zastanawiam się co takiego się stało w życiu Najmana że zaczął wypowiadać się zdroworozsądkowo. Taka przemiana z prawakoida w normalnego człowieka jest chyba rzadsza niż przemiana wody w wino ( ͡°͜ʖ͡°)
@RetorykaPisowska: Kiedys ONR to byly zwierzeta, obecnie mowia "ludzkim" glosem xD
#samochody #motoryzacja Rzadko kiedy jeżdżę po autostradach. Przeważnie na lotnisko i z powrotem. Zawsze było to bardzo stresujące bo albo jedzie się z tirami na prawym pasie albo walka na lewym z szybszymi. Wczoraj przejechałem kilkaset km po A1. Jakie to było cudowne doświadczenie po którym nie byłem zmęczony stresem i nerwami.
Odcinkowe pomiary prędkości powinny objąć wszystkie autostrady, drogi szybkiego ruchu i jak największą ilość km dróg
pewnie stresują go zj*by, które podjeżdzają na pełnej pi**ie pod auta wyprzedzające tiry/inne auta, bo nie mieści im się w głowie, że ktoś może jechać przepisowo
@everybodykombinerki: XDD musza miec niesamowicie silna psychike na co dzien.
pewnie przychodzisz do pracy godzinę qczesniej, bo maszyny trzeba odpalić
@pan_demonium: zawsze jestem ciekawy czy takie ananasy 9-17 zamykam kąkuter sa tak bardzo skrupulatne w godzinach, gdy to im potrzeba przyciac w c---a, cos zalatwic, zniknac na jakis czas i miec nadal za to zaplacone XD nie jestem niewolnikiem, nie jestem kolchoznikiem, lecz uwazam, ze to dziala w dwie strony. raz ty nagniesz, raz pracodawca idzie na reke i jest gituwa.
oj, jesli pracuję zadaniowo to ma to różnicę niebagatelną.
@pan_demonium: W ramach kodeksu pracy nie pracuje sie czysto zadaniowo, bo masz wyznaczony godzinowy etat i w tych godzinach musisz byc dostepny do dyspozycji pracodawcy. To, ze z pracodawca masz deal wykonywania zadan, to tylko Wasze ustalenie. Dodatkowo ta dostepnosc wymusza bycia w tym czasie na stanowisku pracy, nawet w przypadku pracy zdalnej :) A jesli wspolpracujesz w oparciu o dzielo, b2b
nawet nie pracuje na etacie, ale kombinuj dalej j udowadniaj mi, że nie mogę pracować tak, jak pracuje.
@pan_demonium: jeszcze naucz sie czytac ze zrozumieniem i bedzie gitara.
A jesli wspolpracujesz w oparciu o dzielo, b2b to nie jest to defacto praca, a uslugi :)
Jesli sadzisz inaczej, to mysle, ze chetnie Toba zainteresuje sie Urzad Skarbowy. I nie mozesz inaczej wykonywac swoich obowiazkow, bo nosiloby to znamiona pracy etatowej,
@pan_demonium: Nom, tylko we wpisie chodzi o regularna prace, a nie uslugi xD Moze jak zaczniesz czytac ze zrozumieniem wypowiedzi innych, watki w ktorych sie wypowiadasz oraz zastanowisz sie nad ekstrapolacja swoich doswiadczen na innych, to zmadrzejesz.
Radomir Wit: - Przepraszam, telefon pani dzwoni. Dominika Chorosińska: - No właśnie. - To pani udawała, że rozmawia? - Nie, próbowałam się dodzwonić... - Nie, bo dzwonił teraz. Ja do pani dzwonię prawdę powiedziawszy. Chciałem sprawdzić czy pani udaje czy nie...
czyli problemem nie jest to, co odwalają urzędnicy skarbowi (2500 złotych mandatu za krewetki za kilka złotych), tylko to, jak Stanowski zbluzgał jakąś biu*wokratkę? Jeśli tak, to nie zasługujesz na lepsze państwo niż polskojęzyczna wersja kacaplandii, gdzie urzędnik może wszystko.
@WroTaMar: Po pierwsze czemu na starcie wyzywasz urzednika panstwowego od "biurwokratek"? Po drugie, dlaczego uwazasz, ze mandat ma byc niski bo skladnik akurat w tym przypadku to bylo tylko kilka
Wady bloku? Mam w szeregowcu nad sobą 5 sąsiadów albo wokół siebie 9, tak jak w bloku?
@swiadomy_anakolut: w jaki sposob sasiedzi nad lokalem nad Toba jeszcze na Ciebie oddzialowuja? jestem ciekawy w jaki sposob tez wokol siebie sasiadujesz z 9 innych sasiadow XD chyba ktos by musial drzec p---e na dziedziniec albo puszczac muzyke w srodku nocy. najczesciej slyszysz tego kogo masz nad soba, pod soba i obok siebie,
@swiadomy_anakolut: @lycaon_pictus @LemurChmur ok, czaje. Kurcze, moze moje przeklamanie wynika stad, ze zazwyczaj lokowalem sie na najwyzszym pietrze. Obecnie mam mieszkam na 10 pietrze w wielkiej plycie z jednym sasiadem z boku, niestety z dziecmi i jebnietym psem (a raczej wlascicielem, ktory go nie wychowuje), wiec tylko ich slysze w sypialni. Czasem sasiadow pod spodem, bo jest jakies patorentierstwo z mieszkaniem podzielonym na cztery mniejsze, ale sa w
I tak samo tutaj. Pół litra kranówy musza doliczyć do rachunku bo z torbami pójdą.
@ATAT-2: problem jest taki, ze ta kranowa = potencjalny odplyw zarobku z napojow, a nie sam koszt kranowki. niemniej woda powinna byc czyms normalnie i powszechnie dostepnym tak jak kibel.
Napisałem sobie posta że zarabiam 13 500 netto, czyli 22 000 brutto a pracodawca daje 26 500 + benefity pozapłacowe powiedzmy łącznie 27 000 i ciężko z zakupem mieszkania w Warszawie (w której pomimo mojej niechęci do tego miasta dla bezpieczeństwa zostać muszę, bo zdalna to 5% obecnego rynku). Ile się wylało boomerstwa że wcale nie jestem w top 10% zarobków, że co ze mnie za IT skoro dostaje takie grosze, że
@Whiskeyjack29: nie zapomnij dodac, ze przez lata odkladales hajs do skarpety, zeby kupic za swoje, a w miedzyczasie odjechaly ceny nieruchow, oszczednosci zjadla inflacja, a Ty z reka w nocniku xD
@Whiskeyjack29: Ale nie kupisz i bys nie kupil, bo w Warszawie zabudowano wszystkie ciekawsze grunty, a to co wtedy bylo dla Ciebie osiagalne, obecnie kosztuje znacznie wiecej z drugiej reki. Teraz jak chcesz ciekawy grunt to placisz jak za zloto albo cieszysz sie obrzezami.
Na ETF mam około +40% od 2019 cześć jest na IKE część jest na zwykłym koncie maklerskim. Nie ruchy odjechały 60%
Koniec z łatką taniej montowni Europy. Miliardowe inwestycje Toyoty na Dolnym Śląsku właśnie spinają w całość zaawansowany hub IT we Wrocławiu, potężną produkcję napędów hybrydowych i nowoczesny recykling samochodów.
Chociaż zatwardziałe i zamknięte głowy będą zapewne wciąż twierdzić na poważnie, że w Polsce nie ma żadnego przemysłu motoryzacyjnego.
@Cztero0404: te zatwardziale glowy nie rozumieja tez jak gigantyczne srodki trzeba wlozyc w obecny rynek, zeby w ogole na nim sie pojawic w wiekszej skali, a co dopiero konkurowac. ciekawe tez dlaczego wiekszosc marek konsoliduje sie w mega korporacje?
@Cztero0404: No niestety, myslenie zacofane o kilkanascie jak nie dziesiat lat, kiedy mozna bylo przy pomocy tokarek i paru gietarek cos zmontowac na rynek typu Daewoo czy inny tego typu niski segment xD
@Cztero0404: No raczej Kia czy Hyundai, ale z poczatkow swojego bytu czy podobnie kiedys Skoda. Obecnie sa to marki, ktore niczym sie nie umywaja do zachodnich marek i sa godnymi konkurentami. I nie dziwie sie, ze ludzie woleli kupic Paska czy Audi (a o tym spawaniu to glownie mity), bo to byla roznica epok rozwoju motoryzacji.
Ponad 10 lat w zawodzie, 5 lat studiów, branża która płaci naprawdę dobrze spokojnie top 90-95% ludzi w tym kraju. Doszedłem do sufitu, dalej to już polityka korporacyjna albo własny biznes. Robiłem wszystko jak trzeba. Odkładałem, ETF-y, nie przepalałem. Podwyżki dostawałem. A inflacja przez 5 lat i tak zjadła mi z 25% realnej wartości wypłaty. Efekt? Stać mnie na kawalerkę. Na 60m żeby zamieszkać z żoną i pomyśleć o JEDNYM dziecku muszę
Efekt? Stać mnie na kawalerkę. Na 60m żeby zamieszkać z żoną i pomyśleć o JEDNYM dziecku muszę wziąć gruby kredyt i jeszcze dołożyć na wykończenie.
A inflacja przez 5 lat i tak zjadła mi z 25% realnej wartości wypłaty.
@Whiskeyjack29: niby taki jestes madry z ETFami i oszczedzaniem, a nie rozumiesz instrumentu finansowego jakim jest kredyt xD Czekales jak typowy wykopek az uzbierasz SWOJE PINIONSZKI, w miedzyczasie odjechaly Ci ceny
Analiza wsteczna zawsze skuteczna ( ͡°͜ʖ͡°) A co ma powiedzieć osoba która zaczynała pracę w 2022? 2023? Oni już nigdy mają nie mieć mieszkań? Super społeczeństwo nam się szykuje.
@Whiskeyjack29: To samo bym im powiedzial i zaluje, ze tak pozno sam to zrozumialem oraz stronilem od decyzji dot. hipoteki tak dlugo, bo zwyczajnie frajerzylem sie na wynajmie xD Oczywiscie jesli dla niej problemem nie
Osoby bawiace sie w ciulanie WLASNYCH PINIONSZKOW zamiast kredytu zwyczajnie nie potrafia korzystac z dostepnych instrumentow finansowych. To nie jest finansowa wolnosc, a frajerstwo. Wypruwanie sie z wszelkich rozrywek i przyjemnosci przez lata, zeby po latach dopiero zrealizowac swoj cel za setki tysiecy zlotych w zawyzonych cenach i po spadku wartosci oszczednosci zjadanych przez inflacje xD
Co innego jesli ktos to sensownie zainwestowal lub mial grubego farta na gieldzie. Ale mozna miec
@typowyWykopekMizogin: jezeli przez "normalna" rozumiemy "przecietna", to patrzac na dziecinstwo swoje i rowiesnikow oraz osoby wypowiadajace sie na wykopie, wcale bym sie nie zdziwil.
@Vinizius: Nie do konca zgadzam sie z argumentem mieszkan, ktory czesto jest podnoszony. Uwazam, ze ludzie znalezli w zyciu inne priorytety i rozrywki niz plodzenie i wychowywanie dzieci. Mniej presji spolecznej na zwiazki, mniej presji na koniecznosc posiadania potomstwa w mlodym wieku, wiecej swiadomosci na temat antykoncepcji i mniej podejscia "jakos to bedzie", co bylo kiedys norma.
@teraz_z_kontem: za co? xD gdyby mnie nie bylo to bym o tym zwyczajnie nie wiedzial. wystarczy do oceny pewnych kwestii odlaczyc romantyzm i emocjonalnosc. podziekowac im moge za sensowne wychowanie, a nie sprowadzenie na swiat w wyniku wlasnej potrzeby.
#mirkokoksy #pizza #dominospizza Dlaczego dominos nie podaje kalorii? To nie jest wymagane? Ktoś wie ile waży jeden kawałek pizzy? Ile średnio kalorii ma np. Peperoni z dżalapino duża pizza 1k?
@WhiskeyIHaze Dyskutujesz z wykopkami, ktorzy by ukrzyzowali babe, ktora by tak wykorzystywala chlopow ( ͡°͜ʖ͡°) Byle krecila sie karuzela smiechu z p0lek, ktore nie daja im zamoczyc xD
Naprawde, nieruchanie to jest jeden z najwiekszych problemow swiata.
źródło: PYhfUL
Pobierz@StdPtr: w dodatku chwile po powrocie z kontuzji xD