Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Dawul
Dawul

Dawul

Dołączył 11 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 31242
  • Znaleziska 208
  • Mikroblog 31034
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 7
Czoso
Czoso
przedwczoraj, 07:08:28
  • 201
Bardzo fajnie tutaj ktoś rozbił argument Naczelnej Izby Lekarskiej, że oni musza kupować nieruchy żeby pieniądze chronić przed inflacją.

Do ochrony przed inflacją są obligacje indeksowane.

NIL chce po prostu sobie spekulować na nieruchach i zarabiać na tym. Powiedzmy to wprost.

#nieruchomosci #lekarz100k
Czoso - Bardzo fajnie tutaj ktoś rozbił argument Naczelnej Izby Lekarskiej, że oni mu...

źródło: obraz

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul przedwczoraj, 18:36:33 via Wykop
  • 1
@Czoso: ale wiesz, ze przez podatek Belki te obligacje przy pewnej wysokosci inflscji wcale przed nia nie chronia?
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul przedwczoraj, 18:37:53 via Wykop
  • 0
@Worm91: jak tam w Niemczech spadly nominalnie ceny nieruchomosci od momentu gdy wprowadzono podatek katastralny?
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul przedwczoraj, 19:32:09 via Wykop
  • 0
@Czoso: no wlasnie w okresach wysokiej inflacji, ktora miales calkiem niedawno, obligacje antyinflacyjnenie chronily przed inflacja i realnie na nich traciles.

Slabo, ze intrument, ktory w szczegolnie takich okresach powinien chronic przed inflacja nie zdal egzaminu.
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul wczoraj, 06:13:33 via Wykop
  • 0
@Worm91:

W Niemczech podatek katastralny nie jest progresywny tylko liniowy. By to działało musi być zasada im więcej nieruchomości mieszkalnych masz, tym więcej płacisz.


No tak to dziala, masz wiecej to wiecej podatku placisz. No i nie jest to podatek liniowy, skoro placisz podatek od WARTOSCI
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul wczoraj, 08:05:43 via Wykop
  • 0
@Worm91:

Darmowe w sensie nie wiązało się z żadnymi dodatkowymi podatkami z katastratu, to był skrót myślowy.


Czyli darmowe nigdy nie
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul 23 godz. i 36 min temu via Wykop
  • 0
@Worm91: nieruchomosci zawsze beda jednym ze sposobow inwestowania pieniedzy , bez wzgledu na to czy Ci sie to podoba czy nie.
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul 23 godz. i 3 min temu via Wykop
  • 0
@Worm91: lokale mieszkalne rowniez.

Czy to oznacza, że nie masz pomysłu jak powstrzymać akumulacje kapitału w zakresie nieruchomości mieszkalnej i uznajesz że tak po prostu powinno być, że duzi gracze robią się jeszcze więksi i zagarniają wszystko?


No generalnie pomysly z wprowadzeniem podatku katastralnego do tego prowadza.
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul 19 godz. i 13 min temu via Wykop
  • 0
@Worm91: naprawde jestes tak naiwny, ze z czasem nie bedzie katastralnego od pierwszego lokalu mieszkalnego?
  • Odpowiedz
WybitnyDamian
WybitnyDamian
WybitnyDamian
14.06.2026, 14:17:17
  • 150
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Emerytalny-rekord-Polski-Tak-wysokich-zyskow-nie-ma-zaden-kraj-OECD-9150919.html

Ból d--y Mariuszy którzy, pewnie pod wpływem innych debili, wypisali się z PPK "bo ukradno tak jak OFE" jest wspaniały, bardzo polecam komentarze, festiwal szurskiego s----------a umysłowego - czyli standard jak na społeczność bankiera, ale tutaj faktycznie kretynom uciekają pieniądze, no ale się nie zapiszą bo "koszty utopione" wchodzą mocno.

#ppk #gielda #finanse
WybitnyDamian - https://www.bankier.pl/wiadomosc/Emerytalny-rekord-Polski-Tak-wysokic...

źródło: image

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 15.06.2026, 04:00:57 via Wykop
  • 0
@hrabia_ponimirski: przeciez wykop byl wtedy zalany, tym ze ppk bedzie glownie inwestowalo w spolki skarbu panstwa i to glupi pisowski pomysl xD.
  • Odpowiedz
Wilczynski
Wilczynski
14.06.2026, 19:02:42
  • 7
#primemma Jóźwiak d--a cicho. Taki charakternik, a w praktyce to ratlerek z podkulonym ogonem.
Wilczynski - #primemma Jóźwiak d--a cicho. Taki charakternik, a w praktyce to ratlere...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 19:08:25 via Wykop
  • 10
@Wilczynski: nie interesuje mnie kto zaczal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 17:50:19
  • 2
HAMOWAC ASEKUROWAC STAC NA DRODZE
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 17:49:49
  • 0
My ostatnio tak odwaznie jak Kurakao z Niemcami to gralismy z Francja na mistrzostwach swiata w 2022 r.
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 17:37:18
  • 264
Poczekaj, Artur, ja ci przerwe. Ja to czytalem. Analizowalem. Przegladalem w internecie. Co pisza. Jakies smieszki, niesmieszki. A ja w Debicy mialem kolege. Kolege nieco egzotycznego, innego, nietutejszego. I on pochodzil z Kurasą. I jego rodzice. Skromni konsulowie z Kurasą. Powiedzieli, szepneli, wyartykułowali mi, ze nazwe kraju, z ktorego pochodza wymawia sie, wyslawia sie, wypowiada sie Kurasą. Pozdrawiam cie Huan. A ci w internecie na tych portalach, forach, stronach niech smieszkuja, usmiechaja
Dawul - Poczekaj, Artur, ja ci przerwe. Ja to czytalem. Analizowalem. Przegladalem w ...

źródło: z30129696IER,Mateusz-Borek

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kwas_dezoksyrybonukleinowy
kwas_dezoksyrybonukleinowy
14.06.2026, 17:38:16 via Wykop
  • 146
@Dawul: p------e, że przeczytałem to głosem i intonacją Borasa
  • Odpowiedz
reyley
reyley
14.06.2026, 17:38:37 via iOS
  • 60
@Dawul: Przeczytane głosem Borasa XD
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 17:33:14
  • 4
Kurasą
#mecz
Dawul - Kurasą
#mecz

źródło: mati2-1200x713

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Smarek37
Smarek37
14.06.2026, 17:34:17 via Wykop
  • 0
@Dawul: może chodzi o croissanta z lidla
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 17:28:58
  • 2
Demokratyczna Republika Konga mentioned.
#mecz
Dawul - Demokratyczna Republika Konga mentioned. 
#mecz

źródło: 27e283dc2ad1ed8672e5aa0161956257937d2349c0ad2e0542f11d81e1d8f391

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 17:27:24
  • 10
Co wy robicie? Przegrywacie tylko 0:1, to sa mistrzowie swiata z 2014 r. Juz cofac sie do obrony i bronic wyniku, a nie atakowac.
#mecz
Dawul - Co wy robicie? Przegrywacie tylko 0:1, to sa mistrzowie swiata z 2014 r. Juz ...

źródło: 638054443360214740-scaled

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 17:20:06
  • 3
Kiedy uslyszysz jak ktos mowi Kurakao
#mecz
Dawul - Kiedy uslyszysz jak ktos mowi Kurakao
#mecz

źródło: 1000030390

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 17:14:44
  • 8
Skromny chlopak z Kyrasą, ojciec dyrektor teatru. W domu sie nie przelewało.
#mecz
Dawul - Skromny chlopak z Kyrasą, ojciec dyrektor teatru. W domu sie nie przelewało. ...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 17:12:39
  • 3
Pilkarze z Kukuryku stracili tak szybko gola, bo uslyszeli jak Boras wymawia nazwe ich kraju.
#mecz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 14.06.2026, 17:06:06
  • 0
#mecz

Czy Mati obserwowal tego chlopaka z Kurasao z numerem 9?

  • Tak i wykonal kilka telefonow 100.0% (27)
  • Nie 0% (0)

Oddanych głosów: 27

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 13.06.2026, 21:41:43
  • 7
Jacek Muranski, Jacek Muranski, a nie przepraszam, przepraszam, Mateusz, Mateusz Muranski, bo to dla niego.
#primemma
Dawul - Jacek Muranski, Jacek Muranski, a nie przepraszam, przepraszam, Mateusz, Mate...

źródło: 1000030304

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 13.06.2026, 19:37:31
  • 3
Niech juz ta Fifa da dzikie karty Indiom i Chinom, bo dobrze wiemy, ze o to im chodzi, ale w zamian wiecej miejsc dla Europy, bo takie Katary to jest dramat.
#mecz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tozsamosc_prawdziwa
Tozsamosc_prawdziwa
13.06.2026, 19:42:49 via Android
  • 0
@Dawul: ja bym chciał zobaczyć Indonezję :D ciekawe czy Egy dalej gra, powinno być tak że mistrzowie Europy/copa america/pucharu Azji/pucharu Afryki wchodzą automatycznie
  • Odpowiedz
Adrian090298
Adrian090298
12.06.2026, 03:58:19
  • 4
#mecz szkoda Pepików auty grali jak Puszcza( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 12.06.2026, 04:01:27 via Wykop
  • 1
@Adrian090298: skolka Tomasa Tulača
  • Odpowiedz
majonez-grochen-troll
majonez-grochen-troll
12.06.2026, 04:00:21
  • 69
Miło, że na stronie TVP Sport jeszcze puszczają wywiad, szkoda że po koreańsku bez tłumaczenia
#mecz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 12.06.2026, 04:00:48 via Wykop
  • 66
@majonez-grochen-troll: zachecaja zeby uczyc sie jezykow. Brawo.
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul 12.06.2026, 03:26:42
  • 7
Mieli szybsze buty
#mecz
Dawul - Mieli szybsze buty 
#mecz

źródło: vz5f1z99ksapbwx51s5muwkwwqsaohc4

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 08.06.2026, 03:35:28
  • 19
#primemma
Dawul - #primemma

źródło: 1000029874

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul 17.05.2026, 13:29:36
  • 1
Jarosław Kaczyński dla grupy wiekowej 18-29, ktory zakazalby albo opodatkowal tego co nie lubi, a nakazal i te zabrane pieniadze dalby na to co lubi i mu sie podoba.
#polityka #razem #bekazlewactwa
Dawul - Jarosław Kaczyński dla grupy wiekowej 18-29, ktory zakazalby albo opodatkowal...

źródło: images

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dawul
Dawul
Dawul
Autor
17.05.2026, 16:00:08 via Wykop
  • 0
@niecodziennyszczon: jeszcze daniny, oplaty i tak dalej.

@ShadyTalezz jakos mnie to specjalnie nie zaskakuje, ze lubisz socjalistow z PiS skoro glosujesz na razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul
Autor
17.05.2026, 16:51:22 via Wykop
  • 0
@niecodziennyszczon: ale mi napisales ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul
Autor
17.05.2026, 17:33:10 via Wykop
  • 1
@niecodziennyszczon:

No ale pomyśl logicznie chłopie, jeżeli dla ciebie Kaczyński ogranicza się do podatków, to znaczy, że na całą resztę masz w------e.


Gdzie cos takiego
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul
Autor
17.05.2026, 19:01:45 via Wykop
  • 1
@niecodziennyszczon: ty jestes taki inteligencik, intelektualista, a widze, ze przerasta cie przeczytanie ze zrozumieniem prostego pytania i udzielenie na nie odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul
Autor
17.05.2026, 19:10:45 via Wykop
  • 1
@niecodziennyszczon: a na co sie odpowiada?
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul
Autor
17.05.2026, 19:34:25 via Wykop
  • 1
@niecodziennyszczon:

Wolność srolnosć. Wolność nadgraniczną odbierze ci w jakimś zakresie każde cywilizowane państwo obojętnie, czy będzi tam Kaczyński, czy będzie to jakiś rodzaj chadecji w typie klasycznym


Nie no chlopie naprawde sie kompromitujesz xD. Jak nie widzisz roznicy pomiedzy tym jak respektowane sa wolnosci przez liberalow, libertarian czy przez ludzi o mentalnosci Zandberga czy Kaczynskiego
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul
Autor
18.05.2026, 13:05:42 via Wykop
  • 0
@niecodziennyszczon: tymczasem w Polsce najbardziej skutecznym politykiem jest chlop, ktory jest liberalem xD. Kurtyna.
  • Odpowiedz
Dawul
Dawul
Dawul
Autor
19.05.2026, 05:21:37 via Wykop
  • 0
@niecodziennyszczon:

Powiedzieć o Tusku w roku 2026 roku, że to tak po prostu liberał to dość odważne.


Wiadomo Tusk to taki sam etatysta jak Zandberg czy
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 18
  • Strona 1 z 18
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 31.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 30.01.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 07.05.2024

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia