Czy poszedłbyś do pracy dyspozytora na zmiany 22-6,4-12 jeśli byłbyś na bezrobociu już 4 miesiące a na start płacą 7000brutto a po 3 miesiącach 8000brutto? #praca #bezrobocie #pracbaza
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
23
Kolejna fala zwolnień w Polsce. Te firmy już tną etaty

Jeszcze przed Sylwestrem wiele przedsiębiorstw zapowiedziało na 2026 r. niemałe zwolnienia grupowe. Kolejne z pewnością ogłoszą je w kolejnych miesiącach.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Jak wyżej
- Tak 76.6% (85)
- Nie 9.9% (11)
- Praca zmianowa to ścierwo 13.5% (15)
@lukasz-dit: ja szukałem pracy w IT dosyć długo i na oferty okolobranzowe typu elektronik, cnc itd to składałem jakoś po 4/5 miesiącach z tym, że jestem po mechatronice to
@lukasz-dit: jak to spokojna robota to oczywiście.
- 388
Dzisiaj wróciłem do roboty po 18 dniach wolnego i wiecie co? Mam wyj*bane.
Przez te 18 dni ani razu nie pomyślałem o pracy, miałem kompletnie wbite we wszystko, miałem trochę pracy w domu ale robiłem sobie wszystko na spokojnie, wtedy kiedy chciałem to coś dziubałem, jak nie chciałem to nie robiłem nic. I co? I odpocząłem przede wszystkim psychicznie. W końcu wrócił normalny sen, wrócił dobry humor, lepsze relacje z żoną, rodzicami
Przez te 18 dni ani razu nie pomyślałem o pracy, miałem kompletnie wbite we wszystko, miałem trochę pracy w domu ale robiłem sobie wszystko na spokojnie, wtedy kiedy chciałem to coś dziubałem, jak nie chciałem to nie robiłem nic. I co? I odpocząłem przede wszystkim psychicznie. W końcu wrócił normalny sen, wrócił dobry humor, lepsze relacje z żoną, rodzicami
W piątek 02.01.2025(dzień pracujący) dzwoniłem do kuriera 30 razy od rana do godziny 14:00, gdyż miałem ważną paczkę do przekierowania, bo coś mi wypadło i nie mogłem być na miejscu odbioru paczki.Napisał mi za 35 razem jak dzwoniłem, że oddzwoni.Nie oddzwonił.Zacząłem dzwonić co centrali.Oni do niego też nie mogli się dodzwonić, ale w końcu szanowny Pan kurier oddzwonił do mnie i zapytał się czy jestem w domu - a ja na to,
@niewiesznie: eh idz tam na przyrke lepiej bo sie przerwa skonczyla xD
@niewiesznie:
Nie można przekierować przesyłki przez telefon do kuriera. Owszem niektóre firmy oferują usługę przekierowania, ale robi się to z poziomu aplikacji lub strony internetowej. Musi być ślad po zgłoszeniu, a telefon takiego nie pozostawia.
Nie można przekierować przesyłki przez telefon do kuriera. Owszem niektóre firmy oferują usługę przekierowania, ale robi się to z poziomu aplikacji lub strony internetowej. Musi być ślad po zgłoszeniu, a telefon takiego nie pozostawia.
Hej, pytanie do pracyjących. Na ile dziś realnie można ocenić użytkowanie samochodu służbowego w celach prywatnych? Nie chodzi o paliwo, bardziej o to że firma daje samochód i można go używać. Ile można przy tym miesięcznie zaoszczędzić rezygnując z własnego auta? #praca
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Dastamit: kia ceed 2018 full opcja

✨️ Jak praca w korporacji wpływa na motywację Ⓘ
Pamiętam jak pracowałem w "amerykańskim korpo" z polskim zarządem to od 24 grudnia do 9-10 stycznia było 100% wolne, bez wykorzystania dnia urlopu, ALE przez najbliższe 3 miesiaca robiło się 9h zamiast 8h żeby to odpracować xDDDDDDDDDDDDDDD
W cywilizowanym kraju to by nie przeszło, ale w Polsce wiadomo - wszystko zgodne z prawem.
Jezu, jak sobie przypomnę takie traktowanie człowieka jak guano to od razu
Pamiętam jak pracowałem w "amerykańskim korpo" z polskim zarządem to od 24 grudnia do 9-10 stycznia było 100% wolne, bez wykorzystania dnia urlopu, ALE przez najbliższe 3 miesiaca robiło się 9h zamiast 8h żeby to odpracować xDDDDDDDDDDDDDDD
W cywilizowanym kraju to by nie przeszło, ale w Polsce wiadomo - wszystko zgodne z prawem.
Jezu, jak sobie przypomnę takie traktowanie człowieka jak guano to od razu
@mirko_anonim: tak tak w ameryce na pewno platne wolne dla wszystkich na miesiac xD
- 1
elastyczny-przewodnik-26: Amerykanie nie mają płatnego wolnego. I sami odrabiają takie rzeczy w podobny sposób. Pracowałem w amerykańskim korpo z Fortune500 i w USA mieli np. co 2gi tydzień piątek wolny, ale za to codziennie robili po 9h. Wychodziło, że dla dnia wolnego robią 1h nadgodzin za darmo.
Ciesz się, że masz UoP w tej zgniłej Polsce, bo w Ameryczce to byś dymał po 12h dziennie, a za takie płacze na socjalach
Ciesz się, że masz UoP w tej zgniłej Polsce, bo w Ameryczce to byś dymał po 12h dziennie, a za takie płacze na socjalach
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 5
✨️ Życie we Francji - dlaczego Polacy nie mówią o emigracji? Ⓘ
Co panowie eksperci sądzą o życiu we Francji? Jestem zdziwiony, że na wykopie poza jednym gościem właściwie nie ma żadnych relacji z życia z Francji i wgl temat #emigracja tam nawet nie jest podejmowany. Czy to tylko kwestia języka? Bo jeśli chodzi o Niemcy/Holandię/UK to odkąd pamiętam to tysiące zapytań, relacji, postów i tyle samo zwolenników co przeciwników ale
Co panowie eksperci sądzą o życiu we Francji? Jestem zdziwiony, że na wykopie poza jednym gościem właściwie nie ma żadnych relacji z życia z Francji i wgl temat #emigracja tam nawet nie jest podejmowany. Czy to tylko kwestia języka? Bo jeśli chodzi o Niemcy/Holandię/UK to odkąd pamiętam to tysiące zapytań, relacji, postów i tyle samo zwolenników co przeciwników ale
źródło: Panteon-iFrancja-5
Pobierz@mirko_anonim: głównie język. Ale Polacy mają też inny problem z krajami "południa", do których częściowo można Francję zaliczyć. Brak "kultury zapiedolu", wielu sobie z tym nie radzi, do tego utrudnia to krótkie wyjazdy w celu zarobienia jak najwięcej
Btw akurat Francja ma najlepszą służbę zdrowia w Europie
Btw akurat Francja ma najlepszą służbę zdrowia w Europie
@Pas-ze-mna-owce: ale to jest element kultury. Przyjmujesz to albo nie.
Ja znowu inaczej patrzę na restauracje w Polsce, gdzie najczęściej zjedzenie czegoś w południe nie jest proste ¯\(ツ)/¯
A długa przerwa obiadowa raczej nie jest normą w przypadku zawodów, do których idzie większość imigrantów.
Taki styl życia mają, albo to lubisz (jak ja) albo nie. Ale to jest właśnie piękne, w UE masz tyle różnych państw, w których możesz się
Ja znowu inaczej patrzę na restauracje w Polsce, gdzie najczęściej zjedzenie czegoś w południe nie jest proste ¯\(ツ)/¯
A długa przerwa obiadowa raczej nie jest normą w przypadku zawodów, do których idzie większość imigrantów.
Taki styl życia mają, albo to lubisz (jak ja) albo nie. Ale to jest właśnie piękne, w UE masz tyle różnych państw, w których możesz się
#praca #pracbaza #kodekspracy #pytanie #prawo
Zwolnili mnie z pracy, za porozumień strony itp(bo nie chcieli płacić miesięcznej odprawy).
"W zamian" zaproponowali l4 i mówił że mogę ciągnąć nawet po okresie wypowiedzenia, już na bezrobociu i dostawać te 80% pensji.
Czy to prawda? Janusz ma rację?
Zwolnili mnie z pracy, za porozumień strony itp(bo nie chcieli płacić miesięcznej odprawy).
"W zamian" zaproponowali l4 i mówił że mogę ciągnąć nawet po okresie wypowiedzenia, już na bezrobociu i dostawać te 80% pensji.
Czy to prawda? Janusz ma rację?
@strike_lucky "w zamian zaproponowali L4"
Ja p------e jaka patologia xD W skrócie to im się bardziej opłaca zapłacić Ci te L4 za początkowy okres a potem sam się bujaj i kombinuj z lekarzami.
Czegoś takiego to nie widziałem jeszcze xD
Ja p------e jaka patologia xD W skrócie to im się bardziej opłaca zapłacić Ci te L4 za początkowy okres a potem sam się bujaj i kombinuj z lekarzami.
Czegoś takiego to nie widziałem jeszcze xD
@strike_lucky: sfrajerzyłeś. Nic bym nie podpisywał, i finalnie poszedłbym na l4. Takie długie to raczej tylko psychiatra jak nie masz żadnej historii chorobowej. I na pewno nie dostaniesz od razu na pół roku. Raczej na miesiąc + leki, po miesiącu kolejna wizyta. Wszystko ofc płatne. Zwykle do 300zł za wizytę raczej. No i są dwie szkoły, jedni od razu mówią że czują się wypaleni, przygnębieni, nie mają sił rano wstać
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@Kostor95: inflacja @KosmicznyKotZNapedemAtomowym za 10 lat junior będzie miał 10 lat expa xD
@chaddeveloper: Za 10 lat zostaną same Pajeety i będziemy się podnosić z recesji po pęknięciu bańki AI.
- 1
- 6
To uczucie, że pracowałeś całą przerwę świąteczną i noworoczną więc w sumie ci to rybka wrócić( ͡° ͜ʖ ͡°) #praca
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@EnderWiggin: mam tak i sobie chwalę, kolej here
- 0
Ktoś służy/służył jako policjant w Polsce? Jestem ciekaw opinii odnośnie tej służby, bo rozważam przebranżowienie się z kierowcy ciężarówki m. in. na policjanta. Nie przeszkadza mi praca zmianowa, to że mogę od czasu do czasu skończyć zmianę dajmy na to 2 godziny później, ze względu na jakieś nagłe zdarzenie pod koniec zmiany oraz możliwość bycia wezwanym na alarm w czasie wolnym od pracy. Nie przeszkadza mi również praca w weekendy i święta,
Na moim zadupiu gdzie zamierzam pracować
@qba2004: będziesz robił gdzie Cię przydzielą a nie gdzie chcesz. Chyba, że plecy masz, wtedy kariera przed Tobą
- 1
Sądząc po nicku masz 22 lata
@sikpi: 21, bo jestem z listopada 2004 :p
A tak poza tym to mądrze prawisz, aczkolwiek i tak celuję w służby według hierarchii straż pożarna>służba celno-skarbowa>straż graniczna>wojsko>policja. Jeszcze myślałem o itd, ale i tak nie spełniam kryterium wiekowego (minimum 25 lat, co jest ewenementem w służbach), a poza tym marne zarobki.
@PokemonowyRambo: nie po prostu jesteś niewolnikiem
@PokemonowyRambo: no co? Nie umiesz się zająć w wolnym czasie i Ci odwala bez pracy to czym jesteś jak nie niewolnikiem?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Komentarz usunięty przez moderatora
konto usunięte via Wykop
- 18
@Schwarzfahrer: My potrzebujemy najtańszych możliwych roboli, żeby napieprzali u janusza za minimum. Na tym polega potęga naszej gospodarki
#praca #pracbaza #niedzielawieczur #zalesie
Nie wierzę, że jutro znowu do pracy po blisko 20 dniach wolnego. Surrealizm.
Trzeba było kupić BTC w 2012 roku. Ehhh
Nie wierzę, że jutro znowu do pracy po blisko 20 dniach wolnego. Surrealizm.
Trzeba było kupić BTC w 2012 roku. Ehhh
Trzeba było kupić BTC w 2012 roku. Ehhh
@WykopekNaPolEtatu: pewnie i tak bys sprzedal przy pierwszej gorce i tyle by tego bylo :/
























Komentarz usunięty przez moderatora