Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko152
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

826

Niepokojące wyniki sondażu CBOS Blisko 70% młodych Polek nie chce mieć dzieci

Aż 68 proc. Polek w wieku 18-45 nie planuje mieć dzieci. To wynik sondażu CBOS przeprowadzonego w drugiej połowie 2022 r.

DziobakPepe
DziobakPepe
z
wprost.pl
dodany: 17.05.2026, 12:52:28
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    dziecko
  • 352
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (352)

najlepsze

szatanEK666
szatanEK666
17.05.2026, 13:38:25 via Wykop
  • 522
Czyli te 68% mozna wyslac w kamasze bo nie nadaja sie do niczego innego jak tylko na mieso armatnie
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czesterek
Czesterek
17.05.2026, 17:41:59 via Wykop
  • 147
Czyli te 68% mozna wyslac


@szatanEK666: Przecież wiele z tych 68% ma dzieci.


@niebieskatrytytka: @pioter_ciemiezca Właśnie że niebieska ma rację. W artykule nie pisze ile z przepytanych w badaniu kobiet JUŻ MA dzieci a ile nie. Bo co dziwnego jest w odpowiedzi 43 letniej kobiety, matki 4 dzieci że już nie planuje mieć dzieci? NIC. Tak samo jak 32 letnia kobieta mająca 2 dzieci na razie nie
  • Odpowiedz
Qullion
Qullion
17.05.2026, 17:51:01 via Wykop
  • 81
@szatanEK666: ktoś tu ogarnia na czym polegało to badanie czy po prostu debile z was?
Pytane były kobiety 18 - 45 bez względu na to czy posiadają dzieci. To badanie już się przewijało wielokrotnie.

@pioter_ciemiezca: Zwracasz komuś uwagę, a sam nie rozumiesz kogo pytano.
  • Odpowiedz
Saeglopur
Saeglopur
17.05.2026, 14:39:03 via Wykop
  • 350
Chyba że zobaczą egzotycznego gołodupca bez mieszkania, samochodu, obywatelstwa, hajsu ani nawet języka - wtedy inna gadka xD
Saeglopur - Chyba że zobaczą egzotycznego gołodupca bez mieszkania, samochodu, obywat...

źródło: f999708b369d95073cbedbab5d78e206ed4135a94aa0fa19f621b18cdcd40176

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ChciwyASasin
ChciwyASasin
17.05.2026, 17:54:45 via Wykop
  • 42
@Saeglopur: Może taka sytuacja #pdk
ChciwyASasin - @Saeglopur: Może taka sytuacja #pdk

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz
17.05.2026, 18:11:46 via Wykop
  • 68
@DarknaYolo: Higiena hindusów od dawna jest memem
A i hebanowi ksiąciuniowie, z uwagi na, co za zaskoczenie, ogólnie mniejszą ilość wody w Afryce, nie są zaadaptowani do europejskich standardów
mlotektouniwersalna_odpowiedz - @DarknaYolo: Higiena hindusów od dawna jest memem
A i...

źródło: murzyn sra w jeziorze

Pobierz
  • Odpowiedz
XeNinja
XeNinja
17.05.2026, 16:42:22 via Wykop
  • 260
Najwyższa pora.
XeNinja - Najwyższa pora.

źródło: HIhOKxGWgAAFCUm

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

GrzegorzPorada
GrzegorzPorada
17.05.2026, 18:18:41 via Wykop
  • 102
@XeNinja: Zrównać wiek emerytalny + jedno dziecko, jeden rok mniej do emerytury dla madki.
  • Odpowiedz
hospes
hospes
hospes
17.05.2026, 18:28:18 via Wykop
  • 79
@XeNinja: + powołanie do woja na tych samych zasadach co mężczyźni.
  • Odpowiedz
zagubionychromosom
zagubionychromosom
17.05.2026, 16:02:53 via Android
  • 186
Za dobrze im po prostu. Idą chude czasy to baby znowu zaczną chodzić jak w zegarku. Nie będzie psiecka i podróży do Dubaju tylko zajrze strach w oczy z powodu bezrobocia i zobaczą, że tylko na rodzinę mogą liczyć
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Czesterek
Czesterek
17.05.2026, 17:44:23 via Wykop
  • 33
@zagubionychromosom: Kogo stać na jakieś Dubaje? To jest margines bogatego społeczeństwa. Co do rodziny to właśnie nie każdy jest na tyle uprzywilejowany żeby mógł na jakąś rodzinę liczyć. Jak ty masz takie szczęscie to dobrze.
  • Odpowiedz
dafto
dafto
dafto
17.05.2026, 18:05:07 via Wykop
  • 39
Kogo stać na jakieś Dubaje?


@Czesterek: lol. Można trafić oferty lepsze niż w Kołobrzegu xD
https://www.pepper.pl/promocje/dubaj-7-nocy-w-5-hotelu-al-bandar-rotana-creek-z-wyzywieniem-hb-1605-23052026-at-wakacjepl-1231670
  • Odpowiedz
joey-jordison
joey-jordison
17.05.2026, 18:05:39 via Wykop
  • 147
Bezdzietne kobiety powinny pracować 5 lat dłużej od mężczyzn. W końcu one są największym beneficjentem tego systemu i czas z tym skończyć. Żyją dłużej, mniej wpłacają i żądają specjalnego traktowania.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
17.05.2026, 18:50:51 via Wykop
  • 24
@joey-jordison: cały system emerytalny w Polsce to jedno wielkie złodziejstwo i to się nie zmieni
jak ktoś szuka sprawiedliwości to nie w tym kraju
  • Odpowiedz
Polankowicz
Polankowicz
17.05.2026, 21:41:47 via Wykop
  • 7
@Milegodniawszystkim: Nie, nie jest. Weź kalkulator i policz. Niesrprawiedliwy to jest krus i konkordat kosztem społeczeństwa.

@gnijacy_wypok U nas się nie zmieni. Po prostu,wysokość enerytur zmusi ludzi do pracy,a do tego czasu rząd będzie dosypywał kasy, która by mogła iść na coś sensowniejszego.

@Taurus1989 Kolega hiperbolizuje. Powinien być równy wiek z bonusami za dzietność. A problemy, które opisujesz nikogo nie obchodzą. Równouprawnienie to też obowiązki. A jak nie
  • Odpowiedz
tenji
tenji
17.05.2026, 17:28:43 via iOS
  • 105
Przecież to są badania z 2022 roku. Teraz będzie pewnie z 80% darmozjadów.

Głosujcie nadal na anty męskie partie to będziecie pracować do śmierci na emerytury i benefity dla 100 procent feministek
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

AgresywnyKaloryfer
AgresywnyKaloryfer
17.05.2026, 18:13:34 via Wykop
  • 29
@tenji: Jaka jest promęska partia? Takie minimum, czyli zrównanie wieku emerytalnego i sprzeciw wobec poboru do wojska?
  • Odpowiedz
laress
laress
17.05.2026, 19:41:55 via Android
  • 17
Lepsza pro Rosyjska, niż pro Ukraińska.


@Ojciec_Dyrektor2: nieźle żeś odleciał xD Nie pałam miłością do Ukraińców, ale nazywanie prorosyjskim mniejszym złem to szkodnictwo
  • Odpowiedz
Obserwator90
Obserwator90
Obserwator90
17.05.2026, 18:54:29 via Wykop
  • 41
Moze i 70% polek nie chce mieć dzieci ale za to 100% chce przechodzić na emeryturę wcześniej ;)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

robert-kuzba
robert-kuzba
17.05.2026, 22:23:46 via Wykop
  • 1
Ja nie chcę, więc nie jest to 100%.


@tojadek: i nie musisz. Możesz pójść na emeryturę w wieku 65 lat. Po osiągnięciu 60 r.. nie idzie się z automatu na emeryturę.
  • Odpowiedz
tommek77
tommek77
tommek77
17.05.2026, 22:35:21 via Wykop
  • 8
@tojadek: Jak będziesz miał 60 lat to zmienisz zdanie.
  • Odpowiedz
bin-bash
bin-bash
bin-bash
17.05.2026, 18:15:11 via Wykop
  • 37
to sa ludzie zmanipulowani czesto przez media, ci sami ktorzy kupuja/adoptuja sobie psa lub nawet niektorzy desperaci kilka psow i laza z nimi kilka razy dziennie zaczynajac juz wczesnym rankiem i workiem na kupy i tak przez 15+ lat :D
Za randomowymi dziecmi malo kto przepada, ale za swoimi to skoczy sie w ogien i to jest najpiekniejsza forma milosci, budowanie relacji z dzieckiem to jest to co malo kto doswiadczy. Milosc
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

robert-kuzba
robert-kuzba
17.05.2026, 22:22:46 via Wykop
  • 10
@bin-bash: @aigorkuglarz to raczej pokłosie nowych czasów. Po co myśleć o rodzinie, kiedy możesz wyjechać gdzie i kiedy chcesz na zawołanie?
Po co dorzucać sobie obowiązki kiedy wokół jest tyle rozrywek?

Myślicie, że nasi dziadkowie by sobie robili dzieci, gdyby mieli komputery, internet, smartfony, siłownie, możliwość wyjazdu dalej niż poza swój powiat itp.?
  • Odpowiedz
PowiatowyBanan
PowiatowyBanan
PowiatowyBanan
18.05.2026, 05:39:43 via Wykop
  • 3
@bin-bash: @robert-kuzba jest proste wyjaśnienie, obaj macie rację, tylko pokazujecie inne aspekty rodzicielstwa. Z tego co wiem od ludzi posiadających dzieci - jak masz stabilną rodzinę, spoko pracę (którą lubisz i daje wystarczający hajs), kogoś by zostawić kaszojady chociaż na dzień, to rodzicielstwo jest dość znośne. No i jeszcze w miarę spokojne dziecko.
  • Odpowiedz
il682
il682
il682
17.05.2026, 19:08:56 via Wykop
  • 31
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

niedorzecznybubr
niedorzecznybubr
18.05.2026, 07:17:33 via Wykop
  • 0
@SmugglerFan: no mają, jeżeli są zdrowi
  • Odpowiedz
il682
il682
il682
18.05.2026, 15:43:07 via Wykop
  • 0
@SmugglerFan: lata inżynierii społecznej i nawet las z wilka wypędzisz. Bachory złe - kariera dom i "róbta co chceta". Z resztą nie dotyczy to tylko kobiet.
  • Odpowiedz
rafu
rafu
rafu
17.05.2026, 16:27:58 via Wykop
  • 29
Niech rodzą imigranci - ale zaraz, oni mają zarost...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pioter_ciemiezca
pioter_ciemiezca
pioter_ciemiezca
17.05.2026, 16:38:58 via Wykop
  • 12

Komentarz usunięty przez moderatora

ChciwyASasin
ChciwyASasin
17.05.2026, 17:56:30 via Wykop
  • 23
zarost


@rafu: To w niczym nie przeszkadza, prawaku! #pdk
ChciwyASasin - >zarost

@rafu: To w niczym nie przeszkadza, prawaku! #pdk

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Hity

tygodnia

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!
3111
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
Spawacz, kierowca, fryzjer płacą pełny ZUS. Artysta dostanie dopłatę od państwa.
2472
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
Deweloper nie dostal zgody na wycinkę starych dębów, więc powyrywał je.
2438
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik
2048
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
SENSACJA na Roland-Garros! Maja Chwalińska w półfinale!
1806
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #polska
  • #dzieci
  • #nieruchomosci
  • #zwiazki
  • #ekonomia
  • #rozowepaski
  • #gospodarka
  • #takaprawda
  • #spoleczenstwo
  • #logikarozowychpaskow
  • #ciekawostki
  • #antynatalizm
  • #p0lka
  • #dzietnosc
  • #przemyslenia

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking