Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 236
- 1051
@szunis: Jaki ona ma psychopatyczny wyraz twarzy xD
@szunis Trochę mi ją przypomina
źródło: comment_1634480572giPAXHTO9UzvuPbhtkS1q6.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@MagicznyKarolek: że chce Ci się pisać takie słabe zrzutki...
- 12
@MagicznyKarolek: metki cebulowej jej trzeba było dać albo kotlet z mortadeli
- 10
- 1
Po jakim czasie od przejścia z wegetarianizmu na weganizm pojawiają się podobne efekty? Czy to jednak trzeba się udać do akademii?
#wegetarianizm #weganizm
#wegetarianizm #weganizm

@Hektorrr: p---------e o szopenie, sam ostatnio zastanawiam się czy mięso nie jeść aby dwa razy w tygodniu na próbę bo w każdym posiłku mam i ciężko czasem się robi na żołądku
@Habemuspapam69: przeczytałem to głosem Walaszka XD
Nie wiecie czy w #auchan są jakieś godne polecenia gotowe wegańskie hamburgery/kotlety?
#wegetarianizm
#wegetarianizm
- 1
@Pioter_Polanski: ja uwielbiam z boczniaków kotlety. pyszotka
źródło: comment_1634312854THpxOXw6JptJLyINhQ57sB.jpg
Pobierz- 0
@smyl: no serio nie znalazłem a obszedłem cały sklep
- 1
Czy przestrzegacie postu w piątek? #wegetarianizm
Mam pytanie do ludzi spod tagów #wegetarianizm i #weganizm
Czy gdyby hipotetycznie mięso z in vitro zostało spopularyzowane do tego stopnia, że kosztowałoby tyle co tradycyjne, to byście je jedli?
Mam na myśli sytuację:
pobiera się materiał genetyczny od zwierzaka -> w kadzi laboratoryjnej hoduje się samo mięso -> wcinacie steka, kiedy dawca materiału chilluje sobie na trawie
Czy gdyby hipotetycznie mięso z in vitro zostało spopularyzowane do tego stopnia, że kosztowałoby tyle co tradycyjne, to byście je jedli?
Mam na myśli sytuację:
pobiera się materiał genetyczny od zwierzaka -> w kadzi laboratoryjnej hoduje się samo mięso -> wcinacie steka, kiedy dawca materiału chilluje sobie na trawie
- 19
@wolter_wait rybka to też mięso
Jak teraz nie jem w ogóle to tak pewnie bym zjadła kilka razy w roku jakiegoś hamba czy inny fastfood. A tak to jak przestaniesz jeść mięso to cie później wrecz od niego odrzuca, ja tak przynajmniej mam. Takiego steka teraz w życiu bym nie zjadł.
Mam taką zagwozdkę, dlatego taguję też #filozofia - czy możliwe jest nie być szowinistą gatunkowym w stosunku do zwierząt? Jasne, jak ktoś nie je mięsa ani nie stosuje środków odzwierzęcych i tym podobne, to tak naprawdę super sprawa ze względów zdrowotnych, środowiskowych czy moralnych. Niemniej, bardzo ciężko byłoby znaleźć osobę, która przewyższałaby życie np. świni, która ma samoświadomość i zdolność nawiązywania relacji nad życiem osoby chorej pozbawionej tych cech. A
@ZiobroTyPrzestan: jeśli miałbym uratować jakiegoś losowego człowieka, albo mojego pieska, to nawet bym się nie zastanawiał ¯\_(ツ)_/¯
- 2
@ZiobroTyPrzestan: No to raczej nie tyczy się tylko różnicy międzygatunkowej. W końcu oryginalne pytanie można podmienić na np. 1 osoba bliska vs 10 obcych osób.
Następnie 1 polak vs 10 francuzów, czy innych osób z kraju około-europejskiego, którego języka się nie zna.
A później na coś w stylu: 1 osoba, z którą ma się więcej wspólnego (biały Europejczyk), kontra 10 osób bardziej obcych kulturowo (np. członkowie jakiegoś plemienia z
Następnie 1 polak vs 10 francuzów, czy innych osób z kraju około-europejskiego, którego języka się nie zna.
A później na coś w stylu: 1 osoba, z którą ma się więcej wspólnego (biały Europejczyk), kontra 10 osób bardziej obcych kulturowo (np. członkowie jakiegoś plemienia z
- 0
Niby lewacy przekonują, że żywność roślinna jest tańsza, mniej CO2 powoduje jej uprawa , a kiełbaski bezmiesne Tarczyńskiego 67 zł za kg!!! Czy oni tam szynki szwarcwaldzkiej dodają? Ale przyznam, że dobre jako przekąska - lepsze niż jakis batonik.
#wegetarianizm
#wegetarianizm
- 8
@7160: Mała skala produkcji i dystrybucji. Makaron kosztuje grosze bo każdy go kupuje.
@l_Grela_l: właśnie tym się żywi przeciętny mięsny p0lak - mortadelą za 7zł/kg i jeszcze tańszymi parówkami z odpadków i płaczą, że wegańskie drogie. Jakby nie żarli śmieci i przyszło im zapłacić normalną cenę za prawdziwe, dobrej jakości mięso to w moment by się okazało, że można je jeść w ograniczonych ilościach raz na jakiś czas.
- 15
Coś dla odmiany czyli zupa jarzynowa z trzech jarzyn: selera, marchewki i cukinii. Na mój gust za słodka, marchew, cebula są słodkie same w sobie a ja dowaliłam na koniec 250 ml. mleka bez laktozy które okazało się że nie nadaje się do gotowania bo jest od cholery słodkie, nie polecam eksperymentów z dziwnym mlekiem. Taka zupa deser 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
#gotujzwykopem #wegetarianizm
#gotujzwykopem #wegetarianizm
źródło: comment_1633787740JjGChNHuVpa998DX2BMrj7.jpg
PobierzKomentarz usunięty przez autora
- 0
@Farfetch_d: Zrobiłam pieczone ziemniaki wczoraj i dziś też były, pokażę jutro bo nie mogę spamować swoim żarciem na non stopie.
A taka zupa już była na tagu, dolałam normalnego mleka i była milion razy lepsza: https://www.wykop.pl/wpis/53281411/zupa-jarzynowa-z-cebuli-marchewki-i-selera-polecam/
A taka zupa już była na tagu, dolałam normalnego mleka i była milion razy lepsza: https://www.wykop.pl/wpis/53281411/zupa-jarzynowa-z-cebuli-marchewki-i-selera-polecam/
Groszek potężniejszy niż Wam się wydaje. Mówi mi JEDZ WARZYWA!
#cursedimages #fitness #gotujzwykopem #zdrowie #wegetarianizm #humorobrazkowy
#cursedimages #fitness #gotujzwykopem #zdrowie #wegetarianizm #humorobrazkowy
źródło: comment_1633765464VIg6YwXb49b5IAASEplT0W.jpg
Pobierz@KarolKnuropatwa: wygląda jak twarz starego indianina
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 2
@kalamok_blanko: Całe szczęście ci krawędziowi, dziecinni prawacy są w odwrocie, coraz więcej knajp i artykułów w marketach. Coraz więcej ludzi wege. Pewnie ci co tak piszą to pochodzą z jakichś Wysrańców - większych wsi udających miasta powiatowe, stąd te próby leczeniach kompleksów.
Idę do #vege kolegi. Jakie przekąski weganie lubią? Mam po drodze Auchan :]
#dieta #vegan #weganizm #wegetarianizm
#dieta #vegan #weganizm #wegetarianizm
Która dieta TWOIM ZDANIEM jest zdrowsza?
- 1-3 posiłki mięsne w tygodniu 66.7% (52)
- Codzienne spożywanie miesa 33.3% (26)
9
McDonald’s chce być "net zero". Wycofa mięsne pozycje z menu?

McDonald’s ogłosił, że do 2050 r. chce osiągnąć neutralność klimatyczną, czyli ograniczyć globalną emisję gazów cieplarnianych do 0. Eksperci sprawę stawiają jasno: sieć musi zrezygnować z produkcji hamburgerów.
z- 13
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Mirki,polećta mi jakieś niezgorsze restauracje wegańskie i wegetariańskie w mieście.
#wroclaw #jedzenie #wegetarianizm
#wroclaw #jedzenie #wegetarianizm
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
Cześć.
Czy ktoś z was trafił w popularnych marketach na białą rzepę?
#wegetarianizm #warzywa #weganizm
Czy ktoś z was trafił w popularnych marketach na białą rzepę?
#wegetarianizm #warzywa #weganizm
@miskacy: w auchan widziałam często
@miskacy: ale taką podłużną (japoński daikon) czy okrągłą? bo okrągłą to widziałem przez miesiąc w lidlach w czasie wakacji i potem zniknęła. daikon dość długo (może nawet pół roku) widywałem w marketach lidl/biedronka/kaufland ale od miesiąca już ich nie widuję. W Auchanach zawsze jest ala czasami wygląda tak tragicznie, że nie kupuję
„Gunda” już w kinach!
Sprawdź, gdzie gramy: https://bilety.gutekfilm.pl/gunda
Najwyższy czas, byśmy zaczęli patrzeć na zwierzęta uważnie i czule – uważa noblistka Olga Tokarczuk, a dokument Wiktora Kossakowskiego jest wspaniałą, głęboko poruszającą manifestacją tego postulatu. Zresztą „Gunda”, sensacja zeszłorocznego festiwalu w Berlinie, to więcej niż film. To intymne spotkanie z istotami, które żyją obok nas. To wyraz solidarności ze zwierzętami, świadectwo troski, prośba o wybaczenie, dyskretny apel do naszej wrażliwości. A wreszcie czyste kino, uzdrawiający
Sprawdź, gdzie gramy: https://bilety.gutekfilm.pl/gunda
Najwyższy czas, byśmy zaczęli patrzeć na zwierzęta uważnie i czule – uważa noblistka Olga Tokarczuk, a dokument Wiktora Kossakowskiego jest wspaniałą, głęboko poruszającą manifestacją tego postulatu. Zresztą „Gunda”, sensacja zeszłorocznego festiwalu w Berlinie, to więcej niż film. To intymne spotkanie z istotami, które żyją obok nas. To wyraz solidarności ze zwierzętami, świadectwo troski, prośba o wybaczenie, dyskretny apel do naszej wrażliwości. A wreszcie czyste kino, uzdrawiający
źródło: comment_1633350426xtuVhR9QxPsXmKmR3RrZcI.jpg
Pobierz































#weganizm #wegetarianizm #filozofia