Wpis z mikrobloga

Wiem, że już dzisiaj was raczyłem dawką historii ale wybaczcie mi, że jeszcze raz was zawołam.

Jednak jest to bardzo smuta i ważna wiadomość. Na wieczną wartę odszedł Stefan Mustafa Abramowicz. Ostatni Ułan Rzeczypospolitej ze słynnego 1. Szwadronu Tatarskiego 13. Pułku Ułanów Wileńskich. Przeczycie więcej o nim w znalezisku a i znajdziecie również informację o ostatnim pożegnaniu.

Link do znaleziska Zmarł Stefan Mustafa Abramowicz. Ostatni Ułan ze sławnego 1. Szwadronu Tatarskiego

Dodatkowe Tagi: #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #ciekawostkihistoryczne #wojsko #geografia #polityka #anglia #kultura #militaria #polska #patriotyzm #zainteresowania #swiat #uk #emigracja
Pobierz
źródło: comment_QnNQ5w1vfCQj8uqWdNcPL2yRJEKIXTC1.jpg
  • 21
@sropo: drugiego wolania tego samego dnia się nie spodziewałem ale do cholery- nie mogłeś czymś pozytywnym? Feels z wieczora to nie jest najlepsza sprawa.

Niechaj zazna spokoju. Koń, dowódca i kompani już Go odpowiednio przywitaja.
Lance do boju szable w dłoń!( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@sropo: Wołać mozna i nawet nalezy (za co dziekuje), gdy mozesz podzielic sie ciekawym materialem( ͡° ͜ʖ ͡°)

bardziej mi chodziło o to, ze wieść smutna z wieczora. Choć żadna pora nie jest dobra do przekazywania takich informacji...

Wspaniała postać, ludzi z takiej gliny już nie robią..