Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Polecicie mi coś pysznego wegetariańskiego co mógłbym zrobić na imprezę sylwestrową? #gotujzwykopem #wegetarianizm
@Bomfastic: Samosy
XD w kwietniu miałem gotowy artykuł, jednak nie zdjęcia. Wczoraj trochę popstrykałem i macie efekt. Polecam artykuł o Enrście Benary. Na końcu jest galeria z resztą warzywek.
Dobrze, że udało się to zrobić w tym roku. Pozdrawiam Was i wesołych i spokojnych świąt Wam i sobię życzę.
#wegetarianizm #historia #vegan #weganizm #papryczki #papryka #grafikahistoryczna #warzywa
Dobrze, że udało się to zrobić w tym roku. Pozdrawiam Was i wesołych i spokojnych świąt Wam i sobię życzę.
#wegetarianizm #historia #vegan #weganizm #papryczki #papryka #grafikahistoryczna #warzywa
źródło: comment_16402710573cCWitN36F9h3bvpHtyf0g.jpg
Pobierz12
Europejska Inicjatywa Obywatelska-Nie dla obcinania płetw rekinom i handlu nimi

Pomimo że obcinanie płetw rekinom na statkach UE i na wodach UE jest zakazane, a rekiny muszą być wyładowywane z płetwami w stanie nienaruszonym, UE jest jednym z największych eksporterów płetw, a także ważnym węzłem tranzytowym dla globalnego handlu płetwami rekinów.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
"Coraz więcej gwiazd sportu rezygnuje z jedzenia mięsa. Naukowcy już wiedzą, jak wpływa to na formę"
https://www.sport.pl/inne/7,64998,25532547,coraz-wiecej-sportowych-gwiazd-rezygnuje-z-jedzenia-miesa-naukowcy.html
#wege #wegetarianizm
https://www.sport.pl/inne/7,64998,25532547,coraz-wiecej-sportowych-gwiazd-rezygnuje-z-jedzenia-miesa-naukowcy.html
#wege #wegetarianizm
- 8
@6gcqG9nN58zhTK: Ale oni nie jedzą lub bardzo ograniczają mięso w diecie, żeby mieć przewagę na zawodach, o paleniu nie można tego powiedzieć.
Komentarz usunięty przez autora
"COVID-19. Okazuje się, że łagodniejszy przebieg choroby obserwowały u siebie osoby, które spożywają przede wszystkim produkty roślinne."
https://www.medonet.pl/koronawirus,weganie-i-wegetarianie-mniej-narazeni-na-ciezki-przebieg-covid-19--nowe-badania,artykul,82523473.html
#wege #wegetarianizm
https://www.medonet.pl/koronawirus,weganie-i-wegetarianie-mniej-narazeni-na-ciezki-przebieg-covid-19--nowe-badania,artykul,82523473.html
#wege #wegetarianizm
- 0
@Elmirka16: pewnie tak, bo jedno z 2 wynika
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 5
Trafiłem dzisiaj na linkedin na artykuł dotyczący myśliwych, był on całkowicie negatywnie nastawiony do myśliwych i oceniający ich jako morderców, którzy jedyne co robią, to chlają i zabijają dla przyjemności. I nie dodała to jakaś tzw. julka, tylko kierownik na szczeblu managerskim średniej wielkości firmy.
W komentarzach podobnie, a jeśli ktoś tylko wspomniał, że myśliwi nie trudnią się tylko polowaniami, to wywoływało to tam straszną aferę i wręcz wyzwiska w jego kierunku.
Skąd to
W komentarzach podobnie, a jeśli ktoś tylko wspomniał, że myśliwi nie trudnią się tylko polowaniami, to wywoływało to tam straszną aferę i wręcz wyzwiska w jego kierunku.
Skąd to
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via Android
- 2
No, ale wiesz, że to głównie wściekłe Julki z miasta krzyczą :)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
Właśnie widziałem reklamę #majonezkielecki na tvn. Reklamują wegański vege omlet - tak to zostalo przedstawione, do którego wbijają jajo. Czy przypadkiem jajka i weganizm sie nie wykluczają, czy cos mylę?
#wegetarianizm #wege #weganizm
#wegetarianizm #wege #weganizm
- 11
W nieskończoność trwa dyskusja w stolicy o tym w jaki sposób powinno się rozliczać wywóz i segregację śmieci. A to od zużycia wody, a to od metrażu, a to od liczby zameldowanych osób. Problem jest taki, że wszystkie te pomysły są absolutnie bzdurne i niemiarodajne. Jedyny sprawiedliwy sposób rozliczania śmieci jest jednocześnie najprostszym - obciążyć kosztem pozbycia się śmieci ich producentów. Czyli to Coca-Cola, Lays, Nestle i każdy inny producent żywności i
- 2
@wcfilmowe: tak, doliczenie kosztu utylizacji do ceny przedmiotu zdaje się być najlepszym rozwiązaniem.
- Koszt uczciwie zgodnie z ilością odpadów,
- zachęta do wyboru towarów łatwych w utylizacji/generujących mało odpadów,
- zachęta do poprawnej utylizacji, skoro już została opłacona,
- brak kosztów pobierania podatku za śmieci od każdego osobno oraz kontrolowania deklarowanej
- Koszt uczciwie zgodnie z ilością odpadów,
- zachęta do wyboru towarów łatwych w utylizacji/generujących mało odpadów,
- zachęta do poprawnej utylizacji, skoro już została opłacona,
- brak kosztów pobierania podatku za śmieci od każdego osobno oraz kontrolowania deklarowanej
- 1
a towary to przypadkiem nie pochodzą z eksportu z całego świata
@solo_living_yolo: ale kto je importuje? Muminki, Smerfy czy podmiot prawny, który może się z tego rozliczyć?
A system który miałby monitorować naliczanie takiej opłaty był by skomplikowany do granic
#muzyka do kotleta #wegetarianizm

Wegański majonez Ktoś jadł i może dać znać, czy smakuje podobnie? Zastanawiam się, czy nie spróbować, ale ich cena w sklepie to jedno wielkie IKSDE
#weganizm #wegetarianizm #dieta #majonez #kuchnia #jedzenie
#weganizm #wegetarianizm #dieta #majonez #kuchnia #jedzenie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BorowiecJ: w biedro masz smaczny majonez za 3zl
- 1
Reżyser Avatara i Titanica atakuje dietę ketogeniczną. Wzywa do przejścia na dietę opartą na roślinach, dzięki czemu ciężkie przechodzenie Covid maleje o 73%.
#dieta #keto #lchf #lowcarb #zdrowie #wegetarianizm #weganizm #film #koronawirus #carnivore
#dieta #keto #lchf #lowcarb #zdrowie #wegetarianizm #weganizm #film #koronawirus #carnivore
źródło: comment_1639247821T9nLlDDio6lAgOvAVYs2up.jpg
Pobierz- 21
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@marek-pikador: wielu czołowych piłkarzy zawodowych je mięso, ale pewnie się mylą
Czy z biedronek w ogóle zniknęła ta sałatka z wodorostów, czy tylko z mojej? Obudziłam się z wielką ochotą na nią i jej nie ma, a pani z biedronki mówi, że już jej dawno nie widziała (╥﹏╥)
#dieta #wegetarianizm #biedronka
#dieta #wegetarianizm #biedronka
@lunaria: u mnie w ogóle czegoś takiego nie było nigdy
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
15
Jad kiełbasiany w wegańskim jedzeniu

Piekło zamarzło... oczywiście to wegańskie.
z- 7
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Dziele się przepisem na wegański majonez. Sięgacie czasami po taki?
Przepis
#dieta #wegetarianizm #weganizm #zdrowie #ekologia #majonez #sklepyinternetowe #gastrowarszawa #gastronomia
Przepis
#dieta #wegetarianizm #weganizm #zdrowie #ekologia #majonez #sklepyinternetowe #gastrowarszawa #gastronomia
@smk666: ale miód nie jest uznawany za wegański
@drGreen: nie mogę się zgodzić, większość wegan nie uznaje miodu i jest to całkiem zrozumiałe, skoro nie jest przypadkowym produktem ich działalności, tylko został przez nie wytworzony w określonym celu na własną korzyść. Dodatkowo zawiera pszczele wydzieliny, czyli jakby nie patrzeć produkty pochodzenia zwierzęcego.
Powinnam jeść 2250 kcal, no ale kurde jak? Jestem #wegetarianizm od wielu lat, i pewnie tak średnio jem dziennie 1500 kcal. Nie to że się jakoś glodzę, po prostu wielu rzeczy nie mogę jeść, w tym np. laktozy, co sprawia że trudno jest wymyślić codzienny jadłospis po którym będę się czuła ok i będę najedzona. Czuję że nie mam tyle siły co inni, i jestem bardzo szczupła, ale nie wiem
Komentarz usunięty przez autora
@Okoproroka: Jeśli jestes uczulona na laktozę to pewnie nie jadasz serów, mleka, a co z jajkami?
Objawy które podajesz, czyli brak apetytu przy 1500 kcal świadczy o braku witaminy B12 i zmianie trybu kerbsa na ten gorszy który na dłuższą metę odbiera siły organizmowi, zatruwa, uszkadza DNA, uszkadza układ nerwowy.
Więc dorzuć suplement B12 i staraj się jeść więcej, powinno po 2-3 msc pomóc. Pamiętaj że ta witamina B12 występująca w roślinach
Objawy które podajesz, czyli brak apetytu przy 1500 kcal świadczy o braku witaminy B12 i zmianie trybu kerbsa na ten gorszy który na dłuższą metę odbiera siły organizmowi, zatruwa, uszkadza DNA, uszkadza układ nerwowy.
Więc dorzuć suplement B12 i staraj się jeść więcej, powinno po 2-3 msc pomóc. Pamiętaj że ta witamina B12 występująca w roślinach
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 248
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 291
- 974
@MarianoaItaliano: myslisz że latwo jest zlapac w siatke zwinnego dzieciaka?





























#weganizm #wegetarianizm #medycyna #b12 #dietetyka
Co ile warto sprawdzać sobie poziom witaminy B12? Ostatni raz na badaniach krwi byłem jakieś 2 lata temu i zastanawiam się, czy w tym roku warto znowu iść. Jestem na wege diecie i głównie bazuję na suplemencie z B12, nie miałem wówczas niedoboru. No i pytanie - czy b12 z jaj jest lepiej przyswajalna niż