Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko182
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Otete
Otete

Otete

Dołączył 2 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 35
  • Znaleziska 33
  • Mikroblog 2
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4

348

Po 59 dniach JUNO zrewolucjonizowało fizykę neutrin. Nature potwierdza przełom

Po 59 dniach JUNO zrewolucjonizowało fizykę neutrin. Nature potwierdza przełom

Chiński detektor JUNO, wypełniony 20 tys. ton cieczy scyntylacyjnej, po zaledwie 59 dniach pracy zmniejszył niepewność oscylacji neutrin o jedną trzecią. Wyniki opublikowane w Nature mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego Wszechświat zawiera więcej materii niż antymaterii.

real_scoria
z
antyweb.pl
dodany: wczoraj, 08:31:23
  • 45
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    neutrina
  • #
    chiny
  • #
    kosmos
Otete
Otete
Otete wczoraj, 18:13:30 via Wykop
  • -3
Ale pieprzenie...
"Co będziemy z tego mieć? Cóż, ogrom korzyści."
Po czym nie wymienia ŻADNEJ realnej korzyści, tylko gada pierdoły o kolejnych odkryciach naukowych, z których też żadna korzyść nie będzie wynikać. xD Fizyka cząstek elemenetarnych nie dostarczyła żadnych korzyści od przynajmniej 70 lat. Żaden wynalazek nie jest oparty o żadne odkrycie z tej dziedziny po odkryciu pozytonów, mionów i neutronów. Nic zero nul. Całe zoo odkrytych cząstek, cała chromodynamika, neutrina, itd.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1195

Od wypadku Sebastiana M. przeżywają katusze. "Ja już nie chcę żyć"

Od wypadku Sebastiana M. przeżywają katusze. "Ja już nie chcę żyć"

Waldemar Biały zaraz po wypadku na autostradzie A1 wypalał 60 papierosów dziennie. Teraz wystarcza mu "zaledwie" paczka. Jego żona Elżbieta mówi, że "jej życie się zatrzymało". Małgorzata Duda ma "dzieci przed oczami", a jej mąż Janusz cały czas płacze. Opinia sądowo-psychiatryczna w sprawie wypadku

rybak_fischermann
z
o2.pl
dodany: 11.06.2026, 10:04:06
  • 259
  • #
    majtczak
  • #
    wypadek
  • #
    polska
  • #
    kierowcy
  • #
    zdrowie
  • #
    psychologia
Otete
Otete
Otete 11.06.2026, 14:28:24 via Wykop
  • 102
Jeśli sąd nie wyda sprawiedliwego wyroku, czyli co najmniej tych 25 lat, to na miejscu rodziców znalazłbym nowy cel w życiu... albo nawet kilka celów.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Otete
Otete
Otete 11.06.2026, 14:31:05 via Wykop
  • 29
@Wesol96: cała rodzinka i znajomi są do eliminacji z życia publicznego. Tak na dobre. ;)
Otete
Otete
Otete 12.06.2026, 12:31:54 via Wykop
  • 1
@lennyface: to był zamiar ewentualny. Jeśli tego tak nie potraktują to ja na miejscu ojca wziąłbym sprawy w swoje ręce. Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Zresztą sąd byłby następny na liście.

659

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Prawie połowa nauczycieli w II progu podatkowym

Czy w Polsce nauczyciel mianowany lub dyplomowany to już finansowa elita? Barbara Nowacka informuje, że blisko 50% nauczycieli wpada w drugi próg podatkowy, który przez brak waloryzacji i inflację stał się pułapką.

Toxicator69
z
youtube.com
dodany: 09.06.2026, 11:29:49
  • 233
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    nauczyciele
  • #
    zarobki
  • #
    finanse
Otete
Otete
Otete 10.06.2026, 09:29:00 via Wykop
  • -9
@BratEustachy: przecież 80 h tygodniowo to nawet nie jest 12 h dziennie. Da się ogarnąć bez problemu. Natomiast większość nauczycieli pracuje raczej bliżej 1,5 etatu, czyli wypadałoby 60 h w tygodniu, a to nie jest nawet 9 h dziennie. Bo chyba nie myślisz, że nauczyciele pracują od poniedziałku do piątku, prawda?
Otete
Otete
Otete 12.06.2026, 12:29:58 via Wykop
  • -1
To jest 11.5h dziennie pracując łącznie z niedzielami. Nie da się tak żyć na dłuższą metę.


@Imagination: ile masz lat? 15? Ludzie żyją pracując po 16 h dziennie 7 dni w tygodniu, i to nie mówimy o połowi czasu spędzonego w domu przy biurku, tylko o z--------u przy taśmie.

557

Demografia uderzy w zyski firm. Nie rodzą się pracownicy, ani przyszli klienci

Demografia uderzy w zyski firm. Nie rodzą się pracownicy, ani przyszli klienci

Kryzys demograficzny staje się również problemem biznesowym. - Najczęściej mówi się o tym, że zaczyna brakować pracowników. Ale ten kij ma też drugi koniec - nie rodzą się przyszli klienci.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 04.06.2026, 07:21:51
  • 361
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    praca
  • #
    dzieci
Otete
Otete
Otete 04.06.2026, 12:51:40 via Wykop
  • 1
@kanemoto: i co, nikt nie wrócił?
Otete
Otete
Otete 04.06.2026, 12:55:40 via Wykop
  • -3
@vojtas123: to jeden z najlepszych krajów do życia i to się prędko nie zmieni. Po co mieć dzieci? To jakby pytać po co być szczęśliwym. Bez dzieci to jest wegetacja, a nie życie. Możesz zapychać tę dziurę rozrywkami tylko do pewnego momentu, później się już nie da. Dzieci zaś dorastają i wtedy masz 2 w 1, czyli radość z posiadania rodziny, oraz czas na samorealizację.
Otete
Otete
Otete 06.06.2026, 11:52:41 via Wykop
  • -1
@robert-solidny: @vojtas123 wegetować xD, nie ma miejsca do życia xD. Kto Wam tak k---a mózgi sprał? Mamy niż demograficzny, starzy wymrą i będzie luźniej niż było, ale nie ma miejsca do życia. xD Mamy XXI wiek, automatyzację i najlepsze warunki w historii, ale nasze potomstwo będzie wegetować. Ja p------e, to jest takie kuriozum, że brak słów.
Otete
Otete
Otete 12.06.2026, 12:28:35 via Wykop
  • 0
@vojtas123: xD tak, tak będzie z pewnością. Cały mój majątek, moje umiejętności, wiedza, i to czego go nauczę nie będą nic warte w świecie, gdzie będzie brakowało rąk do pracy. xD

495

FIFA anulowała wszystkie bilety z puli Iranu na 3 dni przed mundialem

FIFA anulowała wszystkie bilety z puli Iranu na 3 dni przed mundialem

Każda federacja biorąca udział w Mundialu otrzymuje 8% biletów na mecze swoich reprezentacji. Bilety które otrzymał Irański Związek Piłki Nożnej zostały anulowane, a kibice którzy je kupili bądź otrzymali nie wejdą na stadion.

degenero
z
reuters.com
dodany: 09.06.2026, 20:52:51
  • 79
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    mundial
  • #
    pilkanozna
  • #
    mecz
Otete
Otete
Otete 10.06.2026, 10:09:07 via Wykop
  • -2
@lakfor: lepiej, wyjść z szatni i cały mecz modlić się do Allaha o powstrzymanie szatana z Białego Domu, padając na twarz oczywiście jak to oni robią.

749

Kupujesz słuchawki z funkcją. Serwis ją wyłącza. Rękojmia odrzucona XD

Kupujesz słuchawki z funkcją. Serwis ją wyłącza. Rękojmia odrzucona XD

Cześć Mirki i Mirabelki! Kupiłem słuchawki Sony WH-1000XM5 w Media Markt i złożyłem reklamację z tytułu rękojmi, bo urządzenie nie działało zgodnie z funkcjonalnością opisaną przez producenta. Słuchawki zaczęły same się wyłączać podczas użytkowania, mimo że były nadal używane i podłączone poprzez bl

ziomal1234
z
wykop.pl
dodany: 09.06.2026, 16:48:19
  • 182
  • #
    polska
  • #
    januszebiznesu
  • #
    uokik
  • #
    prawo
  • #
    bezprawnik
  • #
    wykopefekt
Otete
Otete
Otete 10.06.2026, 01:26:36 via Wykop
  • 0
@kristoflampart: też kupiłem xm3 jak dostępne były już xm4. Dodatkowo xm4 mają większe etui, więc uznałem to za krok wstecz.

721

Niemiecki hotel odmówił noclegu: "Żydzi nie są tu mile widziani"

W bawarskiej miejscowości Lam doszło do skandalicznego incydentu o antysemickim podtekście. Izraelski turysta, który próbował zarezerwować pokój w hotelu Zum Hirschen za pośrednictwem Booking.com, otrzymał jawną odmowę z rasistowskim uzasadnieniem.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 04.06.2026, 20:38:10
  • 122
  • #
    izrael
  • #
    niemcy
  • #
    antysemityzm
  • #
    rzymianie
  • #
    digitalnexus
  • #
    swiat
Otete
Otete
Otete 05.06.2026, 18:21:42 via Wykop
  • 1
@AnonymousDev: @TgcRap4 ja bym nawet uchodźców politycznych tak lekko z tego nie wyłączał. Całkowity ban na obecność obywateli tych państw w UE. Wywalić obecnych, nie wpuszczać nowych. Jak ktoś długo siedzi, albo jest uchodźcą to ma się zrzec obywatelstwa tych zbrodniczych reżimów. Nie pasuje? To won!
Otete
Otete
Otete 05.06.2026, 18:23:41 via Wykop
  • 0
@Aleale2: @killuawykop @Aleale2 oni nie tolerują ludobójstwa, oni je finansują.

598

"Żydom wstęp wzbroniony"

Kto sieje wiatr, burzę zbiera. Artykuł o hotelu który odmówił przyjęcia gości z Izraela, oraz kłopotów z lądowaniem izraelskiego samolotu w Słowenii. Podejrzewam związek z wydarzeniami w Strefie Gazy, oraz wywołany nimi spadek uwielbienia dla Izraela w świecie.

JanPustostan
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 04.06.2026, 20:44:24
  • 81
  • #
    antysemityzm
  • #
    palestyna
  • #
    izrael
  • #
    strefagazy
Otete
Otete
Otete 05.06.2026, 06:54:31 via Wykop
  • 4
@havok: a czy to była zorganizowana akcja państwowa finansowana przez wszystkich Palestyńczyków w podatkach i organizowana przez rząd wybrany przez nich wszystkich w wolnych wyborach?

535

Na okupowanym Krymie zabrakło paliwa. Kolejki do stacji sięgają 3 kilometrów!

Na okupowanym Krymie zabrakło paliwa. Kolejki do stacji sięgają 3 kilometrów!

Ataki na rafinerie i składy paliw w Rosji dają wymierny efekt.

ericflat
z
youtube.com
dodany: 04.06.2026, 13:02:52
  • 60
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    russiahateclub
  • #
    heheszki
  • #
    paliwo
Otete
Otete
Otete 05.06.2026, 06:44:38 via Wykop
  • 0
@PrezydentUSA: póki co to tam nie było walk, więc skąd miny i niewybuchy?

1957

Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu

Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu

Tanie bilety kuszą niską ceną, ale każda dodatkowa usługa oznacza kolejne opłaty. Szczególnie dotyczy to bagażu. Teraz jednak pojawiło się rozwiązanie, które może mocno namieszać na rynku podróży.

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 27.05.2026, 11:14:10
  • 445
  • #
    inpost
  • #
    paczkomaty
  • #
    podroze
  • #
    lotnictwo
  • #
    ryanair
  • #
    podrozujzwykopem
Otete
Otete
Otete 28.05.2026, 12:06:17 via Wykop
  • 1
@jegertilbake: jakie czekanie tydzień? Wystarczy, że zrobią dostawę gwarantowaną w 72 h, a przeciętnie 48 h, tak jak po Polsce teraz dochodzi zwykle poniżej 24 h, a praktycznie zawsze w ciągu 48 h. Podstawowe rzeczy pakujesz do plecaka jako bagaż podręczny, a resztę na długi wyjazd do tej walizki. Często chciałoby się wziąć jakiegoś żarcia, żeby zaoszczędzić, a przywieść pamiątki, a-----l, itp., ale cena pełnego bagażu rejestrowanego sprawia, że to
Otete
Otete
Otete 28.05.2026, 12:06:56 via Wykop
  • 0
@uhceiP: czyli jeszcze Ci żadna linia nie zgubiła bagażu, bo tam też żadnej gwarancji nie masz.
Otete
Otete
Otete 28.05.2026, 12:10:30 via Wykop
  • 0
WizzGo kosztuje 40 € na rok


@jerzy-sznurek: jak lecisz sam raz w roku. xD Pomyliło Ci się z Wizz Discount Club, ale tam masz tylko zniżki na loty i serwis pokładowy, a nie darmowy bagaż.
Otete
Otete
Otete 28.05.2026, 12:49:42 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: odróżniasz czas przyszły od teraźniejszego? Czy uważasz, że dostawa z paczkomatu PL do paczkomatu w Hiszpanii w 72 h jest niemożliwa? Hiszpania i Portugalia to skrajny przypadek. Do Francji, Włoch, Grecji czy Chorwacji jest znacznie bliżej.
Otete
Otete
Otete 31.05.2026, 13:52:21 via Wykop
  • 0
@jerzy-sznurek: ten "podręczny" z obrazka to nie jest podręczny. Podręczny jest po lewej, po prawej jest kabinowy i on się nie mieści pod nogami. Jak brakuje miejsca w schowkach to trafia do luku bagażowego.

442

zełenski nadał jednostce wojskowej imię "Bohaterów UPA"

- Stoimy na stanowisku, że każde państwo ma prawo kształtować własną pamięć historyczną i wybierać swoich bohaterów, przy świadomości konsekwencji takich decyzji w relacjach międzynarodowych - przekazała Wirtualnej Polsce Ambasada RP w Kijowie.

zawodowy_grzybiarz
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 29.05.2026, 04:25:19
  • 83
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    polska
  • #
    seks
  • #
    polityka
  • #
    szantaz
Otete
Otete
Otete 29.05.2026, 23:15:48 via Wykop
  • 1
@Filipterka25: @Benedylbert_Mlekogroszek tak się właśnie uprawia politykę i robi interesy ze wschodem. Chcą nam grać na nosie, to my gramy tam, gdzie zaboli bardziej.

369

Afera o masło z Biedronki i Lidla. Poszło zawiadomienie do UOKiK

Afera o masło z Biedronki i Lidla. Poszło zawiadomienie do UOKiK

Jest skarga do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na praktyki Biedronki i Lidla. "Społem" zarzuca dyskontom agresywną politykę cenową informuje serwis DlaHandlu. Poszło o drastycznie niskie zdaniem związku ceny masła.

Marcepanowy_Detektyw
z
businessinsider.com.pl
dodany: 17.05.2026, 17:58:11
  • 187
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    uokik
  • #
    gospodarka
Otete
Otete
Otete 18.05.2026, 03:43:56 via Wykop
  • 1
@ty_to_chyba_lubisz: jaki odpad? Krowie mleko ma 4-5% tłuszczu, a sprzedawane nawet "pełnotłuste" ma tylko 3,2%, a najpopularniejsze ma 1,5% i właśnie dlatego jest tańsze, bo zebrali z niego tłuszcz na śmietanę i masło.
Otete
Otete
Otete 28.05.2026, 12:27:02 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: co to ma do rzeczy, skoro główny wolumen to 1,5% i trochę 3,2%, a średnia od krowy to 4% zimą i 4,5% latem?

519

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Ministerstwo chce, żeby operatorzy mogli m.in. odłączać produkcję. Nowe przepisy mają zapewnić operatorom sieci przejmowanie kontroli nad falownikami instalacji fotowoltaicznych i magazynami energii.

kotas_przesmiewca
z
gramwzielone.pl
dodany: 27.05.2026, 11:48:17
  • 245
  • #
    pv
  • #
    fotowoltaika
  • #
    oze
  • #
    energia
  • #
    magazynenergii
  • #
    prad
Otete
Otete
Otete 28.05.2026, 07:21:39 via Wykop
  • -1
@kotas_przesmiewca: o ile fotowoltaiki i magazynów raczej nie ruszą, tak do generatorów mogą się dobrać. Generator to ma być rozwiązania awaryjne, a nie że codziennie będziesz go zimą odpalał. Takie użycie mogą łatwo obwarować przepisami w celu ograniczenia emisji CO2 i słusznie, bo to jest droga do nikąd. Trzeba protestować i wymagać sensownych przepisów, a nie odpinać się od sieci.
Otete
Otete
Otete 28.05.2026, 12:24:27 via Wykop
  • 0
@kotas_przesmiewca: to jest kogeneracja i to ma pewne plusy, zwłaszcza jak jeszcze zasilimy prądem pompę ciepła. JEDNAK, mamy cel 0% do 2070 najpóźniej, więc regulacje nie mogą iść w taką stronę, że każdy sobie postawi spalinowy generator. Ogólnie to jak się rozkręci atom, fotowoltaika i systemowe magazyny energii oparte o baterie sodowe, to powinniśmy mieć naprawdę tani prąd, ale to wymaga inwestycji.

551

Francja chce złamać WhatsAppa i Signala. Europa idzie na wojnę z szyfrowaniem

Francja chce złamać WhatsAppa i Signala. Europa idzie na wojnę z szyfrowaniem

Francja chce umożliwienia służbom dostępu do zaszyfrowanych wiadomości w komunikatorach takich jak WhatsApp, Signal czy Telegram. Podobne dyskusje toczą się już na poziomie Komisji Europejskiej. Trwają prace nad rozwiązaniami technologicznymi, które miałyby umożliwić służbom legalny dostęp do...

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 07.05.2026, 16:58:39
  • 126
  • #
    ciekawostki
  • #
    europa
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    szyfrowanie
Otete
Otete
Otete 08.05.2026, 07:52:26 via Wykop
  • 0
@dziki-wienczyslaw: jaka para? Para to jest w szyfrowaniu asymetrycznym, którego się używa tylko do wymiany normalnego klucza symetrycznego. Prawie cały ruch w sieci leci na szyfrowaniu symetrycznym.
Otete
Otete
Otete 28.05.2026, 12:15:58 via Wykop
  • 0
@dziki-wienczyslaw: praktycznie każde szyfrowanie w sieci jest hybrydowe. Szyfrowanie asymetryczne jest cholernie niewydajne, a klucze są bardzo długie. Używa się tego tylko do uzgodnienia wspólnego klucza symetrycznego. Tutaj nie trzeba żadnej trzeciej strony. Po prostu dzięki szyfrowaniu asymetrycznemu możliwe jest bezpieczne uzgodnienie wspólnego sekretu. Szyfry symetryczne są nawet silniejsze od asymetrycznych przy krótszych kluczach i bardziej wydajnych algorytmach, a nie mają podatności w tej postaci, że formalnie da się odtworzyć

615

Ciąża bliźniacza zaskoczyła parę, jeden płód usunięto.Pomogły polskie aktywistki

Ciąża bliźniacza zaskoczyła parę, jeden płód usunięto.Pomogły polskie aktywistki

Zabieg polegał na usunięciu jednego płodu przy zachowaniu drugiego. Aborcja miała się odbyć bez wskazań medycznych. Informacja wywołała burzę zarówno po stronie działaczy pro-life oraz klinik wykonujących aborcje.

Famine
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 20.05.2026, 21:00:26
  • 426
  • #
    dzieci
  • #
    macierzynstwo
  • #
    polska
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    aborcja
Otete
Otete
Otete 21.05.2026, 17:16:11 via Wykop
  • 0
Przy ciążach mnogich to rzeczywiście się czasami robi, ale to raczej przy 3+, bo to już jednak jest ciąża wysokiego ryzyka. Ale przy dwóch zdrowych bliźniakach... 😕
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

945

Odcinkowy pomiar zawyżał prędkość

Odcinkowy pomiar zawyżał prędkość

To może być największa kompromitacja systemu pomiarów prędkości od lat. GITD potwierdza błędne odczyty - czy podobny problem występuje też w innych miejscach?

kostoo
z
gs24.pl
dodany: 20.05.2026, 18:29:01
  • 168
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
Otete
Otete
Otete 21.05.2026, 17:10:36 via Wykop
  • 0
@ekektrykpozdalnym:

Mam idealnie skalibrowany licznik gdy pomiar z GPS jest 140 to na liczniku mam 140

Czyli jeździsz niesprawnym autem, bo w wymogach technicznych homologacji pojazdu licznik MUSI zawyżać prędkość o 3 km/h lub więcej.

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia