Ale mi skoczyło ciśnienie przed chwilą. Background: mam auto od nowości, 5,5 roku, cały czas AC, bezwypadkowe, kolizji brak, jedynie ślady zużycia wynikające z normalnej eksploatacji (zarysowania parkingowe, od wyjmowania rzeczy z bagażnika itp.). Miałem klasyczną kolizję - sprawca nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał mi w tył. Z wierzchu - popękany zderzak, porysowana
@FightMaker: @Cztero0404 Rozumiem tę logikę - przed wypadkiem miałem rysy na zderzaku, teraz będę miał zderzak bez rys - wartość auta wzrosła. Ale wcześniej miałem auto bezwypadkowe, a teraz już nie, co chyba bardziej obniżyło cenę auta.
Ubezpieczyciel sprawcy jest Ci winny wymianę części na nieuszkodzoną, ale nie na nową; to że dostajesz nową jest już wzbogaceniem po Twojej stronie.
Tylko co, jeśli część uszkodzona jest nienaprawialna, używana nie istnieją, pozostaje tylko opcja wymiany na nową - a mnie nie stać opłacenie faktury za "wzbogacenie"?
Ale to jest inna kwestia! Likwidacja szkody nie polega tylko na naprawie. Jest jeszcze tzw. szkoda handlowa, czyli utrata wartości.
Tobie się już włącza tryb Polaka-nosacza i próbujesz przedstawić się jako ofiara złej korporacji, bo masz do ugrania kilka stówek więcej.
Well that escalated quickly. Absolutnie nie chcę niczego ugrać, ale nie chcę stracić. Chcę mieć takie auto, jak miałem jeszcze w piątek rano. Chłopak się zagapił, trudno - on nie dość, że stracił auto to jeszcze prawko za punkty. Ja liczyłem na to, że oddam sprawę ASO i tyle mojego udziału.
@Pangia: to swoją drogą - w przypadku szkody powyżej tej kwoty ubezpieczyciel chyba ściąga z klienta. Mój problem polega na tym, jak @PanKapibara nakreślił wyżej, że przez to, że jestem poszkodowanym w kolizji i i muszę ponieść koszt wzbogacenia się¯\(ツ)/¯
Pytanko do osób które przyszły Hades 2. Idę właśnie skopać finałowo tyłek Chronosowi, Tyfona już unicestwiłem. Czy po pokonaniu Chronosa można dalej grać i robić kolejne runy, czy gra się ostatecznie kończy?
Przypadkowo zakupiłem dwa kody na upgrade z dodatkiem do Mario wonder na region Japoński. Chętnie odsprzedam za 35 zł. Kod można aktywować na swoim koncie zmieniając region na Japonę.
#gotujzwykopem Zawsze robię babkę ziemniaczaną klasycznie, "na oko" - randomowe ziemniaki tarte na małych i dużych oczkach, trochę cebuli, boczek, jajka, trochę mąki. Może macie jakąś technikę, składnik albo przepis, który podnosi zwykłą babkę do wyższej klasy? Zapraszam do dyskusji.
@tmkg: Ogólnie, wędzona słonina jest składnikiem który dobrze pasuje. Reszta to już w sumie Twoje preferencje smakowe - np. rozmaryn, wędzona papryka, majeranek, czosnek, tymianek, kminek, czarnuszka...
@tmkg: ohh boy, ja robię tak 1. Tre wszystkie ziemniaki na drobnym oczku, nie odsączam wody 2. Żadnej mąki a ostatnio przestałem dodawać jajko- lubię jak ona po wyjęciu z piekarnika jest rzadka, tężeje dopiero na drugi dzień 3. Na smalec wjeżdża jedna cebula i z 200 g dobrego, wędzonego boczku. Druga cebula leci do maszyny przed ziemniakami, wtedy masa tak nie ciemnieje. 4. Naczynie do zapiekania min 4-5 cm wysokości 5.
#bojowkapiekarska Jakie polecacie pojemniki do wyrabiania i składania ciasta chlebowego? Mam taki 4 litrowy z Ikei, ale jest trochę za mały na więcej niż 2 bochenki. Idealnie byłoby coś na 4 kg ciasta, z gładką powierzchnią w środku, i żeby się mieściło w standardowej lodówce.
Pomoże ktoś w znalezieniu takiego przycisku stelaża? A może ktoś taki ma i napisze jego nazwę albo chociaż jaki to stelaż. Na płytce rewizyjnej jest napisane że to idrols (www.idrols.com), ale google pokazuje że www.tmw.pl. Rozmiar to jakieś 215 x 137. Nawet jeden zamówiłem, ale będę musiał oddać bo nie pasuje :( #kiciochpyta #naprawa #hydraulika
#januszepolonizacji #tlumaczenie #tlumaczenia #angielski We're back, baby! "Aileen: Królowa seryjnych zabójców" w Netfliksie. Dokument zaczyna się krótką narracją byłego funkcjonariusza biura szeryfa gdzieś na Florydzie. Opowiada tym, jak znaleziono zwłoki w pewnym parku narodowym. Mówi: "There's nothing like a decomposing body". W napisach:
@bialy100k: To tłumaczenie jest poprawne, ale liczy się kontekst, bo wyrażenie z "nie ma to jak" ma wydźwięk pozytywny. Trudno zakładać, że szeryfowi to się podobało. Należałoby iść w kierunku np. "Zapachu rozkładających się zwłok nie da się z niczym pomylić."
Hej! Szukam laptopa w budżecie do 4k PLN do pracy biurowej przy obróbce tekstu, 16 cali, NIE-GAMINGOWEGO, ale na którym będzie można komfortowo pograć w Diablo 4 i Baldur's Gate 3. Polecicie coś? #laptopy
Zamawiał ktoś z was Nintendo switch 2 na amazonie? Ja na niemieckim i niestety nadal mam wysyłkę dopiero na 10 czerwca więc chyba nie ma co się spodziewać żeby dotarło na premierę a jak u was sytuacja? #nintendo #nintendoswitch #switch #nintendoswitch2 #amazon #gry #konsole
#nintendoswitch ograłem Metroid Dread, to była moja 3 gra na switcha w życiu. Nie ukrywam, że mega mnie wciągała taka skakanka 2D, masa logicznych zagadek do tego naprawdę wymagające walki bossów. Teraz zauważyłem, że jest jakiś Metroid remaster z widokiem z widokiem 3 osoby (ʘ‿ʘ). Ogrywając dread nawet bym sobie nie wyobrażał, że może być tego wersja 3D i to jeszcze na 7 letnim sprzęcie. Czy
Co polecacie z większych tytułów do grania we dwoje na telewizorku? Mario Kart i Smash Bros już mam i jeśli gram to głównie po sieci, z tego powodu proszę nie polecać tych tytułów. Myślę o jakiejś platformówce, np. Kirby, Luigi’s Mansion 3 (dobry ten co-op?), ewentualnie o 3D World albo o Wonder.
Czy tylko mi całkowicie nie idzie #mario bros u deluxe? Wszystkie mariany 2D (i 3D zresztą też) były świetne a to jest jakaś katorga, nudne poziomy, powrót do menu po każdej śmierci, tempo gry. Skończę przygodę na 3 świecie.
#grybezpradu #planszowki #dzieci Szukam jakiejś planszówki podobnej do gry "Opowiadanki". Najlepiej coś nieskomplikowanego, ale z historią, dla 7 latki. Może coś takiego znacie?
@Fyrloczek: @Aeterna Jest po polsku, a tłumaczenie nie jest takie złe. Problem u mnie był natomiast taki, że pod koniec partii (np. od 6-7 "poziomu") gra zaczynała zwalniać, tracić płynność. Rozwiązaniem okazało się przełączenie na oryginalną, angielską wersję językową. Dziwne. Ale ostatni raz grałem w wakacje, może to naprawiono. Niemniej, gra jest wspaniała i bardzo polecam. Nie mogłem się nadziwić, jakie to jest wciągające.
Posiadacie wok lub patelnie marki de Buyer? Zastanawiam się czy kupiłem oryginalny wok, ponieważ mój nie ma tego żółtego znaczka oraz jest podejrzanie lekki w porównaniu do patelni z tej samej firmy. Ile ważą wasze?
@KapitanZabek: A to nie tak, że produkty z serii Mineral B są zabezpieczane w transporcie czymś na bazie wosku pszczelego zamiast standardowym olejem do stali węglowej? I to w zasadzie jedyna różnica w porównaniu z Carbone Plus i innymi.
@Vanderwill: często robię na tej mące z biedronki i nigdy nie miałem problemu z wyrobieniem. Może chodzi o technikę? U mnie hydracja 75%, 10% pełnoziarnistej, 20-23% zaczynu, 2% soli. Wszystko wrzucam do miski/robota i mieszam chwilę aż nie będzie widać suchej mąki, zostawiam na godzinę. Następnie 4-5 razy coil fold co 40 minut, formowanie i do lodówki na noc.
@Vanderwill: Ciasto na pizzę ma hydrację 60-65%, jest łatwiejsze w obsłudze. Dobrze zaczynać od właśnie czegoś takiego, a potem z doświadczeniem zwiększać hydrajcę. Coil fold robi się tak: https://www.youtube.com/shorts/2pTosWjWLlg
@Vanderwill: Może masz za słaby albo za mocny zakwas? Zbyt młody, mam wrażenie, słabo wiąże (duh), a za mocny może za szybko przerobić mąkę i siatka glutenowa się rozpada.
@Vanderwill: Spróbuj zrobić zaczyn z 30 g zakwasu, 100 g wody, 50 g mąki pszennej chlebowej, 50 g pszennej pełnoziarnistej. Gotowe jest po podwojeniu objętości (latem ok. 8 h)
@Vanderwill: Ja daję 200-230 g zaczynu na 1 kg mąki. Daję zaczyn (jak wyżej), bo sam zakwas w takiej ilości może być za mocny. Co do początkowego mieszania, nie ma to zbytnio znaczenia, IMO. Można mieszać kilka minut, choć częściej mieszam tylko do połączenia składników, skoro potem jest godzina autolizy.
@Vanderwill: Próbuj, w końcu wyjdzie. Może pomyliłeś proporcje, zapomniałeś soli. Poeksperymentuj z zaczynem na mące pszennej, ewentualnie weź świeży zakwas z lokalnej piekarni.
@Vanderwill: Też tak robiłem, ale nie zauważyłem żadnej istotnej różnicy w chlebie czy procesie. Teraz mieszam wszystko od razu, bo jest prościej i wygodniej. Jeszcze raz, do mąki i wody dodaje się zaczyn (starter), nie zakwas.
Ale mi skoczyło ciśnienie przed chwilą. Background: mam auto od nowości, 5,5 roku, cały czas AC, bezwypadkowe, kolizji brak, jedynie ślady zużycia wynikające z normalnej eksploatacji (zarysowania parkingowe, od wyjmowania rzeczy z bagażnika itp.).
Miałem klasyczną kolizję - sprawca nie zachował bezpiecznej odległości i wjechał mi w tył. Z wierzchu - popękany zderzak, porysowana
Rozumiem tę logikę - przed wypadkiem miałem rysy na zderzaku, teraz będę miał zderzak bez rys - wartość auta wzrosła. Ale wcześniej miałem auto bezwypadkowe, a teraz już nie, co chyba bardziej obniżyło cenę auta.
Tylko co, jeśli część uszkodzona jest nienaprawialna, używana nie istnieją, pozostaje tylko opcja wymiany na nową - a mnie nie stać opłacenie faktury za "wzbogacenie"?
Mecenas
Well that escalated quickly.
Absolutnie nie chcę niczego ugrać, ale nie chcę stracić. Chcę mieć takie auto, jak miałem jeszcze w piątek rano. Chłopak się zagapił, trudno - on nie dość, że stracił auto to jeszcze prawko za punkty.
Ja liczyłem na to, że oddam sprawę ASO i tyle mojego udziału.
Mój problem polega na tym, jak @PanKapibara nakreślił wyżej, że przez to, że jestem poszkodowanym w kolizji i i muszę ponieść koszt wzbogacenia się¯\(ツ)/¯