Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko114
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
MichuB

MichuB

Dołączył 15 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9662
  • Znaleziska 6027
  • Mikroblog 3635
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 9

917

Najbogatsi ludzie ukrywają 3,55 bln dolarów przed podatkami

Najbogatsi ludzie ukrywają 3,55 bln dolarów przed podatkami

0,1% najbogatszych ukrywa ok. 3,55 bln USD (ponad 3% światowego PKB) w rajach podatkowych. To więcej niż cały majątek najbiedniejszej połowy ludzkości (4,1 miliarda ludzi).

matixrr
z
oxfam.org
dodany: 04.04.2026, 07:50:01
  • 233
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    podatki
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
  • #
    antykapitalizm
MichuB
MichuB 04.04.2026, 16:16:54 via Wykop
  • -2
@fittrenerka:

Niedziałający NFZ

Pokaż mi proszę działający w Polsce dobry system ochrony zdrowia.
I nie mydl mi oczu Luxmedem/Medicoverem/Enelmedem, bo te placówki nie zoperują ci wady serca, pękniętego wyrostka albo nie zajmą się leczeniem raka, bo im się nie opłaca

1032

Iran odcina dostawy helu, Polska jedynym producentem w UE

Iran odcina dostawy helu, Polska jedynym producentem w UE

W obliczu globalnego deficytu, oczy europejskich decydentów kierują się na Wielkopolskę. Oddział PGNiG w Odolanowie pozostaje jedynym zakładem w UE prowadzącym przemysłowy odzysk helu z gazu ziemnego. Hel w skali przemysłowej to niezastąpiony czynnik chłodniczy i i procesowy.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 31.03.2026, 13:01:58
  • 163
  • #
    energetyka
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
  • #
    ekonomia
MichuB
MichuB 01.04.2026, 13:29:52 via Wykop
  • 1
Produkujemy za malo, aby cos z tego miec. Niecale 3m szesciennych, z czego 1mln idzie dla Polski.


@Sledzik8: prawda, nasze zasoby tego gazu są za małe na nasze pokrycie potrzeb,
a hel jest odpadem z wydobycie gazu ziemnego, którego też musimy sprowadzać

nasze wydobycie helu nie pokrywa naszego polskiego zapotrzebowania, a co dopiero cokolwiek mamy eksportować

999

Przełomowa deklaracja Trumpa. "Rozważamy opuszczenie NATO"

Przełomowa deklaracja Trumpa. "Rozważamy opuszczenie NATO"

Donald Trump wyznał brytyjskiemu dziennikowi "Telegraph", że USA rozważają opuszczenie NATO.

Dentoray
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 01.04.2026, 09:21:37
  • 238
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    nato
  • #
    wojsko
  • #
    polityka
MichuB
MichuB 01.04.2026, 11:33:24 via Wykop
  • 0
@kjungst: póki co to USA prowadzi wojnę na koszt wszystkich ludzi na świecie uzależnionych od ropy.

Także good luck

326

Kluczowa decyzja NSA

Kluczowa decyzja NSA

Naczelny Sąd Administracyjny zobowiązał urząd stanu cywilnego do wpisania do polskiego rejestru aktu małżeństwa jednopłciowego zawartego za granicą.

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 20.03.2026, 09:39:03
  • 434
  • #
    malzenstwajednoplciowe
  • #
    nsa
  • #
    wyrok
MichuB
MichuB 20.03.2026, 22:22:18 via Wykop
  • 3
To jest precedens, który stawia prawo UE ponad naszym krajowym.


@77adam: to nie jest precedens, w Konstytucji w art 91 wyraźnie wskazuje, że ratyfikowane umowy międzynarodowe należy traktować jak prawo nasze, bezpośrednio

Art.  91. [Umowa międzynarodowa w krajowym porządku prawnym]

1.  Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od
MichuB
MichuB 20.03.2026, 22:24:29 via Wykop
  • -2
A gdzie z polskiego prawa wynikają związki jednopłciowe?


@FMWFMW: z Konstytucji, art 91

579

59 Brygada zestrzeliła dronem rosyjski śmigłowiec Ka-52 w obwodzie donieckim

Pokaż treści 18+

59 Brygada zestrzeliła dronem rosyjski śmigłowiec Ka-52 w obwodzie donieckim

-1 Ka-52 wraz z załogą

Mikuuuus
z
streamable.com
dodany: 20.03.2026, 13:03:53
  • 201
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    film
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    drony
MichuB
MichuB 20.03.2026, 16:19:45 via Wykop
  • 3
@sirdam: rozwali pod warunkiem, że to my będziemy atakować.

W przypadku wojny obronnej śmigłowce są bardzo potrzebne, tak jak dobrze działające lotnictwo, wojska pancerne itp.
Generalnie wszystkie typy wojsk powinny współpracować.

Ukraina pokazuje, że można nie mieć marynarki a są w stanie niszczyć obiekty pływające bez większych problemów.
Z czołgami i wozami opancerzonymi piechoty już tak niestety nie jest.

651

Lekarz użył ChatGPT do wypisu z SOR

Lekarz użył ChatGPT do wypisu z SOR

Autentyczność dokumentu potwierdza Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Bydgoszczy, do którego wysłaliśmy nasze zapytanie. W o

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 20.03.2026, 06:54:51
  • 129
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    chatgpt
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
MichuB
MichuB 20.03.2026, 16:09:33 via Wykop
  • 1
@PanJelonek: są już narzędzia AI do oceny obrazów radiologicznych, wskazujące miejsca szczególnie podejrzane.
I jest to idealne zadanie dla AI, bo łatwo go wyuczyć jak wygląda prawidłowy obraz radiogiczny, a na podstawie tego wskaże ew. patologie na innych obrazach.

Ale te programy nie piszą (jeszcze) opisów.

Generalnie nie rozumiem, czemu do wypełniania dokumentacji szpitale nie zatrudniają dedykowanych osób, zwalniając lekarzy (szczególnie na SORach) z konieczności wypełniania dokumentacji

1289

Połowa firm, które zainwestowały w AI nie widzi efektów

Połowa firm, które zainwestowały w AI nie widzi efektów

Pretekst do zwolnień ... Boom na wdrażanie sztucznej inteligencji rozwija się bardzo mocno na całym świecie. Temu trendowi ulegli także polscy przedsiębiorcy. Ale czy nowoczesne rozwiązania niosą za sobą konkretne efekty? Z badania przeprowadzonego przez Boston Consulting Group wynika, że aż 60% pr

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 20.03.2026, 09:05:34
  • 335
  • #
    technologia
  • #
    ai
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
MichuB
MichuB 20.03.2026, 15:26:22 via Wykop
  • 1
@3mortis: u mnie AI nazywane jest obecnie wszystko co jest jakimś tam algorytmem, bo k---a oczekuje tego rynek...

aż mnie skręca jak widzę ten ściek wycierania sobie ryja AI

294

Członek AfD podpalił własne auto i sfałszował list z groźbami Antify

Członek AfD podpalił własne auto i sfałszował list z groźbami Antify

Członek AfD w bawarskim Uffenheim podpalił swój samochód i sfałszował list z groźbami ze strony Antify, próbując upozorować politycznie motywowany atak lewicy na jego osobę. Na razie nie został wykluczony z partii.

Coxex
z
mittelbayerische.de
dodany: 20.03.2026, 09:31:46
  • 29
  • #
    niemcy
  • #
    bekazprawakow
  • #
    bekazkonfederacji
  • #
    polityka
MichuB
MichuB 20.03.2026, 14:55:34 via Wykop
  • 3
Tu rządzą 15-latkowie, z rozbuchanymi emocjami.


@uciuuu: obawiam się, że to są dorośli ludzie w sile wieku - 20-40 lat

386

Król szos strąbił pieszego w strefie zamieszkania

Król szos strąbił pieszego w strefie zamieszkania

Znak D-40 (strefa zamieszkania) to miejsce, w którym pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo i może poruszać się całą szerokością drogi. Niestety, dla wielu kierowców te przepisy wciąż są tajemnicą. W Poznaniu kolejny "władca dróg" postanowił użyć klaksonu, żeby "przegonić" pieszego

nabla-delta
z
epoznan.pl
dodany: 19.03.2026, 09:59:39
  • 141
  • #
    konfitura
  • #
    stopcham
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kierowcy
MichuB
MichuB 19.03.2026, 18:16:15 via Wykop
  • 2
@Ligniperdus: to nich przestanie być standardem jazda 50-60, a zacznie być 20-30.

Nie wszędzie trzeba wjeżdżać i dojeżdżać samochodem i nie wszędzie trzeba z---------ć.
adrninistrator
adrninistrator
18.03.2026, 16:55:57
  • 811
#konfitura #samochodoza #polskiedrogi

W pięć lat zmniejszyliśmy liczbę pieszych zabijanych na przejściach o prawie połowę!
Nowe przepisy, obowiązujące od 2021 r. POMOGŁY, nie zaszkodziły.
A 2025 r. znów w tym zakresie był lepszy od 2024.
Przeciwnicy pierwszeństwa pieszych wchodzących nie mają dziś już żadnych argumentów. Gardłujący przeciw tej zmianie "eksperci" i publicyści mogą też się już tylko wstydzić
adrninistrator - #konfitura #samochodoza #polskiedrogi

W pięć lat zmniejszyliśmy lic...

źródło: FB_IMG_1773852855744

Pobierz

Czy obowiązek ustąpienia pierwszeństwa pieszym na pasach to dobra zmiana?

  • Tak 63.7% (4313)
  • Nie 36.3% (2463)

Oddanych głosów: 6776

  • 249
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MichuB
MichuB 19.03.2026, 13:19:07 via Wykop
  • 0
jedyna krytyka to wobec pieszych-świętych krów, którzy nawet nie patrzą na nadjeżdzające samochody i ładują się na przejście bo "ma pierwszeństwo"


@rudiok-: ja za to mam jedyną krytykę do kierowców, którzy uważają, że skoro jadą to nie muszą zwracać SZCZEGÓLNEJ uwagi jadąc w miejscu gdzie przejście dla pieszych jest i są zaskoczeni tym, że nagle im się pieszy na drodze dla pieszych pojawił
  • Odpowiedz

763

Musisz płacić alimenty. Ale nie masz prawa wiedzieć, na co dokładnie idą twoje p

Musisz płacić alimenty. Ale nie masz prawa wiedzieć, na co dokładnie idą twoje p

W Polsce średnia zasądzona kwota alimentów na jedno dziecko wynosi zwykle kilkaset bądź nieco ponad tysiąc złotych miesi

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 16.03.2026, 10:59:17
  • 234
  • #
    polska
  • #
    alimenty
  • #
    dzieci
  • #
    rodzina
  • #
    pieniadze
MichuB
MichuB 16.03.2026, 21:59:28 via Wykop
  • -4
@erdetmxt: geniuszu, mężczyźni w większości przypadków mają w dupie swoje dzieci i dlatego sądy nakładają na nich konieczność płacenia alimentów, tu nie ma żadnego biznesu w rozwodzeniu się (to nie jest USA z telewizji), po prostu związki w 50% przypadków się rozpadają, w obecnych czasach mało kto siedzi w związku bez przyszłości, z pijącym lub zdradzającym partnerem/partnerką

wg wszystkich statystyk mężczyźni składają zdecydowanie mniej wniosków o opiekę nad dziećmi w
MichuB
MichuB 16.03.2026, 22:06:02 via Wykop
  • -9
@Marmurowy_Gargulec: ale ty jesteś świadomy, że na rozprawie rozwodowej należy zadeklarować jak będzie się opiekować dziećmi, mając opiekę naprzemienną nie płaci się alimentów, bo koszty utrzymania dziecka są w teorii takie same dla obu rodziców.

co innego, gdy to tylko kobieta deklaruje, że będzie się dziećmi zajmować (większość przypadków w sprawach o rozwód), a facet ma te dzieci w dupie i woli płacić

łatwiej jest swoje redpillowe olśnienia publicznie ogłaszać
MichuB
MichuB 16.03.2026, 22:08:54 via Wykop
  • -20
To jest p------e, że polski mężczyzna musi oddawać na alimenty 30% dochodów.


@vanschout: to nie jest p------e, to jest sytuacja, w której faceci mają w------e we własne dzieci i nie biorą opieki naprzemiennej albo pełnej opieki nad dzieckiem. To jest efekt tego, że tylko matka o taką opiekę się starała. Sądy nie nakładają alimentów na mężczyznę gdy ten dostał pełną opiekę nad dziećmi albo opieka jest naprzemienna (gdy rozwodzą się
MichuB
MichuB 17.03.2026, 13:16:11 via Wykop
  • 1
@PepikPL: oczywiście, że jest to decyzja ojców, mówią o tym twarde dane
może najpierw się doedukuj a potem pie**ol swoje oświecone kocopoły o rozwodach

https://bezprawnik.pl/a-jednak-to-ojcowie-maja-wieksze-szanse-na-przyznanie-wladzy-rodzicielskiej/

13 vs 87 % takie są statystki z 2024 roku, tylko 13% wniosków mężczyzn vs 87% wniosków kobiet
MichuB
MichuB 17.03.2026, 13:17:08 via Wykop
  • 0
@KsyfkiBrak: to możesz spojrzeć w dowód osobisty i w swoje posty

a potem przeczytać artykuł
https://bezprawnik.pl/a-jednak-to-ojcowie-maja-wieksze-szanse-na-przyznanie-wladzy-rodzicielskiej/

187

1,3 mln umów o dzieło w ciągu roku. Skala wciąż ogromna

1,3 mln umów o dzieło w ciągu roku. Skala wciąż ogromna

Umowy o dzieło, nazywane potocznie umowami śmieciowymi wciąż stanowią ogromną liczbę. Jak podaje Zakład Ubezpieczeń Społecznych w 2025 roku tego typu dokumentów zostało podpisanych w naszym kraju aż 1,3 mln. Dużą zmianą jest to, że umowy dotyczą coraz krótszych okresów. Zmienił się także sposób zg

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 16.03.2026, 06:43:05
  • 107
  • #
    praca
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
MichuB
MichuB 16.03.2026, 12:45:59 via Wykop
  • 0
@Restrukturyzacja: płacimy najmniej % spośród wszystkich krajów UE.
Tam gdzie normą jest ok 9% PKB, my płacimy 4,5 - a koszty leczenia ją wszędzie zbliżone

ale to prawacka logika płacić mniej na ubezpieczenie zdrowotne i płacić krocie za prywatne wizyty
coś czego w lewackiej Francji czy w Niemczech generalnie nie ma, bo tam ubezpieczenie zrowotne pokrywa wszystkie potrzeby
MichuB
MichuB 16.03.2026, 12:47:45 via Wykop
  • 1
a co jeśli ktoś nie chce urlopu, chorobowego, macierzyńskiego, okresu wypowiedzenia itp?


@grzypAtomowy: to jest idiotą z wypranym mózgiem przez american dream
MichuB
MichuB 16.03.2026, 13:29:16 via Wykop
  • 0
@11mariom: doskonale wiem, czym jest PKB i wiem jak liczy się stosunek nakładów na system ochrony zdrowia względem PKB kraju i pod tym kątem jesteśmy z dala od średniej unijnej.
Na sam postulat podniesienia składki zdrowotnej dla przedsiębiorców (którzy płacą duuuuużo mniej niż osoby o takich samych zarobkach na UoP) wywołał taki trzask d--y, że głowa mała i się Tuski poddały. Miał być też przekazywany większy procent z budżetu na
MichuB
MichuB 16.03.2026, 13:32:51 via Wykop
  • -1
@grzypAtomowy: to jak będziesz tak wolał płacić mniej to nie masz prawa narzekać na stan dróg, to że kolejki do szpitali są długie, że masz dziurawe chodniki i że policja jest niewydolna.

Na to baranie idą podatki, które płacimy
nie żyje indywidualizm i brak interesowania się sprawami kraju, bo JA chcę więcej pieniędzy, oby Inspekcja Pracy dostała uprawnienia do d-----------a kar takim jak Ty
MichuB
MichuB 16.03.2026, 13:44:59 via Wykop
  • 0
@grzypAtomowy: zoperuj sobie prywatnie wyrostek albo lecz się onkologicznie

indywidualizm i taka krótkowzroczność kończy się w takich właśnie sytuacjach. Po to jesteśmy społeczeństwem żeby składać się na kraj wspólnie.

BTW. Zdrowotną płacisz mniejszą niż osoba o takich samych dochodach na UOP
MichuB
MichuB 16.03.2026, 16:24:22 via Wykop
  • 1
A co jeśli tak naprawdę to Ty jesteś idiotą, tylko jeszcze o tym nie wiesz?


@L2_Blood_Rule: jestem idiotą, bo nie jestem aspołecznym pasożytem, który wierzy, że kraj jest nasz wspólny i każde unikanie opodatkowania w celu zrobieniu sobie samemu dobrze finansowo, ze stratą na dla reszty to złodziejstwo?

przykro mi, mam w dupie co o mnie myślisz

573

Dziwne spotkania amerykańskiego ambasadora z prezesem NBP

Dziwne spotkania amerykańskiego ambasadora z prezesem NBP

Przecież to normalne, że ambasador USA i przedstawiciele tego kraju odpowiedzialni za jego interesy spotykają się z prezesem NBP na chwilę przed aferą polityczną z SAFE i normalne, że niczego nie można dowiedzieć się z notatki z tego spotkania. Pamiętacie działania moskiewskiego posła Repnina?

BlogoslawionyTwarozyc
z
wyborcza.pl
dodany: 13.03.2026, 09:41:36
  • 94
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    4konserwy
  • #
    usa
MichuB
MichuB 13.03.2026, 12:28:05 via Wykop
  • 5
tak ty jedyny sprawiedliwy, wiesz że dług publiczny spłaci trzecie pokolenie. Możesz mieć to w dupie, bo jesteś piwniczakiem i c--j cię to obchodzi. Mnie k---a nie, powinna być debata


@Airblendavelde: ciekawe, że jak Błaszczak zadłużał nas na dekady kupując na duuuuużo większy procent Abramsy, Apacze i koreańskie mysliwce to debile nie chcieli debaty tylko klaskali dupami ze szczęścia.
Jak za dużo niższe pieniądze rząd Tuska może kupić uzbrojenie w

2385

Polska jest zalana tanim robolem z Kolumbii

Polska jest zalana tanim robolem z Kolumbii

Kolumbijczyków w Polsce jest coraz więcej. Ekspert: Polska staje się krajem migracji globalnej

PIAN--A_A--KTYWNA
z
newsweek.pl
dodany: 11.03.2026, 07:30:58
  • 762
  • #
    kolumbia
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    polska
MichuB
MichuB 11.03.2026, 10:03:40 via Wykop
  • 14
Ja nie mówię że kapitalizm jest najlepszym systemem, ale kapitalizm urządzany przez lewicę jest zły na pewno.

No a gdy lewactwo dobiera się do władzy, to wiadomo że oni każdy system potrafią zepsuć.


@abomito-toto: kolejny, który rozróżnia tylko białe i czarne
dla Ciebie istnieje tylko anarchię wolnego rynku bez żadnego nadzoru państwa, braku praw pracowników i komunizm, bo wiadomo komuniści to
MichuB
MichuB 11.03.2026, 18:14:13 via Wykop
  • 3
@uciuuu:

pis to gospodarczo prawie lewica, a światopoglądowo dosyć skrajna prawica, ale mocno populistyczna.


Centrum to raczej po. Chociaż oni też mają odklejki lewicowe.

PO jest skrajnie liberalni gospodarczo, oni co najwyżej mają frakcję socjalną światopoglądowo
Także taka średnia ta odklejka lewicowa.

478

"Ustawa fotoradarowa czyli największy idiotyzm legislacyjny od lat w natarciu."

"Ustawa fotoradarowa czyli największy idiotyzm legislacyjny od lat w natarciu."

"Nie chodzi o to, żeby ustalić i ukarać sprawcę. Chodzi o to, żeby ktoś zapłacił. Nieważne kto."

1988BaZyL
z
youtube.com
dodany: 10.03.2026, 21:00:08
  • 261
  • #
    mandat
  • #
    ruchdrogowy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawo
  • #
    przepisydrogowe
  • #
    przepisy
MichuB
MichuB 11.03.2026, 10:28:46 via Wykop
  • 8
chyba że on wskaże sprawcę


@Silklash: poprawiłem

chyba że on SKUTECZNIE wskaże
MichuB
MichuB 11.03.2026, 10:31:31 via Wykop
  • 1
@lukash_jb: rząd nie zajmuje się porządkowaniem oznakowania dróg,
robią to zarządcy dróg, zaczynając od góry są to GDDKiA, samorządy i właściciele terenów (np PKP)

rząd uchwala tylko prawo,
samorządy je wprowadzają w życie i egzekwują zapisy ustaw i rozporządzeń (rozporządzenie do znakach i sygnałach drogowych ma ponad 1100 stron)

505

18-latek stracił panowanie nad BMW. Nie żyje 14-latka

18-latek stracił panowanie nad BMW. Nie żyje 14-latka

W Mąkolinie pod Płockiem 18-latek kierując BMW stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do dachowania auta. W wyniku wypadku zginęła 14-letnia pasażerka, a cztery kolejne osoby zostały ranne, z czego dwie najciężej przetransportowano śmigłowcami do szpitala.

matixrr
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 10.03.2026, 12:05:11
  • 265
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
  • #
    bmw
  • #
    kierowcy
  • #
    samochody
  • #
    prawojazdy
MichuB
MichuB 11.03.2026, 10:12:43 via Wykop
  • -2
140 konnym miesczuchem też da się lecieć 160. Nie mam twardego zdania, może masz rację, ale intuicja mi mówi, że jak ktoś ma siano w głowie, to dacią logan też bedzie umiał spektakularnie się rozjbać. Brakuje akcji uświadamiających, pokazujących jak łatwo zostać kaleką, stracić życie, albo pójść do wiezienia. W Irlandii chyba jest tak, że świeżak musi przez jakis czas jeździć w towarzystwie kogoś, kto ma prawko dłużej, niż 2 lata. To

1064

Za niski sufit? Masz się wyprowadzić! Nadzór rusza do tysięcy domów

Za niski sufit? Masz się wyprowadzić! Nadzór rusza do tysięcy domów

Artur Ryniowski spod Kraśnika dowiedział się, że musi opuścić dom, w którym się wychował, bo sufit w jego pokoju jest za niski. Przepisy budowlane mówią, że ma mieć 2,5 metra wysokość, do których brakuje 26 cm. Ekspertka tłumaczy, że podobnych domówi w całym kraju jest bardzo dużo. Bez trudu znaleźl

LordDarthVader
z
youtube.com
dodany: 01.03.2026, 02:24:57
  • 345
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    budownictwo
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    dom
MichuB
MichuB 02.03.2026, 15:16:53 via Wykop
  • 0
Wyganianie człowieka z ojcowizny z powodu braku 26 centymetrów przestrzeni nad głową to pokaz kompletnego braku empatii i zdrowego rozsądku w strukturach administracji.


@snorli12: nikt nikogo nie wygania z ojcowizny, urząd wszczyna postępowanie z urzędu, gdy ktoś takowe doniesienie wykona.
A że rodzinka się kłóci między sobą to trafiło do mediów.
Przepisy są jakie są, pomieszczenia mieszkalne mają mieć 2,5m i tyle. Nikt nikogo nie wydala z budynku. Wystarczy obejrzeć
MichuB
MichuB 02.03.2026, 15:27:01 via Wykop
  • 0
@qciek: wielka płyta to się sypie od co najmniej 15 lat jak wierzyć newsom z internetu.
A prawda jest taka, że wielka płyta postoi jeszcze z 50 lat jak budynki będą regularnie kontrolowane i naprawiane.
MichuB
MichuB 02.03.2026, 15:30:55 via Wykop
  • 0
@oleyu: tak, chyba że zostały zbudowane niezgodnie z projektem wtedy już nic nie trzeba zażądać, tylko płakać i płacić, bo NB sprawdza stan prawny na dzień odbioru budynku, jak wtedy prawo nakazywało min. 2,5m dla pomieszczeń mieszkalnych to ma mieć min. 2,5m i tyle w temacie.

Na szczęście można to bezpłatnie zalegalizować, ale zajmuje to trochę czasu.

1168

MAMY ROBIĆ ZA ŚMIECIARKĘ?! KLĘSKA SYSTEMU KAUCYJNEGO!

MAMY ROBIĆ ZA ŚMIECIARKĘ?! KLĘSKA SYSTEMU KAUCYJNEGO!

Od oficjalnego startu systemu kaucyjnego w Polsce minęło już kilkanaście tygodni. Miało być nowocześnie, ekologicznie i prosto, a jest chaos. Polacy stoją w kolejkach do automatów, które nie chcą przyjmować plastikowych butelek i puszek.

Turpizm
z
youtube.com
dodany: 20.02.2026, 14:46:54
  • 411
  • #
    ekologia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
MichuB
MichuB 20.02.2026, 18:43:57 via Wykop
  • -2
@trzyCzwarte_i_5:

a teraz wożą powietrze ciężarówkami w imię ekologii (-‸ლ)

Nie, nie wożą powietrza. Butelki i puszki są w automatach gniecione przez maszynę.
Poza tym nikt nie zakazuje odrywania nakrętek.
MichuB
MichuB 20.02.2026, 18:46:15 via Wykop
  • -1
@od-bana-do-bana: ośla pało, nie żeby ustawę o wprowadzeniu systemu kaucyjnego wprowadził PiS i rząd Mateusza Morawieckiego w 2023 roku.
Tusk nie miał z tym nic wspólnego
MichuB
MichuB 20.02.2026, 18:47:16 via Wykop
  • 18
@1rzysie2: i o to chodziło w tym systemie.
Mam dokładnie tak samo.
Filtr wody, soda stream i robię sam napoje.
Tak samo z wodą butelkowaną, mam tyle bidonów i butelek podróżnych, że w końcu z nich korzystam
MichuB
MichuB 20.02.2026, 18:49:46 via Wykop
  • -1
@justwalking: to oddawaj je na bieżąco, co zakupy, a nie zbierasz aż się do samochodu nie zmieszczą
MichuB
MichuB 20.02.2026, 19:07:49 via Wykop
  • -3
@majwsik: bo na wsi plastiki to darmowy opał zimą.
Latem zaczną używać i oddawać
MichuB
MichuB 20.02.2026, 19:11:48 via Wykop
  • 0
@trzyCzwarte_i_5: w auchanie i w Lidlu słychać ja są gniecione.
Żabka jako mały sklep generalnie nie musi brać udziału w tym konkursie. Wprowadzi tam automaty, które najłatwiej oszukać też.
MichuB
MichuB 20.02.2026, 19:14:27 via Wykop
  • -2
@rawor: system ten wprowadził rząd Mateusza Morawieckiego w 2023 roku, a nie Paulina Henning-Kloska, gigancie intelektu
W tym roku system ten wszedł w życie.
Sklepy oczywiście nie były gotowe, biedra dopiero teraz automaty stawia.
W Dino takowych brak.
MichuB
MichuB 20.02.2026, 20:02:28 via Wykop
  • -11
@yet_another_user: Powiedz mi jak to działa, jakoś pełne butelki ludzie są w stanie przechowywać, ale na takie same ale puste już niby miejsca nie mają?

Poza tym butelki kaucyjne można oddać robiąc zakupy co dzień lub co ile ktoś tam robi.
MichuB
MichuB 20.02.2026, 20:55:53 via Wykop
  • -6
@Bad__Wolf:

nie, w żadnym wypadku nie chodziło o to. Podstawowe założenie to było kupować i nie oddawać.


Dokładnie to chodzi o zagwarantowanie odzysku plastików i alu z rynku

2137

Petycja przeciwko KSEF oraz o obniżenie kosztów działalności

Petycja przeciwko KSEF oraz o obniżenie kosztów działalności

Petycja do Rządu o likwidację KSEF i obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczych oraz kary dla urzędników i sędziów za decyzje i orzeczenia niezgodne z prawem

Gizmo_Clan
z
petycjeonline.com
dodany: 18.02.2026, 13:39:12
  • 363
  • #
    ksef
  • #
    biznes
  • #
    podatki
  • #
    ksiegowosc
  • #
    wykopefekt
  • #
    pomagajzwykopem
MichuB
MichuB 18.02.2026, 14:46:42 via Wykop
  • 74
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

MichuB
MichuB 18.02.2026, 15:07:17 via Wykop
  • 7
@Restrukturyzacja: idea pracy na etacie jest taka, że jak nie wykonujesz żadnej pracy (albo np masz cały miesiąc urlopu) to otrzymujesz za to wynagrodzenie, więc jak to porównać do JDG przy braku dochodów?
bycie przedsiębiorcą oznacza liczenie się z ryzykiem braku dochodów, więc trzeba mieć zaplecze finansowe do prowadzenia działalności gospodarczej.

W Niemczech nikt nie oszukuje na podatkach tak jak ma to miejsce w Polsce, tam nie zatrudnia się na
MichuB
MichuB 18.02.2026, 15:24:09 via Wykop
  • 3
Chodzi o tworzenie przywilejów dla pewnej grupy społnecznej i nic więcej


@RealBakman: oczywiście, że tak.
Im więcej masz kasy prowadząc działalność tym więcej sposobów na realne całkowite unikanie opodatkowania.
Osoby na etacie takich opcji nie mają jak "biznesmeni"
MichuB
MichuB 18.02.2026, 15:50:44 via Wykop
  • 27
@Restrukturyzacja: tak, mam byłego szefa mojej żony płacącego oficjalnie minimalną, a pod stołem resztę.
Jeżdżącego co rusz na zagraniczne wyjazdy (firma eventowa) całą rodziną na koszt firmy, który mówił że jego nie stać na płacenie więcej. Za to na samochód dla córki i żony kasa była zawsze, na wakacje też.
Takich przedsiębiorców w Polsce są całe hordy, szczególnie w małych firmach do 9 zatrudnionych.

są też dziesiątki ludzi w Polsce
MichuB
MichuB 19.02.2026, 20:42:06 via Wykop
  • 0
@death070: jakie 60%
Co Ty pierdzielisz?
Mamy realne opodatkowanie na poziomie mniejszym niż 40%. Dla ludzi na działalności jest jeszcze mniej, a im więcej się na działalności zarabia tym opodatkowanie spada do zera, bo tyle mamy różnych obejść w przepisach.
Reszta krajów europejskiej topki (przypominam, że jesteśmy 20 gospodarką światową) ma w okolicy 50%.
MichuB
MichuB 20.02.2026, 09:41:59 via Wykop
  • 0
@death070: co nie wlicza się do opodatkowania pracy/działalności wg obliczeń instytucji zajmujących się ocenianiem ich wielkości

doucz się
HoroLive
HoroLive
19.02.2026, 07:12:08
  • 210
Odwieczna beka z alimenciarzy. Do grona tych właśnie dołączył kuzyn. Dziecko w wieku dwóch lat. Został wyrzucony przez partnerkę z jej mieszkania. Zarabia około 4000-4500zł, wynajem około 1500-2000 (chyba że weźmie sobie pokój xD), do rodziców nie wróci, bo nie ma gdzie nawet. Wspaniała żona wylicza mu w alimentach nawet kubusia za 3 zł, jabkła za 2 zł (wszystko doszczętnie), tak że panna wyliczyła około 1500zł alimentów, a zarzeka że to dopiero
  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MichuB
MichuB 19.02.2026, 14:17:50 via Wykop
  • 4
0@HoroLive: kuzyn powinien wnieść o wyłączną opiekę na dziecko i zażądać alimentów od żony.
Ale nie robi tego, bo faceci nie chcą się (z reguły) opiekować dziećmi. Dlatego płacą alimenty na dzieci.

Co lepsze sądy częściej zarządzają opiekę ojcu niż matce, ale muszą o taką wnieść podczas rozprawy rozwodowej
  • Odpowiedz
MichuB
MichuB 19.02.2026, 20:52:44 via Wykop
  • 0
Problem tkwi w kobietach i ich chwiejności i niestabilności emocjonalnej


@vanschout: bo mężczyźni to są tak zajebiście stabilni emocjonalnie i wcale nie są też źródłem problemów w związkach.
Kocham takie generalizowanie jakie to kobiety są złe a mężczyźni to samo dobro. Wszystko jest czarno-białe, nie ma kolorów szarości.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 17
  • Strona 3 z 17
  • >

M...

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 03.04.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 18.06.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 27.09.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 13.06.2015

    Mikroblogger
  • Honorowy Wampir
    od 24.11.2020

    Honorowy Wampir

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking