wpisy
Najnowsze
Archiwum
źródło: Screenshot
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 4
Napisałem swój pierwszy samodzielny program.
Wpisujesz dane:
- Temperatura
- Z listy wybierasz gdzie idziesz, czy do ludzi czy po bułki
- Czy chcesz elegancko
Wpisujesz dane:
- Temperatura
- Z listy wybierasz gdzie idziesz, czy do ludzi czy po bułki
- Czy chcesz elegancko
@kamikadze97 nie wiem czy w obecnych czasach jest sens iść w programowanie, ja uciekłem w sieci.
@kamikadze97: przegryw bo kurier… ja p------e że też musieliśmy pójść tą z-----ą anglosaską drogą ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 702
Branza HR powstala po to aby upchnac gdzies kobiety na rynku pracy.
#pracait #pracbaza #korposwiat #hr #linkedin #programista15k #programista25k
#pracait #pracbaza #korposwiat #hr #linkedin #programista15k #programista25k
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Krachu: to prawda
U mnie wszystko działało dobrze
Baby chciały zmeinic cokowliek
R-------y został ostatni kwartal
Wróciły do tego co było
I później chwaliły się że poprawiły wyniki
U mnie wszystko działało dobrze
Baby chciały zmeinic cokowliek
R-------y został ostatni kwartal
Wróciły do tego co było
I później chwaliły się że poprawiły wyniki
- 18
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 20
@Czolemhotdog: A w przypadku lekarza jest to tylko zaniesienie CV i krótka rozmowa z ordynatorem, kierownikiem w celu dogadania szczegółów kontraktu ( ͡° ͜ʖ ͡°) w mało której branży jest takie zeszmacenie kandydatów jak w IT teraz
- 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Czolemhotdog Haha pomówić o twoim zachowaniu, powinna jeszcze zadzwonić do twojej mamy, że byłeś niemiły dla baby z HR
@Czolemhotdog: Trzeba bylo w to isc, i zapytac czy jest p----------a.
Przedłuża mi się dejli, trwa już ponad 40minut. Tak to się żyje w tym kołchozie
#programista15k
#programista15k
@Liryczne_MMA: To znaczy, że jest coś nie tak z procesem. Poproś Scrum Mastera o dwa dwugodzinne retron na których to przegadacie.
@Liryczne_MMA: musicie na retro zrobić sobie test jakim rodzajem chleba jesteście
Ai zabierze nam prace! On robi wszystko o co się go poprosi i to milion % szybciej niż przeciętny człowiek.
Ai, napisałem to poprawnie zgadza się? - Tak to jest poprawnie zgadza się
Ai ale to przecież nie jest poprawnie... - Tak masz zupełną rację to nie jest poprawnie
XD a największą bekę mam z januszexów którzy targują ceny z programistami bo "przecież ai to robi w sekunde" i myślą, że jak wpiszą prompt zrób
Ai, napisałem to poprawnie zgadza się? - Tak to jest poprawnie zgadza się
Ai ale to przecież nie jest poprawnie... - Tak masz zupełną rację to nie jest poprawnie
XD a największą bekę mam z januszexów którzy targują ceny z programistami bo "przecież ai to robi w sekunde" i myślą, że jak wpiszą prompt zrób
@wyszopek129 no tak, bo przecież AI wcale nie jest udoskonalane i skoro teraz jest głupie, to już zawsze takie będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
@Prawdziwy_Oponiarz: no to wiadomo ai usprawnia robotę i to mocno. Jednak wciąż trzeba znać dobrze język i trzeba wiedzieć w ogóle co on wypluwa. Chodzi mi o januszy biznesu bo raz usłyszałem taki komentarz od gościa, że programista jest niepotrzebny bo ai samo zrobi (facet nigdy nie kodował i nie ogarnia w komputery)
- 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Czolemhotdog: nikt wtedy nie zarabial 15k XD. Ludzie wtedy zarabiali 3k max. Pamietam najbardziej u mnie w korpo w 2013 byl sieciowiec z CCIE co zarabi
@ksos: w 2016-2018 seniorzy zarabiali z 15k+ brutto na uop. Sporo moich znajomych zmieniało wtedy pracę na 90-95 PLN/h czyli to słynne 15k na b2b
@pan_bogus: 2018 to nie 2010 wtedy ludzie naprawde zarabiali 3k - sprawdz sobie tematy z goldenline czy 4programmers.
- 12
Ja chcę mieć po prostu pracę w zawodzie, czy to aż tak wiele?? #programowanie #programista15k
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dawno minęły już czasy kiedy musiałeś kodować 10-12h dziennie, aby być lepszym od innych, aby szybciej piąć się w górę. Żyjemy w czasach kiedy programiści pracują 5-6 godzin dziennie, a więc wystarczy że będziesz pracować 8h dziennie czyli tyle ile normalnie powinno się pracować (i ile pracuja ludzie w innych zawodach), a i tak będziesz szybciej się rozwijał i piął w górę. Nie trzeba już poświęcać życia prywatnego,
Dawno minęły już czasy kiedy musiałeś kodować 10-12h dziennie, aby być lepszym od innych, aby szybciej piąć się w górę. Żyjemy w czasach kiedy programiści pracują 5-6 godzin dziennie, a więc wystarczy że będziesz pracować 8h dziennie czyli tyle ile normalnie powinno się pracować (i ile pracuja ludzie w innych zawodach), a i tak będziesz szybciej się rozwijał i piął w górę. Nie trzeba już poświęcać życia prywatnego,
@mirko_anonim: skąd ten wniosek?
@mirko_anonim: co to za brednie? Wiesz że ludzie przyswajają wiedze w różnym tempie?
Pracy nie posiadam, chciałbym łapać jakieś zlecenia na początek nawet 2 by zobaczyć jak wyglądają pierwsze pieniądze z tej roboty i nauczyć się ogarniać finanse samemu. Da radę złapać jeszcze jakieś proste zlecenia by mieć chociaż te najniższą krajową na miesiąc? Jakieś stronki SPA/wizytówki może jakieś apki. Czy jest susza na takie zlecenia?
#programista15k #programowanie #it
#programista15k #programowanie #it
konto usunięte via Wykop
- 10
@wyszopek129: jak chcesz to Ci mogę na początek zrobić Sprinty i jak wygląda robienie presji w nich
wciąż się dzieje życia cud
#programista15k
#programista15k
źródło: obraz_2025-06-16_181733971
Pobierz@Liryczne_MMA: lol, ja mam drukarkofobie
konto usunięte via Wykop
- 0
@Liryczne_MMA: Jak programista nie potrafi naprawić drukarki to musi być straszną ciotą.
Trzeba się szanować a semantyka jest ważna tyle się mówi o kontraktach dyrektorskich i lekarzy a my oczywiście "jestem na b2b" albo "robię na 1 fakturę" czy "wielki przedsiembiorca ze mnie bo mam 1 klient hlip hlip" albo "to zwykła optymalizacja". Nie, koniec z takim samo umniejszaniem od dzisiaj jesteśmy wysoko wykwalifikowanymi pracownikami na kontraktach, szacunek trzeba sobie wywalczyć. #programowanie #programista15k #java #heheszki
@Whiskeyjack29: tylko u nas to spotkasz. Elektryk co kładzie ten sam kabel całe życie umie utrzymać PR to samo prawnik jebiący papiery od templatki z programu czy lekarz internista co wali antybiotyk w ciemno.
Tylko my się sami poniżamy, bo walimy cruda.
Tylko my się sami poniżamy, bo walimy cruda.
konto usunięte via Wykop
- 1
@Whiskeyjack29: @rolling_stone_with_no_hope mówi się jeszcze na kodojebcow u mnie w firmie „mistrz jednej faktury miesięcznie”. Manager to ostatnio powiedział na open-space i szczerzył zeby xDDD
- 2
Cały czas widzę, że ludzie bronią rasy ludzkiej jako czegoś wyjątkowego i unikalnego czego AI nigdy nie zastąpi ale powoli musimy godzić się z myślą, że nigdy tak nie było. Może Sabinka wam to uzmysłowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma żadnej fundamentalnej różnicy między ludzkimi mózgami a komputerami i to kwestia czasu zanim AI zajmie nasze miejsce. Musimy więc się pogodzić z faktem, że AI jest naszym

@Bejro:
fałszywa analogia.
No dokładnie, tak samo jak nasze mózgi, tylko jakieś proste układy neuronów razy miliard które dopasowują wzorce a nie jakaś magia.
fałszywa analogia.
@Bejro: Pracuję z AI od jakichś 5 lat i ani świadomości ani inteligencji tam nie widzę. Oczywiście symulacja ludzkiej mowy pisanej robi wrażenie i sprawia, że ciężko stwierdzić czy mamy styczność z AI czy jednak człowiekiem. Same algorytmy, które miały symulować ludzkie teksty znane były już dawno np.: 1996 https://en.wikipedia.org/wiki/Postmodernism_Generator
Roger Penrose jest dla mnie większym autorytetem w tym temacie i raczej przychylam się ku jego wnioskom. AI świetnie symuluje,
Roger Penrose jest dla mnie większym autorytetem w tym temacie i raczej przychylam się ku jego wnioskom. AI świetnie symuluje,

Właśnie założyłem githuba. I co ja teraz musze codziennie tam commitować żeby to zielone się świeciło dla pracodawcy?
#programista15k #naukaprogramowania #programowanie
#programista15k #naukaprogramowania #programowanie
konto usunięte via Wykop
- 9
@kamikadze97: przespales okres kiedy ktos na to zwracal uwage
@kamikadze97: dosłownie lepiej isc na europeistyke niz uczyc sie programowania w tych czasach
- 0
Założmy że macie dziś 18 lat i nowy start, w co idziecie zawodowo, biorąc pod uwagę wasze dotychczasowe doświadczenie życiowe ?
#korposwiat #programista15k #pracbaza
#korposwiat #programista15k #pracbaza
konto usunięte via Wykop
- 48
@jonasz68: medycyna lekarski
@jonasz68: Medycyna, pośrednik kredytowy, projektant ogrodów, projekant wnętrz, wykończeniowie, kontroler lotów, spawacz (niemcy). Wśród tych zawodów są takie które wymagają myślenia i takie które jest w stanie wykonywać małpa i w każdym wyciągnięcie 20k na miesiąc jest zupełnie realn dość szybko lub z 10 latami expa.
- 100
Zgadzanie się na jakiekolwiek zadania rekrutacyjne to upadek tej branży. Masz ukończone studia, certyfikaty, doświadczenie, listę projektów, które ukończyłaś, a mimo to musisz tracić czas na rozwiązywanie zadań i testów jak dla dzieciaków. Niestety, osoby pracujące w tej branży pozwoliły sobie wejść na głowę — w większości to zamknięci w piwnicach introwertycy z fobią społeczną.
Wyobraźcie sobie lekarza, prawnika czy księgowego, który za każdym razem, gdy szuka pracy, musi przechodzić przez cztery
Wyobraźcie sobie lekarza, prawnika czy księgowego, który za każdym razem, gdy szuka pracy, musi przechodzić przez cztery
Zgadzanie się na jakiekolwiek zadania rekrutacyjne to upadek tej branży. Masz ukończone studia, certyfikaty, doświadczenie, listę projektów, które ukończyłaś, a mimo to musisz tracić czas na rozwiązywanie zadań i testów jak dla dzieciaków.
@alexander-kruk: chyba w żadnej innej branży nie ma takich frajerskich metod rekrutacji XD
konto usunięte via Wykop
- 68
Wyobraźcie sobie lekarza, prawnika czy księgowego
@rolling_stone_with_no_hope @Tagliacozzo @alexander-kruk: Dodałbym jeszcze oficera służb mundurowych, pielęgniarkę, ultrasonografistę, dekarza, położną, maszynistę itd. Długo by wymieniać. Tylko w tej branży jest takie upodlenie się i zeszmacenie.
Po 3 latach pracy w gamedev stwierdziłem że p------ę ten k--------k i lece na crudy i inne csharpowe profesjonalne pierdu pierdu. Przychodzę tu i jedyne co czytam to narzekanie na branże.
Niech mi tylko ktoś wytłumaczy jedną rzecz; skoro jest tak źle to czemu rynek ciągle szuka juniorów? Teraz jest ok 33 ofert skierowanych do juniorów, 33 ofert w programowaniu gamedev to był złoty okres.
#programista15k #pracait #
Niech mi tylko ktoś wytłumaczy jedną rzecz; skoro jest tak źle to czemu rynek ciągle szuka juniorów? Teraz jest ok 33 ofert skierowanych do juniorów, 33 ofert w programowaniu gamedev to był złoty okres.
#programista15k #pracait #
Niech mi tylko ktoś wytłumaczy jedną rzecz; skoro jest tak źle to czemu rynek ciągle szuka juniorów?
@TymRazemNieBedeBordo: Szuka midów, jeśli chodzi o wymagania, ale za stawkę juniora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TymRazemNieBedeBordo: 33 juniorow na cala polske to duzo uwazasz? XD to niezly macie kociol w tym gamedev


























#pracait #pracbaza #korposwiat #hr #linkedin #programista15k #programista25k