@Evil_JP2: Od kilku lat nie mogę zmienić pracy bo wszędzie jest praca zdalna a nie ma w tych 10/15 minutach czasu dojazdu żadnej firmy która ma biuro, realnie to jest prawdziwy problem, pracę zdalna da się znaleźć ZAWSZE, najwyżej trzeba po prostu przeboleć pracę z jakimiś czechami co nie potrafią słowa po angielsku, znalezienie pracy z biura nie mieszkając w centrum największych skupisk biurowców graniczy z cudem xD
  • Odpowiedz
Napisałem swój pierwszy samodzielny program.

Wpisujesz dane:
- Temperatura
- Z listy wybierasz gdzie idziesz, czy do ludzi czy po bułki
- Czy chcesz elegancko
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krachu: to prawda
U mnie wszystko działało dobrze
Baby chciały zmeinic cokowliek

R-------y został ostatni kwartal
Wróciły do tego co było
I później chwaliły się że poprawiły wyniki
  • Odpowiedz
@Czolemhotdog: A w przypadku lekarza jest to tylko zaniesienie CV i krótka rozmowa z ordynatorem, kierownikiem w celu dogadania szczegółów kontraktu ( ͡° ͜ʖ ͡°) w mało której branży jest takie zeszmacenie kandydatów jak w IT teraz
  • Odpowiedz
Ai zabierze nam prace! On robi wszystko o co się go poprosi i to milion % szybciej niż przeciętny człowiek.

Ai, napisałem to poprawnie zgadza się? - Tak to jest poprawnie zgadza się
Ai ale to przecież nie jest poprawnie... - Tak masz zupełną rację to nie jest poprawnie

XD a największą bekę mam z januszexów którzy targują ceny z programistami bo "przecież ai to robi w sekunde" i myślą, że jak wpiszą prompt zrób
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Prawdziwy_Oponiarz: no to wiadomo ai usprawnia robotę i to mocno. Jednak wciąż trzeba znać dobrze język i trzeba wiedzieć w ogóle co on wypluwa. Chodzi mi o januszy biznesu bo raz usłyszałem taki komentarz od gościa, że programista jest niepotrzebny bo ai samo zrobi (facet nigdy nie kodował i nie ogarnia w komputery)
  • Odpowiedz
@Czolemhotdog: nikt wtedy nie zarabial 15k XD. Ludzie wtedy zarabiali 3k max. Pamietam najbardziej u mnie w korpo w 2013 byl sieciowiec z CCIE co zarabi


@ksos: w 2016-2018 seniorzy zarabiali z 15k+ brutto na uop. Sporo moich znajomych zmieniało wtedy pracę na 90-95 PLN/h czyli to słynne 15k na b2b
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dawno minęły już czasy kiedy musiałeś kodować 10-12h dziennie, aby być lepszym od innych, aby szybciej piąć się w górę. Żyjemy w czasach kiedy programiści pracują 5-6 godzin dziennie, a więc wystarczy że będziesz pracować 8h dziennie czyli tyle ile normalnie powinno się pracować (i ile pracuja ludzie w innych zawodach), a i tak będziesz szybciej się rozwijał i piął w górę. Nie trzeba już poświęcać życia prywatnego,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pracy nie posiadam, chciałbym łapać jakieś zlecenia na początek nawet 2 by zobaczyć jak wyglądają pierwsze pieniądze z tej roboty i nauczyć się ogarniać finanse samemu. Da radę złapać jeszcze jakieś proste zlecenia by mieć chociaż te najniższą krajową na miesiąc? Jakieś stronki SPA/wizytówki może jakieś apki. Czy jest susza na takie zlecenia?

#programista15k #programowanie #it
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trzeba się szanować a semantyka jest ważna tyle się mówi o kontraktach dyrektorskich i lekarzy a my oczywiście "jestem na b2b" albo "robię na 1 fakturę" czy "wielki przedsiembiorca ze mnie bo mam 1 klient hlip hlip" albo "to zwykła optymalizacja". Nie, koniec z takim samo umniejszaniem od dzisiaj jesteśmy wysoko wykwalifikowanymi pracownikami na kontraktach, szacunek trzeba sobie wywalczyć. #programowanie #programista15k #java #heheszki
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cały czas widzę, że ludzie bronią rasy ludzkiej jako czegoś wyjątkowego i unikalnego czego AI nigdy nie zastąpi ale powoli musimy godzić się z myślą, że nigdy tak nie było. Może Sabinka wam to uzmysłowi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma żadnej fundamentalnej różnicy między ludzkimi mózgami a komputerami i to kwestia czasu zanim AI zajmie nasze miejsce. Musimy więc się pogodzić z faktem, że AI jest naszym
Bejro - Cały czas widzę, że ludzie bronią rasy ludzkiej jako czegoś wyjątkowego i uni...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bejro:

No dokładnie, tak samo jak nasze mózgi, tylko jakieś proste układy neuronów razy miliard które dopasowują wzorce a nie jakaś magia.

fałszywa analogia.
  • Odpowiedz
@Bejro: Pracuję z AI od jakichś 5 lat i ani świadomości ani inteligencji tam nie widzę. Oczywiście symulacja ludzkiej mowy pisanej robi wrażenie i sprawia, że ciężko stwierdzić czy mamy styczność z AI czy jednak człowiekiem. Same algorytmy, które miały symulować ludzkie teksty znane były już dawno np.: 1996 https://en.wikipedia.org/wiki/Postmodernism_Generator

Roger Penrose jest dla mnie większym autorytetem w tym temacie i raczej przychylam się ku jego wnioskom. AI świetnie symuluje,
Defined - @Bejro: Pracuję z AI od jakichś 5 lat i ani świadomości ani inteligencji ta...
  • Odpowiedz
@jonasz68: Medycyna, pośrednik kredytowy, projektant ogrodów, projekant wnętrz, wykończeniowie, kontroler lotów, spawacz (niemcy). Wśród tych zawodów są takie które wymagają myślenia i takie które jest w stanie wykonywać małpa i w każdym wyciągnięcie 20k na miesiąc jest zupełnie realn dość szybko lub z 10 latami expa.
  • Odpowiedz
Zgadzanie się na jakiekolwiek zadania rekrutacyjne to upadek tej branży. Masz ukończone studia, certyfikaty, doświadczenie, listę projektów, które ukończyłaś, a mimo to musisz tracić czas na rozwiązywanie zadań i testów jak dla dzieciaków. Niestety, osoby pracujące w tej branży pozwoliły sobie wejść na głowę — w większości to zamknięci w piwnicach introwertycy z fobią społeczną.

Wyobraźcie sobie lekarza, prawnika czy księgowego, który za każdym razem, gdy szuka pracy, musi przechodzić przez cztery
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zgadzanie się na jakiekolwiek zadania rekrutacyjne to upadek tej branży. Masz ukończone studia, certyfikaty, doświadczenie, listę projektów, które ukończyłaś, a mimo to musisz tracić czas na rozwiązywanie zadań i testów jak dla dzieciaków.


@alexander-kruk: chyba w żadnej innej branży nie ma takich frajerskich metod rekrutacji XD
  • Odpowiedz
Po 3 latach pracy w gamedev stwierdziłem że p------ę ten k--------k i lece na crudy i inne csharpowe profesjonalne pierdu pierdu. Przychodzę tu i jedyne co czytam to narzekanie na branże.
Niech mi tylko ktoś wytłumaczy jedną rzecz; skoro jest tak źle to czemu rynek ciągle szuka juniorów? Teraz jest ok 33 ofert skierowanych do juniorów, 33 ofert w programowaniu gamedev to był złoty okres.
#programista15k #pracait #
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach