Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko109
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
ssssacacac
ssssacacac

ssssacacac

Dołączył 1 rok i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 276
  • Znaleziska 262
  • Mikroblog 14
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4

4422

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

W przyszłych latach nie jest planowane zwiększanie liczby miejsc na studiach medycznych ani otwieranie nowych kierunków lekarskich. Po rozmowach z MNiSW, które odbyły się w ubiegłym tygodniu, podtrzymaliśmy stanowisko, że nie ma potrzeby dalszego zwiększania limitu przyjęć na studia lekarskie.

cepheus
z
edukacja.rp.pl
dodany: 10.06.2026, 13:13:06
  • 520
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 11.06.2026, 10:36:00 via Wykop
  • 0
Nie widzą potrzeby...
Niech zerkną tutaj: https://wykop.pl/link/7959709/29-letni-radny-ko-dawid-kacprzyk-zarobil-jako-lekarz-w-rok-1-6-miliona-zl
Jak pójdą do technikum na lekcje przedsiębiorczości na rozdział podaż/popyt na rynku to się dowiedzą że trzeba te limity zmienić :)
@ubijakitopiel 2557

29 letni Radny KO Dawid Kacprzyk zarobił jako lekarz w rok 1.6 miliona zł

więcej
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2557

29 letni Radny KO Dawid Kacprzyk zarobił jako lekarz w rok 1.6 miliona zł

Dawid w 2024 powiedział, że przyjmuje tylko na NFZ i nie realizuje wizyt prywatnych. Działacz Koalicji Obywatelskiej w kampanii mówił, że konieczne jest zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia xD

ubijakitopiel
z
x.com
dodany: 10.06.2026, 09:57:35
  • 258
  • #
    bekazpo
  • #
    nfz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    polityka
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 11.06.2026, 10:35:25 via Wykop
  • 0
To i to https://wykop.pl/link/7959831/mz-limity-przyjec-na-studia-lekarskie-nie-beda-zwiekszane-nie-ma-potrzeby powinno być powiązane...
@cepheus 4422

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"

więcej
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

261

Satelity ujawniły ponad 134 km starożytnych kanałów wokół twierdzy Urartu

Satelity ujawniły ponad 134 km starożytnych kanałów wokół twierdzy Urartu

Na podstawie zdjęć satelitarnych polsko-armeński zespół badaczy rozpoznał wokół urartyjskiej twierdzy Argisztichinili 1019 km struktur związanych z gospodarką wodną. Wśród nich znalazło się 134,6 km potencjalnych starożytnych kanałów. To ważny trop w badaniach nad rolnictwem królestwa Urartu.

ArcheologiaZywa
z
archeologia.com.pl
dodany: 09.06.2026, 09:51:10
  • 33
  • #
    archeologia
  • #
    historia
  • #
    starozytnosc
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    nauka
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 10.06.2026, 10:02:32 via Wykop
  • 8
@wodah: Może po to byśmy my jako PL nie popełniali takich błędów jak w krajach gdzie kryzys wody już był?

746

Kupujesz słuchawki z funkcją. Serwis ją wyłącza. Rękojmia odrzucona XD

Kupujesz słuchawki z funkcją. Serwis ją wyłącza. Rękojmia odrzucona XD

Cześć Mirki i Mirabelki! Kupiłem słuchawki Sony WH-1000XM5 w Media Markt i złożyłem reklamację z tytułu rękojmi, bo urządzenie nie działało zgodnie z funkcjonalnością opisaną przez producenta. Słuchawki zaczęły same się wyłączać podczas użytkowania, mimo że były nadal używane i podłączone poprzez bl

ziomal1234
z
wykop.pl
dodany: 09.06.2026, 16:48:19
  • 179
  • #
    polska
  • #
    januszebiznesu
  • #
    uokik
  • #
    prawo
  • #
    bezprawnik
  • #
    wykopefekt
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 10.06.2026, 07:28:02 via Wykop
  • 3
Polecam oddawać sprzęt za niezgodność z umową kupna-sprzedaży, bo podczas zakupu telefon miał mieć wsparcie do np. Android 16, a później się okazało że jednak nie ma - to dopiero jest bajka i bujanie się z producentami i słuchanie ich płaczu xD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

519

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Operatorzy sieci przejmą kontrolę nad wszystkimi mikroinstalacjami i magazynami!

Ministerstwo chce, żeby operatorzy mogli m.in. odłączać produkcję. Nowe przepisy mają zapewnić operatorom sieci przejmowanie kontroli nad falownikami instalacji fotowoltaicznych i magazynami energii.

kotas_przesmiewca
z
gramwzielone.pl
dodany: 27.05.2026, 11:48:17
  • 245
  • #
    pv
  • #
    fotowoltaika
  • #
    oze
  • #
    energia
  • #
    magazynenergii
  • #
    prad
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 28.05.2026, 06:50:57 via Wykop
  • 2
@HabaHabaZutZut: offgrid robi się realną alternatywą. Magazyn 10-20kWh + generator i masz ich w dupie.


@kotas_przesmiewca: No już są powoli blokady prawne na to, aby zbyt dużych magazynów energii nie używać "Bo zagrożenie pożarowe" i cyk możesz mieć tylko 20KWh (nie pamiętam piszę z pamięci mogę się mylić)
tak jak tutaj:
https://wysokienapiecie.pl/119325-jak-bezpiecznie-zainstalowac-magazyn-energii-w-mieszkaniu/
https://wysokienapiecie.pl/118576-prewencyjne-ograniczenia-dla-fotowoltaiki-i-baterii-cz-1/
itp. itd.
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 28.05.2026, 06:58:26 via Wykop
  • 3
@mvmxks:
1. Zachęcanie używania energii w ciągu dnia - puszczania zmywarek/pralek w ciągu dnia poprzez zmniejszenie opłat za prąd w tym okresie?
2. Zachęcanie do kierunków elektryka / energetyka / elektronika etc. aby było więcej specjalistów "od prądu" aniżeli od kulturoznactwa etc.
3. Zachęcanie do budowania zapasów energii elektrycznej - a nie ich "zakazywania bo pożar"
4. Kupno samochodu elektrycznego, który byłby najlepiej ładowany w dzień kiedy jest prąd z solarów
5. Promowanie ładowania

751

mObywatel bije rekordy. Najpopularniejsza aplikacja rządowa w Europie

mObywatel bije rekordy. Najpopularniejsza aplikacja rządowa w Europie

Aplikacja mObywatel przekroczyła liczbę 12 mln użytkowników. Jest najpopularniejszą aplikacją tego typu w Europie.

Poludnik20
z
bankier.pl
dodany: 26.05.2026, 14:22:48
  • 301
  • #
    mobywatel
  • #
    technologia
  • #
    polska
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 27.05.2026, 06:20:30 via Wykop
  • 2
@Slyscorpion: żeby załatwić dowód to nie, ale żeby zrobić własnoręczny podpis i odciski palców...
Mimo to bardzo przyśpiesza to kwestię wyrobienia dowodu. Robisz przez internet (robiłem i to u mnie zadziałało) podjechałem na dosłownie 3 minuty palec i podpis i potem kolejny raz po odbiór dowodu.
0 problemów, wszystko ogarnięte.

355

Lot, który ujawnił brak kontroli nad polską przestrzenią lotniczą.

Lot, który ujawnił brak kontroli nad polską przestrzenią lotniczą.

Samolot wleciał w polską przestrzeń powietrzną i wylądawał na lotnisku na Bemowie. Przez cały lot nikt go nie kontrolował.

uzupelnijprofil
z
youtube.com
dodany: 25.05.2026, 13:13:30
  • 80
  • #
    lotnictwo
  • #
    samoloty
  • #
    polska
  • #
    sluzbyspecjalne
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    wojsko
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 26.05.2026, 10:17:27 via Wykop
  • 0
@pawekkurek: Do czasu... Czasy się zmieniają... Niestety... Albo i stety (zależy jak na to patrzeć)...

548

Pamiętacie węgiel Morawieckiego? No cóż nadal płacimy że leży na hałdach

Pamiętacie węgiel Morawieckiego? No cóż nadal płacimy że leży na hałdach

Węgiel fatalnej jakości przypływał do Gdańska, dyrektorka rządowej agencji podpisywała jego odbiór, nie ruszając się z biura w Warszawie. Cztery lata później węgiel wciąż leży na hałdach, na jego składowanie co miesiąc idą miliony złotych.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
newsweek.pl
dodany: 21.05.2026, 06:27:55
  • 60
  • #
    polityka
  • #
    wegiel
  • #
    gornictwo
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 21.05.2026, 11:07:59 via Wykop
  • 28
Szczerze mówiąc to nawet jakbyśmy rozdali ten węgiel za darmo i ludzie by go wypalili to wyszło by taniej niż składować i płacić za jego składowanie go na hałdach xD
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

455

Lekarz zarobi i 300 tys. zł na kontrakcie. Rząd skontroluje ich zarobki po numer

Lekarz zarobi i 300 tys. zł na kontrakcie. Rząd skontroluje ich zarobki po numer

Średnie zarobki lekarzy na kontrakcie z sześcioletnią praktyką wynoszą 20

ZaczarowanyLump
z
bankier.pl
dodany: 20.05.2026, 07:47:12
  • 126
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 21.05.2026, 06:36:44 via Wykop
  • 12
@klicek: Może nawet i tygodniowo xD w końcu klikanie nazw leków w konkuter wymaga duuużo $ xD

260

Cyfrowa wojna o polskie paliwa. Rosja i Chiny testują systemy ORLENU

Cyfrowa wojna o polskie paliwa. Rosja i Chiny testują systemy ORLENU

Polska pozostaje pod nieustannym ostrzałem hakerów. Cyberprzestępcy atakują infrastrukturę krytyczną sprawdzając, jak działają systemy obronne. To prawdziwa wojna, w której coraz częściej wykorzystywana jest sztuczna inteligencja. Jednym z głównych celów działań dywersyjnych jest polski gigant paliw

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 20.05.2026, 13:01:04
  • 35
  • #
    technologia
  • #
    energetyka
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 21.05.2026, 06:28:29 via Wykop
  • 9
@Arktosik: A mamy jakieś europejskie routery dla domu?

2169

Ścięli drzewo z gniazdem Orła Bielika, w którym były pisklaki.

Ścięli drzewo z gniazdem Orła Bielika, w którym były pisklaki.

Na terenie Nadleśnictwa Poddębice doszło do "przykrej i bulwersującej sytuacji". Ktoś ściął drzewo z gniazdem bielika, w którym znajdowały się młode ptaki. "Brak słów, które mogą opisać takie barbarzyństwo w Polsce w kraju, gdzie bielik jest przecież naszym gatunkiem herbowym.

Hahaharry
z
onet.pl
dodany: 12.05.2026, 10:41:41
  • 112
  • #
    afera
  • #
    wydarzenia
  • #
    zwierzaczki
  • #
    patologiazewsi
  • #
    natura
  • #
    przyroda
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 12.05.2026, 11:27:23 via Wykop
  • 11
@marian-g: i 0 możliwości renty i brak możliwości wcześniejszego pójścia na emeryturę - nawet jakby pracował w policji czy innym "uprzywilejowanym" zawodzie.

217

Nowy typ pamięci RAM bije rekordy. Prędkości to nawet 12 800 MT/s

Nowy typ pamięci RAM bije rekordy. Prędkości to nawet 12 800 MT/s

JEDEC, organizacja odpowiedzialna za standaryzację technologii pamięci, ujawniła nowe szczegóły dotyczące rozwoju MRDIMM. To nowe rozwiązanie na rynku, które ma odegrać istotną rolę w obsłudze najbardziej wymagających zastosowań, od AI po chmurę obliczeniową.

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 05.05.2026, 11:57:58
  • 69
  • #
    ram
  • #
    komputery
  • #
    ai
  • #
    pcmasterrace
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 06.05.2026, 06:31:35 via Wykop
  • 0
@berecik: po czym ludzie otwierają na nim przeglądarkę zdjęć czy dłuższych gifów (rolki / instagram etc.) xD

546

Mapa cen paliw w Polsce projekt społecznościowy dla kierowców (8000+ stacji)

Mapa cen paliw w Polsce projekt społecznościowy dla kierowców (8000+ stacji)

Cześć Mirki,jako poirytowany kierowca brakiem podawania jawnego cen na stacjach paliw (szczególnie w porównaniu do zachodu Europy gdzie ceny są podawane w Google Maps) stworzyłem mapę stacji paliw i ładowarek EV wraz z cenami https://paliwomapa.pl/ Ceny są podawane przez społeczność i trafiają na

PanStworzyciel1996
z
wykop.pl
dodany: 10.04.2026, 16:55:32
  • 150
  • #
    paliwo
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    ekonomia
  • #
    orlen
  • #
    gospodarka
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 13.04.2026, 09:51:51 via Wykop
  • 0
@ipkis123: Też byłbym za tym, aby korzystać z jednej aplikacji a nie co chwilę nowa... I potem szukaj czegoś w 50 apkach...

297

Katastrofa demograficzna w Chinach

Katastrofa demograficzna w Chinach

Dzietność w wielu regionach Chin spadła już poniżej 0,5 i dna nie widać. Czy Chińczyków zastąpią roboty?

dolina_korupcji
z
scontent-waw2-1.xx.fbcdn.net
dodany: 08.04.2026, 15:48:37
  • 166
  • #
    demografia
  • #
    chiny
  • #
    mapporn
  • #
    statystyka
  • #
    raportzpanstwasrodka
  • #
    azja
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 09.04.2026, 09:30:19 via Wykop
  • 8
Muszą uczyć się od naszych chempionów i rozdać po 500+

A nie czekaj... to nie pomogło... To trzeba więcej !!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

440

Rozsądne jest, aby ludzie trzymali trochę gotówki. Nowe zalecenie Banku Estonii

Rozsądne jest, aby ludzie trzymali trochę gotówki. Nowe zalecenie Banku Estonii

Bank Estonii zaleca utrzymywanie części majątku w gotówce. Chodzi o kwotę wystarczającą mniej więcej na tygodniowe utrzymanie się. Władze banku reagują na coraz większą popularność usług elektronicznych i wyjaśniają, dlaczego nie powinno się deprecjonować tradycyjnych środków płatniczych.

VoxClamantisInDeserto
z
zero.pl
dodany: 05.04.2026, 08:00:47
  • 85
  • #
    estonia
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    banki
  • #
    wydarzenia
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 07.04.2026, 08:07:16 via Wykop
  • 2
@wipok: why not both?

397

"USA już wam nie pomogą"

"USA już wam nie pomogą"

Prezydent USA, Donald Trump we wpisie na platformie Truth Social, ogłosił, że Stany Zjednoczone nie będą już bronić interesów sojuszników, którzy nie wspierają operacji przeciwko Iranowi.

m_a_t_e_u_s_z
z
rmf24.pl
dodany: 31.03.2026, 22:37:48
  • 134
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    nato
  • #
    wojna
  • #
    paliwo
  • #
    polityka
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 01.04.2026, 10:13:47 via Wykop
  • 8
@dafto: Do Atomu trzeba mieć Uran którego pod ziemią nie mamy...
Ja wiem, z bardzo małej ilości uranu jest bardzo dużo ilości prądu, ale mimo wszystko... Trzeba go mieć fizycznie... W naszym przypadku jest to uzależnienie się od producenta uranu.

Solary działają już naprawdę długo i mają stosunkowo małe straty po wielu latach i może mieć go każdy - nie tylko elektrownia (w przeciwieństwie do uranu).
Może nie da nie
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 02.04.2026, 06:44:19 via Wykop
  • 0
@pokryw-ka: Tutaj akurat w zależności czy ktoś jest off-grid czy on-grid, a mi chodziło o podładowanie w dzień powerbanka/latarki/krótkofalówki/radia etc. a nie żeby od razu lodówkę i TV odpalać w domu :)

416

Limity na diagnostykę w NFZ. "Nie policzyliśmy tego"

Limity na diagnostykę w NFZ. "Nie policzyliśmy tego"

NFZ nie policzył ile będzie kosztować opóźnienie diagnostyki i wykrywania chorób przez wprowadzenie nowych limitów.

dr_Batman
z
tokfm.pl
dodany: 22.03.2026, 16:43:28
  • 84
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    polska
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 23.03.2026, 11:28:25 via Wykop
  • 0
Obniżyć pensję lekarza i dawać je jawne!
Każdy lekarz który ma kontrakt z NFZ musi miec jawne napisane ile zarabia.
Do tego wyszukiwarka: wpisujesz imię nazwisko lub numer wykonywania zawodu i widzisz z jakimi jednostkami ma kontrakt i ile zarabia za pacjenta/wizytę wszystko jawne na tacy.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

407

To już nie wyjątek, a norma. Polacy masowo biorą drugi etat

To już nie wyjątek, a norma. Polacy masowo biorą drugi etat

Gastronomia, usługi kurierskie czy zlecenia IT. Coraz więcej Polaków szuka dodatkowych źródeł dochodu. Niezależnie od tego, czy chodzi o dorabianie do pensji, realizowanie pasji czy zabezpieczenie finansowe w niepewnych czasach, dorabianie staje się codziennością.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 23.03.2026, 06:02:34
  • 189
  • #
    polska
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    finanse
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 23.03.2026, 11:25:12 via Wykop
  • 4
@prawde_powiadam_Wam: Ba lekarz potrafi pracować na 14 etatach jednocześnie ( ͡º ͜ʖ͡º)

2780

Służba zdrowia potrzebuje natychmiast OBOWIĄZKOWEGO prostego RCP dla lekarzy

Służba zdrowia potrzebuje natychmiast OBOWIĄZKOWEGO prostego RCP dla lekarzy

RCP to skrót od Rejestracja Czasu Pracy. To system informatyczny, który automatycznie rejestruje i ewidencjonuje czas pracy pracowników w firmie. Zamiast papierowych list obecności czy ręcznego przepisywania godzin, system RCP robi to za Ciebie precyzyjnie, automatycznie i bez błędów.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
regitech.pl
dodany: 23.03.2026, 09:16:12
  • 366
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    szpital
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 23.03.2026, 11:15:39 via Wykop
  • 11
@Kapersky:

To powinno być powiązane z Internetowym Kontem Pacjenta i tak jak piszą koledzy - kamery/czytnik odcisków palca...

Dodatkowo jak jest parking - na podstawie numerów rejestracyjnych godzina wjazdu / wyjazdu danego lekarza (dane pobierane z CEPIK nie że lekarz sam podaje własne numery rejestracyjne, bo poda
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 23.03.2026, 11:19:34 via Wykop
  • -3
@tweeze: System kamer z czytaniem tablic rejestracyjnych powiązany z CEPIK -> Lekarz przyjeżdża na parking (zawsze lekarze mają swoje parkingi) kamera zaczytuje, lekarz wyjeżdża -> kamera odczytuje, że odjechał.
Koniec...
+ można wykrywanie twarzy zrobić jakieś
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 23.03.2026, 11:20:44 via Wykop
  • -1
@kayo: I cyk wpada w tym czasie NFZ, a tam go nie ma i odebranie praw do wykonywania zawodu na miejscu...
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 23.03.2026, 11:21:17 via Wykop
  • 0
@oddajciemikontozlodzieje: Trzeba po numerach rejestracyjnych lekarzy brać z CEPIKu chociażby :) bądź system wykrywania twarzy?

645

Ilość energii generowanej przez elektrownie jądrowe. Niemcy vs. Chiny

Ilość energii generowanej przez elektrownie jądrowe. Niemcy vs. Chiny

Samobój energetyczny pokazany na wykresie.

piotr-szczerek
z
streamable.com
dodany: 14.03.2026, 16:09:45
  • 88
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    atom
ssssacacac
ssssacacac
ssssacacac 16.03.2026, 10:07:43 via Wykop
  • -1
@Kismeth: Do tego wszystkie odpady radioaktywne już w kolejnej generacji reaktorów jądrowych, która wejdzie w przeciągu najbliższych 15-30 lat do użytku będą mogły być wykorzystane jako pełnowartościowe paliwo jądrowe.

Poczekam aż będą, bo często wiele jest obiecywane, a tak naprawdę potem odpady radioaktywne są dalej... Ale widzę nie ma problemu i możemy je dać pod Twoje łóżko ;)

Dodatkowo Trzy państwa (Kazachstan, Kanada i Australia) pokrywają 70% światowego wydobycia
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 03.12.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 10.04.2026

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking