#pracbaza #praca #hajs
Dostałem dzisiaj najwyższą pensje w życiu, 8k PLN. Nikt w rodzinie nigdy tyle nie dostał. Pewnie dla wielu ludzi nie są to zwrotne pieniądze ale czuję wreszcie zadowolenie z siebie, że człowiek że z------j rodziny mógł wyjść na ludzi.
PS. 8k to dopiero początek w tej drabince kariery:)
  • 166
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie dostałem wypłaty. Mimo, że termin mam do 10 każdego miesiąca. Pewnie będzie w poniedziałek. Jeśli w ogóle? No cóż, trzeba będzie wysłać donos do Inspekcji Pracy. Do tego w kiblu nie ma papieru ani mydła, więc to też naruszenie BHP.
#zalesie #praca #pracbaza #januszex
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kluha666: Jesli pracodawca sie spoznil z wyplata raz (a zawsze sie wyrabial) to zaden sad niczego nie przyklepie.

Jesli spoznianie jest notoryczne to mozesz zwolnic sie bez okresu wypowiedzenia za ciezkie naruszenie obowiazkow przez pracodawce.
  • Odpowiedz
Tak sobie robię porządki w pracy i pokażę Wam dane o płacy minimalnej z ostnich dwóch lat:
Podwyżka Minimalnego wynagrodzenia. Jesteście za czy nawet przeciw?

01.07.2023

Brutto: 3 600,00 zł
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rzeszow #krakow #praca #pracbaza Czy jest tu osoba która doświadczyła przeprowadzki z Rzeszowa do Krakowa? Jeśli chodzi o kwestie zawodowe, koszty mieszkania. Opłacalny kierunek czy jednak lepiej uderzać w inne miasta: Poznań lub Warszawę?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętam, jak kiedyś pracowałem za granicą w kolchozie, musiałem przebierać się w nieogrzewanej zimą szatni w zużyty, niewygodny kombinezon, pracować w syfie i hałasie z wyśrubowanymi normami, oglądając przy tym skacowane twarze ludzi, którzy już pogodzili się ze swoim losem. Trudny był to czas, wiele mnie nauczył i pozwolił docenić różne rzeczy w życiu.
Teraz każdego dnia doceniam to, że mogę klikać sobie zdalnie, popijając kawę i słuchając podcastów. Często mam flashbacki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AXSIS: kto nie pracowal na jakims magazynie, w szklarni, czy na chlodni, to malo w zyciu widzial. Cale szczescie bylo to na studiach, z doskoku, ale rypac tak cale zycie to bym nie dal rady.
  • Odpowiedz
  • 5
@AXSIS: polecam jesienią i w zimie pracować przy montażu i demontażu rusztowań xD
Wtedy to i hala produkcyjna z dachem nad głową wydaje się nie taka zła.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: pandemia i wojna okradła mnie i pewnie wieku z lat 90' z dynamiki rozwoju i akumulacji kapitału, ja stoję w miejscu pomimo dwóch awansów, straciłem też zdrowie i robotę na krótko i tak mam 29 lat gdy się wygrzebuje mimo że nie podejmowałem jakichś złych i nieracjonalnych decyzji. Po prostu w innych czasach, w innej sytuacji socjo-ekonomicznej bym zbierał owocu, a w obecnej to jedynie stabilizacja. Dlatego tak bardzo
  • Odpowiedz
Większość ludzi traktuje McDonalda jak zwykłe miejsce z fast foodem. Ja zobaczyłem tam sposób, żeby zarobić. Codziennie po pracy idę do McDonalda i uzywam kiosku do zamawiania. Skanuję swoją kartę lojalnościową, chwilę klikam w ekran, a potem udaję, że mam problem z płatnością. Mówię coś w stylu:
„O, znowu nie działa karta. Proszę, niech pan/pani korzysta”. Ludzie rzucają się na wolną maszynę i
większość ludzi nie resetuje ekranu. Zamawia dalej, płaci, a
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pracbaza #pytanie #krakow #praca #lekarz #psychiatria #psychiatra

Potrzebuję jakiegoś psychiatrę który dałby l4 na jakoś dłuższy okres (1-3msc).
W pracbazie Janusz robił czystki i trafiło też na mnie i mam tylko do końca miesiąca czas na znalezienie pracy, a jak patrzę po ogłoszeniach to straszna lipa.
Każdy prywatnie jeśli przedstawił bym sytuację jak sypne grosza da bez problemu?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#praca #pracbaza
1,5 roku temu pracowałem na cały etat w logistyce pod Warszawą i zarabiałem ~4300-4400 netto. Wliczone w to były godziny nocne, nawet po 20 godzin miesięcznie. Była to praca biurowa w logistyce.
Potem przez miesiąc pracowałem w pracy biurowej firmie kurierskiej w Warszawie gdzie za etat dostawałem ~4300 netto.
Teraz pracuje na PÓŁ ETATU na sortowni przesyłek na magazynie w Warszawie gdzie przy jakiś 15 godzinach
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć,
Od Wigilii zmieniło się prawo jeżeli chodzi o jawność wynagrodzeń.
Nie interesuje mnie kwestia widełek przy szukaniu nowej pracy ale obowiazek o udostępnieniu średnich zarobków współpracowników na tym samym stanowisku w obecnej pracy.

W internecie przeczytałem że pracodawca na wniosek pracownika ma teraz taki obowiązek i to... z podziałem na płeć. Co prawda mało inkluzywnie bo tylko na dwie ale jednak.

Źródło:
bizonsky - Cześć, 
Od Wigilii zmieniło się prawo jeżeli chodzi o jawność wynagrodzeń....

źródło: 1000009242

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bizonsky: ale jacy niektorzy, dyrektywa jasno to okresla do 7.06.2026 nikt nie zmusi pracodawcy do tego co do pytan.

1. Nie ma okreslonego tego w ustawie wiec biorac kodeks pracy bedzie to 30 dni

2. W teorii tak.
  • Odpowiedz