phpbb by przemo to był peak internetu, do tego jeszcze stare gadu-gadu na forach treść elegancko podzielona na działy, powtarzające się tematy przyklejone, spis poradników, wszystko moderowane że nie było spamu i trolli, a teraz g---o idzie znaleźć, trochę może AI to zaczyna ułatwiać, ale grupy na facebooku kompletnie nie wykorzystały swojego potencjału, dopiero niedawno zaczęto tam wprowadzać jakieś tematy itp. ale to już za późno aby to uratować, taka grupa to
@matixrr: Kiedyś były fora, były strony o praktycznie wszystkim, teraz zostały portale społecznościowe, jeszcze kilka forów jest, ale kiedyś było tego dużo więcej no i przez to, że były tematyczne w danej dziedzinie to wszystko można było się tam dowiedzieć.
Też macie wrażenie że w dzisiejszym internecie mega ciężko jest cokolwiek wyszukać? Nie mówię tylko o googlu ale i o filmikach na YT. Nie wiem co poszło nie tak, ale mam wrażenie że działa to 100x gorzej niż kiedyś
@wypok_wypok: Przypominam sobie o memie z 2017 roku. Pamiętam mniej więcej jej tekst. Google ma z tym problem aby wyszukać tego mema na podstawie wyszukiwanego przeze mnie tekstu. Dopiero Yandex sobie z tym poradził.
Największą zaletą tamtego internetu było to że można było tam znaleźć merytoryczne treści. Byłem na zamkniętych forach gdzie ludzie za darmo dzielili się mega wartościową wiedzą. Teraz wszędzie zalew idiotów, scammerów, naganiaczy i AI. I oczywiście absolutnie wszystko trzeba teraz natychmiast monetyzować.
@hrabia_ponimirski: Fora miały tą zaletę, że troli i imbecyli po prostu banowali. Ban na IP i bez Neostrady ze zmiennym IP było ciężko, szczególnie, ze człowiek nie znał VPN
@MVPx2: @hrabia_ponimirski Było tak samo tylko w innej formie, mniej ekstremalnie, a i ludzi mniej było w internecie, to naturalnie mniej skumulowany szajs. Jeśli ktoś był kolegą admina to mógł wyzywać, trollować do woli. Za dramy potrafili i moderatorzy spadać. Bezdenny spam istniał zawsze, ale zazwyczaj pod swoimi działami aka w śmietniku. Admin zlewał oszustwa, a nawet przestępstwa pod swoim nosem, bo sam był największym imbecylem na forum. Różnica
@krol_europy: najbardziej bałem się jak wracałem ze szkoły do domu i w drzwiach sąsiadów widziałem powtykane w drzwi listy od telekomunikacji polskiej, wtedy dojście do mojego mieszkania trwało wieki i jak najciszej otwierałem drzwi, a mama i tak już czekała xD Ten dźwięk modemu doprowadzał ją do szaleństwa i często po 18 patrzyła co robię ale nie ma co się dziwić bo u mnie rachunki po 2000 r. wynosiły po
Nie macie wrażenia, że internet przypomina telewizje? Mówię w sensie, że przekaz jest w jednym kierunku - ludzie, rzadko już coś komentują z sensem, poziom raczej tik toka
Komentarze (158)
najlepsze
Kiedyś na łączu 128kbps taki onet ładował się szybciej niż dzisiaj na łączu 50Mbps.
Brzmi absurdalnie? Niby tak ale kiedyś to był głównie tekst z małymi graficzkami bez java scriptów i innych trackerów.
źródło: Screenshot 2026-05-12 at 16.20.51
Pobierzna forach treść elegancko podzielona na działy, powtarzające się tematy przyklejone, spis poradników, wszystko moderowane że nie było spamu i trolli, a teraz g---o idzie znaleźć, trochę może AI to zaczyna ułatwiać, ale grupy na facebooku kompletnie nie wykorzystały swojego potencjału, dopiero niedawno zaczęto tam wprowadzać jakieś tematy itp. ale to już za późno aby to uratować, taka grupa to
źródło: 4d5886622a0cb11c7ab4b4f4325086971be2c6be2da4a9b961155526ade4decf
Pobierz@matixrr: raczej wprowadza jeszcze większy bałagan często podając nieprawdziwe informacje.
Komentarz usunięty przez moderatora
źródło: 1236
PobierzTeraz wszędzie zalew idiotów, scammerów, naganiaczy i AI. I oczywiście absolutnie wszystko trzeba teraz natychmiast monetyzować.
źródło: Zrzut ekranu 2026-05-12 155520
Pobierzźródło: image
Pobierzinternet przez 6 minut dziennie po godz. 18:00
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@giorgioborgio: apropos - chcesz coś z Avonu?