poruszają się jak w 4D

MIT odkrył czwarty wymiar w elektronice. Elektrony poruszają się jak w 4D

Naukowcy z MIT wytworzyli kryształy moiré, w których elektrony zachowują się jakby poruszały się w czterech wymiarach. Opracowali też chemiczną metodę masowego wytwarzania tych materiałów, bez żmudnego układania warstw. To potencjalny przełom w projektowaniu układów elektronicznych.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 12.04.2026, 16:35:26
  • 53
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • #
    fizyka
  • #
    elektronika
  • #
    materialy
roster1
roster1 13.04.2026, 11:59:41 via Wykop
  • -5
Za XX lat się przekonamy czy to kolejny "lek na raka" lub faktycznie odkrycie które zmieni bieg historii elektroniki i świata..( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

384

Zrobiłem apkę z AI, które zamienia zdjęcia usterek w raport PDF w parę kliknięć

Zrobiłem apkę z AI, które zamienia zdjęcia usterek w raport PDF w parę kliknięć

Pracuję jako kierownik techniczny obiektu i miałem dość spędzania godzin na opisywaniu zdjęć usterek po powrocie z terenu. Zrobiłem apkę z AI, która analizuje zdjęcia i generuje raport PDF z opisem, priorytetem i zaleceniami. Chętnie usłyszę feedback: pawel@spectrapp.pl

pawel-dmoch
z
spectrapp.pl
dodany: 09.04.2026, 22:56:27
  • 112
  • #
    budownictwo
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    startup
  • #
    nieruchomosci
  • #
    zarzadzanienieruchomosciami
roster1
roster1 10.04.2026, 17:38:32 via Wykop
  • 1
@pawel-dmoch: którym AI to tworzysz ?

2554

Na podwyżki dla lekarzy pieniędzy starczy. Na leczenie pacjentów już nie XD

Na podwyżki dla lekarzy pieniędzy starczy. Na leczenie pacjentów już nie XD

Operacja się udała, pacjent zmarł

PIAN--A_A--KTYWNA
z
dorzeczy.pl
dodany: 09.04.2026, 06:44:59
  • 325
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
roster1
roster1 09.04.2026, 10:52:37 via Wykop
  • 0
@masz_fajne_donice: 2021 rok , PIS po protestach się zgodził na coroczne automatycznej podwyżki nie myśląc co będzie dalej...
roster1
roster1 09.04.2026, 18:16:03 via Wykop
  • 2
Ale tak, problemem są zarobki lekarzy


@czorny_m: Nie weryfikowałem tego ale gdzieś widziałem że zarobki Polskich lekarzy są lepsze niż w tych krajach co wymieniłeś... jeżeli faktycznie tak jest to Tak - ich zarobki sa problemem.
roster1
roster1 09.04.2026, 18:20:25 via Wykop
  • 0
W czym ty jako anestezjolog uważasz sie lepszy od fizyka pracującego na uczelni czy w PAN za miskę ryżu?


@autogas-africa: W tym że podobnie jak nauczyciel, górnik potrafi się zorganizować i zrobić protest w Warszawie( ͡° ͜ʖ ͡°)
roster1
roster1 09.04.2026, 18:21:14 via Wykop
  • 1
@slums: i jak sie to zakonczylo?

521

Kuźmiuk: Katastrofa finansowa w ochronie zdrowia dosłownie wisi na włosku

Kuźmiuk: Katastrofa finansowa w ochronie zdrowia dosłownie wisi na włosku

Brakuje ponad 20 mld zł, a to oznacza, że katastrofa finansowa w ochronie zdrowia dosłownie wisi na włosku

PIAN--A_A--KTYWNA
z
fronda.pl
dodany: 07.04.2026, 06:53:06
  • 135
  • #
    zdrowie
roster1
roster1 07.04.2026, 19:04:55 via Wykop
  • 4
@sqorvel: jakto co... cfaniaki i kombinatorzy kupuja sobie samochody, hulajnogi, komputery, rowery wszystko co się da podciągnąć pod działalność na kontrakcie.. a dla tych co nie kombinują aż tak idzie na zbyt duże zarobki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

424

Zakaz łączenia pracy lekarzu, wybieraj

Zakaz łączenia pracy lekarzu, wybieraj

Politycy z Prawa i Sprawiedliwości oraz partii Razem mają podobny pomysł na zmianę w ochronie zdrowia i jedni, i drudzy chcieliby zakazu łączenia pracy w publicznej i prywatnej ochronie zdrowia. Czy to dobre rozwiązanie?

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 07.04.2026, 07:55:32
  • 165
  • #
    lekarz
  • #
    lekarze
  • #
    polityka
roster1
roster1 07.04.2026, 19:01:11 via Wykop
  • 1
W życiu to nie przejdzie...
Jak mogą się zgodzić.. przyjmuje za dnia prywatnie a potem jedzie spać na nockę do szpitala.. !
Już prędzej brak podwyżek przejdzie niż to..
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1422

Tobiasz Bocheński (PiS) przeciwko równym prawom dla mężczyzn

Wiceprezes PiS Tobiasz Bocheński przeciwko równym prawom dla mężczyzn: zrównaniu wieku emerytalnego i obowiązków obronnych, zmianie norm pracy.

schmorgpl
z
x.com
dodany: 26.03.2026, 19:45:43
  • 127
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    pis
  • #
    prawo
  • #
    wojsko
  • #
    emerytura
  • #
    polityka
roster1
roster1 26.03.2026, 21:50:33 via Wykop
  • 4
Ale to że biologicznie kobieta dłużej żyje juz nie ma znaczenia..
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

robertkk
robertkk
26.03.2026, 08:21:55
  • 1601
Węgrzy z rigczem, opozycja ma już 23% przewagi nad orbanem

#ukraina #wegry #polityka
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roster1
roster1 26.03.2026, 16:41:31 via Wykop
  • 0
@adam-pajac: przed chwilą przypadkiem słuchałem ciekawego wideo na YT... Ziobro i Romanowski uciekną do USA !

https://www.youtube.com/watch?v=o946jLLvEvE
roster1 - @adam-pajac: przed chwilą przypadkiem słuchałem ciekawego wideo na YT... Zi...
  • Odpowiedz

629

Big Techy zapłacą wreszcie podatki w Polsce? Ministerstwo nie odpuszcza

Big Techy zapłacą wreszcie podatki w Polsce? Ministerstwo nie odpuszcza

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało założenia podatku cyfrowego. Największe platformy, czyli Big Techy, mają zapłacić 3 proc. podatku od wybranych usług cyfrowych. będzie dotyczył tylko największych graczy (globalne przychody powyżej 1 mld euro i powyżej 25 mln zł w Polsce)

motvik
z
businessinsider.com.pl
dodany: 24.03.2026, 18:06:21
  • 136
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
  • #
    usa
  • #
    wydarzenia
  • #
    it
roster1
roster1 25.03.2026, 15:26:00 via Wykop
  • 1
Oby się nie skończyło tym że Trump pomacha szabelką i zerowe podatki...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Manah
Manah
25.03.2026, 06:57:04
  • 935
Aluminiowe koła łazika Curiosity po 12 latach na Marsie.
#mars #nasa #kosmos
Manah - Aluminiowe koła łazika Curiosity po 12 latach na Marsie.
#mars #nasa #kosmos

źródło: curiosity_mars_2026

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

roster1
roster1 25.03.2026, 15:23:46 via Wykop
  • 0
ciekawe dlaczego nie zrobili te kilka mm grubszych
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 26
  • Strona 1 z 26
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.12.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 16.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 19.04.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.01.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking