Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Errad

Errad

Dołączył 17 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 135807
  • Znaleziska 32544
  • Mikroblog 103263
  • Obserwujący 21
  • Obserwowane 89

1156

Holandia: okazało się, że to kibice z Izraela rozpoczęli awanturę

Holandia: okazało się, że to kibice z Izraela rozpoczęli awanturę

"Doszło do incydentów po obu stronach"

djtartini1
z
donald.pl
dodany: 11.11.2024, 23:34:18
  • 87
  • #
    izrael
  • #
    holandia
  • #
    amsterdam
  • #
    palestyna
Errad
Errad 12.11.2024, 10:16:40 via Wykop
  • 4
Ponoć nawet Mossad inicjował zamieszki.
Inna sprawa, że te zamieszki trwają już chwilę i Muzułmanie w setkach polują na Żydów więc niezależnie od tego kto zaczął wiadomo kto jest większą dziczą bo takie zadymy, niezależnie od motywu, nie powinny mieć miejsca.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

247

Marsz Niepodległości jeszcze nie ruszył, a już są zatrzymani. Komunikat policji

Marsz Niepodległości jeszcze nie ruszył, a już są zatrzymani. Komunikat policji

W Warszawie do godz. 12 policja zatrzymała 36 osoby. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 129 rac i blisko 300 petard. "Wśród zabezpieczonych przedmiotów znajdowały się również pałki teleskopowe i kastet" - przekazała stołeczna komenda. O godz. 14 w stolicy ma ruszyć Marsz Niepodległości.

rybak_fischermann
z
polsatnews.pl
dodany: 11.11.2024, 13:03:59
  • 152
  • #
    policja
  • #
    warszawa
  • #
    marszniepodleglosci
  • #
    11listopada
  • #
    polska
Errad
Errad 11.11.2024, 19:11:44 via Wykop
  • 0
@krzyzakmm:
Jasne, w kilku miejscach, jak znajdę zdjęcia to wrzucę.
Errad
Errad 11.11.2024, 19:12:52 via Wykop
  • -2
@krzyzakmm:
Mam pierwsze:
Errad - @krzyzakmm: 
Mam pierwsze:

źródło: image

Pobierz

356

Wytyczyłem granicę polsko-radziecką, którą planował Stalin w 1953

Wytyczyłem granicę polsko-radziecką, którą planował Stalin w 1953

Na podstawie artykułu Jacka Tebinki, który w Dziejach Najnowszych z roku 1994 opisywał jak miałaby przebiegać proponowana granica polsko-radziecka po kolejnej wymianie granicznej (wcześniejsza miała miejsce w 1951) wytyczyłem jej przebieg za pomocą map Google.

Cukrzyk2000
z
uwielbiampandy.blogspot.com
dodany: 10.11.2024, 10:40:09
  • 185
  • #
    mapporn
  • #
    mapy
  • #
    ciekawostki
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    historia
  • #
    polska
Errad
Errad 11.11.2024, 11:55:29 via Wykop
  • 10
@Kartoffelpanzerkampfwagen: @lukaszlukaszkk
Jeżeli chodzi o stalina i granicę z Královeckim Krajem to jest to przykład absurdalnej jego bezczelności, ignorując wszelkie wcześniejsze ustalenia i umowy po prostu wziął i narysował sobie kreskę między krajami, co skutkowało m.in. blokowaniem portu w Elblągu.
Podobnie bezczelnie się zachował nakreślając jedną z granic bodajże Rumunii, gdzie widać obrys palca, którym trzymał linijkę, ale nie mogę sobie przypomnieć która to granica.
Errad - @Kartoffelpanzerkampfwagen: @lukaszlukaszkk 
Jeżeli chodzi o stalina i granic...

źródło: kralovec

Pobierz
Errad
Errad 03.11.2024, 17:42:29
  • 1
#mikrokoksy też tak macie, że bardziej pocicie się podczas gry na #pianino niż podczas treningu?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dziurawy_klapek
dziurawy_klapek
dziurawy_klapek
03.11.2024, 19:37:40 via Wykop
  • 1
@Errad: ja tak mam z gitarą
  • Odpowiedz

563

OpenAI udostępnia własną wyszukiwarkę internetową. Koniec monopolu Google?

OpenAI udostępnia własną wyszukiwarkę internetową. Koniec monopolu Google?

Funkcja wyszukiwania jest dostępna dla użytkowników ChatGPT Plus i Team, a także dla użytkowników na liście oczekujących SearchGPT. W ciągu najbliższych kilku tygodni dostęp uzyskają użytkownicy Enterprise i Edu, a w ciągu najbliższych miesięcy wszyscy użytkownicy bezpłatni.

konto usunięte
z
openai.com
dodany: 31.10.2024, 17:38:02
  • 153
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    internet
Errad
Errad 02.11.2024, 11:12:36 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Errad
Errad 02.11.2024, 11:50:08 via Wykop
  • 0
@Jamniki2:
J/w, z pytaniem o największe powierzchniowo miasta w Holandii.
Żaden chatbot jeszcze nie wymienił Lelystad, które jest trzecie, a ten nawet zapomniał o Almere, które jest drugie.
Errad
Errad 03.11.2024, 12:48:37 via Wykop
  • -1
@majlo1985: @nieco @damian87xx
Panowie, ale tu nie ma pola do interpretacji, pytanie jest bardzo proste- jakie są największe powierzchniowo miasta w Holandii, nie całe powiaty, bez pomijania miasta bo ma małe zagęszczenie(co to ma do rzeczy?) i jak widać żaden chatbot nie wymienia Lelystad.
Swoją drogą oficjalnie Lelystad wliczając wody ma 765.45 km2 powierzchni, co czyni miasto największym miastem w Holandii.

390

Strategia migracyjna rządu Polacy mają stać się bardziej tolerancyjni

Strategia migracyjna rządu Polacy mają stać się bardziej tolerancyjni

Nasze społeczeństwo ma być edukowane w celu lepszego zrozumienie napływu imigrantów, co ma zapobiegać rasizmowi i ksenofobii.

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 28.10.2024, 10:43:11
  • 91
  • #
    migracja
  • #
    polska
  • #
    uchodzcy
  • #
    gospodarka
  • #
    polityka
  • #
    rzad
Errad
Errad 28.10.2024, 15:22:36 via Wykop
  • 11
@Kam3l:
Jak dla mnie to za mocne i nie zdziwiłbym się gdyby to była prowokacja.
Errad
Errad 28.10.2024, 16:01:13 via Wykop
  • 0
@Kam3l:
Co fakt to fakt, ten plakat zasadniczo wpisuje się w narrację radykalnych lub prawie radykalnych muzułmanów, ale jeszcze nie są na tyle w sile by się tak rozbestwiać.
A i dodali przed chwilą uwagi społeczności:
Errad - @Kam3l: 
Co fakt to fakt, ten plakat zasadniczo wpisuje się w narrację radyka...

źródło: plakatmuslimy

Pobierz

7

Rząd planuje ściągnąć Polaków z emigracji. Który to już raz?

Rząd planuje ściągnąć Polaków z emigracji. Który to już raz?

Kosiniak-Kamysz zapowiedział wprowadzenie prodemograficznego programu, którego kluczowym elementem będzie próba zachęcenia Polaków do powrotu z emigracji bo "Polska wymiera". Ciekawe jak to chcą zrobić skoro połowa Polek na emigracji ma zagranicznych partnerów.

polska_powiatowa
z
o2.pl
dodany: 26.10.2024, 16:12:30
  • 23
  • #
    demografia
  • #
    emigracja
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Errad
Errad 27.10.2024, 14:38:23 via Wykop
  • -1
@Lubielampki:
Kosztami życia na przykład.
Tak, wiem, że milka w promocji jest tańsza w Niemczech, ale jak podliczysz koszta usług czy np utrzymania samochodu to wychodzi na to, że w Polsce żyjemy na podobnym finansowo poziomie.
Eurostat zgromadził dane na temat kosztów życia, od 2021 sporo się zmieniło, ale i tak Polska jest nadal dość tanim krajem.

1380

To jak to jest z tą Biedronką, wiedzą co sprzedają, czy nie wiedzą?

Pokaż treści 18+

To jak to jest z tą Biedronką, wiedzą co sprzedają, czy nie wiedzą?

Wczoraj Biedronka na FB wypierała się sprzedawania kontrowersyjnego podręcznik "edukacji" seksualnej dla dzieciaków (AIDS to nie koniec świata), dziś pojawia się nagranie ze sklepu z ową pozycją. Czy to jest po prostu bałagan? A może Lidl podrzuca im książki?

genesis2303
z
x.com
dodany: 25.10.2024, 11:00:12
  • 308
  • #
    biedronka
  • #
    chlewionka
  • #
    4konserwy
  • #
    wtf
Errad
Errad 26.10.2024, 10:13:58 via Wykop
  • 30
Gdyby ktoś się zastanawiał jak wyglądają autorzy tego dzieła:

Errad - Gdyby ktoś się zastanawiał jak wyglądają autorzy tego dzieła:
SPOILER

źródło: autorzyletstalk

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

380

Policjanci weszli do dziupli. Znaleźli 160 skradzionych rowerów elektrycznych

Pokaż treści 18+

Policjanci weszli do dziupli. Znaleźli 160 skradzionych rowerów elektrycznych

Złodziejski magazyn wypełniony skradzionymi za granicą rowerami elektrycznymi odkryli policjanci pod Wrocławiem.

konto usunięte
z
tvp.info
dodany: 23.10.2024, 14:32:19
  • 80
  • #
    rower
  • #
    wroclaw
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    policja
  • #
    wydarzenia
Errad
Errad 24.10.2024, 14:35:28 via Wykop
  • 5
@Halski-patrol:
Dobre rowery elektryczne jak np Scott Axis czy Patron kosztują po 20 tys PLN więc teoretycznie jest to możliwe, acz w praktyce i tak suma trochę przesadzona.

443

85 lat temu Niemcy rozpoczęli masowe wysiedlenia gdynian

85 lat temu Niemcy rozpoczęli masowe wysiedlenia gdynian

Masowe wysiedlenia gdynian rozpoczęły się zaraz po zajęciu miasta przez Niemców we wrześniu 1939 roku. Według zarządzenia wysiedlani musieli pozostawić cały swój dobytek. Przez cały okres II wojny światowej z Gdyni wysiedlono około 80 tysięcy ludzi, a w tamtym czasie mieszkało ich 127 tysięcy.

travelove
z
trojmiejsko.pl
dodany: 20.10.2024, 17:18:48
  • 56
  • #
    trojmiasto
  • #
    gdynia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    historia
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    polska
Errad
Errad 23.10.2024, 07:06:26 via Wykop
  • 0
Polska


@tenloginnieistnieje:
No tak średnio.
Polski rząd na uchodźstwie był przeciwny wydaleniu Niemców, a kto rządził w Warszawie mówić chyba nie muszę, o tym, że pierwsze wybory zostały sfałszowane chyba też nie.

409

Bez Dudy i Tuska. Spotkanie w Berlinie w sprawie Ukrainy

Pokaż treści 18+

Bez Dudy i Tuska. Spotkanie w Berlinie w sprawie Ukrainy

Zdaniem byłego prezydenta Estonii udział Polski w spotkaniu został zablokowany przez kanclerza Niemiec. Absencja naszego kraju w rozmowach o Ukrainie nie umknęła uwadze wielu osób, które otwarcie krytykują taką decyzję.

miszmaszyt
z
angora24.pl
dodany: 21.10.2024, 08:24:27
  • 100
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    wojna
  • #
    rosja
  • #
    polityka
  • #
    niemcy
Errad
Errad 21.10.2024, 20:14:25 via Wykop
  • -1
W sumie to i lepiej, z punktu widzenia historii nie będą nas obwiniali o to, co ustalili na tym spotkaniu, a zgaduję, że nie są to najlepsze nowiny dla Ukrainy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

876

Czas karać polityków za kłamstwa, bo na razie mówią, co chcą. Bezkarnie

Pokaż treści 18+

Czas karać polityków za kłamstwa, bo na razie mówią, co chcą. Bezkarnie

Kłamstwa polityków dziś często uchodzą im na sucho. W zasadzie mogą mówić, co chcą, i nie poniosą żadnych konsekwencji.

konto usunięte
z
bezprawnik.pl
dodany: 21.10.2024, 08:42:32
  • 101
  • #
    polityka
  • #
    walia
  • #
    oszukujo
  • #
    januszebiznesu
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
Errad
Errad 21.10.2024, 13:20:06 via Wykop
  • -1
O-odczepcie się od Donalda!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1013

Ukraińcy uciekają z Polski. W ich miejsce ściągani są Azjaci i Latynosi.

Ukraińcy uciekają z Polski. W ich miejsce ściągani są Azjaci i Latynosi.

Coraz więcej Ukraińców wyjeżdża z Polski do Niemiec czy nawet Czech. Europejczycy nie chcą pracować w Polsce więc masowo ściągani są Azjaci i Latynosi. Co z tego że w każdym kraju zachodnim skończyło się to społeczną katastrofą. W Polsce będzie inaczej prawda?

polska_powiatowa
z
polskieradio24.pl
dodany: 16.10.2024, 12:40:00
  • 469
  • #
    imigranci
  • #
    demografia
  • #
    januszebiznesu
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    azja
Errad
Errad 17.10.2024, 14:13:59 via Wykop
  • 0
W wielu miastach po upadku przemysłu po PRL-u nie ma dzisiaj żadnych większych zakładów pracy jak np. niegdyś 200+ tysięczny Bytom.


@polska_powiatowa:
Tyle, że Bytom to kiepski przykład bo jest częścią GZMu czyli ponad dwumilionowej metropolii, a sam region generuje niemal najwięcej PKB w kraju(zaraz po Warszawie).
Bytom to miasto w którym się mieszka i żyje, do pracy jeździ się w stronę Gliwic albo Katowic ;)
Errad
Errad 17.10.2024, 15:37:06 via Wykop
  • 0
@polska_powiatowa:
Bytom nie musi się żywić wyłącznie na Gliwicach, rzut beretem są KSSE w Siemianowicach czy Czeladzi, a jak ktoś się uprze to i do Sosnowca może dojeżdżać. Katowice z kolei są miastem do realizowania ambicji jak przystało na stolicę Metropolii.
Ogólnie cały GZM to praktycznie jedno miasto.
Bytom się rozwija, ale bardziej w kierunku usług, do tego jest sukcesywnie rewitalizowany.
Mieszkałem w Bytomiu, przeprowadziłem się z Zagłębia i w

472

Krach w polskim eksporcie. Niemcy przestają kupować nasze towary

Krach w polskim eksporcie. Niemcy przestają kupować nasze towary

Uzależnienie od jednego odbiorcy ma swoje wady. Spadek eksportu do Niemiec o 10,9 proc. rdr spowodował ujemne saldo handlu zagranicznego. Polski eksport w sierpniu spadł o aż 4,6 proc. rdr.

bropek
z
businessinsider.com.pl
dodany: 14.10.2024, 15:43:36
  • 166
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    eksport
  • #
    niemcy
Errad
Errad 15.10.2024, 12:54:31 via Wykop
  • 2
ale to polacy jeżdża do roboty do czech bro, a nie na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@polska_powiatowa:
Już nie jeżdżą, nie opłaca się totalnie.
Errad
Errad 15.10.2024, 12:58:27 via Wykop
  • -2
Nasz kraj jest praktycznie montownią chińskiego badziewia i nie zdajesz sobie nawet sprawy z tego jak dużo elementów w tych dobrych jakościowo produktach jest chińskich lub bazuje na chińskich materiałach, komponentach.


@bardzokiepskotowidze:
Nie tylko nasz kraj. Holenderskie ebusco sprowadza chińskie autobusy, modyfikuje je i branduje, a taka np Szwajcarska marka rowerów premium SCOTT jest produkowana w Holandii z części w 100% Made in Taiwan, z naklejkami włącznie.
Errad
Errad 15.10.2024, 13:47:55 via Wykop
  • -2
@bardzokiepskotowidze:
Ogólnie w dużym stopniu masz rację, choć są też europejskie marki, które produkują w Europie z europejskich komponentów, np polski KROSS w przypadku rowerów.

19

Polak wyjechał do Czech. "Moja praca jest tu bardziej doceniana".

Polak wyjechał do Czech. "Moja praca jest tu bardziej doceniana".

Praca bez szukania miesiącami jak w Polsce i lepsze zarobki.

polska_powiatowa
z
noizz.pl
dodany: 15.10.2024, 07:51:09
  • 6
  • #
    czechy
  • #
    praca
  • #
    bezrobocie
  • #
    emigracja
  • #
    januszex
  • #
    korposwiat
Errad
Errad 15.10.2024, 12:43:39 via Wykop
  • 5
Mieszkałem w Czechach i nie wiem jak teraz, ale w 2021 ceny były tak z 30-50% wyższe przy nieznacznie wyższych zarobkach. Do tego mieszkania drogie w wynajmie i bardzo drogie w kupnie- najdroższe w Europie. Ktoś kiedyś pisał, że za mieszkanie i żłobek w Pradze płaci w przeliczeniu 7k PLN.
Ogólnie nie ma najmniejszego sensu wyjeżdżać do Czech w celach zarobkowych, o ile nie trafi się w jakąś niszę.
Czy warto w
Errad - Mieszkałem w Czechach i nie wiem jak teraz, ale w 2021 ceny były tak z 30-50%...

źródło: a1fecbd742ce52d3fd036cbc09d0cd93102ca46bc912e61fb9fed22cc5af6cb1

Pobierz
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

316

Tusk: "Zlikwidujemy do minimum nielegalną imigrację w Polsce"

Tusk: "Zlikwidujemy do minimum nielegalną imigrację w Polsce"

"Jednym z elementów strategii migracyjnej będzie czasowe, terytorialne zawieszenie prawa do azylu. Będę się domagał uznania w Europie dla tej decyzji" - powiedział Donald Tusk. "Polska nie będzie respektować ani implementować żadnych europejskich pomysłów, jeśli będzie pewność, że godzą one w...

Szewczenko
z
rmf24.pl
dodany: 12.10.2024, 10:05:38
  • 187
  • #
    europa
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    imigranci
  • #
    uchodzcy
  • #
    wydarzenia
Errad
Errad 12.10.2024, 14:12:26 via Wykop
  • 79
@RepublikaFederalnaNiemiec:
Errad - @RepublikaFederalnaNiemiec:

źródło: tuskklamca

Pobierz

681

Rząd bierze na cel Paczkomaty. Wiele może zniknąć

Rząd bierze na cel Paczkomaty. Wiele może zniknąć

Rząd przyjrzy się dokładniej automatom paczkowym, w tym również Paczkomatom firmy InPost. Nowe regulacje mogą oznaczać dla firm konieczność usunięcia niektórych maszyn.

Tetsuya
z
telepolis.pl
dodany: 07.10.2024, 07:28:57
  • 332
  • #
    inpost
  • #
    paczkomaty
  • #
    rzad
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Errad
Errad 07.10.2024, 12:37:49 via Wykop
  • 1
Ty parkując na czyjejś posesji odbierając paczkę pewnie nie narzekasz, ale jakby ktoś tak robił na twojej to byś zapewne zdanie zmienił.


@Bijelodugme:
A to można komuś na posesji postawić paczkomat bez jego zgody?

292

W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczne

W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczne

Kolejna zagraniczna inwestycja z branży motoryzacyjnej w Polsce. W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczne. Jakiej marki? Więcej informacji na ten temat:

ralf-szer
z
investmap.pl
dodany: 05.10.2024, 18:03:25
  • 140
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochodyelektryczne
  • #
    polska
  • #
    slask
  • #
    inwestycje
  • #
    praca
Errad
Errad 06.10.2024, 12:30:49 via Wykop
  • 1
@Afrobiker:
Tak to działa w całej Europie, np Ebusco w Holandii sprowadza z Chin autobusy, przerabia je i branduje.
Z kolei taka np szwajcarska marka rowerów premium- SCOTT- produkuje rowery m.in. w Holandii, ale wszystkie części sprowadza z Tajwanu, włącznie z naklejkami.

1392

Tylko mężczyźni jako przestępcy seksualni - nowa krzywdząca kampania!

Pokaż treści 18+

Tylko mężczyźni jako przestępcy seksualni - nowa krzywdząca kampania!

"Tego byś się nie spodziewał" - To nowa kampania przedstawiająca mężczyzn jako ukrytych w społeczeństwie seksualnych przestępców. Kobiety jako pokrzywdzone lub niereagujące.

Microbiusz
z
pkdp.gov.pl
dodany: 03.10.2024, 14:46:13
  • 240
  • #
    pieklomezczyzn
  • #
    pieknokobiet
  • #
    rownouprawnienie
Errad
Errad 04.10.2024, 15:22:07 via Wykop
  • 1
@altaiqwerty:
Ta...
Nie wiem skąd się wziął ten mit o symetrycznie umięśnionych Murzynach ze świetnymi proporcjami skoro mają inaczej skonstruowane mięśnie, są stworzeni do biegania, a nie dźwigania i budowania masy i większość z nich ma szpakowatą sylwetkę.
Chodziłem swojego czasu po publicznej plaży w moim mieście i żaden z napotkanych Murzynów nie miał startu do do***anych oskarków.
Za granicą też nie przypominam sobie żebym spotkał Murzyna, który nie miałby

1052

To już pewne: zero alkoholu na stacjach benzynowych i nocna prohibicja

Pokaż treści 18+

To już pewne: zero alkoholu na stacjach benzynowych i nocna prohibicja

Kończy się era powszechnej dostępności alkoholu w Polsce. Resort zdrowia mówi "dość".

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 03.10.2024, 07:34:02
  • 475
  • #
    alkohol
  • #
    stacjepaliw
  • #
    stacjebenzynowe
  • #
    motoryzacja
  • #
    prohibicja
Errad
Errad 04.10.2024, 11:14:17 via Wykop
  • 2
@rzeznia22:
Ja z kolei względnie często kupuję a-----l na stacjach.
W weekend czasem kupuję sobie np 3 piwka, idę na spacer czy spotkać się ze znajomymi, potem jak jest późno i mam ochotę to wpadam na stację i przepłacam za kolejne dwa.
Jeżeli nie będę w stanie kupić piwa późnym wieczorem to siłą rzeczy będę kupował na zapas z czasem może przestawię się na wódkę bo lżejsza.
Czy mógłbym zrezygnować
Errad
Errad 04.10.2024, 12:31:17 via Wykop
  • 0
@Instynkt:
Ta umieralność dotyczy starszych pokoleń, które chlały na umór, nabawiły się chorób i nie leczyły się bo profilaktyka nie jest w Polsce popularna. Ci ludzie z nawiązką zapłacili za swoje leczenie- czy to przez lata opłacania składek czy poprzez akcyzę.
Statystyki wskazują, że młodsze pokolenia piją mniej niż większość Europejczyków.
  • <
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 22
  • Strona 16 z 22
  • >
  • "All you need is love, all you want is sex, all you have is porn"

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.05.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 14.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 03.11.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 15.03.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking