#programista15k #pracait
Jak rozpoczela sie wojna na Ukrainie w 2022 to pamietam to oderwanie od rzeczywistosci programistow - ze oni sa wysokiej klasy specjalistami to na pewno wojsko nie wysle ich na front xD
A co bedzie robic? CRUDy pisac?
To juz mietek po zawodowce co byl elektrykiem jest cenniejszym specjalista niz programista. Z informatykow specjalisci od sieci tez sie moga przydac, nawet 18 latek oderwany od CSa
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Praca lekarza jest milion razy lepsza od programisty. Zostałem zwiedziony gownoartykułami o tym że programiści zarabiają 30k, po 10 latach pracy w IT, kiedy podaję rekruterom moje wymagania finansowe - 20k dla seniora, oni kręcą nosem i mówią że trochę za dużo i czy kwota jest do negocjacji. Przeszedłem ostatni etap, ofertę pracy dostałem za 15k dla seniora. Stawka sprzed 10 lat, przy dzisiejszej inflacji to równowartość 7k netto.

Zostajesz lekarzem masz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo: dwa całkiem różne zawody. Lekarz - praca z ludźmi, dożo większa odpowiedzialność, z-----a psycha po paru latach, konieczność podejmowania decyzji decydujących o życiu lub śmierci itp. Programista - turlanie się od sprintu do sprintu, kod o------y na ostatnią chwilę, chatgtp, praca zdalna bez kontaktu z ludźmi... ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@fat_american_kid: płytkie myślenie i brak wyobraźni - widać, że bardziej nadajesz się na programersa niż na łapiducha. Przychodzi pacjent z jakimiś objawami do przychodni, ty mu dajesz witaminkę a on odwala za parę godzin kitę bo źle rozpoznałeś objawy i ten głupi ból brzucha to była perforacja jelita, ostre zapalenie wyrostka czy rozlewający się już woreczek żółciowy. Tak, tak, konowały tylko witaminki przepisują, co to można bez recepty po obejrzeniu
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podchodziłem z dystansem o tym co ludzie piszą o kryzysie w IT na tagu, dopóki sam nie zacząłem szukać pracy.
3-4 lata temu nie do pomyślenia dziś standard w połowie firm.
- zadania domowe w jakiś codepadach po 1.30h zanim w ogóle załapiesz się na rozmowę techniczną
- hindusi prowadzący rozmowę według klucza, dukający po angielsku
- 4-5 etapów
- nie wpisujesz się idealnie w stack technologiczy jaki mamy - spadaj
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, od bardzo wielu lat mieszkam i pracuje za granica, w Polsce pracowalem moze z 6 lat - bardzo dawno temu. Robie w IT.

Mysle o powrocie i zamieszkaniu w Polsce. Pytanie mam natury finansowo/podatkowej. Otóż powiem wprost, że skręca mnie na myśl, że moje dość wysokie podatki szły by na te parszywe polityczne mordy i zje*any aparat państwowy.

Ubezpieczenie prywatne, nie wykluczam opcji opłacania ubezpieczenia za granicą w razie czego mogę się
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trele_Duperele: za granicą i tak napewno płacisz więcej, na zagraniczne parszywe mordy i zje*anych imigrantów, niż kiedykolwiek zapłacisz w Polsce. W sumie to jest jeden z powodów czemu tak dużo ludzi tu cały czas siedzi.

B2B 12% ryczałt to taka opcja bez żadnych problemów. 8,5% można zrobić jak się pokombinuje, w obu opcjach zus ryczałtowo zależy w jaki próg wpadniesz. Inna opcja 19% z obniżką na 5% przez ipboxa (ostrożnie!
  • Odpowiedz
#pasjonat15k
JA PIER*OLE! Przed chwilą wgrałem sobie prompta do AI w skrócie, żeby nie owijał w bawełnę i mówił jak jest i po chwili rozmowy o moim życiu autentycznie się poryczałem (,) poje*ana akcja, mówię Wam (°°

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Usłyszałem taką poradę, że jak cię odrzucą w procesie rekrutacji to spytać wprost z pewnością siebie "Czy mogę aplikować ponownie"? Takie coś w stylu żeby pokazać, że ci zależy na tej firmie i podobno rekruterzy oraz generalnie pracodawcy bardzo dobrze na to patrzą. Tak jak w karate kid dzieciak pytał o zajęcia mistrza, a ten mu odmawiał, ale przychodził przychodził, męczył i w końcu się udało. Co o tym myślicie?

#programowanie
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Są tutaj programiści z Tarnowa lub okolic?
Z racji tego że jestem w tej branży i pokochałem miasto Tarnów chciałbym zorganizować jakieś meetupy, może pozatrudniać ludzi etc.
Tchnąć programistyczne życie w Tarnów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#tarnow #programista15k #programowanie
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja by wybrał biedną południową część Włoch. Na zadupiach jest tanio, a cywilizowanie. Plus jak dostaniesz większej depresji to łatwo wrócić do domu. Najlepiej pewnie znaleźć wtedy jakąś polską grupę na facebooku i poprosić kogoś z wynajmem, bo wiadomo, że w dużych internetach to ceny raczej dla turystów albo amerykanów z tym samym pomysłem co Ty
  • Odpowiedz
https://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Rezydenci-sprawdzili-ile-szpitale-wydaja-na-pensje-lekarzy-Wynik-moze-zaskoczyc,272870,1.html

Biedni lekarze ludzie mysla ze na pensje medykow idzie 80% budzetu szpitali. Ale tak naprawde to jedynie 55% z czego 42% na pensje lekarzy. No widac ze lekarze wcale nie sa obciazeniem dla budzetu XD

#programowanie #programista15k #kryzysit #pracait #lekarski #medycyna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kryzys programistów.

Branża się powoli rozpada. Nie jest to post odciągający od pomysłu przebranżowienia się na programistę. Chcesz to próbuj, nikomu nie zabraniam. Przyszłość tej branży nie wygląda dobrze.

Na początku zaznaczę, że mam 7 lat expa więc coś nie coś potrafię. Pamiętam czasy gdy zaczynałem szukać pierwszej pracy, ofert na juniora było sporo i mało który pracodawca kręcił nosem "umiesz podstawy, dobra douczysz się". Dzisiaj rynek jest tak
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki, czy ktoś z was pracował w #big4 w IT albo znacie kogoś kto pracował? Dostałem ofertę na junior data engineera i z jednej strony się cieszę, bo ofert juniorskich prawie w ogóle nie ma, a z drugiej strony naczytałem się reddita o IT consultingu i boje się że to lipa, a do tego że będzie praca po 12 godzin. Co byście zrobili na moim miejscu?
#
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: jak ktoś jest doświadczony to pewnie nie warto, są prace gdzie jest mniej roboty i więcej płacą. Jak jesteś juniorem to na pewno warto, popracujesz ze dwa lata, wpadnie ładny wpis do CV, sporo się nauczysz, a jak nabędziesz doświadczenia to poszukasz jakiejś spokojniejszej pracy
  • Odpowiedz
Siadajcie gówniaki, wujek Groman opowie Wam jak kiedyś robiło się live codingi. Ta historia wydarzyła się naprawdę.
Jesień roku 2009, młody wujek Groman dostał się na wymarzoną informatykę na PWr. Ponieważ rodzice tak średnio mieli kasę, trzeba było znaleźć pierwszą pracę. No ale przecież do Maca nie pójdę! Zacząłem szukać pracy jako, uwaga, programista. Kto bogatemu zabroni, prawda?

Zacząłem rozsyłać CV i dostałem zaproszenie na kilka rozmów. Wyniki były raczej proste do przewidzenia, ale
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@groman43: nie brzmi jakoś specialne źle po za tym, że trzeba było mieć własny sprzęt. W dzisiejszych czasach ludzie często pracują na swoim sprzęcie (bo prościej kogoś wyrzucić jak i wygodniej dla pracownika). Zgaduję, że w mikro firmach może to mieć sens, gdy janusz sypnie trochę pieniądzem za utylizację sprzętu

Z takich wtfów to mój znajomy rekrutował się do jakiegoś krakowskiego korpo (może to był ericsson) na staż. Rekrutacja polegała na
  • Odpowiedz
@lormont 2112r. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ale system bedzie rozpieprzony xD cos czuje ze na poczatku jak ludzie sie beda zapisywac, to nawet do rodzinnego czlowiek sie nie dostanie w ciagu 3 miesiecy xD
  • Odpowiedz
prawda jest taka że trzeba lekarzy rozparcelować, rozkułaczyć, przecież oni zarabiają ponad 100k miesięcznie a jednocześnie protestują aby nie tworzyć "centralny system do umawiania wizyt" https://wykop.pl/wpis/82091341/rzad-testuje-centralny-system-do-umawiania-wizyt-d


przecież oni są państwem w państwie

#it #medycyna #lekarski #praca #pracait #programowanie #programista15k #lekarz #lekarze
@p0melo +3923
Rząd testuje centralny system do umawiania wizyt do lekarza na NFZ. Trzymanie terminów dla znajomych, wpychanie rodziny przed kolejką po wdrożeniu tej aplikacji może być utrudnione.

Twórcy aplikacji mają największe obawy związane z tym że przychodnie nie będą chciały udostępniać prawdziwego grafiku bo.... lekarze którzy powinni być w
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programista15k Który płatny plan AI polecacie bardziej: Claude Pro vs ChatGPT Plus (może Gemini) do używania jako asystenci pomagający podejmować decyzje itd.? Jakie wersje konkretnie polecacie? Np. ChatGPT o3 czy coś innego?

  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@a5f5c1 a ciekawostka jest taka, że da się to częściowo obejść, ale tylko przez chatgpt.com bo żadne IDE raczej tego trybu nie wspiera. Można poprosić o to żeby "wygenerował skrypt generujący" to napisze skrypt, sam go odpali i wyśle ci output.
  • Odpowiedz