Ostatnio trochę nagonka na #programista15k #programista25k i jak mi to było obojętnie póki co tak teraz się wypowiem. Sam jestem programistą ale to co widzę to mnie zaczyna powoli marwić. A mianowicie to jacy ludzie pracują w branży. Dosłownie srają do własnego gniazda. Już nie będę wspominał o tym co zostało powiedziane na tagu, czyli wieloetapowe rekrutacje itp, ale jak się dowiedziałęm, że u kumpla w pracy dwóch
wpisy
Najnowsze
Archiwum

pepepanpatryk
- 14

Hauleth
via Wykop- 8
@pepepanpatryk: ja to bym się zastanowił czy dział prawny zgadza się na użycie AI w kodzie oraz czy secops się na to zgadza. Bo to może stanowić duże zagrożenie dla obu tych działów.

Adolf_HODLer
via Wykop- 7
@pepepanpatryk: nie żeby szybciej dowozić tylko żeby mniej robić.
- 3
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: podobnie jest z chatemgpt, tak to pisze, że nielegalne itp. , a jak się odpowiednio rozmowe pociągnie to wszystko napisze
- 689
Gdyby na budowie pracowali w sprintach... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programista15k #programowanie #korposwiat #pracait
#programista15k #programowanie #korposwiat #pracait
źródło: 9y4pgv
Pobierz@enten czwarty czeka od tygodnia aż tamci skończą żeby założyć gniazdka dlatego wybrał milczenie
- 124
- 67
źródło: Picsart_25-06-23_08-06-25-806
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 13
@PanHaroldHe: 120k rocznie XD czyli kilka zleceń w budowlance tak naprawdę, mój kuzyn miał ponad 500k przychodu zatrudnia 2 osoby i robi głównie wykończeniowe deweloperki i płytki
@PanHaroldHe Jak to się mówi - pieniądz lubi milczenie. Programiści niestety tego nie wiedzieli ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 4
Krótkie podsumowanie moich poszukiwań pracy. Co z nich wynika? Niewiele, to raczej dowód anegdotyczny. Poza tym, jestem w zupełnie innej sytuacji niż większość mirków na tagu - grubo powyżej 10 lat doświadczenia (a tak naprawdę o wiele dłużej, bo programowałem już zawodowo od pierwszego roku studiów), niszowe technologie (choć zatrudniające mimo wszystko miliony ludzi na całym świecie), dobre referencje. Aplikowałem tylko i wyłącznie na oferty, które w co najmniej 90% pokrywają się
Mówią mi żeby programować dla pasji, a nie żeby się przebranżowić dla etatu. No dobra, ale co ja mam niby programować dla pasji?
Może wy, doświadczeni programiści powiecie co robicie po godzinach? W sensie jakie aplikacje tworzycie i ile z nich np. zarabiacie? Oczywiście pytam z ciekawości i żeby się nieco zainspirować.
#programowanie #programista15k
Może wy, doświadczeni programiści powiecie co robicie po godzinach? W sensie jakie aplikacje tworzycie i ile z nich np. zarabiacie? Oczywiście pytam z ciekawości i żeby się nieco zainspirować.
#programowanie #programista15k
konto usunięte via Wykop
- 1
@kamikadze97: teraz jest meta na wysmiewanie pasjonatow
@kamikadze97: Zrób klona autodna, i wystawiaj raporty taniej niż konkurencja.
#lekarz #lekarski #medycyna #programista15k #pracbaza
Ej ja nie wiem co taki hejt na lekarzy tu sie odwala. Ja np pol zycia za minimalna robilem, a pol jestem bezrobotny, bo ogolnie jestem leniwy. Tyle ze jakies tam studia panstwowe udalo mi sie skonczyc.
Ale jak ktos nie jest leniwy, i chce mu/jej sie uczyc i chce mu/jej sie uzerac z ludzmi, i z pacjentami pijanymi,
Ej ja nie wiem co taki hejt na lekarzy tu sie odwala. Ja np pol zycia za minimalna robilem, a pol jestem bezrobotny, bo ogolnie jestem leniwy. Tyle ze jakies tam studia panstwowe udalo mi sie skonczyc.
Ale jak ktos nie jest leniwy, i chce mu/jej sie uczyc i chce mu/jej sie uzerac z ludzmi, i z pacjentami pijanymi,
- 4
Ostatnimi czasy widzę tutaj mnóstwo płaczu o lekarzy, że olaboga, jaka kasta, miejsca ograniczają, to przez nich jest źle w NFZ XDDDD
Więc parę faktów:
1. Na rok akademicki 2025/2026 w Polsce planowane jest 10249 miejsc na lekarski (https://namedycyne.pl/limity-miejsc-na-kierunkach-medycznych-2024-2025/). Dla porównania w Niemczech jest średnio 9k/rok (https://www.deutschland.de/pl/topic/wiedza/studia-medyczne-w-niemczech-aplikacje-rekrutacja-i-przebieg#:~:text=Zainteresowanie%20jest%20ogromne:%20co%20roku%20na%20oko%C5%82o,na%20studia:%2030%20procent%20student%C3%B3w%20jest%20wybieranych) pomimo tego, że ten kraj ma ponad 2x większą populację. Matematykę zostawiam wam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Co to powyższego punktu to teraz, aby
Więc parę faktów:
1. Na rok akademicki 2025/2026 w Polsce planowane jest 10249 miejsc na lekarski (https://namedycyne.pl/limity-miejsc-na-kierunkach-medycznych-2024-2025/). Dla porównania w Niemczech jest średnio 9k/rok (https://www.deutschland.de/pl/topic/wiedza/studia-medyczne-w-niemczech-aplikacje-rekrutacja-i-przebieg#:~:text=Zainteresowanie%20jest%20ogromne:%20co%20roku%20na%20oko%C5%82o,na%20studia:%2030%20procent%20student%C3%B3w%20jest%20wybieranych) pomimo tego, że ten kraj ma ponad 2x większą populację. Matematykę zostawiam wam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Co to powyższego punktu to teraz, aby
@SolarisYob: Ale jakby było jechanie po chciwych lekarzach było by dobre? ¯\(ツ)/¯
- 3
@Alfiarz: a co do miejsc w Niemczech - mea culpa, biję się w pierś. Natomiast pokazuje to że mają na lekarski tyle samo miejsc co my przy ponad 2x większej populacji - gadanie że w Polsce lobby ogranicza specjalnie miejsca to dyrdymały
#ai #chatgpt #youtube #programista15k #informatyka #pracait
To koniec youtuba, po co ogladac 30 minutowy filmik jak wrzucasz filmik do chatbota ai i masz skrocony tekst do przeczytania w minutę.
To koniec youtuba, po co ogladac 30 minutowy filmik jak wrzucasz filmik do chatbota ai i masz skrocony tekst do przeczytania w minutę.
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BezrobotnyMagister: jest wielu twórców którzy potrafią strasznie przeciągać o czym jestem temat. Narzędzia do streszczenia świetnie się przydają, a do tego wkurzam autorów wrzucając streszczenia w komentarzach xD
- 13
@okoboji: średnia pensja w gospodarce w zeszłym roku wzrosła o 14%. W związku z tym minimalna pielęgniarska, rezydencka i lekarska wzrosną właśnie o 14% względem poprzedniego roku. Skandal. Ludzie pracują dla NFZ, a nie prywaciarza!
konto usunięte via Wykop
- 0
@okoboji: Czy pan na środku trafił ręka o rękę, czy nie, bo mam wątpliwość? Bo nie zawsze forma była jak trzeba-https://www.youtube.com/watch?v=HfiiZRcliqU

Pamiętajmy dać na WOŚP żeby wspierać medyków i rząd w rozpiersalaniu siana państwowego które powinno iść na to co ma iść
#lekarski #pracbaza #programista15k #zarobki #medycyna
#lekarski #pracbaza #programista15k #zarobki #medycyna
@Czolemhotdog: nowy wróg ludu :) TVPiS by się nie powstydził. Szkalować WOŚP źle, szkalować medyków dobrze (。◕‿‿◕。)
@Czolemhotdog: ile groszy za wpis?
- 4
Więcej nie znaczy lepiej. Jak nadmiarowe kształcenie medyków prowadzi do degradacji uczelni i systemu zdrowia
W ostatnich latach w Polsce mamy do czynienia z boomem na kształcenie lekarzy. Kolejne uczelnie – często bez odpowiedniego zaplecza – otwierają kierunki lekarskie. Ministerstwo Zdrowia chwali się wzrostem liczby studentów medycyny. Społeczeństwo z nadzieją spogląda na statystyki: „będzie więcej lekarzy, problem braku kadr się rozwiąże”.
Tylko że to fałszywa nadzieja. Prawda jest bardziej brutalna: masowe kształcenie medyków prowadzi
W ostatnich latach w Polsce mamy do czynienia z boomem na kształcenie lekarzy. Kolejne uczelnie – często bez odpowiedniego zaplecza – otwierają kierunki lekarskie. Ministerstwo Zdrowia chwali się wzrostem liczby studentów medycyny. Społeczeństwo z nadzieją spogląda na statystyki: „będzie więcej lekarzy, problem braku kadr się rozwiąże”.
Tylko że to fałszywa nadzieja. Prawda jest bardziej brutalna: masowe kształcenie medyków prowadzi
@KryptonZ: ale bełkot. Produkować jak najwięcej lekarzy - przetrwają najlepsi, a najgorsi szczezną
@sikejsikej: Tak czyli jak :D już teraz masz kiepskich lekarzy pracujących w szpitalach i dobrych w prywatnej ochronie. Będzie tylko lepsza polaryzacja
- 4
Podpierając ściany zamiast zdobywać wiedzę. Czy to zaplanowany rozkład polskiej ochrony zdrowia?
Na każdej uczelni medycznej w Polsce scenariusz jest ten sam: studenci medycyny stoją pod ścianami, dosłownie i metaforycznie. Tłoczą się w przepełnionych salach, próbując cokolwiek usłyszeć od zmęczonego wykładowcy – o ile w ogóle się jakiś pojawi. W coraz większej liczbie przypadków nie ma kto uczyć przyszłych lekarzy, bo brakuje kadry. A ci lekarze, którzy mogliby uczyć, są na dyżurach, salach
Na każdej uczelni medycznej w Polsce scenariusz jest ten sam: studenci medycyny stoją pod ścianami, dosłownie i metaforycznie. Tłoczą się w przepełnionych salach, próbując cokolwiek usłyszeć od zmęczonego wykładowcy – o ile w ogóle się jakiś pojawi. W coraz większej liczbie przypadków nie ma kto uczyć przyszłych lekarzy, bo brakuje kadry. A ci lekarze, którzy mogliby uczyć, są na dyżurach, salach
@KryptonZ: za dlugie, nie czytalem
@KryptonZ: Ochrona zdrowia działa w trybie skrajnego przeciążenia bo asystent na uczelni zarabia tyle co zastępca menadżera w Lidlu (jak nie mniej) przez co nikt o zdrowych zmysłach nie chce zostać na uczelni po zrobieniu doktoratu. I dotyczy to w sumie większości kierunków medycznych.
- 6
Jak nauczyciele śmią drenować budżet oświaty. Co za pazerność. Pieniądze mają iść na NAUKE NASZYCH DZIECI, a nie na PENSJE krwiopijców NAUCZYCIELI. Należy natychmiast obniżyć pensje nauczycieli i ustalić stawkę maksymalną. Nie po to płacimy podatki, żeby pasożyci nauczyciele przeżerali te kase ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#pracait #medycyna #
#pracait #medycyna #
@KryptonZ: nauczyciele zarabiają bardzo słabo, bardzo często w okolicach minimalnej krajowej, warunki pracy są słabe a odpowiedzialność przeogromna. sugerowanie, że zarabiają za dużo jest obrzydliwe. twoja matka powinna się wstydzić za ciebie.
@KryptonZ: nawet nie chce mi się czytać tych pierdów. spadaj na czarną
- 1451
JEDZENIE DLA MEDYKA
Cudowny covidowy czas, kiedy to frajernia na średniej krajowej zrzucała się na jedzenie, dla najbogatszej grupy zawodowej w kraju XD
Przecież oni musieli się turlać ze śmiechu w tych szpitalach. Kompletny absurd
#lekarski #pracbaza #programista15k #zarobki #medycyna
Cudowny covidowy czas, kiedy to frajernia na średniej krajowej zrzucała się na jedzenie, dla najbogatszej grupy zawodowej w kraju XD
Przecież oni musieli się turlać ze śmiechu w tych szpitalach. Kompletny absurd
#lekarski #pracbaza #programista15k #zarobki #medycyna
- 809
@adrianna-: I to jest właśnie majstersztyk całego środowiska. Absolutni mistrzowie, nikt nie robi tego tak jak oni.
Zapytasz przeciętnego Polaka o zarobki młodych lekarzy, to będzie płakał nad ich losem XD Najchętniej sam wyjąłby z portfela i dorzucił tym biednym herosom. O tym, że młody lekarz rok po studiach może kasować 200/h w POZ w całym kraju to oczywiście nikt nie ma pojęcia, a lekarze poza zamkniętymi grupkami nie rozpowiadają
Zapytasz przeciętnego Polaka o zarobki młodych lekarzy, to będzie płakał nad ich losem XD Najchętniej sam wyjąłby z portfela i dorzucił tym biednym herosom. O tym, że młody lekarz rok po studiach może kasować 200/h w POZ w całym kraju to oczywiście nikt nie ma pojęcia, a lekarze poza zamkniętymi grupkami nie rozpowiadają
@Bipolar- Daj jakieś statystyki zakażonych i zmarłych lekarzy, nie ma takiego sobie pisania, tu muszą być twarde statystyki.
ech, dałem, że nie chce gadać z AI a i tak mi dali kolejne AI...
#programista15k #programowanie #pracait
#programista15k #programowanie #pracait
źródło: image
Pobierz✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ktoś wyjaśni o co chodzi z narzekaniem na rzekomy kryzys w #it + gloryfikowanie #lekarz #medycyna?
1. Sami hejtowaliście tych którzy chcą iść do IT dla kasy a nie z pasji, więc co was bolą zarobki skoro tacy z was pasjonaci?
2. Czemu was bolą obecne zarobki w IT skoro i tak są bardzo duże? (w porównaniu do całego rynku w PL)
3.
Ktoś wyjaśni o co chodzi z narzekaniem na rzekomy kryzys w #it + gloryfikowanie #lekarz #medycyna?
1. Sami hejtowaliście tych którzy chcą iść do IT dla kasy a nie z pasji, więc co was bolą zarobki skoro tacy z was pasjonaci?
2. Czemu was bolą obecne zarobki w IT skoro i tak są bardzo duże? (w porównaniu do całego rynku w PL)
3.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 5
@Bredko: u mnie w korpo pracują programiści po prawie, przebranżowieni
- 10
Byłem kiedyś w domu programisty, bo mój kuzyn nim jest. Chłopak 28 lat. Takiej chaty to jeszcze nigdy nie widziałem. A najlepsze że chłop cisnął beke jak chlał z nami piwsko, że właśnie w dwóch pracach na raz jest i mu za to płacą kilkaset złotych za godzine. Lekarze startu nie mają... to jest masakra, odechciewa sie wszystkiego jak sie widzi jakie zycie mają programisci
Teraz tylko IT i długo długo nic.
Teraz tylko IT i długo długo nic.
Trzy etaty na raz, a potrafia nawet godziny dziennie nie przepracowac, tylko sie na teamsa zalogują. O tym słyszałeś?
@Bipolar-: tak to nie działa. Możesz robić na raz 3 etaty, ale:
* żadna firma o tym nie wie, więc musisz jechać na przypale
* musisz się nastawić na to, że mogą cię wyrzucić. Pracę na 3 (czy nawet 2) etaty wykryje każdy w miarę inteligentny menadżer
* praca, gdzie będziesz
- 12
#it #pracait #programowanie #studia #praca #programista15k #korposwiat
W cywilizowanych zawodach: lekarski, pielęgniarstwo, fizjoterapia, prawo, fryzjerstwo, itd. poświęcasz max. 6 lat na studia, szkolenia i do końca życia masz fach, możesz nie otwierać książek, bo zdałeś pierdyliard egzaminów na studiach, pozaliczałeś parędziesiąt przedmiotów i masz papier potwierdzający twoje wykształcenie. Ludzie po tych kierunkach po pracy spędzają czas na rozrywce, ze
W cywilizowanych zawodach: lekarski, pielęgniarstwo, fizjoterapia, prawo, fryzjerstwo, itd. poświęcasz max. 6 lat na studia, szkolenia i do końca życia masz fach, możesz nie otwierać książek, bo zdałeś pierdyliard egzaminów na studiach, pozaliczałeś parędziesiąt przedmiotów i masz papier potwierdzający twoje wykształcenie. Ludzie po tych kierunkach po pracy spędzają czas na rozrywce, ze
konto usunięte via Wykop
- 8
@p0melo: Z tym że lekarze po studiach nie muszą się dalej dokształcać to nie bardzo prawda bo raczej każdy lekarz którego znałem jeździł na jakieś konferencje kilka razy do roku i robił nowe kursy, dyplomy itp.. Ale fakt że jak już mają dyplom to generalnie problemu z pracą nie mają najmniejszego. Nikt im w życiu nie zrobi pięcioetapowego castingu jak kodoyebcom tylko pracę mają od ręki.
@ViniciusZunior: oni jezdza po lapowy, by reklamowac produkt big farmy i zeby sie uchlac i nazrec za free xd
- 0
Hej mirki i mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam zagwozdkę prawno-biznesową i liczę na Waszą pomoc, szczególnie osób z #prawo, #rodo i może #podatki.
Stawiam właśnie MVP prostej apki webowej, żeby sprawdzić, czy mój pomysł ma ręce i nogi. Aplikacja będzie zbierać od użytkowników kilka danych: email, data urodzenia, opcjonalnie płeć i stopień edukacji.
Co ważne, chciałbym też od razu przetestować monetyzację. Planuję zintegrować bramkę płatniczą
Mam zagwozdkę prawno-biznesową i liczę na Waszą pomoc, szczególnie osób z #prawo, #rodo i może #podatki.
Stawiam właśnie MVP prostej apki webowej, żeby sprawdzić, czy mój pomysł ma ręce i nogi. Aplikacja będzie zbierać od użytkowników kilka danych: email, data urodzenia, opcjonalnie płeć i stopień edukacji.
Co ważne, chciałbym też od razu przetestować monetyzację. Planuję zintegrować bramkę płatniczą
Czy na tym etapie absolutne minimum to jednak konsultacja z prawnikiem, żeby uwzględnił kwestie płatności, reklamacji itd.?
@TMBRK: ludzie prali pieniądze także na mikro przelewach, więc skarbówka nie odpuści „bo małe kwoty”.
Absolutnie albo opinia prawnika, albo wiedza od kogoś, kto to już przeszedł i przerobił z sukcesem (tzn. miał kontrolę i „zdał”). Chodzi o to kasowanie, ile faktycznie musisz przechowywać. I czy wystarczy np. zrobić finalny backup, zaszyfrować i wrzucić gdzieś
Dane transakcyjne: Tu jest większy problem. Nawet jeśli to były drobne kwoty, czy historię transakcji z bramki płatniczej muszę przechowywać przez 5 lat dla skarbówki? Nawet jeśli na tym etapie działałbym w ramach działalności nierejestrowanej? Co z dowodami zakupu dla użytkowników?
@TMBRK: to będzie Twoja działalność gospodarcza, więc wszelkie dokumenty księgowe, musisz trzymać przez 5 lat od złożenia zeznania podatkowego. Możesz trzymać w pdf.


























