@kamikadze97
2021 to pewnie już bajdurzenie, ale w okolicach 2015 to serio miałem propozycje iść na przyuczenie normalnie za kasę od początku. Stety, niestety się nie zdecydowałem bo jakoś PHP mnie zniechecało.
  • Odpowiedz
To może to jest właśnie furtka dla początkujących adeptów?


@kamikadze97: Niszowe nie oznacza, że są pustki. Dla początkujących adeptów w IT ogólnie nie ma obecnie miejsca. Za dużo was, a po cholerę zatrudniać jakiegoś świeżaka, skoro w cenie juniora teraz na spokojnie można dobrego mida dostać.
  • Odpowiedz
@chaddeveloper: Po pierwsze dentysta to nie lekarz tylko dentysta. Inne studia, inne wszystko. Swoją drogą moglibyscie sie za dentystów wziąć, bo dymają społeczeństwo dużo bardziej niż lekarze, a jakoś nikt nowych szkółek dentystycznych w kazdym powiecie nie otwiera i nikt nie dodaje dziennie 5 wysrywów o zarobkach dentystów.

Po drugie po co tagujesz to tagami programistycznymi.

Po trzecie wpis na jakimś youtube czy innym gównie, bez żadnej dokumentacji i dowodów
  • Odpowiedz
@Bipolar-: niby skąd takie informacje że dentysta to nie lekarz? Jakieś dowody poproszę bo to że elita która siedzi za biureczkien wypisując jedynie recepty tak mówi to nie dowodzi tego że nie jest lekarzem. Weterynarz to też lekarz ale zwierząt. Jedni i drudzy muszą mieć posiadania prawa wykonywania zawodu, mogą wykazywać recepty na wszystkie leki, mało tego w wyjątkowych okolicznościach nawet opioidowe co dla elity zabiureczkowej została zakazane.
  • Odpowiedz
Niestety panowie po 2 miesiącach starania się o praktyki studenckie w it poddaje się, każdy mnie olewa, nie odpisują, czekam na odpowiedzi 2 tygodnie a potem słyszę odmowę, p------e to i idę do urzędu gminny dwa razy pojadę i podpiszą mi te praktyki #programowanie #pracbaza #programista15k
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Już mam dość pracy, wszędzie tylko trąbią, że zostaniemy zastąpieni przez AI, matura, studia, nauka twojej specjalności a tu przychodzi AI i nara. Jeszcze nie teraz ale kto wie co to będzie za 20 lat, kiedyś szedłes do roboty, dostałeś mieszkanie, i sobie czilowałeś do emeryturki a teraz to jest jakaś tragedia dla młodych. Serio lepiej wybrać służby i iść po 25 latach na emkę
#korposwiat #pracbaza #
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli zostalibyscie królami świata i moglibyście tak po złości wybrać, która grupa z tych dwoch może może zarabiać maksymalnie minimalną krajową, to która byście wybrali?

#pytanie #programista15k #medycyna

Komu byście kazali zarabiać minimalną?

  • Progrmistom 31.3% (26)
  • Lekarzom 68.7% (57)

Oddanych głosów: 83

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w tej hipotetycznej sytuacji zawód regulowany jest przez państwo i króla świata.


@Returned: Hipotetycznie to bym wsadzal lekarzy do wiezien za RAŻĄCE niedbalstwo/błedy lekarskie. A nie ze gosc z lodzkiego pogotowia co zabijal ludzi pawulonem po 15 latach wrocil do zawodu. Patologia lekarska.
  • Odpowiedz
Lekarze - jeszcze przed PiSem szkolono ich mniej niz 4000 na rok. No nie ma mowy o jakiejs konkurencji, nawet mierny lekarz popelniajacy bledy dostaje gigantyczna kase bo jest ich za malo.


@ElectricMediono: medycyna w eurokołchozie to ogólnie nieśmieszny żart. konowały zrobiły sobie monopol na łaskawe udzielenie zgody na zakup podstawowego leku w aptece za własne pieniądze za 300zł/wizyta xD to powinno dotyczyć tylko leków refundowanych

w cywilizowanych krajach np.
  • Odpowiedz
50 miliardów: luka finansowa systemu ochrony zdrowia w 2026 r.

Ta luka może się okazać tą, która zabije Ciebie, Twoich bliskich czy mnie - śmierć jest ślepa, przyszłość nieprzewidywalna.

Aktualnie przeznaczamy na zdrowie 5,62% PKB** (liczone metodą T-2)treść pochylona** – niemal najmniej w Europie. Za dwa lata kończy się rokroczne podnoszenie PKB na zdrowie i środki zatrzymają się na poziomie ok. 6,1% PKB.

#lekarz #medycyna #
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KryptonZ: W tym kraju mozesz przeznaczac i 50% pkb a i tak dostaniesz gowno.

Kiedy do ludzi dotrze ze nie ilosc kasy jest wazna ale jakosc jej wydawania?

Jak masz dziurawe wiadro to obojetnie ile bys tam wody nie lal zawsze woda bedzie uciekac i wiadro bedzie sie oprozniac. NAJPIERW ZALATAJ DZIURE A POTEM DOLEWAJ WODE.
  • Odpowiedz
@gorzki99: zgadzam się, najwazniejsze naprawic system, potem sie mozna zastanawiac czy 3% czy 10%. najwazniejsze odblokowac limity na lekarskim i wpuścić zdolnych lekarzy ze swiata, zlikwidować kontrakty (np policjanci nie pracuja na kontraktach) oraz wprowadzic maksymalne pensje
  • Odpowiedz
#lekarz #medycyna #zdrowie #programista15k #lekarski #pracbaza

Wpis porozumienia rezydentów ws. zarobków.

👉Pewnie każdy z Was słyszał, że "80% budżetu szpitala przejada personel medyczny". Jednak czy jest to prawda? Postanowiliśmy to zweryfikować, wysłaliśmy do szpitali stosowne zapytania i otrzymaliśmy odpowiedź od 321 placówek.

📄Wynika
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lekarz #medycyna #zdrowie #programista15k #lekarski #pracbaza

Prawda jest taka, ze lekarze nie powinni zarabiac po 70, 80 100 tys tylko wszyscy sie boja to glosno powiedziec, bo sie boja, ze ich będą szantazowac zdrowotnie.
Zarabiajac 30 tys doslownie ich stac na wszystko - no moze Bugatti sobie nie kupią i na ksiezyc nie polecą, ale dom, 2 luksusowe samochody plus
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem studentem prawa i już nie mogę doczekać się weekendu. Kupiliśmy z kolegami bilety na hackaton prawniczy. Bierzemy śpiwory i będziemy przez bite 48h rozwiązywali trudne, zaaranżowane wyzwania prawne. Będzie darmowa pizza i automat z energetykami. Do wygrania 5000 zł i możliwość później realnego wdrożenia opracowanego przez nas rozwiązania prawnego w prestiżowej kancelarii, więc trzymajcie kciuki. Będą ludzie z całej Polski.

#pasjonat15k #programista15k #programowanie #pracait
enten - Jestem studentem prawa i już nie mogę doczekać się weekendu. Kupiliśmy z kole...

źródło: 75e9008288ab8719c7d237e5c0bffdee38bbbd99

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lekarz #medycyna #zdrowie #programista15k #informatyka #fizyka #biologia #chemia #pracait #hydraulika

Najwięcej ludzkich istnień uratowały wodociągi – czysta woda i kanalizacja zatrzymały masowe epidemie.
Na drugim miejscu mikrobiologia i chemia – dzięki niej wiemy, czym są wirusy i bakterie, jak ich unikać, jak działa odporność.
Na trzecim miejscu fizyka połączona z informatyką – bo bez nich
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@CytrynianSodu: Mikrobiologia i chemia jako nauki się dość mocno rozjeżdżają;) Chemia to raczej tworzywa sztuczne, nawozy, leki, chemia rolnicza, materiały budowlane, galwanotechnika i wiele innych tak z codziennego życia. Co do odkryć w medycynie, to polecam sobie poczytać bo "trochę tego było" a wcześniejsze hipotezy potrafiły być dość abstrakcyjne delikatnie mówiąc xD
  • Odpowiedz
@Veatec: Zrób to w przeliczeniu na średnią płacę lokalną i średnią cenę lokalną kebaba w zależności od lokalizacji
  • Odpowiedz
lx200 - Chyba czas przebranzowic sie na pielegniarstwo bo pielegniarki juz w pierwzym...

źródło: 1000004361

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba czas przebranzowic sie na pielegniarstwo bo pielegniarki juz w pierwzym roku po studiach zarabiaja 14k


@lx200: Lubię was, ograniczeni. Mediana pielęgniarki w Polsce to 5,5k złota. Znalazł ogłoszenie za 14k (niecałe 10k na rękę) i myśli, że tyle zarabiają świeże pielęgniarki xd
  • Odpowiedz
@CytrynianSodu: lekarze w naszym smutnym kraju zarabiaja dobrze lub bardzo dobrze i ja nie kwestionuje tego, ze faktycznie lekarze musza zarabiac, natomiast moze kiedys beda tak leczyc, bo na razie jakosc leczenia jest dramatyczna. ale zapewne wtedy powiedza, ze musza zarabiac dziesiec razy wiecej, bo jasnie pan musi cos porzednie zrobic i nie daj Boze być empatyczny wobec pacjenta.
  • Odpowiedz