@hrabiaKyle: wrozbiarstwo geopolityczne na youtubku kwitnie a doktorek caly czas z 50 widzami xD, szewko ma na livach 3000-5000 widzow xD pamietam jak jeszcze kilkanascie miesiecy temu doktorek go wyzywal od onuc i wrogow zachodniego swiata, bo nie wspiera izraela (to bylo jeszcze przed tym atakiem hamasu)
#napierala Ostatnio nasz ulubiony historyk po raz kolejny powiedział, że bitwa pod Wiedniem i bitwa Warszawska miały małe znaczenie. Przedstawiam Wam punkt widzenia Al. 1. Odsiecz Wiedeńska (1683) – Ocalenie chrześcijańskiej Europy. Krytyka dr. Napierały opiera się na tzw. "szkole krakowskiej" historyków, twierdzącej, że Jan III Sobieski wykrwawił armię dla ratowania późniejszego zaborcy – Austrii. Jest to jednak myślenie ahistoryczne (ocenianie XVII wieku z perspektywy końca XVIII wieku).Zagrożenie egzystencjalne: Armia
@WojownikPrawdy: akurat doktor ma w większości racje żadna z tych bitew nie uratowała europy przed upadkiem tak samo jak ukr nie ratuje jej teraz. Od początku 17 wieku turcja była niewydolna ekonomicznie bo de facto była państwem żyjącym z podboju wiedeń był szczytem tego co można było osiągnać.
A Warszawska to klasyczny narodowy mit. Tak w niemczech były nastroje komunistyczne i nie nie oznaczało to, że robotnicy nie czuli się
@grypa-grypowska: on to bardziej taki polityczny mamm0n w sumie wiek podobny tylko jeden jedynie co robi to "gra w gry" a drugi tylko głosi prawdę. Ale świat tego nie docenia i muszą dzielnie walczyć z przeciwnościami losu. ( ͡°͜ʖ͡°)
@emerytowany_emeryt: doktorek to generalnie ma jakiś dziwny stosunek do japoni ani to liberalne społeczeństwo ani nawet za bardzo demokracja. Chińczyki społecznie są bliżsi kulturowo europie niż japonia bo przynajmniej panuje tam duży indywidualizm a technologicznie to już dawno ich wyprzedzili ale jakoś mu to nie przeszkadza japonia super i dobrze robią chłopaki.
Przypominam ten wiekopomny filmik niehabilitanta, w którym chwali się, że jego możliwości poznawcze i ruch nielicznych neuronów w mózgu nie są w stanie wygenerować myśli jak wyjść ze sklepu Lidl, co nie stanowi problemu nawet dla mało rozgarniętego 6 latka. Przy okazji przypominam, że zawsze jest owrotnie niż mówi Napierała-w tym filmiku nakłamał, że w Żabce nie ma papieru toaletowego. Byłem dzisiaj w Żabce i bez problemu kupiłem papier toaletowy! #napierala
@tonaszepieklomezczyzn: Piotrula to ten typ człowieka co nawet mając ropea nie byłby w stanie wyjść z jaskini w tibi a przy okazji wyciągnąłby gigant spidera
Dane z Tajlandii za 2026 pokazują TFR poniżej 0,8. Teoretycznie to bardzo biedny kraj więc powinni mieć sporo dzieci. A jednak tak nie jest, co więcej wyprzedzili nawet Koreę Południową. Ciekawy jestem co jest tutaj przyczyną. #demografia
@Klimbert: materialna bieda nie zabija dzietności w takim stopniu jak nowoczesne zurbanizowane społeczeństwo. Korea północna mimo jednego z najniższych pkb per capita jest silnie uprzemysłowionym zurbanizowanym i wykształconym społeczeństwem a dzietność mają niższą niż w mongoli. Afryka subsaharyjska trzyma się głównie dlatego, że w większości tych państw to dalej kraje agralne. Kinszasa czy lagos w centrach mają dzietność na poziomie 1.5-2.5, ale slumsy dalej robią ponad 3-5
Jednym głównych przyczyn że baby w Europie nie mają dzieci jest fakt że w wieku 18-40 lat jest nadmiar chłopów około 50 milionów względem bab.glownie brak wojen i najazd samych chłopów imigrantow
Więc taka baba po co ma się babrac w pieluchach, rodzić, skoro dla zwykłej przeciętnej baby zagaduje co miesiąc kilku -kilkudziesięciu facetów na żywo, kilkaset wiadomości na FB, tinderze, Instagramie. Czekają tylko na sygnał od samicy że ta kawa jutro na 13