Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 6
@kluha666: Prywaciarz przez weekend będzie grał za wasze wypłaty shorty na giełdzie, a areczki myślą kiedy dostaną swoje pieniądze.
@kluha666: Jesli pracodawca sie spoznil z wyplata raz (a zawsze sie wyrabial) to zaden sad niczego nie przyklepie.
Jesli spoznianie jest notoryczne to mozesz zwolnic sie bez okresu wypowiedzenia za ciezkie naruszenie obowiazkow przez pracodawce.
Jesli spoznianie jest notoryczne to mozesz zwolnic sie bez okresu wypowiedzenia za ciezkie naruszenie obowiazkow przez pracodawce.
- 1
- 1
- 0
@PetalMindXd: tu i tak dobrze, że nie musisz listu motywacyjnego pisać
@ATAT-2: nie nie nie, trzeba. Zawsze. XD A jak kończy się jedna umowa to piszesz list z prośbą o przedłużenie umowy
Tak sobie robię porządki w pracy i pokażę Wam dane o płacy minimalnej z ostnich dwóch lat:
Podwyżka Minimalnego wynagrodzenia. Jesteście za czy nawet przeciw?
01.07.2023
Brutto: 3 600,00 zł
Podwyżka Minimalnego wynagrodzenia. Jesteście za czy nawet przeciw?
01.07.2023
Brutto: 3 600,00 zł
@KarmelkowyZubr: przecież to o inflację rosło xd, jak ktoś dostał na jesieni podwyżkę to mu wyższe składki teraz obniżyły pensję o stówkę albo dwie.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: nie.
- 0
@Goijden: wszystko zależy od pieniędzy. Dużo zmiennych.
3
L4 na jasnych zasadach i sprawniejsze orzecznictwo. Prezydent podpisał nową usta
- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@raddulka: kebab to nie rurki z kremem
- 1
@troglodyta_erudyta: zapamiętam tę lekcję, do kolejnego wieczornego napadu głodu
- 25
Pamiętam, jak kiedyś pracowałem za granicą w kolchozie, musiałem przebierać się w nieogrzewanej zimą szatni w zużyty, niewygodny kombinezon, pracować w syfie i hałasie z wyśrubowanymi normami, oglądając przy tym skacowane twarze ludzi, którzy już pogodzili się ze swoim losem. Trudny był to czas, wiele mnie nauczył i pozwolił docenić różne rzeczy w życiu.
Teraz każdego dnia doceniam to, że mogę klikać sobie zdalnie, popijając kawę i słuchając podcastów. Często mam flashbacki
Teraz każdego dnia doceniam to, że mogę klikać sobie zdalnie, popijając kawę i słuchając podcastów. Często mam flashbacki
@AXSIS: kto nie pracowal na jakims magazynie, w szklarni, czy na chlodni, to malo w zyciu widzial. Cale szczescie bylo to na studiach, z doskoku, ale rypac tak cale zycie to bym nie dal rady.
@AXSIS: polecam jesienią i w zimie pracować przy montażu i demontażu rusztowań xD
Wtedy to i hala produkcyjna z dachem nad głową wydaje się nie taka zła.
Wtedy to i hala produkcyjna z dachem nad głową wydaje się nie taka zła.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@mirko_anonim: lol, niektórzy zaczynają pracować dopiero przed 30tką, bo studia, dodatkowe kierunki, specjalizacje, jakieś inne gówna. o jakich owocach mowa xD
@mirko_anonim: pandemia i wojna okradła mnie i pewnie wieku z lat 90' z dynamiki rozwoju i akumulacji kapitału, ja stoję w miejscu pomimo dwóch awansów, straciłem też zdrowie i robotę na krótko i tak mam 29 lat gdy się wygrzebuje mimo że nie podejmowałem jakichś złych i nieracjonalnych decyzji. Po prostu w innych czasach, w innej sytuacji socjo-ekonomicznej bym zbierał owocu, a w obecnej to jedynie stabilizacja. Dlatego tak bardzo
Większość ludzi traktuje McDonalda jak zwykłe miejsce z fast foodem. Ja zobaczyłem tam sposób, żeby zarobić. Codziennie po pracy idę do McDonalda i uzywam kiosku do zamawiania. Skanuję swoją kartę lojalnościową, chwilę klikam w ekran, a potem udaję, że mam problem z płatnością. Mówię coś w stylu:
„O, znowu nie działa karta. Proszę, niech pan/pani korzysta”. Ludzie rzucają się na wolną maszynę i
większość ludzi nie resetuje ekranu. Zamawia dalej, płaci, a
„O, znowu nie działa karta. Proszę, niech pan/pani korzysta”. Ludzie rzucają się na wolną maszynę i
większość ludzi nie resetuje ekranu. Zamawia dalej, płaci, a
@mamobendepierogiem XD w sumie to niezły pomysł
@mamobendepierogiem: ehhh a potem z takiego "rozpoczętego" zamówienia dostaje żarcie na miejscu, a nie na wynos jak chciałem xd i serio, widziałem, że ludzie tak robią xD
- 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 11
@wirus133: Fajnie, bo nie ma krat w oknach. Ja zazdrosny
@remlezar: Pewnie są siatki antysamobójcze jak w Chinach
#pracbaza #pytanie #krakow #praca #lekarz #psychiatria #psychiatra
Potrzebuję jakiegoś psychiatrę który dałby l4 na jakoś dłuższy okres (1-3msc).
W pracbazie Janusz robił czystki i trafiło też na mnie i mam tylko do końca miesiąca czas na znalezienie pracy, a jak patrzę po ogłoszeniach to straszna lipa.
Każdy prywatnie jeśli przedstawił bym sytuację jak sypne grosza da bez problemu?
Potrzebuję jakiegoś psychiatrę który dałby l4 na jakoś dłuższy okres (1-3msc).
W pracbazie Janusz robił czystki i trafiło też na mnie i mam tylko do końca miesiąca czas na znalezienie pracy, a jak patrzę po ogłoszeniach to straszna lipa.
Każdy prywatnie jeśli przedstawił bym sytuację jak sypne grosza da bez problemu?
@strike_lucky: do pracy idź a nie oszukiwać chcesz darmozjadzie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@lukasz-dit: pytanko ile godzin, za spawanie dają nawet w PL ponad 60zł za godzinę
6
ILE WARTA JEST BUDŻETÓWKA NAPRAWDĘ?

Budżetówka mało zarabia tylko wtedy, gdy nie liczy się dodatków. Sprawdziłem, ile naprawdę warte są pakiety.
z- 3
- #
- #
- #
- #
- #
- #
1
Rockstar wyrzuca 34 twórców GTA VI. Wycieki tajemnic, czy atak na związek

Rockstar właśnie ujawniło, że zwolniło 34 deweloperów pracujących nad tytułem i to nie z powodu lenistwa czy błędów, ale rzekomych wycieków poufnych informacji. Zamieszanie narasta, bo związek zawodowy oskarża firmę.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
#praca #pracbaza
1,5 roku temu pracowałem na cały etat w logistyce pod Warszawą i zarabiałem ~4300-4400 netto. Wliczone w to były godziny nocne, nawet po 20 godzin miesięcznie. Była to praca biurowa w logistyce.
Potem przez miesiąc pracowałem w pracy biurowej firmie kurierskiej w Warszawie gdzie za etat dostawałem ~4300 netto.
Teraz pracuje na PÓŁ ETATU na sortowni przesyłek na magazynie w Warszawie gdzie przy jakiś 15 godzinach
1,5 roku temu pracowałem na cały etat w logistyce pod Warszawą i zarabiałem ~4300-4400 netto. Wliczone w to były godziny nocne, nawet po 20 godzin miesięcznie. Była to praca biurowa w logistyce.
Potem przez miesiąc pracowałem w pracy biurowej firmie kurierskiej w Warszawie gdzie za etat dostawałem ~4300 netto.
Teraz pracuje na PÓŁ ETATU na sortowni przesyłek na magazynie w Warszawie gdzie przy jakiś 15 godzinach
- 3
Cześć,
Od Wigilii zmieniło się prawo jeżeli chodzi o jawność wynagrodzeń.
Nie interesuje mnie kwestia widełek przy szukaniu nowej pracy ale obowiazek o udostępnieniu średnich zarobków współpracowników na tym samym stanowisku w obecnej pracy.
W internecie przeczytałem że pracodawca na wniosek pracownika ma teraz taki obowiązek i to... z podziałem na płeć. Co prawda mało inkluzywnie bo tylko na dwie ale jednak.
Źródło:
Od Wigilii zmieniło się prawo jeżeli chodzi o jawność wynagrodzeń.
Nie interesuje mnie kwestia widełek przy szukaniu nowej pracy ale obowiazek o udostępnieniu średnich zarobków współpracowników na tym samym stanowisku w obecnej pracy.
W internecie przeczytałem że pracodawca na wniosek pracownika ma teraz taki obowiązek i to... z podziałem na płeć. Co prawda mało inkluzywnie bo tylko na dwie ale jednak.
Źródło:
źródło: 1000009242
Pobierz@bizonsky: dałem plusa za mema, a co tam wyżej napisane to nie wiem
@bizonsky: ale jacy niektorzy, dyrektywa jasno to okresla do 7.06.2026 nikt nie zmusi pracodawcy do tego co do pytan.
1. Nie ma okreslonego tego w ustawie wiec biorac kodeks pracy bedzie to 30 dni
2. W teorii tak.
1. Nie ma okreslonego tego w ustawie wiec biorac kodeks pracy bedzie to 30 dni
2. W teorii tak.
























Dostałem dzisiaj najwyższą pensje w życiu, 8k PLN. Nikt w rodzinie nigdy tyle nie dostał. Pewnie dla wielu ludzi nie są to zwrotne pieniądze ale czuję wreszcie zadowolenie z siebie, że człowiek że z------j rodziny mógł wyjść na ludzi.
PS. 8k to dopiero początek w tej drabince kariery:)