Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko160
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
simirgone

simirgone

Dołączył 11 lat i 10 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 20342
  • Znaleziska 2457
  • Mikroblog 17885
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 26
simirgone
simirgone przedwczoraj, 20:36:19
  • 0
#programista15k #programowanie Piszecie te loopy dla AI? Czyli znowu wracamy do programowania? vibe codeing is dead?
simirgone - #programista15k #programowanie Piszecie te loopy dla AI? Czyli znowu wrac...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 21.06.2026, 22:54:29
  • 0
Kaśka Sochacka - Femme Fatale na Bis (Official Audio) - wersja wypasiona
simirgone - Kaśka Sochacka - Femme Fatale na Bis (Official Audio) - wersja wypasiona
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Davvs
Davvs
Davvs
19.06.2026, 19:20:52
  • 523
Nawrocki odebrał order Żeleńskiemu na dzień przed konferencją w Polsce dot. odbudowy Ukrainy i dzień po atakach na Moskwę. No cóż, chyba zachód Europy się ucieszy z kontraktów na odbudowę. A my jak zwykle nie dostaniemy nic. Ciekawe czy temu też odbierze?

#wojna #ukraina #nawrocki #polityka
Davvs - Nawrocki odebrał order Żeleńskiemu na dzień przed konferencją w Polsce dot. o...

źródło: 8cdd2157d40f1df72b8cba67bf54ac702769ae8ed3de10eb069a8ea859932a9c

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 19.06.2026, 23:42:55 via Wykop
  • 0
@Davvs: dobrze Radeczku ze przypomniałeś ze był taki Gerchard, co zdradził swój naród i Europę za kasę terrorystów. Odebrać order w trybie natychmiastowym
  • Odpowiedz
simirgone
simirgone 19.06.2026, 22:38:35
  • 0
#lekarz100k tu nie ma, o czym dyskutować - pensje lekarzy w budżetówce maja być jawnie i koniec kropka. było nie kraść. A jak nie to Tusk na emeryture.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

finchharold
finchharold
finchharold
19.06.2026, 22:08:57
  • 0
#lekarz100k #lekarze #medycyna

Serio tak was to boli że wykształcona elita jaka jest medycyna zarabia 100 tys miesięcznie? A ile mieliby zarabiać? 20tys jak jakiś robol glazurnik czy inny spawacz? Przecież oni musieli 6 lat studiować, potem rok stażu a następnie specka za marne 16tys brutto przez 6 lat
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 19.06.2026, 22:37:10 via Wykop
  • 2
@finchharold: tak. boli, bo my za to płacimy.
  • Odpowiedz

567

Ustawa o jawności wynagrodzeń lekarzy ze środków publicznych - PRZEGRALIŚMY

Ustawa o jawności wynagrodzeń lekarzy ze środków publicznych - PRZEGRALIŚMY

Rząd robi to co potrafi najlepiej - kłamie. Jeszcze wczoraj byłem przekonany, że w obliczu tak poważnych zarzutów wydarzy się coś dobrego. Że mamy szansę zmienić prawo, ukrócić Bizancjum i zrobić jeden, mały kroczek w kierunku uzdrowienia służby zdrowia. Uważam że problemem jest właśnie to Bizancjum

zarobkilekarzy
z
wykop.pl
dodany: 19.06.2026, 16:45:12
  • 44
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    polska
simirgone
simirgone 19.06.2026, 22:34:37 via Wykop
  • 1
albo rząd ujawni płace lekarzy, albo dymisja rządu. Nadarzyła się świetna okazja żeby trochę z ta patologia powalczyć. Nigdy nie będzie lepiej jeśli nikt za to nie beknie. A bęknać ma nie kto inny niż Tusk, bo albo to ogarnie albo niech s.... idzie na emeryture.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Promilus
Promilus
Promilus
18.06.2026, 20:37:15
  • 14
Każda osoba, która na państwowym budżecie zarabia powiedzmy minimum 2x średnia krajowa powinna składać oświadczenie majątkowe. Żyjemy w kraju, w którym wiemy ile zarabiają nauczyciele, a nie wiemy nic o lekarzach i wszystkich cwaniakach poustawianych gdzieś w zarzadach.

#polityka #lekarz #medycyna #polska #ekonomia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 18.06.2026, 20:45:37 via Wykop
  • 0
@tulipana: skoro kradną to nie ma innego wyjścia.
  • Odpowiedz
cr_7
cr_7
13.06.2026, 12:14:29
  • 12
Podoba mi się popularyzacja napiwków jak w USA.
W końcu obowiązkowy napiwek staje się standardem i odciążeniem dla restauratorów którzy przy takich kosztach nie są w stanie premiować kelnerów.
#warszawa #jedzenie71
cr_7 - Podoba mi się popularyzacja napiwków jak w USA.
W końcu obowiązkowy napiwek st...

źródło: 2c083313-04d4-42e2-b69d-d555478b0c5e

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 13.06.2026, 18:05:15 via Wykop
  • 1
@cr_7: napiwek to po prostu obejście dla januszy, żeby nie płacić pracowniką i podatków też nie odprowadzać
  • Odpowiedz
czwartafaza
czwartafaza
czwartafaza
13.06.2026, 13:42:09
  • 16
Haha, no to macie przedsmak tego co się stanie jak się uzależnicie od dostawców AI. Budzicie się i zastanawiacie co się dziś wylosowało. Podwyżka cen? Blokada modelu? Opcji jest dużo. Uzależnienie swojego biznesu od kilku korporacji to wspaniała rzecz, szczególnie gdy te korporacje są w USA czy Chinach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#programowanie #claude #sztucznainteligencja
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 13.06.2026, 13:54:39 via Wykop
  • 1
@czwartafaza: to jest takie xD. Tym bardziej, że ten model jak to model - nie jest jakimś wielkim przełomem. Kolejna ulepszona wersja, a nie rewolucja.
  • Odpowiedz
simirgone
simirgone 12.06.2026, 20:26:53
  • 0
Jeśli mial ktoś wątpliwości czy Izera to był projekt na serio ( ͡° ͜ʖ ͡°) to tu potwierdzenie https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-nowych-samochodow/leapmotor-b05-pierwsza-jazda-218-km-za-107-tys-zl-jaki-jest-chinski-kompakt/qjymqlv?utm_campaign=autoswiat-page-post&utm_content=article-fresh&utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_term=cde-facebook-fresh-articles-weekday-4691&fbclid=IwY2xjawSZSaxleHRuA2FlbQIxMABicmlkETF3YzlJaUZ5RVlrTGJUMjFEc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHutf2Dh5EvBVkSnQgZ-niN0ByOZVaa4VDPrvILSZrJ5GCQecoSI1rFC4VAsr_aem_DS2vO2IC5LzScrc0-EsPSA#omp-gallery-anchor #izera #auto #samochody #motoryzacja #polityka
simirgone - Jeśli mial ktoś wątpliwości czy Izera to był projekt na serio ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: izlep

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone
Autor
12.06.2026, 21:42:14 via Wykop
  • 1
@WykopanyDzon: z wyglądu to jest prawie to samo. Zobacz sobie inne zdjęcia. detale się zmieniły, ale wygląda moim zdaniem bardzo podobnie no i jest elektryczny jak miała być izera
  • Odpowiedz
simirgone
simirgone 12.06.2026, 20:41:05
  • 1
#mecz co pograli
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 12.06.2026, 18:55:30
  • 0
#mecz nie mogę tego zdzierżyć ze nasi kopacze tam nie pojechali. nie te emocje. nie ta historia.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sberatel
sberatel
12.06.2026, 18:58:59 via Wypiek
  • 0
@simirgone za to mniej wstydu i żenady oglądając ich mecze i słuchając wywiadów gwiazdeczek
  • Odpowiedz
simirgone
simirgone 12.06.2026, 18:53:50
  • 3
#mecz Jakas fifa 97 sie załadowała
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 12.06.2026, 18:52:03
  • 5
#mecz Co to jest za kurnik. Estadio Astecka było mega. A tu stadion gorszy niż w Niecieczy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bihu
bihu
12.06.2026, 18:50:32
  • 3
#mecz nie wiem kto to jest, ale ładnie śpiewa
co nie zmienia faktu, że takie ceremonie za dnia wyglądają po prostu słabo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 12.06.2026, 18:51:01 via Wykop
  • 1
@bihu: Micheal Buble. Znany głównie z tego, że ładnie śpiewa.
  • Odpowiedz
aptitude
aptitude
11.06.2026, 21:21:55
  • 0
Użyłem pierwszy raz Claude Fable 5, za 6.07M tokens zapłaciłem $18, wow..

ten commit został napisany przez fable: https://github.com/skorotkiewicz/nano-agent/commit/9575d9d28287e80e857af38c123e3105ffc88b73

#sztucznainteligencja #claudefable
aptitude - Użyłem pierwszy raz Claude Fable 5, za 6.07M tokens zapłaciłem $18, wow..
...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 11.06.2026, 21:40:29 via Wykop
  • 1
@aptitude: czyli mówisz ze wydałeś 18 dolców za tego slopa :) xD. nie wiem, może rozdawaj kase bezdomny, albo wpłacaj na karme dla psów.
  • Odpowiedz
ponton
ponton
11.06.2026, 16:49:21
  • 6
Generowanie kodu przez AI ze specyfikacji to jest przyszłość. Gdybyśmy tylko mogli ulepszyć podawanie tej specyfikacji, żeby była bardziej precyzyjna i jednoznaczna, np. zamiast angielskiego moglibyśmy wymyślić jakiś specjalistyczny język oparty na angielskim, gdzie można by było definiować, jakie mają być kolejne kroki, sterowane jakimiś warunkami, podzielone na reużywalne bloki, etc. Ponieważ byłby to język do opisywania programów, moglibyśmy to nazwać np. językiem programowania. Taki pomysł z d--y, nie wiem, czy ma
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone 11.06.2026, 21:26:32 via Wykop
  • 1
I tak to mniej więcej to leci:
🕐 1959 — COBOL
„Programowanie będzie wyglądało jak pisanie po angielsku.”

🕑 1981 — 4GL / CASE
„Programistów już nie będziemy potrzebować.”
  • Odpowiedz
simirgone
simirgone 07.06.2026, 14:53:05
  • 1
#programista15k #programowanie #ai #openai #claude Zgadzam się z gościem. Uncle Bob piedoli te AI-owe kocopoły. Moim zdaniem problem wyrażony w kodzie jasno rozwiązuje problem. Opis, specyfikacji i całe to Spec Drive Development (SDD) to jest rozwiązywanie problemów naokoło. Musisz wiedzieć, co jest w twoim kodzie, bez tej wiedzy nie jesteś ekspertem w danym rozwiązaniu. Przyszłość pewnie rozwiąże te problemy odpowiednimi toolami, który
simirgone - #programista15k #programowanie #ai #openai #claude Zgadzam się z gościem....
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

simirgone
simirgone
Autor
07.06.2026, 16:16:37 via Wykop
  • 1
@Arkass: problemem jest to, że twój CEO oczekuje wyników w tym kwartale, a nie za rok. Jak żyć?
  • Odpowiedz

341

Chińska fabryka produkująca nadwozia zabytkowych samochodów

Chińska fabryka produkująca nadwozia zabytkowych samochodów

Nagranie z chińskiej fabryki produkującej repliki nadwozi już nieprodukowanych samochodów. Wykorzystują między innymi skanowanie 3D i obrabiarki cyfrowe.

msuma
z
youtube.com
dodany: 06.06.2026, 17:14:26
  • 94
  • #
    motoryzacja
  • #
    technologia
  • #
    cnc
  • #
    skanowanie3d
  • #
    diy
  • #
    renowacja
simirgone
simirgone 07.06.2026, 15:44:05 via Wykop
  • -4
outstanding move - produkcja starych części dla skansenu w Europie. Nie musisz rozkminać wszystkiego od zera tylko w miarę odwzorować oryginał i sprzedać w dobre cenie dziadka z Europy. Proste i genialne w sumie.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 27
  • Strona 1 z 27
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 06.09.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 25.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 03.09.2014

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 23.08.2023

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking