Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko133
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
hardcorepapaa
hardcorepapaa

hardcorepapaa

Dołączył 12 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 393
  • Znaleziska 314
  • Mikroblog 79
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2

295

Nieopublikowane nigdy wcześniej nagranie z incydentu w jaskini Nutty Putty

Nieopublikowane nigdy wcześniej nagranie z incydentu w jaskini Nutty Putty

Zapewne znacie: Facet zaklinował się w wąskiej szczelinie głową w dół a wszelkie próby ratunku zawiodły, finalnie zmarł w tej pozycji. W powiązanych link do Wikipedii

straszny_cham
z
youtube.com
dodany: 05.05.2026, 05:41:43
  • 109
  • #
    ciekawostki
  • #
    jaskinie
  • #
    grotolazi
  • #
    jaskinieboners
  • #
    usa
  • #
    sportyekstremalne
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 06.05.2026, 13:54:54 via Wykop
  • 0
spoczywaja zeszkieletowane zwloki tego chlopaka, moze nawet dusza jego w mysl wierzen zwiazanych z kultura ludowa(dusza przywiazana do miejsca w ktorym nastapila smierc) przemierza korytarze tej jaskini w poszukiwaniu zywego nieszczesnika, ktory probuje zaklocic jej spokoj :)


@teflon_z_patelni_mi_smakuje: chyba przedawkowales opowiesci z krypty xD

300

Polska się kurczy, a młodych rolników ubywa. Demografia zmienia wieś w całej EU

Polska się kurczy, a młodych rolników ubywa. Demografia zmienia wieś w całej EU

Polska wchodzi w nową rzeczywistość demograficzną, w której kurczenie się wielu gmin nie jest już epizodem, lecz trwałym procesem. W ostatniej dekadzie mieszkańców traci 79% gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, a w 2/3 gmin jednocześnie więcej osób umiera niż się rodzi oraz więcej wyjeżdża niż przy..

snorli12
z
topagrar.pl
dodany: 03.05.2026, 08:04:58
  • 215
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    demografia
  • #
    rolnictwo
  • #
    gospodarka
  • #
    wies
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 04.05.2026, 02:14:23 via Wykop
  • 6
@PfefferWerfer: nie poprostu chcielismy jak najszybciej dogonic zgnily zasyfiony zachod bo oni sa tacy fajni i bogaci. Jak starszy Dunczyk sie dowiedzial ze moi rodzice maja kilka dzialek w roznych miejscach Polski, a nie zarabiaja kokosow to sie zdziwil bo on zapier*ala cale zycie w dobrze platnej pracy w Danii a jeszcze spłaca kredyt za dom po rozwodzie z zonka... Tylko oni tam kredyty na iphony biora...

632

Zgwałcili i utopili 29-latkę bo była brzydka". Bracia z Augustowa.

Pokaż treści 18+

Zgwałcili i utopili 29-latkę bo była brzydka". Bracia z Augustowa.

W nocy z 13 na 14 października 2008 roku w Augustowie doszło do jednej z najbardziej bestialskich zbrodni w historii Podlasia. 29-letnia Aneta Szyłak została zgwałcona, skatowana i żywcem wrzucona do rzeki Netty przez dwóch braci Tomasza Sidora (24 l.) i Pawła Sidora (21 l.).

robert-kuzba
z
x.com
dodany: 02.05.2026, 19:03:11
  • 151
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    policja
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 03.05.2026, 14:46:01 via Wykop
  • 0
tak apropo Augustowa, moj ojciec byl taksowkarzem w Bialymstoku wiele lat temu i jak go zapytalem o grupe trojanek co ludzi zabijali, to powiedzial ze znal goscia z Bialegostoku ktory umowil sie z jedna z tych dziewczyn. Mieli sie spotkac w dzien w ktorym mial miec wyplate, a ze byl lekkim alkoholikiem to w dzien wyplaty nie dojechal do Augustowa tylko polecial w balet... Ojciec mowil ze ten gosc sam przyznal po
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2067

Opłata reprograficzna: płacisz ty, kradnie OZZ, Google się śmieje

Opłata reprograficzna: płacisz ty, kradnie OZZ, Google się śmieje

30 kwietnia ministra kultury Marta Cienkowska podpisała nowelizację rozporządzenia o opłatach reprograficznych. Od teraz smartfony, tablety, laptopy i telewizory objęte są jednoprocentową opłatą od ceny urządzenia.

starnak
z
spidersweb.pl
dodany: 03.05.2026, 10:33:51
  • 255
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    technologia
  • #
    podatki
  • #
    polityka
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 03.05.2026, 14:12:59 via Wykop
  • 0
@xmas78: o kórde

445

W czasie rozwodu wrzuciła męża do beczki z kwasem. Jeszcze oddychał.

W czasie rozwodu wrzuciła męża do beczki z kwasem. Jeszcze oddychał.

Larissa Schuster z Kalifornii zwabiła Tima 9 lipca 2003 r. do domu pod pretekstem chorego syna. Z 20-letnim asystentem użyła paralizatora i chloroformu, a potem wrzucili go głową w dół do 200-litrowej beczki z kwasem solnym. Dostała dożywocie bez zwolnienia.

Pan_od_Internetu
z
onet.pl
dodany: 21.04.2026, 10:53:44
  • 75
  • #
    usa
  • #
    kryminalne
  • #
    morderstwo
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    pieklokobiet
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 21.04.2026, 16:55:57 via Wykop
  • 2
@BlueBerryCaffe: ale zes odlecial. Za takie cos w Polsce dostala by dozywotke jak nic chyba ze by udowodnila ze to w skutek nieszczesliwego wypadku ale to raczej nie możliwe

580

15-letni Ukrainiec namalował swastykę i napis Waffen SS

Sokołowscy policjanci ustalili sprawcę malowania faszystowskich znaków w Sokołowie Podlaskim. 15-letni obywatel Ukrainy odpowie przed sądem.

MagicznyMariusz
z
zyciesokolowa.pl
dodany: 20.04.2026, 14:40:41
  • 157
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    nazizm
  • #
    faszyzm
  • #
    historia
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 21.04.2026, 06:10:05 via Wykop
  • 0
Ostatnio na wykopie byl wpis ze to glupi polacy i glupi ukraincy wykrzykuja te hasla wolyn itp i powsztrzymalem sie od wpisu ale napisze wam ta skala na Ukrainie takich ludzi mysle ze jest serio wysoka. Poznalem jedynego ukrainca w moim zyciu jak studiowałem zaocznie kilka miesiecy na SAN ie w Warszawie kilka dobrych lat temu. I wlasnie ukrainiec ktory siedzial koło mnie po jakims czasie zaczal swastyke malowac jeb*ny. Tak jak
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1294

Koniec kultury picia w Polsce. Największy spadek od 20 lat

Koniec kultury picia w Polsce. Największy spadek od 20 lat

Polacy piją coraz mniej. To wyniki badań wskazujących na zmianę trendów wśród mieszkańców naszego kraju. Powodów tego jest kilka. Wśród nich moda na niepicie, oszczędności a także większa dbałość o zdrowie. To co jest dobre z punktu widzenia zdrowia, może mieć negatywne skutki dla gospodarki, bo sek

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 17.04.2026, 09:01:29
  • 445
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
  • #
    wydarzenia
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 17.04.2026, 19:08:07 via Wykop
  • 2
@ipkis123: jedno p--o jest w sam raz, dwa to za malo xD

465

Zostanie powieszona. Szykują egzekucję w Iranie

Zostanie powieszona. Szykują egzekucję w Iranie

Bita Hemmati ma być pierwszą kobietą skazaną na karę śmierci w związku z protestami, jakie miały miejsce na przełomie grudnia i stycznia w Iranie. Oprócz niej egzekucja ma być wykonana na trzech innych osobach, w tym jej mężu.

motvik
z
o2.pl
dodany: 15.04.2026, 10:04:36
  • 213
  • #
    iran
  • #
    kryminalne
  • #
    dyktatura
  • #
    bliskiwschod
  • #
    swiat
  • #
    wydarzenia
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 17.04.2026, 07:43:37 via Wykop
  • 0
@galicjanin: to zadna nowosc, ze tak bylo. Sasiad na sasiada wysylal donosy...

511

47-latka uwiodła 14-latka i uzależniła go od fentanylu. Zapadł wyrok 3 lata

Pokaż treści 18+

47-latka uwiodła 14-latka i uzależniła go od fentanylu. Zapadł wyrok 3 lata

Szokująca historia kobiety, która wykorzystała seksualnie dziecko i przez rok podawała mu silne leki opioidowe, doprowadzając do ciężkiego nałogu. Sąd orzekł karę bezwzględnego więzienia, podkreślając, że dostarczanie narkotyków nieletnim to zbrodnia, która mogła skończyć się tragicznie.

Kruk_
z
youtube.com
dodany: 12.04.2026, 19:35:52
  • 66
  • #
    polska
  • #
    patologia
  • #
    prawo
  • #
    narkotyki
  • #
    fentanyl
  • #
    interwencja
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 13.04.2026, 09:41:25 via Wykop
  • 1
@Fist_Of_Truth: coraz bardziej zaczyna bawic mnie te zdjecie xD

1699

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo Iryny Zaruckiej w pociągu uznany za niezdolnego

Pokaż treści 18+

Mężczyzna oskarżony o zabójstwo Iryny Zaruckiej w pociągu uznany za niezdolnego

...do stawienia się przed sądem. Bezdomny mężczyzna oskarżony o bestialskie zamordowanie Iryny Zarutskiej , 23-letniej Ukrainki, w pociągu kolei miejskiej w Charlotte, został uznany za niezdolnego do kontynuowania postępowania w sprawie zarzutów morderstwa. Według wniosku złożonego...

robert-kuzba
z
nypost.com
dodany: 09.04.2026, 18:42:35
  • 159
  • #
    irynazarutska
  • #
    usa
  • #
    kryminalne
  • #
    policja
  • #
    prawo
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 10.04.2026, 06:11:31 via Wykop
  • 0
@Kom_bajn: kto mu ma pomoc? Ja bym innych nie narazal, moze Ty mu pomoz?

2560

Izrael właśnie równa z ziemią Bejrut, mając za nic zawieszenie broni Trumpa

Pokaż treści 18+

Ludzie mówią o największych nalotach od lat, setkach rannych i zabitych cywilów. Całe bloki zrównane z ziemią.

60groszyzawpis
z
x.com
dodany: 08.04.2026, 12:15:36
  • 123
  • #
    liban
  • #
    usa
  • #
    bliskiwschod
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    wydarzenia
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 08.04.2026, 14:21:45 via Wykop
  • 17
jak ktos ma blisko a jeszcze nie byl to polecam pojechac do Tykocina do synagogi i postac chwile, jakiekolwiek wycieczki z dziecmi izraelskimi przyjezdzaja, to oni patrza na nas z taka nienawiscia, jakbysmy byli jakimis oprawcami czy cos. W szkolach musza im prac glowe o polakach mordercach i chyba ogolnie o calym swiecie jest panstwo Izrael i reszta swiata dla nich
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 08.04.2026, 20:27:13 via Wykop
  • 1
@Dr_Kkiiddlleerrssoonn: tylko ze w Polsce te ich wycieczki szkolne autokarami to na kazdy autokar jest ochroniarz z ostra bronia xD jak wpisywalem w chat gpt czy to samo jest w Niemczech to jakos nie za bardzo... szkoda tych ludzi bo ewidentnie karmia ich nienawiscia z jakiegos powodu, a takie zycie gdzie w kazdym widzisz wroga i co chwile patrzysz sie za siebie to musi byc ch**nia

1136

BMW wjechało na czerwonym w autobus - pojazd przewrócił się na bok!

BMW wjechało na czerwonym w autobus - pojazd przewrócił się na bok!

Kierowca BMW z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle i uderzył w bok autobusu. Siła uderzenia była tak ogromna, że pojazd komunikacji miejskiej przewrócił się na bok.

matixrr
z
streamable.com
dodany: 04.04.2026, 08:19:36
  • 358
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    szybkoalebezpiecznie
  • #
    kierowcy
  • #
    prawojazdy
  • #
    policja
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 04.04.2026, 17:32:12 via Wykop
  • 3
@fortysix2: w Danii tez tak jest xD Jak znajomemu na osiedlu postawili fotoradar na jeden dzien, to cala rodzinka po kolei miala zdjecia xD
thorgoth
thorgoth
02.04.2026, 12:00:00
  • 1125
Komik Ben Palmer założył w USA fałszywą infolinię dla "patriotycznych chrześcijan" zgłaszających nielegalnych imigrantów.

Zadzwoniła pani pracująca w przedszkolu, bo rodzice 5-letniego ucznia pochodzili z południowej Ameryki.
Zadzwonili mieszkańcy droższego apartamentowca, bo nie podobał się im kolor skóry sąsiada.
Zadzwoniła klientka sklepu spożywczego, bo sprzedawczyni miała latynoski akcent.
Zadzwonił facet, który chciał deportować swoją byłą żonę.
thorgoth - Komik Ben Palmer założył w USA fałszywą infolinię dla "patriotycznych chrz...
  • 137
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 03.04.2026, 01:47:46 via Wykop
  • 1
@Ryshieq: akurat moj ojciec urodzil sie i wychowywal 5 km od Jedwabnego, a jego ojciec czyli moj dziadek chowal Zyda jakis czas w piwnicy. Po wojnie mial spore chody bo ten Zyd mial wysokie stanowisko w urzedzie. Jak ktos mial jakas sprawe urzedowa do ogarniecia na wiosce to szedl do mojego dziadka bo wiedzial ze kogos zna w urzedzie. Jedyny na wsi mial zezwolenie na sklep spozywczy... Zydow przed wojna
  • Odpowiedz

0

Czy to bylo wyludzenie pieniedzy przez pracownice poczty Polskiej?

Czesc wszystkim. Opisze sytuacje ktora mnie dzisiaj spotkala na poczcie Polskiej. Jestem mega wkurzony na to co sie stalo, i na to, ze nic nie zrobilem. Dobra wiec tak, pojechałem  dzisiaj do PGE w Białymstoku przy ulicy swietojanskiej 12 zeby przeniesc umowe odbioru pradu  mojej mamy na m

hardcorepapaa
z
wykop.pl
dodany: 25.03.2026, 17:27:58
  • 4
  • #
    poczta
  • #
    pocztapolska
  • #
    oszustwo
  • #
    wyludzenie
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa
Autor
25.03.2026, 17:38:51 via Wykop
  • -1
@LudzieToDebile: niestety nie moge edytowac tekstu...
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa
Autor
26.03.2026, 02:50:55 via Wykop
  • 0
@wkto: aha...

6491

Chuck Norris nie żyje

Chuck Norris nie żyje

Jak podano na oficjalnym profilu na instagramie, w wieku 86 lat zmarł Chuck Norris

Voorheez
z
instagram.com
dodany: 20.03.2026, 14:01:36
  • 548
  • #
    smierc
  • #
    chucknorris
  • #
    usa
  • #
    film
  • #
    kino
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 20.03.2026, 17:52:50 via Wykop
  • 5
@nnbart: smierc przychodzila do niego od dawna, ale on zawsze kontrowal ja z pol obrotu.
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 20.03.2026, 18:10:58 via Wykop
  • 3
@RetorykaPisowska: kurde te zarty jak dawno byly, jak ten czas leci, mam 33 lata a zarty o Chucku pamietam z podstawówki...

360

5 lat więzienia dla Zbigniewa Stonogi. Wyrok w sprawie przywlaszczenia

5 lat więzienia dla Zbigniewa Stonogi. Wyrok w sprawie przywlaszczenia

W Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga zapadł nieprawomocny wyrok skazujący Zbigniewa Stonogę na karę 5 lat pozbawienia wolności za przywłaszczenie ponad pół miliona złotych i pranie brudnych pieniędzy. Wspomniane orzeczenie zapadło 21 stycznia 2026 r.

Dorodny_Wieprz
z
wnet.fm
dodany: 13.03.2026, 18:01:04
  • 98
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    stonoga
  • #
    policja
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 14.03.2026, 05:39:58 via Wykop
  • 9
za malolata myslalem ze Zbysio dobry czlowiek do czasu az zorganizowal loterie, wygrana mial byc samochod a wpisowe bylo 200 zl, i tak sobie myslalem kto ten samochod wygra. Jak to zobaczylem to az sie zszkowolalem ze ten typ na prezydenta startowal. A pozniej wielki obronca kryminalistow, recydywistow, placki przywozil biedakom do wiezienia bo slabo ich karmili
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1791

Nawrocki przeciwko inwestycji w polskie wojsko z programu SAFE.

Pokaż treści 18+

Nawrocki grozi że 120 mld złotych które Polska ma otrzymać na inwestycje w armie pójdzie do niemieckiej gospodarki. To kłamstwo w planach jest wydanie 80% tej kwoty w Polskim przemyśle wojskowym. Komuś się chyba nie podoba, że oligarchia z usa nie nachapie się za nasze

KIaudik
z
x.com
dodany: 11.02.2026, 20:53:50
  • 530
  • #
    usa
  • #
    polska
  • #
    bekazpisu
  • #
    bekazprawakow
  • #
    polityka
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 13.03.2026, 09:00:46 via Wykop
  • 0
ciagle te pozyczki i pozyczki, ciekawe, a to my sami nie mamy jakis pieniedzy na inwestycje tylko musimy pozyczac od kogos? Jak patrze na rachunki jakie przychodza do mnie i mojej rodziny za dzialke z domem 800 m2 1000zl podatku za rok xD jak ma sie kilka takich dzialek, ja sie pytam gdzie te pieniadze ida ze jeszcze trzeba pozyczki brac i splacac smiech na sali, wykop juz wydal wyrok widze ciekawe
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3213

Uwaga TVN o Sebastianie M. - bliscy ofiar przerywają milczenie

Uwaga TVN o Sebastianie M. - bliscy ofiar przerywają milczenie

Bliscy ofiar wypadku na A1 przerywają milczenie: Ten człowiek naprawdę zabił trzy rodziny. Przez ponad 2 lata milczeli, choć kierowca bmw z koszmarnego wypadku, do którego doszło na autostradzie A1, zabrał im wszystko, co najcenniejsze. Dziś zdecydowali się zabrać głos, nie mogąc ścierpieć buty os

okoboji
z
uwaga.tvn.pl
dodany: 09.03.2026, 19:13:04
  • 318
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    majtczak
  • #
    afera
  • #
    a1
  • #
    samochody
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 10.03.2026, 08:59:51 via Wykop
  • 15
ciekawe co z tymi "policjantami". Kto wie moze dalej pracuja i pilnuja bezpieczenstwa obywateli. Masakra jaka bandyterka
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

404

"Cyniczny, barbarzyński, nieuprawniony". Generał Polko punktuje atak na Iran.

- To jest zrobione na użytek wewnętrzny, budowania własnej pozycji w sposób cyniczny, barbarzyński, nieuprawniony - mówił w Polsat News o ataku na Iran gen. Roman Polko. - Budowanie własnej pozycji, a nie pomysł na to, by w tamtym regionie zapanował pokój - skrytykował.

HardWax
z
youtube.com
dodany: 28.02.2026, 17:12:40
  • 93
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    izrael
  • #
    bliskiwschod
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 01.03.2026, 06:12:17 via Wykop
  • 9
@Zbieraczchru: pracowalem z Iranczykiem jakies 8 lat temu i mowil ze wladza jest do zaorania...Byl mega wkur*iony tym co dzieje sie w kraju i mowil ze wiekszosc ma takie zdanie jak on. Policja religijna na ulicach "dba o bezpieczenstwo" kobietom zabrano wieeele praw. Tam facet z kobieta za reke nie mogl chodzic w miejscu publicznym z tego co opowiadal. W kanale zero Iranczyk podobnie mowil a i pokazuja juz Irańczyków
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 01.03.2026, 08:28:45 via Wykop
  • 0
@JacekDPW: trudno sie nie zgodzic

780

Epidemia samotności. Na brak dzieci nie pomogą już żłobki i 800+

Epidemia samotności. Na brak dzieci nie pomogą już żłobki i 800+

Apki randkowe są jak sokowirówki, w których mężczyzni niskiego wzrostu i statusu opadają na dno.

St_achu
z
oko.press
dodany: 26.02.2026, 21:16:28
  • 800
  • #
    samotnosc
  • #
    depresja
  • #
    zyciejestdodupy
  • #
    zwiazki
hardcorepapaa
hardcorepapaa
hardcorepapaa 27.02.2026, 07:38:36 via Wykop
  • -21
@xUnf: ta sa z d--y statystyki. Kobiety przede wszystkim wybieraja zaradnych mezczyzn... W sumie to wyglad tak bardzo nie gra roli jesli gosc jest ogarniety. Wyglad to dobry jest zeby pobzykac przez portale randkowe, ale zycie i tak zweryfikuje
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
  • Strona 2 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 17.11.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 10.05.2025

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking