Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko219
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

322

Kupujcie chińskie roboty - wasze dane powędrują do Pekinu za darmo

Kupujcie chińskie roboty - wasze dane powędrują do Pekinu za darmo

Towarzysze z Komunistycznej Partii Chin zawsze chętnie pokazują tańczące automaty.

Helikon
Helikon
z
zmescience.com
dodany: 19.05.2026, 11:50:28
  • #
    technologia
  • #
    roboty
  • #
    chiny
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • 189
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (3)

Kto Ciebie podgląda przez kamerę internetową?
viaxe
z youtube.com
  • 0
Valetudo dla odkurzaczy (przynajmniej ten typ robota da się zabezpieczyć)
Glibnes
z valetudo.cloud
  • 0

Komentarze (189)

najlepsze

DziendobryMireczku
DziendobryMireczku
19.05.2026, 11:59:24 via Wykop
  • 258
Inni na pewno tego nie robia, prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Quassar
Quassar
19.05.2026, 20:48:38 via Wykop
  • 112
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
eSUBA94
eSUBA94
19.05.2026, 22:51:19 via Wykop
  • 23
@Quassar: ja zawsze wklejam paste moją autorską:
w Turcji znajdują szczątki balona meteo, balon ma flagę usa - Turcy i okoliczne kraje na to - BALON METEO, alternatywnie: Turcy znajdą taki sam 1 do 1 balon meteo z chińską flagą - Turcy i okoliczne kraje na to - SZPIEGOWSKI BALON

poprostu na świecie jest tak - usa może szpiegować, INNE KRAJE K---A NIE
  • Odpowiedz
CapsLock3
CapsLock3
CapsLock3
19.05.2026, 12:28:38 via Wykop
  • 101
A jakie ktos ma kupowac polskie? Jak w tym kraj nie ma przemysłu swojego,
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
20.05.2026, 02:41:26 via Wykop
  • 28
@CapsLock3: Nie ma i mieć nie będzie.
Nie po to jesteśmy USraelską kolonią by sami produkować.
My mamy kupować.
  • Odpowiedz
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
dziki-wienczyslaw
20.05.2026, 16:11:54 via Wykop
  • 0
Znajdź se definicje kolonii to może Ci łuski z oczu opadną.
A następnie ogarnij że nawet materiał inseminacyjny to import z ameryki.
I to nie tych świń od koryta.
  • Odpowiedz
joasiaasia
joasiaasia
joasiaasia
19.05.2026, 18:39:44 via Wykop
  • 92
lepiej do burgerów wysyłać i płacić 10x tyle za produkt + abonament dla korpo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

memmory47
memmory47
20.05.2026, 06:22:19 via Wykop
  • 9
@Dupa01: 20 lat w Afganistanie mówi coś innego. Może po prostu to kwestia zarządzanego narodu a nie hegemona.
  • Odpowiedz
Dupa01
Dupa01
Dupa01
20.05.2026, 06:43:44 via Android
  • 5
@memmory47: prawda, dobry argument.

Ale są też lepsze - np. Korea Płn vs Południowa, ewidentnie ten sam naród
  • Odpowiedz

arcxa
arcxa
19.05.2026, 20:40:46 via Wykop
  • 79
w sumie mam gdzieś czy jakiś ciapong będzie walić konia do nagrania z robota jak chodzę po domu bez gaci, a nawet mi to schlebia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

gnt_1
gnt_1
20.05.2026, 06:56:39 via Android
  • 15
@arcxa: na AliExpressie w polecanych będą ci się gacie wyświetlać xd
  • Odpowiedz
Wygryw_pospolity
Wygryw_pospolity
20.05.2026, 09:09:11 via Wykop
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
SowaWeronika
SowaWeronika
19.05.2026, 20:42:06 via Wykop
  • 48
Przynajmniej o tym wiemy i tego nie ukrywają.
Oczywiście firmy z usa wcale tego nie robią, porządne są, a dziwne zbiegi okoliczności z reklamami wyświetlający mi się po rozmowie to przypadek!
Używamy chińskich telefonów, routerów, systemów kamer etc, czy ten odkurzacz coś zmieni?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Paczek_w_masle
Paczek_w_masle
19.05.2026, 20:49:33 via Wykop
  • 17
czy ten odkurzacz coś zmieni?


@SowaWeronika: teraz znają układ mieszkania. Więc nie zdziw się, jak chiński odpowiednik ninja pokona Cię po ciemku na Twoim własnym terenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
SowaWeronika
SowaWeronika
19.05.2026, 20:52:03 via Wykop
  • 0
@Paczek_w_masle: router im wystarcza do mapowania :) ten odkurzacz to jest taki dodatek :) Zresztą jak masz telefon z akcelerometrem to nawet widzą kiedy idziesz na 2 i gdzie ma kibelek.
  • Odpowiedz

piekuo
piekuo
19.05.2026, 20:41:45 via Wykop
  • 43
o nie, chińczyk będzie znał mojego maila i rozkład mojego mieszkania ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

bubub
bubub
20.05.2026, 03:47:29 via Wykop
  • 7
@piekuo: Rozkład? Chyba nagrania z kamery ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
CybernetycznyMozgKorwina
CybernetycznyMozgKorwina
20.05.2026, 04:58:55 via Android
  • 23
@bubub: i siedzi jakis chińczyk przed monitorem i oglada to wszystko
" Oo teraz bedzie ciekawe, wjedziemy pod sofe moze nawet jakies drobne tam leżą"
  • Odpowiedz
kanis-sapiens
kanis-sapiens
19.05.2026, 13:03:02 via Wykop
  • 30
Nie trzeba robotów.
Wystarczy kupić chińską kamerkę wireless do monitoringu, lub miniaturowy wireless monitor, by dawać Chińcom to samo.
Te urządzenia działają tylko z dedykowaną appką chińską, a contrnt przesyłany jest za pośrednictwem chińskiej chmury.
Te urządzenia nie działają w powszechnych protokołach RTSP, ONVIF, tylko zamkniętych, własnych.
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

PuchaczLesny
PuchaczLesny
19.05.2026, 21:26:40 via Wykop
  • 26
@kanis-sapiens: wręcz NALEŻY kupować chińskie urządzenia. Kamery IP, urządzenia smart do domu, oczyszczacze, nawilżacze, roboty sprzątające z kamerami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wszystkie te urządzenia mają żałosne zabezpieczenia co prawie zawsze pozwala na instalację własnego oprogramowania. OpenIPC, buildroot, valetudo, esphome, libretuya, openwrt (tina). Daje to użytkownikowi pełną kontrolę nad urządzeniem a i możliwość rozszerzania możliwości za co normalnie musiałbyś zapłacić pieniążki firmie. Zyskujesz to czego nie
  • Odpowiedz
smk666
smk666
19.05.2026, 21:38:10 via Wykop
  • 28
bo Amerykanie w technologii są mocno zacofani


@voot:
Ostatnio youtube mi skręcił z tematów elektryki europejskiej na amerykańską to ociechuj z tymi ich instalacjami. Przepisy wymagają ochrony przeciwporażeniowej? Jebnijmy gniazdko GFCI przy zlewozmywaku po taniości i fajrant, po co komu różnicówka w rozdzielnicy? A że przewód puszczony za kartonem przez drewniany szkielet domu w ten sposób nie ma ochrony przed upływami do ziemi i jest o jeden gwóźdź do powieszenia obrazka
  • Odpowiedz
michalson18
michalson18
20.05.2026, 04:46:36 via Android
  • 27
Nie kupujcie chinszczyzny od chinczyka
Kupujcie najtansza chinszczyzne od europejczyka z max marzą
Nie oddawajcie swoich danych pekinowi urzywajac ich robotow
Oddajcie dane bankom, zabkom, fb, google za frr zeby oni mogili imnje sprzedać
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

jatylkonapiwo
jatylkonapiwo
jatylkonapiwo
20.05.2026, 19:14:13 via Wykop
  • 0
@michalson18: taki chińczyk przynajmniej moich informacji do skarbówki nie wyśle... w przeciwieństwie do polskich firm ;>
  • Odpowiedz
-Shifu-
-Shifu-
19.05.2026, 21:24:16 via Wykop
  • 24
Bez obaw, już od dawna gromadzą o nas dane i wiedzą o nas praktycznie wszystko co oglądamy, czego szukamy, gdzie jesteśmy, z kim rozmawiamy i co kupujemy.
-Shifu- - Bez obaw, już od dawna gromadzą o nas dane i wiedzą o nas praktycznie wszys...

źródło: 78

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

damch
damch
damch
20.05.2026, 06:29:55 via Wykop
  • 5
@memmory47: Jaki fake? Nie zdziwiło cię, ze wraz z rozwojem technologii populacja gołębi wystrzeliła?
  • Odpowiedz
memmory47
memmory47
20.05.2026, 08:53:35 via Wykop
  • 0
@damch: przyjrzyj się, to przecież model na rynek PAL, to nasz Europejski roboptak. Na zdjęciu widać USA czyli NTSC. Nie ma szans by tam latał, chyba że to piracki gołąb
  • Odpowiedz
Yazlav
Yazlav
Yazlav
19.05.2026, 22:53:54 via Wykop
  • 22
No tak, lepiej kupić od niemca, który produkcje i soft ma z Chin, a na koniec też odsprzeda chińczykowi Twoje dane, tylko końcowy produkt droższy.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zapaczony
Zapaczony
20.05.2026, 11:57:03 via Wykop
  • -1
@Yazlav: dlatego warto sie wstrzymac z takimi zakupami jeszcze do grudnia 2027, w ktorych wchodzi w zycie Cyber Resilience Act i nikomu produkujacemu i sprzedajacemu sprzet IoT itp. w UE raczej nie bedzie na reke wysylanie gdziekolwiek danych
  • Odpowiedz

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4177
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3137
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3069
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2636
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2353
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #ciekawostki
  • #nauka
  • #komputery
  • #zainteresowania
  • #stacjakosmiczna
  • #wydarzenia
  • #polska
  • #informatyka
  • #sztucznainteligencja
  • #ai
  • #internet
  • #swiat
  • #rozrywka
  • #motoryzacja
  • #programowanie

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking