Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
nixodus
nixodus

nixodus

Dołączył 10 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 22573
  • Znaleziska 22292
  • Mikroblog 281
  • Obserwujący 10
  • Obserwowane 2

502

Krzysztof Bosak za równiejszym obowiązkiem obrony ojczyzny kobiet i mężczyzn

"Sytuacja taka, że obowiązek obrony ojczyzny będzie spoczywał wyłącznie na mężczyznach jest nieakceptowalna."

schmorgpl
z
x.com
dodany: przedwczoraj, 20:49:19
  • 160
  • #
    wojsko
  • #
    polityka
  • #
    konfederacja
  • #
    bosak
nixodus
nixodus
nixodus wczoraj, 11:00:41 via Wykop
  • 169
@MagicznyMariusz: Ja też chętnie zrzeknę się prawa głosowania w zamian za nie wysłanie mnie jako mięso armatnie.

1372

JSW: Odprawy nie tylko dla górników. 170 tys. PLN dla sekretarek

JSW: Odprawy nie tylko dla górników. 170 tys. PLN dla sekretarek

Jastrzębska Spółka Węglowa dryfuje w stronę bankructwa, a rynkowe turbulencje obnażają głębokie wady zarządzania gigantem. Państwo rzuca koło ratunkowe warte miliardy PLN, ale pod dywanem kryją się kontrowersje. Aż 170 000 PLN odprawy trafia nie tylko do górników przodkowych, ale także do pracownikó

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: wczoraj, 07:05:48
  • 74
  • #
    gielda
  • #
    inwestowanie
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
nixodus
nixodus
nixodus wczoraj, 08:47:08 via Wykop
  • 12
Ja to mam pecha, pracuję w różnych firmach od ponad 20 lat jeszcze nigdy żadnej odprawy nie udało się zgarnąć, ani nawet wcześniejszej emerytury nie ma na horyzoncie.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1371

Nie wiedział, że nie można płacić publicznymi pieniędzmi za wakacje

Nie wiedział, że nie można płacić publicznymi pieniędzmi za wakacje

Wrocławski sąd uniewinnił Bartłomieja Ciążyńskiego (polityka Lewicy i byłego wiceministra sprawiedliwości oraz byłego wiceprezydenta stolicy Dolnego Śląska). Zarzuty dotyczyły wyłudzenia paliwa i płynu do spryskiwaczy.

Darekson
z
wroclawskiefakty.pl
dodany: wczoraj, 05:39:08
  • 77
  • #
    wiadomosci
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    polityka
nixodus
nixodus
nixodus wczoraj, 07:47:40 via Wykop
  • 67
Ale prywaciarzowi to trzeba dowalić karę 2.5K PLN za to, że nie wiedział, że za krewetki czy pietruszkę jest inny vat niż za szynkę czy seler.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

10

Gambijski influencer ostrzega przed szlakiem na Wyspy Kanaryjskie

Gambijski influencer ostrzega przed szlakiem na Wyspy Kanaryjskie

Ebrima Drammeh, gambijski influencer z ponad 500 tys. obserwujących, ostrzega przed nielegalną migracją na Wyspy Kanaryjskie i opisuje... jak wygląda to z obu perspektyw. American dream, tylko, że w Europie.

progressbar
z
wyspykanaryjskie.info
dodany: przedwczoraj, 06:08:20
  • 7
  • #
    europa
  • #
    neuropa
  • #
    emigracja
  • #
    wyspykanaryjskie
  • #
    migranci
nixodus
nixodus
nixodus wczoraj, 06:54:45 via iOS
  • 9
Czemu inżynierowie nie budują dobrobytu w Afryce. Chińczykom udało się w 50 lat rozwinąć kraj.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

253

Ukraińcy masowo skupują mieszkania przy froncie (+72%)

Ukraińcy masowo skupują mieszkania przy froncie (+72%)

Po nocnych zmasowanych atakach Rosji na Ukrainę trudno spodziewać się szybkiego zakończenia konfliktu. Jaskółką pokoju może być sygnał z rynku nieruchomości. Okazuje się, że rynek mieszkań na terenie przyfrontowym ma szansę na ożywienie. Coraz więcej Ukraińców interesuje się inwestycjami w tamtejs

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 11:11:20
  • 67
  • #
    polska
  • #
    urkaina
  • #
    nieruchomosci
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    ciekawostki
nixodus
nixodus
nixodus wczoraj, 06:50:28 via iOS
  • 0
Czyli kasa z UE już poszła do tych przy korycie
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

483

Przyszłoroczny plan NFZ z dziurą na 21 mld zł. Za brak pieniędzy zapłacą pacjenc

Przyszłoroczny plan NFZ z dziurą na 21 mld zł. Za brak pieniędzy zapłacą pacjenc

Do końca tego roku w budżecie NFZ zabraknie 16 mld zł, a w przyszłym luka wzrośnie o kolejne 21 mld zł

tomasztomasz1234
z
rynekzdrowia.pl
dodany: przedwczoraj, 20:05:35
  • 69
  • #
    polska
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
nixodus
nixodus
nixodus wczoraj, 06:45:26 via iOS
  • 12
@Pirs: Jak anestezjolog pracuje w 3 szpitalach to akurat w twoim nie go ma
nixodus
nixodus
nixodus wczoraj, 06:49:01 via iOS
  • 1
Jak podwyższymy składkę zdrowotną do 9% to na pewno starczy- tak mówą ministry
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1161

Wynagrodzenia personelu pochłaniają już nawet 85-90 proc. kosztów placówek.

Wynagrodzenia personelu pochłaniają już nawet 85-90 proc. kosztów placówek.

Kaznowska ocenia, że obecny model prowadzi do silnej presji finansowej na szpitale. Wynagrodzenia personelu pochłaniają już nawet 85-90 proc. kosztów funkcjonowania placówek, a dyrektorzy szpitali mierzą się z kolejnymi żądaniami podwyżek, szczególnie przed lipcowymi wzrostami płac.

ocynkowanyodpornynahejt
z
biznes.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 12:10:16
  • 111
  • #
    szpital
  • #
    wynagrodzenie
  • #
    pieniadze
nixodus
nixodus
nixodus przedwczoraj, 18:55:54 via iOS
  • 2
Czyli trzeba podnieść % składki na NFZ bo brakuje siana
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

65

Adam Abramowicz: Przedsiębiorcy mają dość. Za chwilę zostaną tylko korporacje

Adam Abramowicz: Przedsiębiorcy mają dość. Za chwilę zostaną tylko korporacje

Czy kończy się era B2B w Polsce? To pytanie wraca dziś coraz częściej w rozmowach przedsiębiorców, freelancerów, specjalistów IT, konsultantów i właścicieli firm. Nowe uprawnienia Państwowej Inspekcji Pracy, zapowiedzi większych kontroli oraz coraz ostrzejsza debata wokół samozatrudnienia

Biznesowy
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 19:42:23
  • 30
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
nixodus
nixodus
nixodus przedwczoraj, 16:13:34 via Wykop
  • 1
Ciekawe czy lekarzy też przerzucą na etaty, u mnie w szpitali tylko ordynatorzy są na etatach, reszta na B2B
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

550

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Mięso każą zastąpić roślinami - od września ogromne zmiany w szkolnych stołówkac

Od 01.09.2026 szkoły i przedszkola będą musiały stosować nowe zasady żywienia dzieci określane jako "dieta planetarna". W jadłospisach pojawi się obowiązkowy roślinny obiad raz w tygodniu, więcej dań na bazie strączków, zupy na wywarach warzywnych oraz możliwość zastępowania nabiału produktami rośli

Korda
z
niezalezna.pl
dodany: 14.06.2026, 13:49:34
  • 524
  • #
    wegetarianizm
  • #
    c40cities
  • #
    ue
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
nixodus
nixodus
nixodus przedwczoraj, 06:44:53 via iOS
  • 3
Aby wszystkich pogodzić to: 2 dni koszerne, jeden strączkowy, jeden dzień schabowy i post rybny w piątek
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

454

Ile zarabia salowa w szpitalu? Oto kwoty na rękę

Ile zarabia salowa w szpitalu? Oto kwoty na rękę

Salowe w środowisku szpitalnym to jedno z najniżej płatnych stanowisk w obszarze opieki zdrowotnej. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu pensja podstawowa salowej w tej placówce wynosi 5318,12 zł brutto, co daje około 3955 zł netto.

Marcepanowy_Detektyw
z
finanse.wp.pl
dodany: 13.06.2026, 17:06:44
  • 184
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    medycyna
  • #
    ciekawostki
  • #
    zdrowie
nixodus
nixodus
nixodus 14.06.2026, 17:52:12 via iOS
  • 13
Jak pan doktór zarabia 1.5 bańki to trzeba na wszystkim innym oszczędzać
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

748

Palestyńczycy w potrzasku. Katastrofa humanitarna narasta

Pokaż treści 18+

Palestyńczycy w potrzasku. Katastrofa humanitarna narasta

Izrael każdego dnia bombarduje Strefę Gazy i zabija jej mieszkańców. Cały świat to widzi i nadal na to pozwala, dokładnie tak samo, jak w samym szczycie ludobójstwa.

Kolekcjoner_dusz
z
tygodnik.interia.pl
dodany: 14.06.2026, 08:55:21
  • 88
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
nixodus
nixodus
nixodus 14.06.2026, 17:35:46 via iOS
  • 0
Za 100 lat będą obwiniać Polaków czemu nie pomogli
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

332

Pamiętacie "Bajtek"? Mija 40 lat od debiutu pisma

Pamiętacie "Bajtek"? Mija 40 lat od debiutu pisma

O historii magazynu Bajtek rozmawiali naukowcy i twórcy pisma podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2026, ale najlepsza relacja jest od socjolog dr hab. Marty Juza, prof. UKEN, która zauważyła dysproporcję płciową w zawartości pisma Bajtek. xxd

potspodpach
z
naukawpolsce.pl
dodany: 12.06.2026, 20:21:23
  • 98
  • #
    historia
  • #
    komputery
  • #
    nostalgia
  • #
    wspomnienia
  • #
    retro
  • #
    gimbynieznajo
nixodus
nixodus
nixodus 13.06.2026, 09:24:32 via iOS
  • -1
To niech babka założy czasopismo o komputerach dla kobiet gdzie zatrudni redaktorzynie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nixodus
nixodus
nixodus 13.06.2026, 21:49:27 via iOS
  • 2
Ja zauważyłem dysproporcje dziennikarek/modelek w czasopiśmie „Twój weekend” dodatkowo panie były ubogie bo nie stać było je na ubranie. Dlatego kupowałem to czasopismo aby wspomóc nagie dziennikarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

394

Rząd USA nakazuje firmie Anthropic wycofać modele Fable 5 i Mythos

Rząd Stanów Zjednoczonych, powołując się na organy ds. bezpieczeństwa narodowego, wydał dyrektywę dotyczącą kontroli eksportu, nakazującą zawieszenie wszelkiego dostępu do modeli Fable 5 i Mythos 5 dla wszystkich obcokrajowców, zarówno przebywających w Stanach Zjednoczonych, jak i poza nimi...

marusz
z
anthropic.com
dodany: 13.06.2026, 04:52:09
  • 128
  • #
    anthropic
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    programowanie
  • #
    komputery
nixodus
nixodus
nixodus 13.06.2026, 20:35:52 via iOS
  • -1
Właśnie sprawdziłem już mam niedostępny a jeszcze nie zdążyłem przetestować
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

356

NIK: Środki publiczne na systemy IT, które nie działały w UM Lublin

NIK: Środki publiczne na systemy IT, które nie działały w UM Lublin

Najnowsze wyniki kontroli NIK w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie wykazała, że Zintegrowany System Informatyczny nie został uruchomiony (po 3 latach od odboru) a aplikacja nie działała.

JohnyArkad
z
nik.gov.pl
dodany: 12.06.2026, 10:20:16
  • 23
  • #
    uczelnie
  • #
    programista15k
  • #
    najwyzszaizbakontroli
  • #
    afera
  • #
    pieniadze
nixodus
nixodus
nixodus 13.06.2026, 08:14:58 via iOS
  • 3
Nasprowadzali inżynierów to im uruchomią
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

505

Polacy na celowniku po protestach w Southampton. Czy będą kolejne zatrzymania?

Polacy na celowniku po protestach w Southampton. Czy będą kolejne zatrzymania?

Po protestach w związku ze śmiercią Henryego Nowaka, brytyjska policja poszukuje uczestników demonstracji pochodzących z Polski. - Nic nie zrobiłem, ale boję się, że przyjdą po mnie do domu - mówi Polish Express jeden z uczestników.

Zgradaktor
z
polishexpress.eu
dodany: 10.06.2026, 15:38:35
  • 82
  • #
    wielkabrytania
  • #
    emigracja
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    policja
  • #
    prawo
nixodus
nixodus
nixodus 11.06.2026, 07:24:01 via iOS
  • 15
@Praxeologia: Polacy przyjechali legalnie w ramach EU i nie szlachtują postronnych osób

683

Polacy zatrzymani po protestach w UK. Traktują go jak groźnego przestępcę

Polacy zatrzymani po protestach w UK. Traktują go jak groźnego przestępcę

Polak trafił do aresztu po protestach w Southampton i nie został zwolniony za kaucją. Oskarżony jest o rzucenie puszką w policję. Według ustaleń Polish Express, policja szuka kolejnych Polaków biorących udział w protestach. Sprawa budzi duże emocje wśród Polonii w UK.

Zgradaktor
z
polishexpress.eu
dodany: 10.06.2026, 11:43:44
  • 172
  • #
    uk
  • #
    emigracja
  • #
    wielkabrytania
  • #
    protest
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
nixodus
nixodus
nixodus 10.06.2026, 15:16:40 via Wykop
  • 9
W Polsce jakby ukrainiec tak zrobił to by była deportacja drugiego dnia.


@Neobychno: Bo w Polsce trwa cicha busyfikacja, zgarniają chłopów za każde wykroczenie (piwko na ławce, łapanie ryb bez karty wędkarskiej itp) jakby była tu wojna to kraje zachodnie też by dostarczały polskie mięso armatnie na front bez mrugnięcia okiem.

47

Szwedzki sąd odmówił deportacji gwałciciela 16-latki, bo gwałt był za krótki

Szwedzki sąd odmówił deportacji gwałciciela 16-latki, bo gwałt był za krótki

Sąd Apelacyjny Górnego Norrlandu w Szwecji odmówił deportacji 19-letniego Erytrejczyka Yazieda Mohameda, skazanego za zgwałcenie 16-letniej dziewczyny. Sędziowie uznali, że choć czyn był poważny, nie stanowił przestępstwa o wyjątkowo wysokiej wadze, które uzasadniałoby wydalenie z kraju.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 10.06.2026, 11:19:41
  • 7
  • #
    gwalt
  • #
    kobiety
  • #
    rozowepaski
  • #
    imigracja
  • #
    4konserwy
  • #
    neuropa
nixodus
nixodus
nixodus 10.06.2026, 12:10:45 via Wykop
  • 3
Jak kraj nie miał zagrożenia przez długi czas np: w postaci wojny, okupacji to ściąga zagrożenie sam z siebie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

63

Pierwsza Dama z SS życie u boku kata. Nieznana historia żony Himmlera, miłość i

Pierwsza Dama z SS życie u boku kata. Nieznana historia żony Himmlera, miłość i

Kim była kobieta, która stała u boku jednego z najpotężniejszych i najbardziej przerażających ludzi III Rzeszy? W cieniu Heinricha Himmlera przez lata pozostawała jego żona Margarete Himmler. Jak wyglądało ich małżeństwo? Czy wiedziała o zbrodniach reżimu?

lukasz-kazek
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 17:59:55
  • 5
  • #
    himmler
  • #
    zona
  • #
    zbrodniarzewojny
  • #
    niemcy
  • #
    esesmani
  • #
    iiirzesza
nixodus
nixodus
nixodus 10.06.2026, 11:57:03 via Wykop
  • 1
Często kobiet nie obchodzi skąd jest kasa na dostatnie życie. Patrz kobiety mafii, sam znam koleżankę, co wyszła za kanciarza vatowskiego i czyściciela kamienic, nie przeszkadzało dopóki kasa płynęła szerokim strumieniem.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

405

Pracujesz więcej niż reszta Europy. W nagrodę dostajesz mniej pieniędzy

Pracujesz więcej niż reszta Europy. W nagrodę dostajesz mniej pieniędzy

Podczas gdy zachodnia Europa testuje czterodniowy tydzień pracy i optymalizuje procesy za pomocą AI, polski rynek pracy przypomina raczej maraton na wyniszczenie. Polscy pracownicy spędzają w firmach długie godziny, a ich portfele wciąż chudną w oczach w porównaniu do unijnych liderów.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 09.06.2026, 12:44:55
  • 58
  • #
    praca
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    swiat
nixodus
nixodus
nixodus 10.06.2026, 08:57:56 via Wykop
  • -1
Po to zachodnie korpo umieszcza w Polsce najbardziej pracochłonne operacje aby Polacy zasuwali a na zachodzie odpoczywali. Dopóki w Polsce nie będzie silnych marek które będą ekspandować za granicę a centrala spijać śmietankę to tak będzie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

34

Polska gigafabryka AI za 3 mld € i 3% podatek od Big Techu. 2 fronty, 1 cel

Polska gigafabryka AI za 3 mld € i 3% podatek od Big Techu. 2 fronty, 1 cel

Polska walczy o gigafabrykę AI z budżetem 3 mld euro, a równolegle szykuje podatek cyfrowy do 3% przychodów dla firm takich jak Google czy Meta - oba ruchy mierzą w to samo: żeby decyzje o cyfrowej infrastrukturze nie zapadały wyłącznie w Dolinie Krzemowej.

aiport
z
aiport.pl
dodany: 09.06.2026, 02:51:24
  • 6
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    technologia
  • #
    ekonomia
nixodus
nixodus
nixodus 10.06.2026, 07:57:00 via Wykop
  • 2
@bylem_bordo:

1. Utworzą specjalną SSE tak, że nie zapłacą podatku od nieruchomości i od zysku
2. Obniżą, się podwyższy dla plebsu aby wyrównać
3. coś
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Wykopowicz
    od 20.10.2024

    Wykopowicz
  • Komentator
    od 07.07.2023

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.08.2020

    Złotousty
  • Kałasznikow
    od 24.09.2022

    Kałasznikow
  • Rocznica
    od 10.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 01.11.2016

    Gadżeciarz
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking