Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko203
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Fevx

Fevx

Dołączył 10 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 33536
  • Znaleziska 1128
  • Mikroblog 32408
  • Obserwujący 90
  • Obserwowane 275

2799

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

285 restauracji w Polsce dolicza obowiązkowy serwis do rachunku - MAPA

Użytkownicy zgłosili 285 restauracji z 46 miast. 84% nalicza równe 10%, część serwis już od jednej osoby (czyli też za samotny obiad), a 33 lokale w ogóle nie uprzedzają - dowiadujesz się z paragonu. W skrajnych przypadkach serwis za rozmowę po angielsku albo doliczony przy 6-miesięcznym dziecku.

miejscownikpl
z
wykop.pl
dodany: 22.06.2026, 06:29:26
  • 292
  • #
    napiwki
  • #
    oplata
  • #
    restauracja
  • #
    polska
  • #
    gastronomia
Fevx
Fevx 22.06.2026, 08:21:03 via Wykop
  • 40
@sajmonm: mam podobne odczucia z Krety. Znaleźliśmy fajna restauracje gdzie wyraźnie było napisane że opłatą za serwis to 1e od osoby, wiec nie bylo problemu. Poza tym nie dość ze super jedzenie to obowiązkowo wody ciagle donosili, chleb i sałatka z bakłażana za darmo a na koniec jedzenia częstowali raki oraz jogurt z miodem lub arbuz a dziecko za kazdym razem lody. No ale to Kreta, nie ma co porównywać.
S_mirabilis
S_mirabilis
21.06.2026, 13:29:51
  • 9
Idę sobie po Elblągu, patrzę, a tam czołg M4 Sherman!
(。◕‿‿◕。) #przegryw #spierdotrip #elblag
S_mirabilis - Idę sobie po Elblągu, patrzę, a tam czołg M4 Sherman! 
(。◕‿‿◕。) #przegr...

źródło: 1879

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 21.06.2026, 21:59:48 via Wykop
  • 1
@IbraKa: Panie, ja sie wychowalem w Parku Modrzewie i nie raz bylem w okolicach Cleanera ale nie wiedziałem ze takie cos tam sobie postawili...
  • Odpowiedz
Fevx
Fevx 23.01.2026, 11:41:01
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx
Autor
29.01.2026, 11:41:19 via Wykop
  • 2
@paul772: tak zrobiłem i mimo niedoskonałości bardzo mnie wciągnęło, jest duzo fajnych rozwiązań i mody tez dobrze tam działają
  • Odpowiedz
Fevx
Fevx
Autor
21.06.2026, 21:55:39 via Wykop
  • 1
@Alfon_Rakieta: ja już tylko CS2. Coraz więcej modów i dev łatają te grę, jest przyjemnie i bardzo wciąga. (Chociaż trochę przed chwilą dostałem k-----y z netlines i powierzchniami na kei i nabrzezu, no ale jakos sie udało ogarnąć)
  • Odpowiedz
xUnf
xUnf
21.06.2026, 16:42:19
  • 0
Macie pokoje/sypialnie na poddaszu i próbowaliście używać klimatyzatorów przenośnych? Takich co sie rure wyciąga przez okno. Daje to radę?

#ciekawostki #polska #budujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 21.06.2026, 16:59:43 via Wykop
  • 1
@xUnf: robiliśmy taki patent u teściów gdzie izolacja domu c-----a i sie pokój gdzie dziecko spało nagrzewal mocno: klimatyzator wieczorem, rura za okno i robiliśmy kilka stopni mniej zeby dalo sie zasnąć. Działał spoko, chłodził konkretnie, ale był głośny wiec spac przy tym sie nie dało.
  • Odpowiedz
Zoyav
Zoyav
20.06.2026, 10:09:40
  • 12
baba kupiła chwasta se

#rosliny #roslinydoniczkowe
Zoyav - baba kupiła chwasta se

#rosliny #roslinydoniczkowe

źródło: IMG_5366

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 20.06.2026, 21:11:12 via Wykop
  • 0
@Zoyav: mialem to ze 3 razy i za każdym razem upiłem, a niby dobre warunki... wiecej juz sie nie dam rady na te roślinę nabrać
  • Odpowiedz

550

Kefir powrócił do łask. "Sprzedaż stale się rozwija"

Kefir powrócił do łask. "Sprzedaż stale się rozwija"

Konsumenci coraz częściej poszukują produktów naturalnych, fermentowanych i wspierających zdrowy styl życia. Dzięki temu rozwija się kategoria kefiru.

PortalSpozywczy
z
portalspozywczy.pl
dodany: 12.06.2026, 13:40:15
  • 222
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
Fevx
Fevx 13.06.2026, 05:29:21 via Wykop
  • 5
U mojej teściowej na Podlasiu jest takie danie które sie nazywa... kwasek. Kefir trzeba trochę rozwodnić, mniej lub bardziej wedle uznania i dodać tam pokrojone drobno ogórki oraz szczypiorek. Do tego ciepła bulba na drugim talerzu, znaczy ziemniaki i opcjonalnie skwarka z boczku posolona. Wchodzi jak złoto, nie ma lepszego obiadu w ciepłe dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Fevx
Fevx 13.06.2026, 09:41:14 via Wykop
  • 2
@Saly: trochę tak jest, teściowa z mniejszości litewskiej się wywodzi
metalnewspl
metalnewspl
07.06.2026, 13:29:39
  • 15
22 lata temu (7 czerwca 2004) Nightwish wydał przecudowny album zatytułowany "Once". 📀

Był to ostatni studyjny album nagrany z udziałem Tarja Turunen. Po zakończeniu dwuletniej trasy koncertowej wokalistka otrzymała od członków zespołu list informujący o zakończeniu współpracy. Treść pisma została następnie opublikowana na oficjalnej stronie internetowej grupy.

Okładka chyba idealnie oddaje reakcje fanów, którzy po odejściu Tarji nie zaakceptowali kolejnych frontmanek. 😞

#metalnews #nightwish #metal
metalnewspl - 22 lata temu (7 czerwca 2004) Nightwish wydał przecudowny album zatytuł...

źródło: Once

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 07.06.2026, 16:29:02 via Wykop
  • 0
@metalnewspl: no i jestem z tych którzy nie zaakceptowali Nightwish dalej. Bez Tarji to nie to samo.
  • Odpowiedz

667

Koniec ''reklamozy'' pod Tatrami - Zakopane przyjęło uchwałę krajobrazową

Koniec ''reklamozy'' pod Tatrami - Zakopane przyjęło uchwałę krajobrazową

Uchwała w sprawie ustalenia zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, na terenie Gminy Miasto Zakopane, tj. tzw. uchwała krajobrazowa lub uchwała reklamowa, została podjęta przez Radę Miasta Zakopane w dniu 28 maja 2026 r.

Xeer77
z
bip.zakopane.eu
dodany: 01.06.2026, 13:02:16
  • 113
  • #
    polska
  • #
    zakopane
  • #
    gory
  • #
    tatry
  • #
    turystyka
  • #
    podroze
Fevx
Fevx 02.06.2026, 05:04:22 via Wykop
  • 26
@Cichoboprzydziezdzicho: no właśnie chciałem o tym napisać ale mnie ubiegłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) pojechałem niedawno do Starej Lubowni przez Nowy Targ, Niedzice i Czerwony Klasztor, reklamoza totalna po polskiej stronie. Po słowackiej jadąc do Lubowni bylo tak pięknie że aż trudno skomentować. Sama natura, zielone łąki, lasy, widoczne góry i niesamowicie sielski krajobraz. A po stronie polskiej same reklamy.
Distracted93
Distracted93
25.05.2026, 08:23:48
  • 3
mało co wywołuje u mnie taki ból d--y, jak świadomość, że dałem się naciągnąć na scam-med jak stara baba na garnki, albo republikę. Apka ssie koniuszego, mam wrażenie, że z marszu dostałem shadowbana bo zapisać się na cokolwiek poza internistą graniczy z cudem. Na infolinii odsyłają do apki. A umowa na rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#luxmed #zalesie
Distracted93 - mało co wywołuje u mnie taki ból d--y, jak świadomość, że dałem się na...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 25.05.2026, 08:33:36 via Wykop
  • 1
@Distracted93: patrz terminy o dziwnych godzinach, np środek nocy (chyba ze to konkretny lekarz) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Piastan
Piastan
12.05.2026, 16:14:12
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 12.05.2026, 19:47:32 via Wykop
  • 1
@xyz_xyz: fikus sprężysty, fajna roślina, teściowa ma takie do sufitu i są spoko
@Piastan chyba tak, czytałem tylko ze jak sie zrobi odwrotnie to rośnie na boki, wiec powinno działać ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Krachu
Krachu
12.05.2026, 08:59:44
  • 1
Moja różowa bedzie moim kierownikiem xD. Nie wiem czy fajnie, czy raczej niefajnie.
#pracbaza #rozowykorposwiat
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 12.05.2026, 09:01:34 via Wykop
  • 4
@Krachu: a moze tak byc? Pracuje z żoną w jednym zespole i wytyczne na team lidera sa takie ze nie moglibyśmy nawzajem byc sobie team liderem
  • Odpowiedz
Adom007
Adom007
11.05.2026, 11:01:16
  • 0
Co kupić na roczek dla chrześnicy?( ͡° ͜ʖ ͡°)
#chrzest #chrzciny #pomyslnaprezent #pytaniedoeksperta #prezent
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 11.05.2026, 11:06:44 via Wykop
  • 1
@Adom007: jakaś drobna zabawkę dostosowana do 1 latki a rodzicom dac bon do Smyka lub Pepco, tata 3 latki here i takie cos sie zawsze sprawdzało
  • Odpowiedz
Kieranz
Kieranz
30.04.2026, 15:38:22
  • 3
Nawracajcie Polaków na ryt koptyjski bo fajny bonus jest
#ck3 #crusaderkings3 #gry #paradox
Kieranz - Nawracajcie Polaków na ryt koptyjski bo fajny bonus jest
#ck3 #crusaderking...

źródło: obraz

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 01.05.2026, 04:04:10 via Wykop
  • 0
@murmandamus: @Kieranz zrobiłem tak kiedyś i rzeczywiście byly krucjaty i nie bylo latwo; fajnie tez zrobic ortodoksyjna Polskę.
  • Odpowiedz

0

Dungeon and dragons

Mam pytanie jak działa DND 3.5 bo mam podręcznik ale tyle tam tego że lepiej i ktoś mi to wytłumaczy a nie zacznę robić głupie błędy 

wiktor-wanat
z
wykop.pl
dodany: 20.04.2026, 07:27:57
  • 5
  • #
    dungeonsanddragons
  • #
    rpg
  • #
    fantastyka
  • #
    gryfabularne
  • #
    dnd
  • #
    grybezpradu
Fevx
Fevx 20.04.2026, 20:16:10 via Wykop
  • 0
No właśnie tego jest tez tyle ze trudno wytłumaczyć. Co chcesz dokładnie wiedzieć?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jmuhha
jmuhha
06.04.2026, 05:09:12
  • 1
Wytłumaczcie mi tak po ludzku kogo stać na auta z ratą 6000 zł miesięcznie? ( ಠ_ಠ)
jmuhha - Wytłumaczcie mi tak po ludzku kogo stać na auta z ratą 6000 zł miesięcznie? ...

źródło: 1000026358

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 06.04.2026, 05:24:17 via Wykop
  • 0
@jmuhha: ja sobie to odpowiadam tak: łącznie z żoną zarabiamy ponad 15k co nie jest dużo ale tez nie malo. Na jedzenie i rachunki wydajemy pewnie kolo 5k max miesięcznie. Zostaje 10k. Gdyby nie kredyt to by nas bylo stać spokojnie na taką rata ale byśmy odkładali mało. Mój brat i jego partnerka maja pewnie ze 3x tyle zarobków co my miesięcznie. Im to juz w ogóle nie problem taka
  • Odpowiedz
Fevx
Fevx 06.04.2026, 08:49:51 via Wykop
  • 0
@ThinkBackwards: pewnie tak, raczej sie nie przekonam osobiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
HoroLive
HoroLive
19.03.2026, 09:38:19
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 19.03.2026, 09:39:09 via Wykop
  • 1
@HoroLive: The Old Republic ma sie dobrze. Grałem tez niedawno znowu w LOTRO i bylo super.
  • Odpowiedz
cult_of_luna
cult_of_luna
16.03.2026, 18:52:35
  • 8
#gry #staregry #eu3 #eu4 #eu5

Gram se w gre.

cultofluna - #gry #staregry #eu3 #eu4 #eu5

Gram se w gre.

SPOILER

źródło: Bez nazwy

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 17.03.2026, 05:03:05 via Wykop
  • 0
@cult_of_luna: czemu shit? Tez mam go i dobrze sie gra i dobrze pracuje na nim
  • Odpowiedz
Patryk_z_lasu
Patryk_z_lasu
09.03.2026, 23:26:40
  • 0
Hej, ktoś tutaj studiował archeologię we Wrocławiu? Jakieś wrażenia, polecajki, niepolecajki? Myślę czy z ciekawości nie iść po skończeniu moich aktualnych studiów

#archeologia #uwr #wroclaw
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 10.03.2026, 21:01:42 via Wykop
  • 2
@Patryk_z_lasu: ja w Gdańsku i chociaż duzo mi dały te studia pod względem rozwoju mentalnego o tyle drugo raz bym nie poszedł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Fevx
Fevx 10.03.2026, 14:22:21
  • 1
Szukam specjalisty ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy to Syngonium Confetti czy inne tylko ze zmianami na liściach (grzyb czy inna nekroza). Zdechlaczek z Leroy Merlin. Wypuścił juz nowe liście i każdy ma takie plany. ChatGPT sie upiera że to stres rosliny i znikną ale mi to przypomina Confetti za bardzo jak przeglądam zdjęcia na internecie. #rosliny
Fevx - Szukam specjalisty ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy to Syngonium Confetti czy inne tylko ze zmi...

źródło: 1000018682

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx
Autor
10.03.2026, 20:59:50 via Wykop
  • 0
@mkorsov: chyba by szybciej zdechło a ładnie rośnie
@Sedum i tego będę sie trzymał
  • Odpowiedz
Chrystus
Chrystus
10.03.2026, 17:47:22
  • 163
#heheszki #metal #pawlowiczcontent
Chrystus - #heheszki #metal #pawlowiczcontent

źródło: 626180219_10162279895246714_136295973175848431_n

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fevx
Fevx 10.03.2026, 17:54:17 via Wykop
  • 84
@Chrystus:
Fevx - @Chrystus:
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 23
  • Strona 1 z 23
  • >
  • Jak na gorze tak i na dole
  • Rumia

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.01.2019

    Komentator
  • VIP
    od 10.01.2018

    VIP
  • Rocznica
    od 24.11.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.11.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 15.05.2017

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 29.11.2016

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia