Wpis z mikrobloga

syrop z agawy

@BorowiecJ:
Zawsze mnie zastanawiała obecność w wegańskich potrawach takich egzotycznych dla naszej kuchni dodatków, często jakby na siłę. To ma jakoś podnieść "prestiż" posiłku czy co? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@nie_lubie_nowego_odtwarzacza:
Oj, no chodzi mi o to, że jakby trochę na siłę wstawia się takie "ekskluzywne" produkty, których nie znajdziesz w Biedrze czy Auchanie. Można by użyć miodu ale nie jest taki "prestiżowy". ( ͡º ͜ʖ͡º)

To tak jak z sałatkami/surówkami. Kiedyś w menu miałeś "bukiet surówek", teraz masz "soczystą sałatkę z delikatnych liści rukoli z ciecierzycą, nasionami chia i kiełkami kozieradki". Im więcej buzzwordów i
@smk666: syrop z agawy to jeszcze bo jest na pewno zdrowszy niż cukier, albo miód syntetyczny. Mnie rozwala w przepisach GRUBOZIARNISTA JODOWANA CZERWONA SÓL HIMALAJSKA, tak jakby poza koloroem różniła się czymoklwiek od tej z Wieliczki, albo CUKIER BRĄZOWY i ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest jeszcze jakiś drogi odpowiednik kleiku ryżowego, ale nie pamietam jak sie nazywa :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nie_lubie_nowego_odtwarzacza: syrop z agawy czyli syrop fruktozowo glukozowy - wątroba na pewno tego nie lubi.

@Aerwin: A dlaczego syrop z agawy ma być zdrowszy niż cukier czyli sacharoza? Najbardziej nie zdrowa jest fruktoza czyli np syrop z agawy.

@Miriamele: Chyba jedynie przez ekstremalnych wegan, idąc tym tropem można by powiedzieć że awokado czy wiele innych owoców nie są wegańskie bo pszczoły są wykorzystywane do zapylania