Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko129
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
nusch
nusch

nusch

Dołączył 18 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3323
  • Znaleziska 3037
  • Mikroblog 286
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 34

356

Mocarstwo atomowe staje po stronie Iranu. "Będziemy chronić"

Pokaż treści 18+

Mocarstwo atomowe staje po stronie Iranu. "Będziemy chronić"

W tym kryzysie staniemy po stronie Iranu w każdy możliwy sposób. Będziemy chronić interesy Iranu. Irańczycy są naszymi braćmi, a ich ból i cierpienie to nasz wspólny ból powiedział Khawaja Muhammad Asif,

Barte_q
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 14.06.2025, 10:51:18
  • 159
  • #
    wojna
  • #
    iran
  • #
    izrael
  • #
    pakistan
nusch
nusch
nusch 14.06.2025, 22:02:25 via Wykop
  • -1
@Papinian: Indie mają też strategiczne partnerstwo z Polską, co w sumie wiele w praktyce nie znaczy.
znaczy że dajemy im twarz do europejskich rynków a oni zarabiają pieniądze również u tych klientów którzy bojąc się powiedzieć nie chcemy waszej shitty quality mówią "wolimy nearshoring od offshoringu"

441

Listonosza zobaczysz dwa razy w tygodniu, to nowy pomysł zreformowania Poczty.

Listonosza zobaczysz dwa razy w tygodniu, to nowy pomysł zreformowania Poczty.

Poczta Polska wprowadza program "doręczenia naprzemiennego", czyli wiecej awizo mniej doręczonej korespondencji.

Chlebek_Pyszny
z
money.pl
dodany: 13.06.2025, 18:57:20
  • 266
  • #
    pocztapolska
  • #
    kurier
  • #
    polska
  • #
    poczta
nusch
nusch
nusch 14.06.2025, 20:39:49 via Wykop
  • 1
paczkomaty na listy.


@Chosen_Fox: chłopie, mamy 2025, cyfryzacja, powszechny dostęp do internetu. Kto i po co ma te listy wysyłać ?
nusch
nusch
nusch 14.06.2025, 20:43:14 via Wykop
  • 1
gdy cała konkurencja już prawie dostarcza 7 dni w tygodniu oni będą iść w zupełnie drugą stronę


@slums: a może nie o to chodzi tylko o stopniowe "wygaszenie w piecu" co może wydawać się słuszniejsze niż zwolnienia grupowe które są i kosztowne i szokujace dla cięzko adaptujących się pracownków. A tak część która ma zdolnosć przejdzie stopniowo do innych firm, ktoś tam sobie dociągnie do emerytury, my nie będziemy musieć

460

W Krakowie strefa czystego transportu wchodzi w nowej wersji

W Krakowie strefa czystego transportu wchodzi w nowej wersji

Radni podjęli decyzję o przyjęciu nowej wersji strefy czystego transportu. Ograniczenia nie będą dotyczyć tych samochodów, które już są w posiadaniu krakowian.

Helix
z
lovekrakow.pl
dodany: 12.06.2025, 06:00:22
  • 209
  • #
    sct
  • #
    krakow
  • #
    transport
nusch
nusch
nusch 12.06.2025, 20:59:38 via Wykop
  • 4
@piotr3131: dobrze że nie ma u nas tylu huliganów co we Włoszech czy w UK bo by sie taki system nie utrzymał
nusch
nusch
nusch 13.06.2025, 08:32:51 via Wykop
  • 1
@jacekowski: tego najbardziej dochodowego w PL podobno trzeci raz nie wstawili: https://www.rdc.pl/aktualnosci/warszawa/ursus-fotoradar-aleje-jerozolimskie-zniszczony-fotoradar-rekordzista_iAjNFNYSsrHcpuTGWC3k

631

Katastrofa boeinga. Inżynier ostrzegał przed rokiem. "W kadłubach są wady"

Katastrofa boeinga. Inżynier ostrzegał przed rokiem. "W kadłubach są wady"

W kadłubach samolotów B787 Dreamliner i B777 są wady konstrukcyjne - te słowa, wypowiedziane rok temu przez inżyniera i sygnalistę z Boeinga, Sama Salehpoura, wywołały burzę w świecie lotnictwa. Jak podkreślał, maszyny te "mogą stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów".

Franker
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 12.06.2025, 12:51:26
  • 140
  • #
    indie
  • #
    lotnictwo
  • #
    samoloty
nusch
nusch
nusch 12.06.2025, 21:13:46 via Wykop
  • 1
@bisu: były przez to uziemione w Indiach https://economictimes.indiatimes.com/industry/transportation/airlines-/-aviation/dgca-directs-air-india-to-ground-all-six-boeing-dreamliners-on-safety-concerns/articleshow/18056887.cms

321

Nagranie katastrofy samolotu Boeing 787 Air India

Nagranie katastrofy samolotu Boeing 787 Air India

Wszyscy na pokładzie zgineli.

epll
z
x.com
dodany: 12.06.2025, 09:17:06
  • 108
  • #
    lotnictwo
  • #
    samoloty
nusch
nusch
nusch 12.06.2025, 20:06:09 via Wykop
  • 19
hinduska jakość serwisowania


@Anaheim: albo hinduskie oprogramowanie Boeinga outsourcowane do firmy HCL Technologies i inzynierem ze stawką $9/h. To dopiero początek największy zjazd jakości to ostatnie 10 lat a biorąc pod uwagę ile lat musi upłynac w lotnictwie czy automotive od napisania kodu do wejścia na rynek skutki w całej okazałości dopiero zobaczymy

42

Powiaty ignorują rozporządzenia, stawiając pismo prywatnej osoby ponad prawem

Powiaty ignorują rozporządzenia, stawiając pismo prywatnej osoby ponad prawem

Prywatna firma wstrzymała wdrożenia usług WMS dla baz RCN, twierdząc, że ich publikacja może naruszać Konstytucję. Żaden z 72 powiatów nie używa technologii firmy, a urzędnicy przyjęli, że pismo prywatnej osoby jest ważniejsze niż obowiązujące rozporządzenia, uchylając się od swoich obowiązków

konto usunięte
z
geoforum.pl
dodany: 11.06.2025, 06:01:55
  • 8
  • #
    nieruchomosci
  • #
    afera
  • #
    geodezja
  • #
    polska
nusch
nusch
nusch 11.06.2025, 09:06:14 via Wykop
  • 3
@TechPrawnik: niezłe fikołki :)
to ja zacytuje Art. 20. Konstytucji

„Społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych stanowi podstawę ustroju gospodarczego Rzeczypospolitej Polskiej.”

Elementem gospodarki rynkowej jest możliwość uczestniczenia w tym rynku przez obywatela na uczciwych zasadach. A te nie są możliwe kiedy lobby deweloperskie robi wszystko żeby zakup przypominał bardziej gre w pokera niż pozwalał aby cene regulowały mechanizmy rynkowe. To
nusch
nusch
nusch 11.06.2025, 10:27:24 via Wykop
  • -1
@TechPrawnik: jest kolizja dwóch wartości konstytucyjnych i ma znacznie zasada proporcjonalnośći. To że ujawnienie cen ma związek z indywidualnym prawem do ochrony to wyłącznie interpretacja. Po drugie ujawnia jednostka która upublicznia czyli samorząd, Geobid może co najwyżej przekazywać te dane samorządowi co pewnie już robi tylko w innej formie. I po trzecie jest orzecznictwo NSA stwierdzające że zanonimizowana cena to nie dana osobowa a jeżeli mówimy o zasadzie proporcjonaności (art
nusch
nusch
nusch 12.06.2025, 09:39:00 via Wykop
  • 0
Znaczenie ma to, że przepisy wprowadzono niezgodnie z wymogami Konstytucji (rozporządzeniem zamiast ustawą).


@TechPrawnik: gdzie ja pisze o jakimkolwiek rozporządzeniu ? pisałem wyłącznie o prawach wynikających z konstytucji

Cena w RCN

Po pierwsze nawet w samej petycji (https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/312023-petycja-w-sprawie )

279

Polska elektrownia jądrowa pod lupą ABW? Chodzi o 60 miliardów złotych

Polska elektrownia jądrowa pod lupą ABW? Chodzi o 60 miliardów złotych

Aktywiści ze Stowarzyszenia EKO-UNIA skierowali list do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, domagając się niezależnego audytu budowy elektrowni jądrowej w Choczewie. Wskazują na brak przejrzystości, zagrożenia korupcyjne i nieuzasadnione koszty sięgające 60 miliardów złotych.

murison
z
energetyka24.com
dodany: 10.06.2025, 11:21:32
  • 46
  • #
    energetyka
  • #
    atom
  • #
    ekologia
  • #
    afera
nusch
nusch
nusch 11.06.2025, 08:08:52 via Wykop
  • 28
@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: Pan prezes Gawlik ma doświadczenie w torpedowaniu atomu w PL od Okrągłego Stołu:
nusch - @mlotektouniwersalna_odpowiedz: Pan prezes Gawlik ma doświadczenie w torpedow...

źródło: obraz

Pobierz

385

Kupił auto z ogromnym długiem. "Siedem dni na zapłatę"

Kupił auto z ogromnym długiem. "Siedem dni na zapłatę"

Nie było żadnej informacji od urzędników przy rejestracji auta lub ostrzeżenia w bazie CEPiK. Okazało się, że na samochód zastaw nałożył ZUS i takich informacji próżno szukać tam, gdzie zazwyczaj kontroluje się używany pojazd przed jego zakupem.

Kolekcjoner_dusz
z
interwencja.polsatnews.pl
dodany: 10.06.2025, 14:16:58
  • 80
  • #
    prawo
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    pieniadze
  • #
    zgierz
  • #
    zus
nusch
nusch
nusch 10.06.2025, 18:47:04 via Wykop
  • 3
Po co instytucja, np. ZUS ustanawia zastaw na przedmiocie a potem go nie rekwiruje?


@armin-van-kutonger: po to żeby pokazać że zajęli nic nie zajmując, np znajomym, w artykule jest:

Dlatego poprzedni właściciel, bojąc się przejęcia długu, już teraz szuka osoby, która zadłużyła mercedesa.

- Udało mi się ustalić, że zastaw został zrobiony w 2011 roku w Poznaniu. Ja byłem ósmym właścicielem tego samochodu

3392

Afera: wybierasz InPost, dostajesz Allegro Delivery. Nowy trik Allegro?

Afera: wybierasz InPost, dostajesz Allegro Delivery. Nowy trik Allegro?

Zauważyłem, że mimo wyboru paczkomatu InPost, system automatycznie zmienia dostawę na Allegro Delivery. Bez ostrzeżenia, bez mojej zgody. Nagranie pokazuje, jak to wygląda w praktyce. Inni użytkownicy potwierdzają, że mają ten sam problem.

Marcepanowy_Detektyw
z
wykop.pl
dodany: 04.06.2025, 17:35:45
  • 441
  • #
    allegro
  • #
    inpost
  • #
    afera
  • #
    zakupy
  • #
    technologia
  • #
    oszukujo
nusch
nusch
nusch 10.06.2025, 17:17:05 via Wykop
  • 0
@Mietowy_: jeżeli są darmowe zwroty to po prostu nie odbierałbym paczki tylko kupił drugi raz

1843

Naśladowca Majtczaka na drodze ekspresowej S8 w Warszawie

Naśladowca Majtczaka na drodze ekspresowej S8 w Warszawie
dashcambandit
z
youtube.com
dodany: 08.06.2025, 08:18:49
  • 378
  • #
    warszawa
  • #
    prawojazdy
  • #
    polskiedrogi
nusch
nusch
nusch 09.06.2025, 06:58:12 via Wykop
  • 1
@WielkaZlaEntropia: przede wszystkim @dashcambandit powinien nauczyć sie że w Polsce nie ma ruchu środkowostronnego. Żadna sytuacja z filmu nie wystąpiłaby gdyby wszyscy się do tego stosowali
nusch
nusch
nusch 09.06.2025, 07:05:21 via Wykop
  • 0
przesadzil tylko zajeżdżając audicy przed maskę.


@Kapsztyn_real: swoja droga chyba zadziałały systemy wykrywania kolizji, zmiany pasa, dobra reklama dla Audi - zmiana pasa i dohamowanie wszystko jak po sznurku bez nadmiarowych ruchów. Człowiek by też dał rade ale Audi chwile wcześniej dosyć ospale jechało prawym pasem wiec strzał adrenaliny na pewno dodałby trochę nerwowości.
nusch
nusch
nusch 09.06.2025, 07:09:42 via Wykop
  • 0
@dashcambandit: no i ? a gdzie tam masz znak poziomy do skrętu w prawo ?

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

art. 16 pkt 4 PRD
nusch
nusch
nusch 09.06.2025, 10:15:58 via Wykop
  • 0
@dashcambandit: na zjeździe, masz zająć prawy skrajny pas którym można pojechać prosto a nie pas do zjazdu

2251

Ceny mieszkań będą jawne. Jest podpis prezydenta

Pokaż treści 18+

Ceny mieszkań będą jawne. Jest podpis prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek ustawę zobowiązującą deweloperów do publikowania cen oferowanych mieszkań. W cz

raszko754
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 06.06.2025, 14:58:44
  • 165
  • #
    wybory
  • #
    kredythipoteczny
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    kredyt
nusch
nusch
nusch 07.06.2025, 12:08:15 via Wykop
  • 0
najsłabszy (w sensie możliwości) klient miał takie same szanse jak największe korpo.


@crazy_wolf: i właśnie to się stało. W naszej rzeczywistości państwo jest elementem rynku bo jedynym szansą społeczeństwa żeby nie zostać ogranym było naciskanie na tą mikroregulacje która i tak wywołała mnóstwo kwiku.
szcz33pan
szcz33pan
06.06.2025, 07:22:48
  • 5450
Przedwczoraj RPP pozostawiłą stopy na niezmienionym poziomie - 5,25%, ale ekonomiści jednogłośnie mówią, że cykl obniżek stóp procentowych trwa.FRA PLN6x12 po ostatnim posiedzeniu lekko drgnął z 4,09 do 4,2 Rynek długu spodziewa się obniżki o 100 punktów bazowych stopy procentowej w ciągu roku. Pan Glapiński na wczorajszej konferencji wspomniał, że czeka na ważne odczyty, więc nie przedłużając - jak tam nasz kebab z budy i inflacja na kebabie?

10 stycznia 2022 zamówiłem kebaba
@szcz33pan +4817
Przedwczoraj RPP pozostawiła stopy na niezmienionym poziomie 5,75% a dziś jest ważny odczyt. A jak tam nasz kebab z budy i inflacja na kebabie?

10 stycznia 2022 zamówiłem kebaba z lokalnej budy i to samo zacząłem zamawiać co pół roku
10.01.2022 - cena 28,30 zł
09.12.2022 - cena 38,80 zł
31.05.2023 -
więcej
szcz33pan - Przedwczoraj RPP pozostawiłą stopy na niezmienionym poziomie - 5,25%, ale...

źródło: indeks_kebaba_2025_06

Pobierz
  • 264
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nusch
nusch
nusch 06.06.2025, 17:54:13 via Wykop
  • 0
@szcz33pan: Kebab z Chaty Wariata bez obowiązkowego Wariata z Frytkiami to żaden "przegląd koszyka" :)
  • Odpowiedz
ErogowyDrogowy
ErogowyDrogowy
28.05.2025, 12:35:26
  • 66
Mirki. Jaki byście chcieli limit prędkości na autostradzie i ekspresówkach?

A także wasza propozycja prędkości, w innych miejscach: Teren niezabudowany, Teren zabudowany, Strefa zamieszkania itd.

Piszcie w komentarzach?

Moje
ErogowyDrogowy - Mirki. Jaki byście chcieli limit prędkości na autostradzie i ekspres...

źródło: autostradazdjecie

Pobierz

twoja propozycja

  • 80 km/h lub mniej 3.6% (450)
  • 100 km/h 1.3% (161)
  • 120 km/h 9.6% (1197)
  • 130 km/h 7.5% (939)
  • 140 km/h 28.1% (3511)
  • 150 km/h 13.4% (1680)
  • 160 km/h 14.7% (1839)
  • 180 km/h 5.1% (640)
  • BEZ LIMITU SZYBKOŚCI 16.7% (2088)

Oddanych głosów: 12505

  • 429
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nusch
nusch
nusch 29.05.2025, 09:41:35 via Wykop
  • 0
@ErogowyDrogowy: bez jakiegokolwiek iimitu ale zakaz wyprzedzania z różnicą prędkości większą niż 40km/h + powyżej 180-200km/h obowiązkowa elektronika - LIDARy, kamery liczące na bieżąco droge hamowania i wykrywające pojazdy 'na horyzoncie' wymuszające odpowiednie wytracenie prędkości przed wyprzedzeniem samochodu na równoległym pasie ruchu. + to co już mamy w nowych samochodach - automatyczne awaryjne hamowanie przed kolizją na własnym pasie.
  • Odpowiedz

533

Dieselgate: Byli szefowie Volkswagena idą siedzieć. Afera kosztowała miliardy i

Dieselgate: Byli szefowie Volkswagena idą siedzieć. Afera kosztowała miliardy i

Ponad osiem lat po wybuchu Dieselgate sprawiedliwość wreszcie dopadła ludzi stojących za największym skandalem w historii niemieckiej motoryzacji. Trzej byli menedżerowie Volkswagena zostali prawomocnie skazani przez niemiecki sąd za oszustwo

oAutach_pl
z
oautach.pl
dodany: 26.05.2025, 11:11:11
  • 63
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
  • #
    ciekawostki
  • #
    motoryzacja
  • #
    volkswagen
  • #
    samochody
nusch
nusch
nusch 27.05.2025, 10:17:44 via Wykop
  • 4
@droga_krzyzowa: Komisja wykluczenia transportowego zawieszona, cała klasa polityczna oprócz Pauliny Matysiak zagłosowała za tym a jej własna partia zagłosowała za usunięciem jej z komisji. Wniosek => Newag ma bardzo dużo bardzo długich sznurków.
Może też była jakaś niejawna dyskusja/interwencja służb z której wyszło że taniej dla Polski i tak będzie płacić za pociągi własnym złodziejom niż płacić dwa razy tyle miliardów zagranicznym łapówkarzom - taki Alstom czy Siemens też mają

518

25 000 indywidualnych interpretacji podatkowych rocznie? Czy to nie patologia?

25 000 indywidualnych interpretacji podatkowych rocznie? Czy to nie patologia?

Tak sobie myślę, czy to nie jest porąbane, że podatki są tak niejasne, że urzędnicy muszą wydawać 25 k interpretacji rocznie? To jest 68 interpretacji dziennie! Ile to roboty dla urzedników. A mogłyby być prostsze przepisy albo minister mógłby wydawać więcej interpretacji ogólnych. Ciekawy podcast

esteka
z
youtube.com
dodany: 26.05.2025, 09:14:49
  • 52
  • #
    podatki
  • #
    urzadskarbowy
  • #
    skarbowka
  • #
    przepisy
  • #
    prawo
nusch
nusch
nusch 27.05.2025, 09:53:45 via Wykop
  • 1
Tam musi być takie bagno że pewnie z kilka pokoleń ciężkiej pracy potrzeba


@drona252: myśle że krócej, brakuje tylko jednej ustawy wprowadzającej osobistą sankcjonowaną odpowiedzialność urzędników zarówno za swoje złe decyzje jak i nie załatwienie sprawy w terminie. Gwarantuje że wyprostuje ich na krzesłach, zmniejszy ilość kawek a bagno samo wyschnie. Prawa w PL nie mamy idealnego ale też nie najgorsze wystarczy że będziemy się go trzymać

502

We Wrocławiu uruchomiono pierwszy w Polsce komputer kwantowy

We Wrocławiu uruchomiono pierwszy w Polsce komputer kwantowy

Politechnika Wrocławska może pochwalić się pierwszym w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej komputerem kwantowym. Maszyna, której nadano nazwę Odra 5, wykorzystuje technologię kubitów nadprzewodzących w niskiej temperaturze.

szyna352
z
dzienniknaukowy.pl
dodany: 23.05.2025, 09:54:23
  • 85
  • #
    polska
  • #
    komputerkwantowy
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
nusch
nusch
nusch 27.05.2025, 07:57:43 via Wykop
  • 0
widzę zasilanie ekogroszkiem, to teraz wiadomo dlaczego wszystkim na gaz kazali przejść ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

336

Mega mądra odpowiedź na kartkówce ...

Mega mądra odpowiedź na kartkówce ...

Komunizm poleg na tym że jeżeli np. było 2 facetów jeden nic nie robił a drugi ciężko pracował to zarabiał tyle samo A jeszcze kiepskie zdjęcie mi wyszło(:

Lubie_banany123
z
wykop.pl
dodany: 21.05.2025, 19:23:05
  • 196
  • #
    nauczyciele
  • #
    szkola
  • #
    polska
nusch
nusch
nusch 22.05.2025, 17:35:22 via Wykop
  • 3
jakie zwierzę ma wartość pieniądza i musi płacić za dostęp do podstawowych potrzeb? Tylko ludzie żyją w swoim najbardziej sprzecznym stanie


@Filippa: to żyj jak zwierze, nie posiadając nic co powstało w wyniku ciężkiej pracy i kapitalizmu, zacznij od oddania telefonu/komputera z którego to piszesz

612

Koniec bezcłowych zakupów z Chin. Unia wprowadzi nową opłatę za drobne przesyłki

Koniec bezcłowych zakupów z Chin. Unia wprowadzi nową opłatę za drobne przesyłki

Komisja Europejska zamierza nałożyć stałą opłatę w wysokości 2 euro na wszystkie małe przesyłki spoza UE, które obecnie nie są objęte opłatą celną.

zakoleo
z
biznes.interia.pl
dodany: 20.05.2025, 21:27:03
  • 223
  • #
    zakupyzchin
  • #
    aliexpress
  • #
    gospodarka
nusch
nusch
nusch 21.05.2025, 10:48:55 via Wykop
  • 2
Jakby taki Bosh, Siemens czy Philips produkowali tylko w EU, to wtedy cła na bezpośrednie zakupy z Chin miałby sens.


@monty16k: jakby tak było to właśnie cła nie byłby potrzebne bo te firmy mogłyby uczciwie konkurować wygrywając ceną czy jakością. Ale zajmują się innymi sprawami wiec potrzebują handicapa od polityków

38

Saule Technologies kieruje zawiadomienie do prokuratury przeciwko Columbus Eng.

Saule Technologies kieruje zawiadomienie do prokuratury przeciwko Columbus Eng.

Rozwijająca panele fotowoltaiczne z perowskitów firma Saule Technologies skierowała zawiadomienie do prokuratury przeciwko Columbus Energy. Jest to pokłosie semi-gangsterskiej działalności Piotra Kurczewskiego, który w identyczny sposób przejmował wcześniej inne obiecujące spółki.

Jossarian
z
gramwzielone.pl
dodany: 14.05.2025, 21:23:50
  • 20
  • #
    technologia
  • #
    perowskity
  • #
    olgamalinkiewicz
  • #
    ciekawostki
nusch
nusch
nusch 18.05.2025, 22:06:06 via Wykop
  • -1
@balrog84: mówisz o panelach na dachu i darmowej nieograniczonej przestrzeni. A niskoprądowe urządzenia typu jakieś smart czujniki wewnątrz budynków które dostają ograniczoną ilość światła dziennego w sposób pośredni - tak te kilka% może decydowac o tym czy projektować urządzenie z wymienianą baterią lub niezbędne będzie połączenie kablem na stałe. A to sie przekłąda na koszty instalacji/maintenance w skali
  • <
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14
  • Strona 7 z 14
  • >
  • wykop@nusch.pl

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 25.09.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 28.07.2011

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking