#anonimowemirkowyznania
#weganizm #wegetarianizm #medycyna #b12 #dietetyka

Co ile warto sprawdzać sobie poziom witaminy B12? Ostatni raz na badaniach krwi byłem jakieś 2 lata temu i zastanawiam się, czy w tym roku warto znowu iść. Jestem na wege diecie i głównie bazuję na suplemencie z B12, nie miałem wówczas niedoboru. No i pytanie - czy b12 z jaj jest lepiej przyswajalna niż
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
XD w kwietniu miałem gotowy artykuł, jednak nie zdjęcia. Wczoraj trochę popstrykałem i macie efekt. Polecam artykuł o Enrście Benary. Na końcu jest galeria z resztą warzywek.

Dobrze, że udało się to zrobić w tym roku. Pozdrawiam Was i wesołych i spokojnych świąt Wam i sobię życzę.

#wegetarianizm #historia #vegan #weganizm #papryczki #papryka #grafikahistoryczna #warzywa
prawo - XD w kwietniu miałem gotowy artykuł, jednak nie zdjęcia. Wczoraj trochę popst...

źródło: comment_16402710573cCWitN36F9h3bvpHtyf0g.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trafiłem dzisiaj na linkedin na artykuł dotyczący myśliwych, był on całkowicie negatywnie nastawiony do myśliwych i oceniający ich jako morderców, którzy jedyne co robią, to chlają i zabijają dla przyjemności. I nie dodała to jakaś tzw. julka, tylko kierownik na szczeblu managerskim średniej wielkości firmy.
W komentarzach podobnie, a jeśli ktoś tylko wspomniał, że myśliwi nie trudnią się tylko polowaniami, to wywoływało to tam straszną aferę i wręcz wyzwiska w jego kierunku.

Skąd to
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W nieskończoność trwa dyskusja w stolicy o tym w jaki sposób powinno się rozliczać wywóz i segregację śmieci. A to od zużycia wody, a to od metrażu, a to od liczby zameldowanych osób. Problem jest taki, że wszystkie te pomysły są absolutnie bzdurne i niemiarodajne. Jedyny sprawiedliwy sposób rozliczania śmieci jest jednocześnie najprostszym - obciążyć kosztem pozbycia się śmieci ich producentów. Czyli to Coca-Cola, Lays, Nestle i każdy inny producent żywności i
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wcfilmowe: tak, doliczenie kosztu utylizacji do ceny przedmiotu zdaje się być najlepszym rozwiązaniem.

- Koszt uczciwie zgodnie z ilością odpadów,
- zachęta do wyboru towarów łatwych w utylizacji/generujących mało odpadów,
- zachęta do poprawnej utylizacji, skoro już została opłacona,
- brak kosztów pobierania podatku za śmieci od każdego osobno oraz kontrolowania deklarowanej
  • Odpowiedz
a towary to przypadkiem nie pochodzą z eksportu z całego świata


@solo_living_yolo: ale kto je importuje? Muminki, Smerfy czy podmiot prawny, który może się z tego rozliczyć?

A system który miałby monitorować naliczanie takiej opłaty był by skomplikowany do granic
  • Odpowiedz
Czy z biedronek w ogóle zniknęła ta sałatka z wodorostów, czy tylko z mojej? Obudziłam się z wielką ochotą na nią i jej nie ma, a pani z biedronki mówi, że już jej dawno nie widziała ()
#dieta #wegetarianizm #biedronka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drGreen: nie mogę się zgodzić, większość wegan nie uznaje miodu i jest to całkiem zrozumiałe, skoro nie jest przypadkowym produktem ich działalności, tylko został przez nie wytworzony w określonym celu na własną korzyść. Dodatkowo zawiera pszczele wydzieliny, czyli jakby nie patrzeć produkty pochodzenia zwierzęcego.
  • Odpowiedz
Powinnam jeść 2250 kcal, no ale kurde jak? Jestem #wegetarianizm od wielu lat, i pewnie tak średnio jem dziennie 1500 kcal. Nie to że się jakoś glodzę, po prostu wielu rzeczy nie mogę jeść, w tym np. laktozy, co sprawia że trudno jest wymyślić codzienny jadłospis po którym będę się czuła ok i będę najedzona. Czuję że nie mam tyle siły co inni, i jestem bardzo szczupła, ale nie wiem
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Okoproroka: Jeśli jestes uczulona na laktozę to pewnie nie jadasz serów, mleka, a co z jajkami?
Objawy które podajesz, czyli brak apetytu przy 1500 kcal świadczy o braku witaminy B12 i zmianie trybu kerbsa na ten gorszy który na dłuższą metę odbiera siły organizmowi, zatruwa, uszkadza DNA, uszkadza układ nerwowy.

Więc dorzuć suplement B12 i staraj się jeść więcej, powinno po 2-3 msc pomóc. Pamiętaj że ta witamina B12 występująca w roślinach
  • Odpowiedz