Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko108
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
duga
duga

duga

Dołączył 14 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3357
  • Znaleziska 2902
  • Mikroblog 455
  • Obserwujący 3
  • Obserwowane 17

548

Groźby w stronę prezydenta Karola Nawrockiego. Zatrzymany to obywatel Ukrainy

Policja zatrzymała mężczyznę, który na jednym z kanałów internetowych miał grozić prezydentowi Karolowi Nawrockiemu. Zat

PiotrPiter
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 14 godz. i 53 min temu
  • 140
  • #
    polityka
duga
duga
duga 10 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 0
@armiakrolewska: to nie głupota tylko po prostu tak długo się im dawało za darmo wszystko, za dużo się ich przyjmowało za friko że myślą że wszystko im się należą i należy liczyć się ich opinią

525

Dzieci zbierały zwrotne butelki w śmieciach. Prawie trafiły do zgniatarki

Dzieci zbierały zwrotne butelki w śmieciach. Prawie trafiły do zgniatarki

To mogła być jedna z najbardziej wstrząsających tragedii tego lata. Dwójka kilkuletnich dzieci weszła do pojemnika na odpady, by szukać butelek objętych systemem kaucyjnym. Pracownicy wieźli już kontener do zgniatarki. Cudem zajrzeli do środka.

Szoszonszyl
z
wmetropolii.pl
dodany: przedwczoraj, 18:33:10
  • 212
  • #
    polska
  • #
    dzieci
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    tychy
  • #
    wydarzenia
  • #
    bezpieczenstwo
duga
duga
duga 16 godz. i 31 min temu via Wykop
  • -3
@Porut: nie więcej niż grzebiąc przy domowym śmietniku... Kuchnia wbrew pozorom bywa dużo bardziej usyfiona niż śmietnik ( nie wspomnę o desce do krojenia )

394

Spadek umiejętności po wprowadzeniu AI- badanie

Spadek umiejętności po wprowadzeniu AI- badanie

[EN] Badanie pokazujące spadek umiejętności diagnostycznych lekarzy wykonujących endoskopię po wprowadzaniu AI (analiza zdjęć). W powiązanych link do Lancelot

To_ja_moze_pozamiatam
z
nature.com
dodany: 21.06.2026, 11:25:51
  • 86
  • #
    lekarz
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    nature
duga
duga
duga 22.06.2026, 06:18:43 via Wykop
  • 5
@jagoslau: nie do końca... Kalkulator jedynie wykonuje deterministyczny algorytm który ludzie znają... Co do ai ( w większości sieci neuronowej ) to ludzie rozumieją jedynie teoretyczne podstawy jak to działa ( wsteczna propagacja korekty błędu funkcji w warstwach neuronów ) ale w ogólności nie jesteśmy w stanie powiedzieć dokładnie dlaczego sieć odpowiedziała dokładnie to co odpowiedziała ani przewidzieć jej odpowiedź... I raczej nie będziemy w stanie odpowiedzieć zważywszy jak sieci

560

70% botów na FB ma się świetnie, ale profil zmarłej malarki musieli uwalić......

70% botów na FB ma się świetnie, ale profil zmarłej malarki musieli uwalić......

Dokładnie dzisiaj, w dzień 80. rocznicy urodzin mojej Mamy, Bożeny Nawki-Kunysz (wybitnej polsko-serbołużyckiej malarki i ilustratorki), algorytmy Mety zablokowały jej profil służący od 5 lat jako wirtualna galeria pamięci. Ponad 500 unikalnych dzieł sztuki nikomu 5 lat nie przeszkadzało..do dziś

Galileo33
z
linkedin.com
dodany: 20.06.2026, 14:00:49
  • 83
  • #
    wykop
  • #
    facebook
  • #
    zuckerberg
  • #
    cenzura
  • #
    bigtech
  • #
    sztuka
duga
duga
duga 21.06.2026, 07:51:32 via Wykop
  • 1
ipfs / filecoin
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

456

Podrożeją napoje

Podrożeją napoje

Rząd chce w III kw. przyjąć projekt dotyczący uszczelnienia systemu opłaty cukrowej i aktualizacji jej wysokości - wynika z wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Projektowane zmiany zakładają, że 96,5 proc. wpływów z opłaty ma trafić bezpośrednio do Narodowego Funduszu Zdrowia.

dizzapointed
z
bankier.pl
dodany: 17.06.2026, 12:04:29
  • 153
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    rynekspozywczy
  • #
    napoje
  • #
    podatki
  • #
    cukier
duga
duga
duga 18.06.2026, 16:47:44 via Wykop
  • 0
@dizzapointed: czyli co za kawę i herbatę też będziemy dopłacać ?

401

Ukraińcy nie chcą już polskich MIG-ów. Kijów chciałbym najpierw ich modernizacji

Ukraińcy nie chcą już polskich MIG-ów. Kijów chciałbym najpierw ich modernizacji

Wiceszef MON Paweł Zalewski stwierdził, że po stronie ukraińskiej nie ma zainteresowania przekazaniem jej MiG-ów. Według niego, Ukraińcy chcieliby, aby te samoloty były dopasowane do bardziej nowoczesnych warunków bojowych, tymczasem Polska nie jest zainteresowana ponoszeniem kosztu ich modernizacji

ty_O
z
bankier.pl
dodany: 17.06.2026, 10:05:14
  • 225
  • #
    wojna
  • #
    lotnictwo
  • #
    militaria
  • #
    samoloty
  • #
    mig
duga
duga
duga 17.06.2026, 19:05:23 via Wykop
  • 1
Nie chcą? Spoko, sprzedać je do jakiegoś kraju z Afryki, gwarantuje że znajdą się chętni a sąsiada odciąć od kroplówki
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

579

"Wniosek o ekstradycję zabójcy sierżanta Mateusza Sitka. Ujawniono personalia"

Pokaż treści 18+

"Wniosek o ekstradycję zabójcy sierżanta Mateusza Sitka. Ujawniono personalia"

"Sprawca zabójstwa polskiego żołnierza, sierżanta Mateusza Sitka, to obywatel Maroka Mohamed Addamrou - przekazała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Mężczyzna jest poszukiwany listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania."

paramedix
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 09.06.2026, 11:37:04
  • 83
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    mordercy
  • #
    emigracja
  • #
    wojsko
  • #
    bezpieczenstwo
duga
duga
duga 09.06.2026, 16:28:46 via Wykop
  • 0
Po co go sprowadzać? Skazać go na miejscu wyznaczyć wysoką grzywnę na rzecz rodziny, zakaz wjazdu min 25 lat do eu i sprzedać dług lokalnemu watażkowi który ściągnie dług ( nie pytajcie jak, ale ściągnie )
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

duga
duga
duga 10.06.2026, 18:15:27 via Wykop
  • -1
@ggs-hg: poziom twojego umysłu?

717

Toyota inwestuje 7 miliardów w polskie miasta. "Budują Japonię dla Europy"

Toyota inwestuje 7 miliardów w polskie miasta. "Budują Japonię dla Europy"

Koniec z łatką taniej montowni Europy. Miliardowe inwestycje Toyoty na Dolnym Śląsku właśnie spinają w całość zaawansowany hub IT we Wrocławiu, potężną produkcję napędów hybrydowych i nowoczesny recykling samochodów.

MaranX
z
auto.dziennik.pl
dodany: 07.06.2026, 18:20:13
  • 135
  • #
    toyota
  • #
    biznes
  • #
    motoryzacja
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
  • #
    japonia
duga
duga
duga 08.06.2026, 04:57:25 via Wykop
  • -1
@Ogau: czytam Wałbrzych i wiem... Najbliżej Niemiec, pełno poprzemysłowych terenów które można za bezcen ( dla nich ) kupić, duże bezrobocie ( tania siła robocza ) i Śląsk wbrew pozorom jest regionem z dobrze wykształconą siła roboczą ( jak kierowników będą potrzebować to nawet i z Wrocławia ich ściągną )

559

Polak w moment stracił ponad 200 gier. Teraz walczy o odzyskanie konta na Xboxie

Przepadła cała kolekcja

MrPawlo112
z
eurogamer.pl
dodany: 06.06.2026, 14:27:33
  • 146
  • #
    xbox
  • #
    xboxseriesx
  • #
    gamepass
  • #
    gry
  • #
    microsoft
duga
duga
duga 07.06.2026, 14:02:35 via Wykop
  • 0
@omicronns: Stare gry działają dobrze bo nie wymagały serwerów. Tylko gog

377

Pacjent zapomina (lub nie dożywa), a rejestracja nie odpowiada

Pacjent zapomina (lub nie dożywa), a rejestracja nie odpowiada

Ministerialne dane, które podaje Menedżer Zdrowia, obnażają prawdę o liczbie nieodwołanych wizyt u lekarzy. Winne jednak są nie tylko nawyki chorego, ale też system pacjent nie może dodzwonić się do placówek medycznych, a w skrajnych przypadkach nie dożywa umówionych terminów.

wykopowicz19870808
z
termedia.pl
dodany: 25.05.2026, 06:09:11
  • 130
  • #
    lekarz
  • #
    pacjenci
  • #
    nfz
  • #
    leczenie
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
duga
duga
duga 25.05.2026, 11:10:00 via Wykop
  • 1
W przypadku odwoływania wizyt to wystarczyłaby globalna infolinia do odwoływania wizyt z automatem nawet przy użyciu klawiatury telefonu ( bez ai )... NFZ dostaje aktualizacje nowych wizyt ( np przez wgrywane Excele dziennie przez przychodnie w odpowiednim formacie ) a odwołane wysyła tym samym formatem do przychodni... Email / FTP Excele jakikolwiek inny format ale nie...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

15

Minister Domański: Polska popiera dążenia Ukrainy do UE i nie będzie opóźniała t

22.05.2026, Kijów (PAP) - Polska popiera dążenia Ukrainy do członkostwa w UE i na pewno nie będzie sztucznie opóźniała tego procesu - oświadczył w piątek w Kijowie minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Tego dnia w ukraińskiej stolicy odbyło się 11. posiedzenie Polsko-Ukraińskiej Komisji

duga
z
stooq.pl
dodany: 24.05.2026, 10:53:29
  • 10
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    po
  • #
    popis
  • #
    ue
  • #
    gospodarka

2010

Odnaleziono nagranie z pogrzebu Piłsudskiego. "Absolutna sensacja"

Odnaleziono nagranie z pogrzebu Piłsudskiego. "Absolutna sensacja"

Narodowe Archiwum Cyfrowe po raz pierwszy udostępnia w całości unikatowy, dotąd niepublikowany film z krakowskich uroczystości pogrzebowych marszałka Józefa Piłsudskiego z 18 maja 1935 roku. To absolutna sensacja - przekonują przedstawiciele NAC, cytowani przez rdc.pl.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 11.05.2026, 10:55:25
  • 324
  • #
    historia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    film
  • #
    krakow
duga
duga
duga 11.05.2026, 17:31:09 via Wykop
  • 2
@zpue: pie... trzy po trzy. Banderą był agentem Abwehry i szkolony przez nich do sabotażu... Przeczytaj sobie transkrypcje procesów norymberskich

607

Koniec z niesprawiedliwością? Jest postulat objęcia kwalifikacją wojskową wszyst

Koniec z niesprawiedliwością? Jest postulat objęcia kwalifikacją wojskową wszyst

Od kilku lat nastroje związane z ryzykiem konfliktu zbrojnego w Polsce rosną. Wojna za wschodnią granicą, konieczność budowania większej armii i ogólne zbrojenia każą nam zadawać pytania o to, jak ma wyglądać np. przeprowadzanie kwalifikacji wojskowej. Niektóre organizacje postulują objęcie nią takż

Stopa_Szopa
z
bezprawnik.pl
dodany: 10.05.2026, 08:16:40
  • 226
  • #
    kobiety
  • #
    mezczyzni
  • #
    sluzbawojskowa
  • #
    wojsko
  • #
    wojskopolskie
duga
duga
duga 11.05.2026, 05:31:36 via Wykop
  • 1
@tomaszkus: Argentyna... Dwa lat i możesz się ubiegać o obywatelstwo. Spróbuj wyrobić sobie paszport nowy w czasie takie ewakuacji. Musisz mierzyć w to co możesz zrobić w czasie ważności paszportu ( jednego )

362

"Najświętszy człowiek na ziemi" przyznał się do molestowania chłopców

"Najświętszy człowiek na ziemi" przyznał się do molestowania chłopców

70-letni Daniel Savala, znany jako "najświętszy człowiek na ziemi", przyznał się w Teksasie do molestowania. Skazano go na 30 lat więzienia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Mimo wyroku za podobne czyny na Alasce w 2012 roku, mężczyzna wciąż utrzymywał bliskie kontakty z młodymi ludźmi.

matixrr
z
nbcnews.com
dodany: 09.05.2026, 11:23:34
  • 68
  • #
    pedofilia
  • #
    kosciol
  • #
    bekazkatoli
  • #
    pedofilewiary
  • #
    dzbanywiary
  • #
    usa
duga
duga
duga 10.05.2026, 07:25:19 via Wykop
  • 0
Gość był zielonoświątkowym / pentacost misjonarzem ale tak #bekazkatoli ( bo wiadomo "to i tak to samo" )
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

769

Dyskryminacja mężczyzn | Debata, którą trzeba rozpocząć. Gulczyński u Paciorka

Dyskryminacja mężczyzn | Debata, którą trzeba rozpocząć. Gulczyński u Paciorka

Michał Gulczyński - autor książki "Mężczyźni. O nierówności płci", współzałożyciel Stowarzyszenia na Rzecz Chłopców i Mężczyzn. Rozmawiamy na temat tabu, jakim jest równouprawnienie kobiet i mężczyzn. Jakie prawa mężczyzn nie są respektowane? Słabsze wyniki w nauce, krótsze życie...

schmorgpl
z
youtube.com
dodany: 07.05.2026, 22:37:12
  • 74
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    edukacja
  • #
    zdrowie
  • #
    prawo
  • #
    imponderabilia
duga
duga
duga 09.05.2026, 11:11:59 via Wykop
  • 1
@Bialek_napraw_tagi: a myślisz że z feminizmem było inaczej :-)?

984

48% wywiadów aliantów w czasie II WŚ dostarczała polska AK. Zachód to ukrył.

48% wywiadów aliantów w czasie II WŚ dostarczała polska AK. Zachód to ukrył.

Nie MI6, nie OSS - to Armia Krajowa była największym źródłem wywiadowczym aliantów w okupowanej Europie. 80 000 meldunków, namierzenie Peenemünde, dostarczenie rakiety V-2 do Londynu. Po wojnie ci sami ludzie trafiali do komunistycznych więzień za szpiegostwo". Kto i dlaczego wymazał to z historii?

anna-ja2000
z
airpres.pl
dodany: 05.05.2026, 05:55:45
  • 96
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    armiakrajowa
  • #
    polska
  • #
    wywiad
duga
duga
duga 05.05.2026, 08:07:51 via Wykop
  • 15
@Eponhall: nie poradziliby sobie. Nawet chyba Khrushchev to potwierdził... Nie zdążyliby się ewakuować gdyby nie pomoc lend lease aliantów
duga
duga
duga 05.05.2026, 09:34:08 via Wykop
  • 0
@Eponhall: https://www.rferl.org/a/did-us-lend-lease-aid-tip-the-balance-in-soviet-fight-against-nazi-germany/30599486.html

"I want to tell you what, from the Russian point of view, the president and the United States have done for victory in this war," Stalin said. "The most important things in this war are the machines.... The United States is a country of machines. Without the machines we received through Lend-Lease, we would have lost the war."


Nikita Khrushchev offered the same opinion.

"If the United States
duga
duga
duga 05.05.2026, 09:49:56 via Wykop
  • 0
@Eponhall: a druga wypowiedź Khrushcheva w wspomnieniach po wojnie?
duga
duga
duga 05.05.2026, 12:05:04 via Wykop
  • 1
@Eponhall: :-) taaa... Wątpię by "w 41/42" dali im "pierwszy porządny łomot" zwłaszcza że do bitwy pod Kurskiem to byli w defensywie a nie ofensywie.... Bez 1/3 uzbrojenia nie mieliby szans dotrwać do bitwy Kurska... Poniżej straty tej "wygranej" bitwy... Niemcy przegrali demograficznie, zabrakło im ludzi i zasobowo ( brakowało już wszystkiego paliwa i metali do produkcji
duga - @Eponhall: :-) taaa... Wątpię by "w 41/42" dali im "pierwszy porządny łomot" z...

źródło: 1000005798

Pobierz

513

Trump podwyższy cła na samochody z UE - OSZOŁOM

Trump podwyższy cła na samochody z UE - OSZOŁOM

Prezydent Trump zapowiedział, że w przyszłym tygodniu podwyższy cła na samochody z UE do 25 proc. 1. SPOWODOWAŁ WYSOKIE CENY ROPY I STWIERDZIŁ TO WASZ PROBLEM 2. DOGADUJE SIĘ Z PUTINEM I CHCE KAPOTULACJI UKRAINY 3. NISZCZY GOSPODARKĘ UE bo ŹLE SPAŁ. Amerykanie ro Debile i wybrali najlepszego spośród

gheost1410
z
money.pl
dodany: 01.05.2026, 17:52:27
  • 181
  • #
    poliyka
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    polityka
duga
duga
duga 02.05.2026, 09:54:14 via Wykop
  • 2
@KurnikoweKuriozum: ja się wkurzą ludzie to odświeża i Symbiana bo on jest właśnie open source czy też coś Ala meego Linux... Jedynie procki zostały ale tutaj cyk... można porozmawiać z Tajwanem albo Chińczykami.

379

Koniec darmowego archiwum sieci. Zamykają drzwi wspaniałemu narzędziu

Koniec darmowego archiwum sieci. Zamykają drzwi wspaniałemu narzędziu

Spór o trenowanie AI wchodzi na nowy poziom i uderza w fundamenty otwartego internetu. Tym razem oberwało się jednemu z

KolorowyWielkiSwiatPolski
z
spidersweb.pl
dodany: 20.04.2026, 16:30:24
  • 43
  • #
    internet
  • #
    archiwum
  • #
    technologie
  • #
    technologia
duga
duga
duga 21.04.2026, 05:52:43 via Wykop
  • 4
Chyba czas przelać trochę monero do Anna's archive
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1956

Powtórka z Bystrzycy Kłodzkiej. Policja znowu olewa bandytów.

Pokaż treści 18+

Powtórka z Bystrzycy Kłodzkiej. Policja znowu olewa bandytów.

Dwóch patusów z maczetami zawlokło faceta do jego domu, gdzie go poniżali i obrobili ma 11 tys. Reakcja policji? Dozór. A no i zakaz zbliżania się do ofiary. Wiecie, taki jak zakaz prowadzenia pojazdów. A potem szok, że ktoś sięga po broń.

lawyerish
z
ewarszawa.pl
dodany: 20.04.2026, 07:57:59
  • 95
  • #
    warszawa
  • #
    bystrzycaklodzka
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kradziez
  • #
    policja
  • #
    zlodzieje
duga
duga
duga 20.04.2026, 10:16:03 via Wykop
  • 1
Powinno być że recedywa w naruszeniu warunków dozoru kończy się odsiadką na swój własny koszt i rosnące kary ( do poziomu zaporowego ) ... ale wróć, to Polska... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

389

WĘGRY: kompilacja ujęć z ulic Budapesztu. Szaleństwo.

WĘGRY: kompilacja ujęć z ulic Budapesztu. Szaleństwo.

Krótka kompilacja ujęć nagrywanych przez Węgrów na ulicach Budapesztu po odsunięciu Orbana od władzy. Gratulacje Węgrzy! Pięknie się to ogląda.

lskx
z
youtube.com
dodany: 13.04.2026, 16:22:32
  • 212
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
  • #
    wegry
  • #
    polityka
duga
duga
duga 14.04.2026, 07:01:16 via Wykop
  • 1
@mietek79: przecież nadal mamy. To była kontrolowana opozycja przy okrągłym stole... Kontrolowana zmiana ;-)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 21
  • Strona 1 z 21
  • >
  • Student PW - informatyki, V rok studiów.
  • Warszawa
  • duga.eye@gmail.com

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 09.11.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 31.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.05.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 01.04.2015

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking