Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum

Czolemhotdog
- 10
konto usunięte via Wykop
- 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
zeta_puppis
via Wykop- 3
@Ksiega_dusz: Mam takiego jednego "znajomego" z czasów studiów, który jak tylko skończył edukację i znalazł pracę, to zmodyfikował sobie profil na instagramie pod takiego chwalącego się życiem "kodera" - nazwa, zdjęcie, opis itd.. (jego pierwsza praca i tak mu odwaliło). Codziennie jakieś zdjęcia kodu produkcyjnego leciały na jego story z dopiskami że "home office style" i inne podobne z kotem na klawiaturze czy kij wie co (-‸ლ
#programista15k #lekarski zawsze bawi jak wykopki z pianą na pysku krzyczą, że jakim prawem się porównujesz do lekarzy kodoklepaku hurrr durrr. Tymczasem jeden z głównych naganiaczy covidowych - dr Bartosz Fiałek na luzie porównuje b2b lekarskie do IT i zasady rynkowe xD. Czy wam się podoba to czy nie, to w poprzedniej dekadzie najwięcej kumatych ludzi poszło na te dwa kierunki, a wasze urojenia o tym, że w
- 4
Zainspirowany opowieściami o końcu eldorado postanowiłem osobiście sprawdzić jak naprawdę wygląda rynek pracy anno domini 2025. Mniej więcej od marca tak sobie aplikuję na wybrane pozycje – zarówno w Polsce, jak i w UK (gdzie mieszkam) oraz w pewnych kraju Europy zachodniej*. Postanowiłem, że podzielę się swoimi przygodami.
1) Firma w UK wykorzystująca sieci komórkowe do misji search & rescue.
Bardzo ciekawy pomysł moim zdaniem. Najpierw relatywnie proste interview via Teams, a potem ponad
1) Firma w UK wykorzystująca sieci komórkowe do misji search & rescue.
Bardzo ciekawy pomysł moim zdaniem. Najpierw relatywnie proste interview via Teams, a potem ponad
konto usunięte via Wykop
- 4
@groman43: nie chce mi się tego już czytać jak jest w UK i Embedded, przepraszam
konto usunięte via Wykop
- 3
@NoName4891: On nie poda, bo za dużo napisał już na wykopie i można by zrobić screena i wysłać do szefa :) Ja mu się nie dziwię.
- 16
- 6
w żadnej kwestii nie mają nic do powiedzenia.
@ab_ovo_usque_ad_mala: Otóż mają. To prosto z wykopu wyszła cała rebelia przeciwko deweloperom, o której mówi teraz cały naród, a właśnie to samo dzieje się z lekarzami. Skala nienawiści społeczeństwa do lekarzy przekroczyła już wszelkie normy. Za chwile dosłownie wywiozą nas na taczkach, a najbardziej oberwie się zwykłym lekarzom co zarabiają grosze w szpitalach i odwalają najczarniejszą robotę.
- 6
więc mniej zdolnych ludzi wybiera ten zawód, bo zwyczajnie przestaje się opłacać robić ciężkie studia.
@cyk21: Tylko, że ja uważam że ludzie, którzy mają 90% z matury to się wręcz marnują na tych studiach, bo te studia wcale nie wymagają bycia kimś takim. Większość lekarzy to bezmyślne żywe receptomaty. Do tego nie potrzeba ludzi, którzy zdają mature w skali najlepszy 1% w kraju
- 3
NIe radze sobie z hejtem na lekarzy rozsiewanym przez #programista100k na wykopie i w społeczeństwie. Musze przez to chodzić do psychiatry i na psychoterapie co kosztuje mnie kilka tysięcy miesięcznie. Jak radzić sobie z hejtem rozsiewanym przez programistów? Od codziennego czytania tego szamba straciłem jakąkolwiek radość z życia, wypaliłem się zawodowo i posmutniałem
#programista25k #programowanie #informatyka #it #psychologia #programista15k
#programista25k #programowanie #informatyka #it #psychologia #programista15k
- 29
Czy uważacie że gdyby uwolniono zawód lekarza to czy dalej zarabialiby na poz 40k za przepisywanie lekarstw? Czy może jednak zweryfikowalby lekarzy wolny rynek jak teraz programistów? Na razie lekarze trzymają sie na tym ze dostęp do bycia lekarzem jest gigantycznie utrudniany przez niska ilość miejsc na medycyne. Teraz to jest 10k a wydaje mi sie ze powinnismy byc blizej 20-40k miejsc na medycyne zeby pozwolic wolnemu rynkowi dzialac.
#programowanie
#programowanie
@Kotouak: dlaczego uważasz, że większa liczba lekarzy na rynku spowoduje obniżenie jakości usług? doświadczenie podpowiada nam, że raczej będzie zgoła inaczej - czym większa wewnętrzna konkurencja i czym większy wybór mają pacjenci, tym wyższa jakość usług. to są podstawowe prawa rynku.
@Kotouak: śmiesznie się to czyta szczerze mówiąc xd szczególnie ten fragment o trudnych studiach xD to się tak utarło, że medycyna jest trudna. A później idziesz do np okulisty na tomograf oka i widzisz, że lekarz jedyne co to jak małpa wciska start na maszynie, czeka aż maszyna się skalibruje, zrobi zdjęcia i przeprowadzi analizę. Natomiast nikt się nie zastanawia jak trudne studia i jaką wiedzę musi posiadać każdy jeden
- 8
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą chatówGPT"
#programista15k #programowanie #informatyka #korposwiat
#programista15k #programowanie #informatyka #korposwiat
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Kiedyś coś tam się pouczyłeś godzinkę dziennie po pracy, rok czasu i junior developer. Dzisiaj musisz oddać całe życie prywatne by mieć 1%szans na przyjęcie do pracy. Taki Janusz jak ja nie ma szans na konkurowanie z młodymi co kodują od 10 roku życia.
#programista15k #it #programowanie
#programista15k #it #programowanie
@wyszopek129: Ai wyrównuje szanse ¯\(ツ)/¯
- 5
Wspominałem już o tym dwukrotnie w komentarzach, ale zdecydowałem się napisać oddzielny post, ponieważ uważam że jest to ważne. A więc słuchajcie uważnie, ponieważ nie będę więcej powtarzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zanim zdecydujemy się na hobbystyczny projekt, trzeba sobie zadać jedno, zajebiście ważne, pytanie - jaki jest cel tego projektu? Otóż projekty hobbystyczne nie muszą mieć sensu komercyjnego. Co więcej, nie muszą się przekładać jeden do jednego
Zanim zdecydujemy się na hobbystyczny projekt, trzeba sobie zadać jedno, zajebiście ważne, pytanie - jaki jest cel tego projektu? Otóż projekty hobbystyczne nie muszą mieć sensu komercyjnego. Co więcej, nie muszą się przekładać jeden do jednego
@Jaskolka_wiony_nie_czyni Nikt nie analizuje. Wystarczy że coś istnieje, działa, ludzie z tego korzystają i jest podpisane Twoimi nazwiskiem. Kod może być zamknięty. Rekruter nie musi nawet Cie sprawdzać bo widzi że potrafisz dowieźć coś od A do Z. Klientów nigdy nie obchodzi jaki jest kod.
- 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Od czasu gdy się pojawil ChatGPT myślałem że it's over, i tylko kwestia czasu kiedy AGI wszystkich białych kołnierzykow pozbawi pracy.
Ale im więcej korzystam, tym bardziej śmiem wątpić. Rozumiem, że zastąpić maja nas lepsze modele, a nie obecne. Ale wydaje mi się, że ten rozwój ostatnio mocno przychamowal. Szczerze mówiąc ani razu nie udało mi się zvibekodować nic sensownego, tzn nie było szans, żeby bez moich ręcznych poprawek coś działało. Jednocześnie
Ale im więcej korzystam, tym bardziej śmiem wątpić. Rozumiem, że zastąpić maja nas lepsze modele, a nie obecne. Ale wydaje mi się, że ten rozwój ostatnio mocno przychamowal. Szczerze mówiąc ani razu nie udało mi się zvibekodować nic sensownego, tzn nie było szans, żeby bez moich ręcznych poprawek coś działało. Jednocześnie
- 2
@rav2: może kwestia miejsca gdzie pracujesz, skoro programiści (liczba mnoga) przez 1.5 roku nie byli w stanie zrozumieć algorytmu co napisał ich kolega
@najbardziej-lysy: też tak myślałem, ale ostatnio kazałem AI zrefaktorować duży legacy kod. Wszystko zostało elegancko porozbijane na osobne funkcjonalności, modele danych zostały zoptymalizowane, kod został ładnie strukturalnie poukładany. Apka przestała w ogóle działać ale kod wygląda przepięknie
- 2
Wielu z was przychodzi do mnie (czasem nawet w dniu ślubu mojej córki) i pyta - wujku Gromanie, jak nie krud to co? Uwaga, coś takiego na przykład - https://www.reddit.com/r/embedded/comments/1lftpht/project_milestone_self_balancing_robot_is_self/
#programowanie #programista15k #programista25k #pasjonat15k #pracait #embedded #automatyka #robotyka
#programowanie #programista15k #programista25k #pasjonat15k #pracait #embedded #automatyka #robotyka
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Jak to wygląda z praca zdalna dla juniorów w programowaniu? Normalne czy raczej rzadkosc?
#programowanie #programista15k #pracbaza #pracait
#programowanie #programista15k #pracbaza #pracait
@kamikadze97: rynek dla juniorów nie istnieje
@kamikadze97: bez doswiadczenia to nie ma zadnej pracy dla juniora
Dobranoc, do widzenia! Cześć. Giniemy!
#programista15k
#programista15k
źródło: Zrzut ekranu 2025-06-19 202017
Pobierz@fat_american_kid: czyli jest tyle samo ogłoszeń, co przed covidowym boom-em, tylko nikt wtedy nie płakał że giniemy
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Czolemhotdog: to ile według Ciebie powinna zarabiać osoba mająca tylko 4 lata doświadczenia i znajomość najbardziej oklepanego stacku technologicznego
@Czolemhotdog: gdyby dostal te 14k+akup to 10k do reki dostanie, kawalerke za 3k wezmie i 7k do łapy na r--------e to nie jest az taka zła opcja, zwlaszcza ze cztery lata czterem latom nierowne, przynajmniej w mojej branzy, nie wiem jak programista java. Zwazywszy ze to nie eldorado i firmy nie bija sie byle by miec programiste gotowego programogwac a za 3 lata crudziarstwa nie ma 20k+vat fv bo tanie
- 153
W tych zarobkach lekarzy najlepsze jest to, że w sumie samemu trzeba dociec jak dużo się tam zarabia xD jakbym nie widział tych ogłoszeń po minimum 200 zł/h dla gościa bez specjalizacji (czyli taki odpowiednik programisty juniora), to bym w życiu nie pomyślał, że aż tak duża kasa tam leci. Kiedyś to nawet nie wiedziałem, że oni mogą na B2B siedzieć i wyciągać chore stawki na kontraktach płacąc niskie podatki na ryczałcie
konto usunięte via Wykop
- 100
@bart40404: Teraz się nawet nie mówi, ale ja wiem z pierwszej ręki że za dyżur można 4500 wziąć na wewnętrznym ( ͡° ͜ʖ ͡°) kontrakty ze szpitalem na 80k b2b, do tego umowa z jakąś prywatnią przychodnią i spokojnie wyciągasz 100k lekkim chooojem.
I nie słuchaj niektórych wykopków że trzeba mieć specjalizację zrobioną by zarabiać, bo mam w koleżankę lekarkę, jest w trakcie specjalizacji i już
I nie słuchaj niektórych wykopków że trzeba mieć specjalizację zrobioną by zarabiać, bo mam w koleżankę lekarkę, jest w trakcie specjalizacji i już
Tak dziala rynek. Mało lekarzy to takie cyrki.
@ipkis123: Tak działa ręcznie manipulowany rynek z ręcznie ograniczanymi miejscami na specjalizacjach
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@SendMeAnAngel: tam masz dyszke na podlodze
a za szczoteczke plusik
a za szczoteczke plusik
#programista25k #programista15k Czego nigdy w życiu byś nie zrobił odkąd zacząłeś zarabiać w IT?
Czego nigdy w życiu byś nie zrobił odkąd zacząłeś zarabiać w IT?
- Korzystanie z komunikacji miejskiej 18.2% (14)
- Jedzenie białego pieczywa 7.8% (6)
- Chodzenie po mieście z reklamówką 7.8% (6)
- Oddawanie butów do naprawy u szewca 6.5% (5)
- Stanie w kolejce do zwykłej kasy 3.9% (3)
- Topienie słoniny na smalec 13.0% (10)
- Szukanie książek w osiedlowej bibliotece 5.2% (4)
- Podróżowanie cudzym autem przez Bla Bla Cara 18.2% (14)
- Kupowanie ubrań i butów na straganie 6.5% (5)
- Korzystanie z Poczty Polskiej 13.0% (10)
@przegrywNL zrezygnowanie z napiwku dla wynajmującego
@przegrywNL: bycie w związku z dziewczyną
- 12
#programowanie #programista15k #it #pracait #heheszki
Uwielbiam czytać wpisy programistów mokre od łez
Uwielbiam czytać wpisy programistów mokre od łez
źródło: temp_file7876002446547037132
Pobierz@mateusz-k-i: ale gdzie te wpisy xD Bo ja widze tylko wpisy jak Twoje nie-programistow placzacych bo pewnie nie dostali sie na butcamp xD
- 5
@Pasterz30 @23kulpamens sugerujeci że nie pojawiają się tu wpisy narzekające na rekrutację do pracy?? Nie ma krzyku że za dużo osób pcha się do IT? Nie zazdrościcie lekarzom że dużo zarabiają? Ostatnio co głupsi użytkownicy piszą wpisy o tym żeby nie iść do IT, bo myślą że to ich uratuje. Jesteście jak zwierzęta, zmieniacie poglądy zależnie od waszej wygody. Nie rozumiecie że nawet jak zamkniecie studia informatyczne i nie wypuścicie



















