Mirki czy chodzenie regularnie na siłkę ze 3x w tygodniu musi się wiązać z byciem ciągle zmęczonym przez cały tydzień czy robię coś źle? Po każdym pójściu na drugi i kolejny dzień chodzę obolały, zaspany i zdemotywowany, a to chyba nie powinno tak wyglądać? Rozumiem czuć coś 1 dzień po, ale nie kuźwa non stop. A znowu jak zmniejszę ciężary to czuję, że są za lekkie i mam wrażenie, że w ogóle
Hejka, jakieś 3 miesiące temu zacząłem ćwiczyć na siłowni. Jakieś pierwszy efekty już widać, więc chciałbym wziąć się za to na poważnie i jak najefektywniej podejść do tematu. Do tej pory trenowałem w systemie upper/lower, ale teraz planuje przejść na PPL. Wspomagając się takimi kanałami na YT jak Athlean-X and Jeff Nippard oraz własnymi preferencjami co do tego, które ćwiczenia lubię, ułożyłem sobie wstępny plan. Czy znajdzie się ktoś z grona ekspertów,
@vardum: To jest tragedia, a nie plan.
Nie wiem jak ty oglądałeś Jeffa Nipparda jeśli ułożyłeś coś takiego, chyba z wyłączonym dźwiękiem i ekranem.
Athlean-X zawsze miał gówno programy, ale chyba nigdy nie polecał czegoś takiego.

"Nie wygląda to dobrze" Terakota to bardzo łagodny opis tej rozpiski.

Weź jakiegoś gotowca (Na pewno nie PPL 6 dniowy przy 3 miesiącach stażu) i nie rób sam planów póki co
@vardum: Podciąganie w dzień pull, różnica w rodzaju chwytu jest, sugeruję nachwyt, ale jeżeli nie dajesz rady (jak np. ja z moimi 120 kg obecnie xD) to chwyt neutralny i podchwyt też będą w porządku. Jasne, widzę już wyciskanie na barki, umknęło mi. Co do klaty mocnej genetycznie, rozumiem predyspozycje, ale dla zdrowia sylwetki ważne, by rozwijać ją równo z plecami, by panowała harmonia.

Co do nóg, poszukaj też jakiegoś ćwiczenia
Hej, mam pytanie do osób bardziej doświadczonych z robieniem treningów na siłowni.
Wraz z moim różowym paskiem zamierzamy trochę poprawić formę w zbliżającym się czasie i w najbliższym czasie zamierzamy zacząć przygodę z siłownią. Myślałem przede wszystkim na początku o wykonywaniu ćwiczeń na urządzeniach do cardio, ale moje ostatnie doświadczenie z siłownią było ładnych kilka lat temu i nie mam bladego pojęcia jak się za to zabrać.
Czy ktoś byłby w stanie
Właśnie dlatego pytałem. Oczywiście, na miejscu dopytam instruktorów o ew. porady, ale biorę pod uwagę to, że mogą nie pomóc. Poza tym lubię mieć chociaż marginalne pojęcie zanim się za coś zabiorę. Dzięki @PodniebnyMurzyn obczaje sobie dzisiaj tą stronkę wieczorem.
Dwa szybkie pytanka,
1) Zamawiam suple, jako przedtreningowke biore 200mg kofeiny i popijam duza iloscia wody (dzis zapilem monsterem 500ml ale to bardziej z ciekawosci, tak jednorazowo) co moglbym dodatkowo wsypac do wody? Cytrulina? Cos jeszcze albo co innego?
2) OHP w planie jako cwiczenie na barki, sprawdza sie? Na ta partie mam wznosy bokiem + wlasnie ohp ale jesli dobrze mysle tylni akton barku bedzie slaby, wiec odrazu pytanie, jakie cwiczenie