Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Grubby

Grubby

Dołączył 8 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2707
  • Znaleziska 2661
  • Mikroblog 46
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 0

18

Jak FIFA i kultura zniszczyły piłkę nożną. Mistrzostwa świata 2026 to żart

Jak FIFA i kultura zniszczyły piłkę nożną. Mistrzostwa świata 2026 to żart

Piłka nożna umarła po cichu. Nie zabił jej jeden skandal, jeden działacz ani jedna technologia. Znikała kawałek po kawałku, aż pewnego dnia okazało się, że zamiast honorowego i ludowego sportu oglądamy bezduszne widowisko organizowane przez milionerów dla milionerów. Mundial 2026 jest tego dowodem.

VoxClamantisInDeserto
z
klubjagiellonski.pl
dodany: przedwczoraj, 17:26:46
  • 6
  • #
    sport
  • #
    pilkanozna
  • #
    mecz
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    takaprawda
  • #
    mundial
Grubby
Grubby 2 godz. i 21 min temu via Wykop
  • 0
Mecz na boisku dalej się odbywa, chociaż drużyn jest za dużo i za łatwo wyjść z grupy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grubby
Grubby 2 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 0
@vartan: 48
Grubby
Grubby 2 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 0
@Pan_Miszuk: widać, że nie widziałeś amerykańskiego sportu

516

Dokładnie 35 lat lat temu Son Goku po raz pierwszy zamienił się w SuperSaiyanina

Dokładnie 35 lat lat temu Son Goku po raz pierwszy zamienił się w SuperSaiyanina

Legenda głosi, że tylko jeden, rodzący się raz na tysiąc lat Saiyanin może osiągnąć stadium tzw. legendarnego Super Saiyanina, tak naprawdę każdy saiyański wojownik trenując ciało i doprowadzając umysł do furii może poddać się transformacji.

real_scoria
z
facebook.com
dodany: przedwczoraj, 14:01:49
  • 114
  • #
    rocznicanadzisiaj
  • #
    anime
  • #
    dragonball
  • #
    manga
  • #
    nostalgia
Grubby
Grubby 2 godz. i 25 min temu via Wykop
  • 0
@JWP1: Daima to takie lepsze GT, bo przynajmniej zgodna z kononem głównej opowieści.

753

"Patohulajnogi" kontra piesi. Może czas przestać udawać, że to nie problem?

"Patohulajnogi" kontra piesi. Może czas przestać udawać, że to nie problem?

Ile jeszcze wypadków i potrąceń musi się wydarzyć, by system wreszcie dostrzegł problem? Nikt nie spodziewał się, że zwykły spacer stanie się sportem ekstremalnym, a chodnik - areną walki o zdrowie. Przez lata powrót do domu piechotą był raczej synonimem spokoju.

whimer
z
trojmiasto.pl
dodany: wczoraj, 09:05:16
  • 209
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    rower
  • #
    piesi
  • #
    chodnik
Grubby
Grubby 21 godz. i 31 min temu via Wykop
  • 0
@eSUBA94: W USA szesnastolatek może prowadzić dziesięciotonowego potwora bez przeglądu, więc to przykład przeczący twojej tezie o regulacjach.
Grubby
Grubby 11 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 0
@ekektrykpozdalnym: Wg mnie tak, ale chodziło mi o konsekwencję w myśleniu. W USA nawet ciężarówki inaczej wyglądają, bo przepisy są mniej restrykcyjne.

600

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: przedwczoraj, 08:21:37
  • 387
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
Grubby
Grubby wczoraj, 07:50:47 via Wykop
  • 0
@jasper-jons_: Bo w USA jest taka patologia, że właściciele knajp płacą jakieś minimalne pensje kelnerom, w domyśle zarobisz na napiwkach. Przez to kelnerzy zachowują się jak nachalne k---y, co chwilę coś od ciebie chcą i liczą, że im wypłacisz dniówkę w napiwku.
Grubby
Grubby wczoraj, 08:18:30 via Wykop
  • -1
Bo zgodnie z prawem niczego wymusić nie mogą jak w menu nie ma wpisanej określonej opłaty za serwis.

1545

Ukrainka chwali się, że zatrudnia w żabce w pierwszej kolejności Ukraińców

Ukrainka prowadząca w Warszawie żabkę chwali się, że zatrudnia w pierwszej kolejności Ukraińców i dyskryminuje Polaków ze względu na narodowość.

WielkiNos
z
wykop.pl
dodany: przedwczoraj, 08:46:08
  • 299
  • #
    zabka
  • #
    prawo
  • #
    afera
  • #
    praca
  • #
    polska
  • #
    warszawa
Grubby
Grubby przedwczoraj, 21:03:28 via Wykop
  • 2
Dla ministerstwa najważniejsze, że nie dała płci w ogłoszeniu o pracę.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

626

"Mandat za pizzę z krewetkami. Fiskus tłumaczy się z podatkowych prowokacji"

"Mandat za pizzę z krewetkami. Fiskus tłumaczy się z podatkowych prowokacji"

"Urzędnicy podszywają się pod klientów i sprawdzają, czy sprzedawca wypełnia podatkowe obowiązki. Za błędy są mandaty. Mamy prawo do prowokacji, musimy też dbać, aby pieniądze na zakupy były wydawane efektywnie tłumaczy Krajowa Administracja Skarbowa."

paramedix
z
rp.pl
dodany: 05.06.2026, 10:51:22
  • 183
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    pizza
  • #
    vatowcy
Grubby
Grubby 06.06.2026, 07:25:58 via Wykop
  • 0
@Pituch: To jest taki absurd, że głowa boli. Zwykła uznaniowość urzędnicza, że coś będzie miało taki vat, a nie inny. Chipsy 5%, a czekolada 23% vat. Ani chipsy nie są zdrowsze, ani w niczym lepsze, ani czekolada nie jest bardziej luksusowa czy wyjątkowa.
Grubby
Grubby 06.06.2026, 17:10:57 via Wykop
  • -1
@kolonosko: Tym bardziej.

1465

ZUS w górę o 79 proc. Kwota wolna nie drgnęła ani o złotówkę

ZUS w górę o 79 proc. Kwota wolna nie drgnęła ani o złotówkę

Przez pięć lat rosły pensje, ZUS i świadczenia. Kwota wolna od podatku nadal wynosi 30 tys. zł.

Otokrypto
z
otokrypto.pl
dodany: 04.06.2026, 17:13:26
  • 252
  • #
    podatki
  • #
    polska
  • #
    finsnse
Grubby
Grubby 04.06.2026, 20:13:51 via Wykop
  • 87
@severnight: jakbyś miał głosować na kogoś z kim się w 100% zgadzasz to musiałbyś sam startować, a schizofrenicy nawet tego nie mają
Grubby
Grubby 04.06.2026, 20:15:11 via Wykop
  • 5
@Lama1: No, rząd się mocno pucuje, żeby Jaś Kapela mógł pisać następne wiersze.
Grubby
Grubby 04.06.2026, 20:17:27 via Wykop
  • 64
@neib1: Bida, panie bida. Specjaliści są zajęci zarabianiem i wydawaniem pieniędzy i nie mają czasu na komentarze na wykopie.
Grubby
Grubby 06.06.2026, 06:57:51 via Wykop
  • 0
@neib1: Mit nie mit, ale spróbuj umówić się z biedakiem to zaprosi cię na kawę, a umówić się z bogatym to jak szukanie wolnego terminu u kardiologa na NFZ.

36

W salonie gier w Nowym Jorku w 1990 roku

W salonie gier w Nowym Jorku w 1990 roku

Dziś w salonie gier niewiele się dzieje i jest bardzo późno, więc nie ma dzieci. Ujęcia różnych klientów wrzucających ćwierćdolarówki do różnych gier, kilka rzadkich, zabawnych scen z pinballem, jak zwykle, życie na Manhattanie po północy w 1990 roku.

starnak
z
youtube.com
dodany: 04.06.2026, 19:32:46
  • 3
  • #
    usa
  • #
    nowyjork
  • #
    retro
  • #
    rozrywka
Grubby
Grubby 04.06.2026, 20:30:35 via Wykop
  • 5
Kiedyś bycie piwniczakiem wśród ludzi było modne.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

40

Będą kary za zakup samochodów spalinowych? Są takie propozycje.

Będą kary za zakup samochodów spalinowych? Są takie propozycje.

Państwa europejskie nie wspierają zakupu samochodów elektrycznych przez firmy. W efekcie przedsiębiorstwa nie mają interesu w kupowaniu droższych i bardziej kłopotliwych w eksploatacji samochodów bateryjnych. Pojawią się naciski, by to zmieniać i "karać" zakup aut spalinowych nowymi podatkami.

epicentrum_chaosu
z
motoryzacja.interia.pl
dodany: 03.06.2026, 19:02:14
  • 40
  • #
    motoryzacja
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
Grubby
Grubby 04.06.2026, 10:26:06 via Wykop
  • 3
Może zamiast karać za spalinowe zdjąć podatki z elektrycznych. VAT na przykład? Samochód tańszy o 23% jest dużo chętniej kupowany.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grubby
Grubby 04.06.2026, 20:21:00 via Wykop
  • 4
@eSUBA94: W Polsce urzędnicy nawet w betoniarce widzą karuzelę vatowską.

934

Izrael z oceną 0,9 proc. pozytywnych głosów w Polsce

Izrael z oceną 0,9 proc. pozytywnych głosów w Polsce

W badaniu dla WP 84,2 proc. Polaków oceniło działania Izraela negatywnie, w tym 67,1 proc. zdecydowanie negatywnie. Pytano o Gazę, Liban, Syrię i Iran.

Pan_od_Internetu
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 04.06.2026, 17:17:22
  • 131
  • #
    izrael
  • #
    palestyna
  • #
    strefagazy
  • #
    gaza
  • #
    bliskiwschod
  • #
    informacje
Grubby
Grubby 04.06.2026, 20:18:58 via Wykop
  • 37
Mniej więcej się pokrywa z ilością Izraelczyków w Polsce.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1033

Sebastian M. narzekał na warunki w areszcie. Chleb, margaryna, herbata

Sebastian M. narzekał na warunki w areszcie. Chleb, margaryna, herbata

Ubogie wyżywienie, brak książek, brak zajęć rekreacyjnych i sportowych, ograniczony dostęp do prysznica, brak ciepłej wody, uciążliwe oświetlenie. Napisał do RPO skargę

zawisza
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 04.06.2026, 10:53:30
  • 227
  • #
    majtczak
  • #
    patologiaz
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    patologia
Grubby
Grubby 04.06.2026, 11:38:19 via Wykop
  • 148
To dobrze, że w więzieniu nie jest jak na all inclusive w Egipcie.
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grubby
Grubby 04.06.2026, 11:45:39 via Wykop
  • 37
@sylwke3100: W końcu to jest kara, a nie nagroda za wyścigi na autostradzie.
Grubby
Grubby 04.06.2026, 20:03:01 via Wykop
  • -1
@Czerwone_Stringi: W więzieniu również masz kilkanaście diet (m.in. wegańską, religijną, cukrzycową). Areszt i więzienie mogą znajdować się w tym samym budynku. Chociaż sytuacja prawna inna to mury te same.
Grubby
Grubby 04.06.2026, 20:05:42 via Wykop
  • -1
@DuchZoliborza: Mokry sen KOwców, żeby ujawniać jak to bogobojny katolicki PISowiec ogląda po nocy dziewczynki hentai.
Grubby
Grubby 04.06.2026, 20:11:53 via Wykop
  • -1
@Danyo: Koniecznie z GTA VI, bo tam można samochodem rozwalać inne samochody!

557

Demografia uderzy w zyski firm. Nie rodzą się pracownicy, ani przyszli klienci

Demografia uderzy w zyski firm. Nie rodzą się pracownicy, ani przyszli klienci

Kryzys demograficzny staje się również problemem biznesowym. - Najczęściej mówi się o tym, że zaczyna brakować pracowników. Ale ten kij ma też drugi koniec - nie rodzą się przyszli klienci.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 04.06.2026, 07:21:51
  • 361
  • #
    polska
  • #
    demografia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    praca
  • #
    dzieci
Grubby
Grubby 04.06.2026, 10:22:08 via Wykop
  • 31
Ciekawe czy przybysze z Afganistanu będą tak chętnie kupować kawalerki za milion złotych?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Grubby
Grubby 04.06.2026, 20:08:40 via Wykop
  • -1
@vis-polonia: Jeszcze te kozy na 10. piętrze przecież to napaskudzi w windzie.

675

Weryfikacja wieku w mediach społecznościowych - początek końca wolnego internetu

Weryfikacja wieku w mediach społecznościowych - początek końca wolnego internetu

Pod hasłem "ochrony dzieci" wiele krajów - m.in. Australia, Brazylia, Francja, Niemcy, Polska - wdraża lub rozważa weryfikację wieku w social mediach. W praktyce może to oznaczać koniec anonimowego internetu: najpierw dowód do konta, potem ograniczenia stron, aplikacji i VPN. Każdy komentarz = dowód

crystal-cheney
z
mullvad-net.translate.goog
dodany: 04.06.2026, 06:43:05
  • 206
  • #
    prywatnosc
  • #
    dziecko
  • #
    inwigilacja
  • #
    rodzice
  • #
    polska
  • #
    wolnyinternet
Grubby
Grubby 04.06.2026, 11:46:27 via Wykop
  • 23
Wszystkie konta na Tumulca?
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3375

Wrze w Wielkiej Brytanii po zabójstwie Polaka. Ludzie wyszli na ulice

Pokaż treści 18+

Wrze w Wielkiej Brytanii po zabójstwie Polaka. Ludzie wyszli na ulice

W Southampton na południu Anglii wybuchły zamieszki po tym, jak policja opublikowała nagranie, na którym funkcjonariusze

buont666
z
onet.pl
dodany: 03.06.2026, 07:30:24
  • 452
  • #
    polska
  • #
    anglia
  • #
    wielkabrytania
Grubby
Grubby 04.06.2026, 10:17:48 via Wykop
  • 1
Henry Nowak
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

798

Stanowski: Kanał Zero rozda lody uczniom ze świadectwem z czerwonym paskiem

Zablokowanie przez RZecznika Praw Dziecka akcji rozdawania najlepszym uczniom lodów w Pszczynie, szybko spotkało się z odpowiedzią Krzysztofa Stanowskiego z Kanału Zero.

Victor_Manzon
z
dorzeczy.pl
dodany: 03.06.2026, 21:09:20
  • 193
  • #
    stanowski
  • #
    kanalzero
  • #
    edukacja
  • #
    heheszki
  • #
    polska
Grubby
Grubby 04.06.2026, 10:09:59 via Wykop
  • 5
@glupiJakWyborcaKonfederacji: Lewactwo przeżarło wam mózgi. To jest tylko rozdawanie lodów. Można dać lody drużynie koszykarskiej i można dać uczniom z paskiem. Czy każdy może dostać się do drużyny koszykarskiej? Nie, nie każdy, ale to nie znaczy, że lody dla drużyny koszykarskiej są złe.
Grubby
Grubby 04.06.2026, 10:13:55 via Wykop
  • 9
@jeden_z_gapiow: Nie, ale dziwnym trafem nagle co tydzień mogą mieć nową kontrolę: skarbówka, straż pożarna, sanepid, PIP etc.Taka represja na miękko. Ludzie, którzy prowadzili kampanię za odwołaniem Miszalskiego w Krakowie też dziwnym trafem znaleźli się pod baczniejszą obserwacją urzędników.

2508

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.

Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.

Hydraulik, kierowca, krawcowa płacą pełny ZUS bez żadnych ulg. Artysta dostaje dopłatę od państwa, specjalną komisję 160 osób i osobny status zawodowy. Koszt dla podatnika: do 400 mln zł rocznie. Czym różnią się nieregularne dochody artysty od nieregularnych dochodów spawacza?

futanari
z
wykop.pl
dodany: 02.06.2026, 03:25:47
  • 306
  • #
    zus
  • #
    artysci
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    emerytura
  • #
    pieniadze
Grubby
Grubby 03.06.2026, 04:59:51 via Wykop
  • 0
@r-grr: Zawsze to się kończy jak uderzenie w ścianę, bo nie ma rozstrzygającego kryterium co jest wysokie, a co niskie. Śpiewak operowy może śpiewać disco polo, a Zenka mogą zaprosić do filharmonii. Po którym zaśpiewaniu Przez twe oczy zielone się straci status ARTYSTY?
Grubby
Grubby 03.06.2026, 05:04:23 via Wykop
  • -1
@MiedzygalaktycznyMors: starczy, że artyści kradną pieniądze z zakupu każdego nowego smartfona i laptopa
Grubby
Grubby 03.06.2026, 05:05:27 via Wykop
  • 0
@duze-pe: PIS z Glińskim na czele też hojnie rozdawał artystom i wyszli na tym jak Zabłocki na mydle.
Grubby
Grubby 03.06.2026, 05:06:30 via Wykop
  • 1
@Mazursky666: Zasada dziel i rządź
Grubby
Grubby 03.06.2026, 05:07:27 via Wykop
  • 0
@ksiak: dotację powinni dostać hydraulicy, bo podłączają wodę, a woda jest najważniejsza do życia
Grubby
Grubby 03.06.2026, 05:12:26 via Wykop
  • 2
@Programista500plus: a rzeźnik przygotowuje sztukę mięsa

605

Zamiast na studia idą do pracy. "Nie potrzebuję kolejnego papierka".

Zamiast na studia idą do pracy. "Nie potrzebuję kolejnego papierka".

- Na studia nie idę. Matka jest zła i twierdzi, że to duży błąd. Tylko ten papier jest dziś tak naprawdę bez znaczenia. Nie chcę marnować pięciu lat na coś, co potem schowam do szuflady - zaznacza Edyta, tegoroczna maturzystka. Czy to nowy trend? Czy faktem jest dziś to, że młodzi ludzie coraz...

robert-kuzba
z
edziecko.pl
dodany: 01.06.2026, 17:52:24
  • 424
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    polska
  • #
    edukacja
  • #
    studia
  • #
    szkola
Grubby
Grubby 03.06.2026, 04:40:21 via Wykop
  • 1
@Kowalm2: Tylko jakoś te humanistyczne trudno wymienić, bo np. anglistyka to było kiedyś coś, a teraz wielu anglistów sprzedaje bardzo elokwentnie hamburgery obcokrajowcom w McDonalds.

738

Skarbówka wpadła na pizzę. Skończyło się mandatem na 2500 zł

Skarbówka wpadła na pizzę. Skończyło się mandatem na 2500 zł

Kontrola skarbówki w jednej z pizzerii w Gdańsku zakończyła się mandatem na kwotę 2500 zł. Powodem nałożenia tak wysokiej kary były krewetki, które pojawiły się na pizzy. Właściciel naliczył bowiem błędną stawkę VAT.

nie-ma-juz-wolnych-loginow
z
finanse.wp.pl
dodany: 29.05.2026, 19:28:04
  • 200
  • #
    skarbowka
  • #
    pizza
  • #
    podatki
  • #
    kara
  • #
    pieniadze
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:03:51 via Wykop
  • 3
@Pawel993: niedobrze, dobrzy słudzy złego systemu to źli ludzie
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:07:13 via Wykop
  • 0
@Bijelodugme: a co ma ci świstkiem z mandatem pomachać (który już zapłacił), żebyś uwierzył niewierny Tomaszu?
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:07:47 via Wykop
  • 2
@henry-fort: Gessler się w najlepsze bawi w kotka i myszkę z władzami samorządu
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:11:48 via Wykop
  • 0
@nieudacznikzyciowy: ponad 20 lat tego cyrku z vatem, a to jest tylko jeden z miliona przykładów
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:15:05 via Wykop
  • 4
@Zle_Japko: urzędnicy mogą upomnieć, zwrócić uwagę, nakazać zapłatę resztę należnego podatku, a nie od razu wlepiać 2,5k kary - ta paremia prawnicza nie oznacza, że na urzędnik ma węszyć w każdej noże najdrobniejszego uchybienia
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:17:33 via Wykop
  • 0
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: W III Rzeszy też tylko było takie prawo, a "urzędnicy" je egzekwowali. Żadne prawo nie zwalnia z moralności. Albo się jest medną, zachowuje jak medna, albo się jest człowiekiem.
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:18:54 via Wykop
  • 4
@wykopwykopwykop1: i tak nie będą zachowane wszystkie normu - dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:21:18 via Wykop
  • 0
@epicentrum_chaosu: Dlatego już dawno tagi Maksyma Szewczuka poblokowane, bo to rak.
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:23:44 via Wykop
  • 2
@kupkesobieciagne: panie urzędniczy się zdziwią jak przejdą na emeryturę i nawet na leki nie starczy, bo nie będzie komu płacić
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:31:05 via Wykop
  • 1
@Korges: o 59 tysięcy za dużo
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:32:54 via Wykop
  • 0
@tellet: łatwo obliczyć, że sprawa rozchodzi się o kilka złotych
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:36:34 via Wykop
  • 4
@Anomalocaracid: oczywiście, powina być taka roksa urzędniczek skarbowych, żeby było wiadomo kto jest kim
Grubby
Grubby 31.05.2026, 13:15:48 via Wykop
  • -3
@non-serviam: tak, bo nie każdy przedsiębiorca to ociekający złotem Januszex, który tylko poleruje swoje alufelgi w Maserati
Grubby
Grubby 31.05.2026, 13:28:31 via Wykop
  • -1
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Obstawiałbym błąd albo niewiedzę, bo ten facet ma sklep spożywczy i tam ma różne stawki vat, koncesję i cała masę innych dupereli do dopilnowania. Może kontrola w sklepie się nie udała i panie ze skarbówki chciały się wykazać.
Grubby
Grubby 31.05.2026, 23:52:27 via Wykop
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie pamiętam jak było w tej konkretnwj pizzeri, ale często na paragonie masz coś w. stylu "pizza x1" i to od nabijającego każdorazowo zależy czy wystuka pizza z 23% czy pizza z 8%. Jak nabijasz 40 placków na kasę to się można pomylić jak jeszcz masz dostawę z pyszne.pl do ogarnięcia i myślisz o tym co w piecu. W sklepie masz prościej, bo konkretne eany są przypisane do konkretnej
Grubby
Grubby 03.06.2026, 04:31:22 via Wykop
  • 0
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Chodzę do takich pizzeri z karteczkami albo pani Maria wrzeszczy do kucharza co ma wstawiać do pieca. Wybacz, że nie znam warszawskich obyczajów.

375

Miliony osób nadal ignorują Windowsa 11. HP pokazało skalę zjawiska

Miliony osób nadal ignorują Windowsa 11. HP pokazało skalę zjawiska

Najnowsze dane przekazane przez HP pokazują, że proces przechodzenia na Windowsa 11 wciąż jest daleki od zakończenia.

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 30.05.2026, 12:12:31
  • 242
  • #
    windows
  • #
    microsoft
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    migrac
  • #
    windows11
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:40:57 via Wykop
  • -1
@hosearkadiomorales: wykop można przeglądać na windows xp
Grubby
Grubby 31.05.2026, 06:57:52 via Wykop
  • 0
@hosearkadiomorales: a to nie wiem, bo takie słowa są na wykopie wykropkowane

449

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą są nieuzasadnione gospodarczo. Pozostają jednak legalne, o ile sprzedawca o nich w porę poinfo

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 26.05.2026, 10:10:15
  • 218
  • #
    platnosci
  • #
    kartabankowa
  • #
    restauracje
  • #
    oplaty
Grubby
Grubby 31.05.2026, 05:35:17 via Wykop
  • -1
@obserwatorbaru: Najpierw Biedronka miała swój system płatności elektronicznej, ale nie był tak wygodny jak BLIK. W Biedronce ktoś poszedł po rozum do głowy. Skoro godzina pracy pracownika kosztuje 40 złotych i przez tę godzinę będzie liczył miedziaki to opłaca się cześć klientów przerzucić na kasy samoobsługowe. Tym bardziej, że zawsze jakaś cześć klientów płacących zegarkiem, nogą, ręką, stopą nie kupiła by nic, bo nie nosi gotówki. Koniec końców lepiej było
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 08.12.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 17.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 21.04.2020

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking