@drewnianydinozaur: Lubię mięso, nie chciałbym zrezygnować. Natomiast, gdyby na etykiecie było napisane, że ta świnia/krowa została zabita w sposób humanitarny/bezbolesny, dlatego mięso jest o 1-2 zł droższe na kilogramie, to bez zawahania bym je wybrał.
  • Odpowiedz
Mam pytanie do ludzi spod tagów #wegetarianizm i #weganizm

Czy gdyby hipotetycznie mięso z in vitro zostało spopularyzowane do tego stopnia, że kosztowałoby tyle co tradycyjne, to byście je jedli?

Mam na myśli sytuację:
pobiera się materiał genetyczny od zwierzaka -> w kadzi laboratoryjnej hoduje się samo mięso -> wcinacie steka, kiedy dawca materiału chilluje sobie na trawie
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak teraz nie jem w ogóle to tak pewnie bym zjadła kilka razy w roku jakiegoś hamba czy inny fastfood. A tak to jak przestaniesz jeść mięso to cie później wrecz od niego odrzuca, ja tak przynajmniej mam. Takiego steka teraz w życiu bym nie zjadł.
  • Odpowiedz
Mam taką zagwozdkę, dlatego taguję też #filozofia - czy możliwe jest nie być szowinistą gatunkowym w stosunku do zwierząt? Jasne, jak ktoś nie je mięsa ani nie stosuje środków odzwierzęcych i tym podobne, to tak naprawdę super sprawa ze względów zdrowotnych, środowiskowych czy moralnych. Niemniej, bardzo ciężko byłoby znaleźć osobę, która przewyższałaby życie np. świni, która ma samoświadomość i zdolność nawiązywania relacji nad życiem osoby chorej pozbawionej tych cech. A
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZiobroTyPrzestan: No to raczej nie tyczy się tylko różnicy międzygatunkowej. W końcu oryginalne pytanie można podmienić na np. 1 osoba bliska vs 10 obcych osób.

Następnie 1 polak vs 10 francuzów, czy innych osób z kraju około-europejskiego, którego języka się nie zna.

A później na coś w stylu: 1 osoba, z którą ma się więcej wspólnego (biały Europejczyk), kontra 10 osób bardziej obcych kulturowo (np. członkowie jakiegoś plemienia z
  • Odpowiedz
Niby lewacy przekonują, że żywność roślinna jest tańsza, mniej CO2 powoduje jej uprawa , a kiełbaski bezmiesne Tarczyńskiego 67 zł za kg!!! Czy oni tam szynki szwarcwaldzkiej dodają? Ale przyznam, że dobre jako przekąska - lepsze niż jakis batonik.

#wegetarianizm
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@l_Grela_l: właśnie tym się żywi przeciętny mięsny p0lak - mortadelą za 7zł/kg i jeszcze tańszymi parówkami z odpadków i płaczą, że wegańskie drogie. Jakby nie żarli śmieci i przyszło im zapłacić normalną cenę za prawdziwe, dobrej jakości mięso to w moment by się okazało, że można je jeść w ograniczonych ilościach raz na jakiś czas.
  • Odpowiedz
Coś dla odmiany czyli zupa jarzynowa z trzech jarzyn: selera, marchewki i cukinii. Na mój gust za słodka, marchew, cebula są słodkie same w sobie a ja dowaliłam na koniec 250 ml. mleka bez laktozy które okazało się że nie nadaje się do gotowania bo jest od cholery słodkie, nie polecam eksperymentów z dziwnym mlekiem. Taka zupa deser ( ʖ̯)

#gotujzwykopem #wegetarianizm
arinkao - Coś dla odmiany czyli zupa jarzynowa z trzech jarzyn: selera, marchewki i c...

źródło: comment_1633787740JjGChNHuVpa998DX2BMrj7.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kalamok_blanko: Całe szczęście ci krawędziowi, dziecinni prawacy są w odwrocie, coraz więcej knajp i artykułów w marketach. Coraz więcej ludzi wege. Pewnie ci co tak piszą to pochodzą z jakichś Wysrańców - większych wsi udających miasta powiatowe, stąd te próby leczeniach kompleksów.
  • Odpowiedz

Która dieta TWOIM ZDANIEM jest zdrowsza?

  • 1-3 posiłki mięsne w tygodniu 66.7% (52)
  • Codzienne spożywanie miesa 33.3% (26)

Oddanych głosów: 78

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miskacy: ale taką podłużną (japoński daikon) czy okrągłą? bo okrągłą to widziałem przez miesiąc w lidlach w czasie wakacji i potem zniknęła. daikon dość długo (może nawet pół roku) widywałem w marketach lidl/biedronka/kaufland ale od miesiąca już ich nie widuję. W Auchanach zawsze jest ala czasami wygląda tak tragicznie, że nie kupuję
  • Odpowiedz
„Gunda” już w kinach!
Sprawdź, gdzie gramy: https://bilety.gutekfilm.pl/gunda

Najwyższy czas, byśmy zaczęli patrzeć na zwierzęta uważnie i czule – uważa noblistka Olga Tokarczuk, a dokument Wiktora Kossakowskiego jest wspaniałą, głęboko poruszającą manifestacją tego postulatu. Zresztą „Gunda”, sensacja zeszłorocznego festiwalu w Berlinie, to więcej niż film. To intymne spotkanie z istotami, które żyją obok nas. To wyraz solidarności ze zwierzętami, świadectwo troski, prośba o wybaczenie, dyskretny apel do naszej wrażliwości. A wreszcie czyste kino, uzdrawiający
GutekFilm - „Gunda” już w kinach!
Sprawdź, gdzie gramy: https://bilety.gutekfilm.pl/...

źródło: comment_1633350426xtuVhR9QxPsXmKmR3RrZcI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach