Rządzący źle podeszli do tematu hulanóg. Wypadki są dlatego, że to hit komunijny, tak jak dawniej rowery, ale rodzice nie poświęcają dzieciakom czasu, tylko dzieciaki oglądają filmy na YouTube, TikToku i chcą się bawić tak samo.

Oto co należy zrobić:

1. Pozostawić wiek od 10 lat
Bo jest wielu dzieciaków, co dojeżdżało bezpiecznie hulajnogą do szkoły, nieodblokowaną, bez wygłupów.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzem_z_rzodkiewki: co to znaczy średnica zbyt duza?
Rozrysuje sobie to na kartce. Wez kant krawężnika i dopasuj do niego oponę 27.5 cali a taka w hulajnodze (ile ona ma , 18 calii? )
I zobacz jak duzy jest ten kant wzgledem opony.
To jest namacalna roznica, a ty walisz jakies farmazony.
Z resztą stąd poleca sie większe opony bo niweluje przeszkody.
Bieżnik gruby mkze miec i rower i hilajnoga, to
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: przecież w rowerze mozesz miec większy bieżnik. Juz o tyk wspomniałem w ty dalej w to brniesz. Plus czemu zakładasz se napędzany sika mięśni? Elektryczna hulajngoa, to elektryczny rower.
Czemu dobierasz gówniane przykłady, zeby tylko wyszło na twoje?
Jedynym parametrem różnicy hukajnoge od roweru to średnica kol. W hulajnodze tego nie przeskoczysz.
Większe kolo, mniejsza podatność na przeszkody jak dziury, krawężniki, kamienie.
Większe kolo to większą bezwładności, trudniej skręcić
  • Odpowiedz
✨️ Jak bezpiecznie przechodzić przez ruchliwą drogę?
Jeżeli układ drogowy jest taki jak widać na zdjęciu:

https://imgur.com/a/hRZBM33

jak powinienem przechodzić z jednego chodnika na drugi (wskazałem strzałką skąd dokąd chcę dojść), żeby było to zgodne z prawem, bezpieczne i nieprzeszkadzające kierowcom? Muszę to robić dwa razy dziennie. Z tej dziury pod torami służącej do przejeżdżania na drugą ich stronę wyjeżdżają samochody z dość dużą częstotliwością.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Idziesz prosto. Musisz ustąpić pierwszeństwa wyjeżdżającym z pod wiaduktu, ale przed skręcającymi pod wiadukt masz pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
Skrzyżowanie we Wrocławiu. Dane mapy: https://maps.app.goo.gl/xHjqT1E7ZvLSa2VX9
Na zdjęciach jest nakaz na wprost. Sam podjeżdżam do następnego skrzyżowania i tam nawracam. Chyba, że tam jest jeszcze drugie skrzyżowanie. Są takie miejsca gdzie są takie sytuacje. Np skręcając z ul. Zawalnej w lewo w ul. Żmigrodzką. Najpierw jest zakaz skrętu w lewo (dotyczy wjazdu na pętlę MPK). Za 3 m jest już doswokony skręt w lewo w kierunku mostu Trzebnickiego.

#przepisy #
LaHamTen - Skrzyżowanie we Wrocławiu. Dane mapy: https://maps.app.goo.gl/xHjqT1E7ZvLS...

źródło: Screenshot_20260327-222743

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LaHamTen: na Kochanowskiego nakaz jazdy prosto obowiązuje przez całe skrzyżowanie, bo jest tu de facto jedno. Ten wlot z lewej, choć oddzielony zielenią, chodnikiem itp. to nadal pas w tym samym kierunku, co reszta pasów jadących od miasta. Zatem nie masz możliwości skrętu w niego, bo to jazda pod prąd. Jedynym miejscem, gdzie mógłbyś wykonać jakiś manewr zmiany kierunku jazdy jest właśnie tam, gdzie skręca bus. A że znak mówi:
  • Odpowiedz
Mam taki most u siebie na którym jest zwężenie. Jak widzicie podjeżdżając na most oraz będąc już na moście nie widać czy ktoś nie jedzie jeżeli nie podjeżdża właśnie na most. Dopiero jak oba pojazdy znajdą się już na moście, albo zobaczysz dach to można podjąć decyzję. No i w praktyce jest na osiedlu zasada że ten kto już wjechał na most ma pierwszeństwo, jeżeli nie to zgodnie ze znakami. Ostatnio przejechałem
hadrian3 - Mam taki most u siebie na którym jest zwężenie. Jak widzicie podjeżdżając ...

źródło: eb03a8ec-1dc0-4b30-b4f1-7b2c0f71e8e3

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No i w praktyce jest na osiedlu zasada że ten kto już wjechał na most ma pierwszeństwo, jeżeli nie to zgodnie ze znakami.


@hadrian3: ale tak jest zgodnie ze znakami. Znak informuje o pierwszeństwie w momencie, gdy pojazdy dopiero dojeżdżają do mostu lub jest korek z jednej strony. Tylko janusze interpretują to tak, że jak auto od strony czerwonej strzałki jest już w połowie mostu, a oni dopiero się do
  • Odpowiedz
@hadrian3: Myślę, że za każdym razem sędzia inaczej podejdzie do sprawy. No jeśli będę już na skrzyżowaniu z jakiegokolwiek powodu i ktoś mający pierwszeństwo będzie musiał hamować to najpierw musi poczekać aż skrzyżowanie będzie przejezdne. Jeśli walnie we mnie, mogąc się zatrzymać dostaje mandat i kolizja z jego winy. Ja dostaję mandat za nie zdjwchanie ze skrzyżowania. Tak samo jak na filmie. Jeśli jesteś w 3/4 mostu ( przypuszczam, że
  • Odpowiedz
✨️ Kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu w Krakowie?
Kraków - Zabłocie, kto ma pierwszeństwo tu? Bo wczoraj cudem uniknąłem wypadku.

Kto mieszka w Krakowie i tu jeździ, to pewnie kojarzy to miejsce. Jadę tą drogą - https://maps.app.goo.gl/xC6TPHxYpVp46jaT8
w lewo prowadzi "główna" droga , w prawo jest ślepa ulica. Brak oznakowania kto ma pierwszeństwo.
Z lewej strony , czyli tutaj - https://maps.app.goo.gl/aGYUMZuqVE65ftU7A - auto jedzie prosto, czyli nie jedzie tak jak prowadzą linie i
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Weź normalnie jak człowiek rozlej mu pod silnikiem litr oleju rzepakowego. Zgłoś na straż, że wrak przecieka i do tego nie ma ważnych badań technicznych to powinni go odholować.
  • Odpowiedz
W sprawie tej ustawy o więzieniu za jazdę samochodem

Oto co się zmieniło w harmonogramie:

1. Kluczowa data: 26-27 listopada
Ponieważ Sejm uchwalił te przepisy w połowie listopada (już po ostatnim posiedzeniu Senatu) senatorowie nie zdążyli się nimi zająć na poprzednim zjeździe. Zgodnie z oficjalnym kalendarzem, ustawa o zaostrzeniu kar (więzienie za prędkość) trafi pod obrady na najbliższym 46 posiedzeniu Senatu, które zaplanowano na 26 i 27 listopada 2025
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prawojazdy #policja #samochody #kodeksdrogowy #poznan

Jest Poznaniu takie jedno skrzyżowanie Lechicka/Połabska/Umultowska. Czasem przez nie jadę - od strony południowej skręcam w lewo w Lechicką. Prawie zawsze spotykam się z sytuacją jak na rysunku - z naprzeciwka w swoje prawo skręcają samochody. Czy jeśli jestem już w miejscu pojazdu X to mam pierwszeństwo nad pojazdem A? W komentarzu dodaję zdjęcie z punktu widzenia
cce53780 - #prawojazdy #policja #samochody #kodeksdrogowy #poznan

Jest Poznaniu taki...

źródło: obraz

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ot mireczków wiedza dot. ustawy prawo o ruchu drogowym. 130+ plusów i rośnie, bo gdzieś ktoś pół przepisu wyczytał. Kyrie elejson i ja z wami po drogach jeżdżę.

Nie będę się bawił w zagadki, lepiej doedukować.

Art. 5. - [Hierarchia dyrektyw] - Prawo o ruchu drogowym.

3.  Sygnały świetlne mają pierwszeństwo przed znakami drogowymi regulującymi pierwszeństwo przejazdu.
pastaallacarbonara - Ot mireczków wiedza dot. ustawy prawo o ruchu drogowym. 130+ plu...

źródło: Screenshot 2025-09-23 at 20.07.07

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mam pytanko jak byście zinterpretowali znak drogowy D-18a. Jestem dostawca jedzenia i jest kilka takich znaków w centrum mojego miasta z adnotacją, że przeznaczony dla zaopatrzenia na czas załadunku i wyładunku towaru do 15 minut. Pytałem się osobiscie strażników miejskich i wysyłałem @ zapytanie odnośnie tego do miejscowej SM i dostałem odpowiedź że dostawcy jedzenia też mogą na takich miejscach zaparkować z racji tego że jedzenie to też towar. Ostatnio do
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach