Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
nusch
nusch

nusch

Dołączył 18 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3255
  • Znaleziska 2971
  • Mikroblog 284
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 35

354

Tomografia komputerowa, a rozwój raka. Alarmujące badania z USA

Tomografia komputerowa, a rozwój raka. Alarmujące badania z USA

Tomografie komputerowe mogą odpowiadać za 5 proc. wszystkich nowotworów, które w ciągu roku rozpoznaje się w USA. To wyn

Antoni_deMON
z
twojezdrowie.rmf24.pl
dodany: 17.04.2025, 19:27:54
  • 170
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
nusch
nusch
nusch 18.04.2025, 08:59:58 via Wykop
  • 1
poglądowy wykonuje się minimalną dawką - jak nie widać wtedy patologii (co jest wystarczające w 90% przypadków) to dokładnego skanu przy użyciu wyższej dawki się nie wykonuje


@genburson: i student operator to ocenia ? czy tylko na papierze tak wygląda ta procedura?
nusch
nusch
nusch 18.04.2025, 11:01:39 via Wykop
  • 0
@BiznesJanusz: badanie masz w powiązanych
nusch
nusch
nusch 18.04.2025, 11:08:14 via Wykop
  • 0
Jest publicznie dostępne, trzeba poklikać trochę ale wyręczam:
nusch - Jest publicznie dostępne, trzeba poklikać trochę ale wyręczam:

źródło: tomo

Pobierz

327

Lekarze nie mogą wypisywać opioidów dla cierpiących pacjentów

Lekarze nie mogą wypisywać opioidów dla cierpiących pacjentów

Lekarze hospicyjni nie mogą wypisywać opioidów podczas teleporady. To efekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia, które miało walczyć z nadużyciami receptomatów. Przepisy miały zatrzymać niekontrolowany handel receptami na silnie uzależniające leki. Rykoszetem dostali jednak pacjenci paliatywni.

motvik
z
tokfm.pl
dodany: 16.04.2025, 17:46:44
  • 61
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    wydarzenia
  • #
    onkologia
  • #
    nowotwory
nusch
nusch
nusch 17.04.2025, 07:56:13 via Wykop
  • 1
@Sark: a ktoś skróci jak to rozporządzenie jest umocowane w obowiązującym prawie - na czym to oparli skoro taki receptomat niczym nie różni się od standardowego internisty debila który od 15 lat nie przeczytał nic oprócz medycyny praktycznej i tylko bije pieczątki pod lekami sponsorów swoich konferencji ?

344

Tak może wyglądać przyszłość stomatologii. Powstał ząb z laboratorium

Tak może wyglądać przyszłość stomatologii. Powstał ząb z laboratorium

Naukowcom po raz pierwszy udało się wyhodować ludzkie zęby w laboratorium. To przełomowe odkrycie, które może umożliwić pacjentom odrastanie utraconych zębów twierdzą badacze z uniwersytetu Kings College w Londynie.

murarz13
z
rmf24.pl
dodany: 15.04.2025, 04:46:23
  • 132
  • #
    stomatologia
  • #
    dentysta
nusch
nusch
nusch 15.04.2025, 15:40:22 via Wykop
  • 0
: Ja to samo czytałem kilkanaście lat temu.


@KornikDusz: troche tego się przez wykop przewinęlo, ja sobie archiwizuje na ciężkie czasy i być może kiedyś zamiast zrzutka.pl na 1mUSD pomoże jakieś nazwisko badacza i bilet na tani lot
nusch - >: Ja to samo czytałem kilkanaście lat temu. 

@KornikDusz: troche tego się p...

źródło: obraz

Pobierz

715

[Wykop efekt] Kierowca FORDA Taxi jeździ po warszawie i wymusza odszkodowania!

[Wykop efekt] Kierowca FORDA Taxi jeździ po warszawie i wymusza odszkodowania!

Post głównie do kierowców, którzy często jeżdżą przez Rondo Radosława.Piszę go aby Państwa uprzedzić przed kierowcą, który uczynił swoim źródłem dochodu wjeżdżanie w inne auta właśnie w okolicach Arkadii. Chodzi o jeżdżącego szarym, oklejonym jako TAXI, Fordem focusem EWI10972

zouzosi
z
facebook.com
dodany: 13.04.2025, 21:00:05
  • 54
  • #
    warszawa
  • #
    taxizlotowa
  • #
    uber
  • #
    taxi
  • #
    wykopefekt
  • #
    afera
nusch
nusch
nusch 14.04.2025, 07:22:15 via Wykop
  • 13
@zimowyporanek:
Pytać o nazwisko i skarżyć

Niedopełnienie obowiązków §1 .art. 231 KK :

Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego podlega karze pozbawienia wolności do
nusch
nusch
nusch 14.04.2025, 07:25:58 via Wykop
  • 2
@MaupaKingKong: dokładnie Niedopełnienie obowiązków §1 art. 231 KK w związku z §1 art. 65 KPA 'podlega karze pozbawienia wolności do lat 3'

712

"Na pewno nie ma pan nic do dodania?" "Nie, nic". Wyrok dla mecenasa

"Na pewno nie ma pan nic do dodania?" "Nie, nic". Wyrok dla mecenasa

W mediach funkcjonuje jako "mecenas od trumien na kołach". Jest oskarżony o spowodowanie śmierci dwóch kobiet, jutro usłyszy wyrok

Wacekponadprawem
z
tvn24.pl
dodany: 10.04.2025, 15:17:44
  • 106
  • #
    kozanecki
  • #
    trumnanakolkach
  • #
    adwokat
nusch
nusch
nusch 11.04.2025, 08:18:36 via Wykop
  • 0
@makler___gieldowy: SUVy powiny być zakazane na drogach publicznych, bezpieczenstwo jednego pojazdu nie powinno pogarszac bezpieczeństwa innych bo zaraz dojdziemy do tego że będziemy jeżdzić na 4 piętrze czołgu którego pierwsze 3 zajmują battery packi

1998

Skandal w Warszawskim szpitalu. Pacjenci byli przymuszani do wpłat na fundację.

Skandal w Warszawskim szpitalu. Pacjenci byli przymuszani do wpłat na fundację.

Chorzy na raka trzustki, by otrzymać nowoczesne leczenie w Państwowym Instytucie Medycznym MSWiA, byli przymuszani do wpłacania pieniędzy na fundację działającą przy szpitalu. Pazerność lekarzy nie zna granic.

Dr-Livingstone
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 07.04.2025, 05:40:22
  • 228
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wydarzenia
  • #
    panstwozdykty
  • #
    europa
nusch
nusch
nusch 07.04.2025, 07:27:24 via Wykop
  • 29
Zgodnie z prawem różnicę pokrywa szpital

to jest jakiś absurd. Jak ma tu nie być konfliktu interesów ? Powinna decydować niezależna od zarządzania budżetem szpitala/NFZ komisja złożona z ludzi z różnych miast a ci ludzie powinni podpisać oświadczenia że nie będą się prywatnie ze sobą kontaktować. Wszystkich nadużyć to nie usunie ale nie prowadzi do takiej patologii.
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nusch
nusch
nusch 07.04.2025, 09:18:24 via Wykop
  • 4
@Aster1981: dla pacjenta kontaktem byłby wciąż jego lekarz prowadzący który nie decyduje. Druga sprawa to fakt że producent Da Vinci stosuje praktyki à la HP ("w 2022 r. ok. 12,5 tys. zł kosztowały jednorazowe końcówki do robota") też jest skandaliczny. To wygląda jak bardzo droga subskrypcja tyle że z tokenem/żetonem w formie tych końcówek.
nusch
nusch
nusch 07.04.2025, 13:21:59 via Wykop
  • 1
tak dziala nowoczesna medycyna


@Aster1981: może i tak działa, nie zmienia to faktu że to jest patologia z którą inne branże też sie mierzą. Jeżeli kupujesz sprzęt na własność to na prawa patentowe już wyłożyłeś i nie powinieneś być zobowiązany do kupowania 'kartridży' żeby móc go używać. Troche metali( w tym szlachetnych), troche polimerów, silikonów i ceramiki. Tam nie ma żadnego rocket scienice jeżeli chodzi o ilość materiału czy nanoprecyzje

537

Aktywiści Greenpeace okupują kopalnię Turów. Chcą zakończenia pracy odkrywki

Aktywiści Greenpeace okupują kopalnię Turów. Chcą zakończenia pracy odkrywki

Aktywiści apelują do premiera o jednoznaczne wyznaczenie terminu zakończenia działalności zarówno odkrywki, jak i elektrowni w ciągu najbliższych lat. Pytanie, jak oni weszli i dlaczego tak potężne i ważne dla kraju obiekty pozostają bez ochrony.

Wojtula1378
z
energetyka24.com
dodany: 07.04.2025, 09:58:19
  • 108
  • #
    energetyka
  • #
    kopalnia
  • #
    gornictwo
  • #
    gospodarka
  • #
    wegiel
  • #
    polska
nusch
nusch
nusch 07.04.2025, 13:18:56 via Wykop
  • 1
niestety, ale nie można


@wojniz: mógłbyś rozwinąć jak masz coś do powiedzenia

564

Jest wzór tablicy ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA

Jest wzór tablicy ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA

Znak zakazu fotografowania stanowi biała tablica w kształcie kwadratu o boku 60 cm, z czerwoną obwódką o szerokości 3,35 cm, z umieszczonym na górze napisem ZAKAZ złożonym z liter w czarnym kolorze o wysokości 7,45 cm oraz z umieszczonym pod nim napisem FOTOGRAFOWANIA złożonym z liter w czarnym

powsinogaszszlaja
z
wykop.pl
dodany: 03.04.2025, 12:59:38
  • 289
  • #
    audytobywatelski
  • #
    prawo
  • #
    polska
nusch
nusch
nusch 03.04.2025, 18:03:47 via Wykop
  • 0
@bregath: i @panoptykon

813

Kłopot z polskim atomem. Umowa z Amerykanami wygasła.

Kłopot z polskim atomem. Umowa z Amerykanami wygasła.

Umowa z Westinghouse i Bechtel na zaprojektowanie polskiej elektrowni atomowej, która została podpisana jeszcze jesienią 2023 r. przez rząd PiS, formalnie wygasła z końcem marca. Jak informuje "Rzeczpospolita", trwają negocjacje, by podpisać nowy dokument.

federiczii
z
businessinsider.com.pl
dodany: 01.04.2025, 05:41:06
  • 215
  • #
    polska
  • #
    energetyka
  • #
    gospodarka
  • #
    prad
  • #
    energia
  • #
    atom
nusch
nusch
nusch 01.04.2025, 11:36:58 via Wykop
  • 3
jeśli na pewno są dobre niemieckie.


@titus1: tak najlepiej weźmy tych ludzi z Niemiec którzy zinfiltrowani ruskimi służbami doprowadzili do całkowitego wyłączenia atomu w Niemczech. To samo ryzyko jest z resztą gdziekolwiek w EU - jak ktoś będzie chciał projekt ztorpedować generując różne niby przypadkowe opóźnienia to będzie mógł to robić na poziomie wpływów w PL/FR i EU. Dlatego nie jest w interesie PL dawać komukolwiek wyłączności, nawet jeżeli na

415

Nowe ograniczenia w budowaniu domów jednorodzinnych

Nowe ograniczenia w budowaniu domów jednorodzinnych

Już niebawem zaczną obowiązywać kolejne ograniczenia dotyczące budowy domów jednorodzinnych. Inwestorzy będą musieli zwr

lubieDuzeiGrubeKredki
z
onet.pl
dodany: 30.03.2025, 20:39:04
  • 205
  • #
    polska
  • #
    panstwozdykty
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    prawo
nusch
nusch
nusch 31.03.2025, 14:31:23 via Wykop
  • 3
@epicentrum_chaosu: albo dac łapówke gminie czy kupić dom od lokalnego bonzo który przy sobocie organizuje grilla dla urzędników

Obejście wymogu będzie możliwe, ale to gmina musi wyrazić taką chęć

436

15 zdecydowanie najgorszych produktów z polskich sklepów

15 zdecydowanie najgorszych produktów z polskich sklepów

Najbardziej niezdrowe jedzenie, czyli subiektywna lista 15 produktów, których lepiej nie jeść zbyt często. Niektóre szkodliwe produkty mogą się nawet wydać neutralne czy wręcz dobre, jeśli chodzi o wpływ na zdrowie, dlatego pomyślałem, że taki temat będzie wartościowy.

mirekwirek
z
youtube.com
dodany: 23.03.2025, 06:49:42
  • 235
  • #
    zdrowie
  • #
    dieta
  • #
    jedzenie
  • #
    chudnijzwykopem
  • #
    odchudzanie
  • #
    medycyna
nusch
nusch
nusch 23.03.2025, 20:22:10 via Wykop
  • 0
@Platto @Mis_: w dobie AI można zrobić transkrypcje i wrzucić jeszcze raz w innego lektora z wideo

478

Rodzina sygnalisty w Boeingu pozwała firmę do sądu.

Rodzina sygnalisty w Boeingu pozwała firmę do sądu.

"Przyczynili się do jego śmierci": Rodzina tragicznie zmarłego w ub.r. sygnalisty w Boeingu pozwała firmę do sądu w USA. Bliscy Johna Barnetta oskarżają koncern o "kampanię prześladowań i zastraszania"

Anakee
z
bankier.pl
dodany: 21.03.2025, 17:43:33
  • 25
  • #
    lotnictwo
  • #
    samoloty
  • #
    aircraftboners
  • #
    usa
  • #
    afera
  • #
    trump
nusch
nusch
nusch 22.03.2025, 13:58:00 via Wykop
  • 1
@filippo-maldini: konfitura czy kapuś mało pasuja do kontekstu gdzie taki ktoś może się przyczynić do zmniejszenia ilości katastrof lotniczych. informator zbyt ogólny, jeżeli już to demaskator, ale mamy w PL Ustawe o ochronie sygnalistów i taki termin funkcjonuje już od jakiegoś czasu w obiegu prawnym

387

Uratował dziecko z rąk zabójcy. "Podjąłem ryzyko"

Pokaż treści 18+

Uratował dziecko z rąk zabójcy. "Podjąłem ryzyko"

"Michał Komorowski z Sosnowca próbował wezwać policję, gdy usłyszał, że jego sąsiadka woła o pomoc. Gdy służby nadal nie przyjeżdżały, zdecydował się przejść między balkonami do mieszkania kobiety. W środku stanął oko w oko z zabójcą."

paramedix
z
polsatnews.pl
dodany: 10.03.2025, 18:42:50
  • 73
  • #
    sosnowiec
  • #
    policja
  • #
    mordercy
  • #
    kryminalne
nusch
nusch
nusch 11.03.2025, 11:44:15 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2301

Rubio do Sikorskiego: powiedz "dziękuję"

Pokaż treści 18+

Rubio do Sikorskiego: powiedz "dziękuję"

Szef MSZ Radosław Sikorski zareagował na post Elona Muska, który odpisał, że "cały front by się załamał", gdyby wyłączył star linki. Elon Musk z klolei napisał: "Bądź cicho mały człowieku"

szklarskaporeba
z
tvn24.pl
dodany: 09.03.2025, 15:49:04
  • 846
  • #
    ukraina
  • #
    usa
  • #
    trump
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    wojna
nusch
nusch
nusch 09.03.2025, 18:41:39 via Wykop
  • -2
Internet satelitarny jest dostepny w Europie od dawna, tylko mało popularny, bo łatwiej i taniej mieć tutaj łącze kablowe. Zaletą starlinka jest globalny zasięg - możesz go mieć wszędzie, na oceanie, na antarktydzie, na pustyni, również tam gdzie nie mają zasięgu obecnie istniejące geostacjonarne satelity. Ale udostępnić internet dla danego określonego obszaru jak europa czy ukraina to nie jest jakiś szczególny problem. A już szczególnie udostępnienie go dla wojska, a nie dla

312

Klapa restrukturyzacji HREIT

Klapa restrukturyzacji HREIT

"Sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe kluczowej spółki w grupie HRE. Dewelopera czeka teraz upadłość lub sanacja. Obie drogi oznaczają, że stery w spółce straci Michał Sapota." Puls Biznesu

lukasz-medyk
z
pb.pl
dodany: 07.03.2025, 19:22:47
  • 51
  • #
    nieruchomosci
  • #
    hreit
  • #
    hreinvestments
  • #
    ekonomia
nusch
nusch
nusch 08.03.2025, 15:39:00 via Wykop
  • 2
@cyk21: niem za co minusujo - to jest własnie clou sytuacji - sprzedawanie dziury w ziemi konsumentom powinno być prawnie zakazane dopóki deweloper nie włoży jakiegoś poręczenia o wartości inwestycji

1081

Sezon na samozapłony śmieci oficjalnie rozpoczęty.

Pokaż treści 18+

Sezon na samozapłony śmieci oficjalnie rozpoczęty.

Ponad dwadzieścia zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasi pożar w zakładzie recyklingu odpadów w Przysiece Polskiej. Palą się dwie duże hałdy śmieci, głównie tworzyw sztucznych. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną powstania pożaru. Dogaszanie może potrwać wiele godzin.

konto usunięte
z
elka.pl
dodany: 07.03.2025, 05:16:28
  • 68
  • #
    patologiazewsi
  • #
    rakcontent
  • #
    wydarzenia
  • #
    polska
nusch
nusch
nusch 08.03.2025, 14:48:19 via Wykop
  • 0
@kastrator2: i jeszcze dostajesz 100mld za brak emisji https://wykop.pl/link/7664143/prawie-100-mld-zl-ze-sprzedazy-emisji-co2-trafilo-do-budzetu-panstwa
@bart39 610

Prawie 100 mld zł ze sprzedaży emisji CO2 trafiło do budżetu państwa

więcej

580

Ruszyły deportacje. Donald Tusk: Rozbijamy gruzińskie gangi

Pokaż treści 18+

Ruszyły deportacje. Donald Tusk: Rozbijamy gruzińskie gangi

Ruszyły deportacje z Polski - przekazał w środę Donald Tusk. Kraj opuściło 17 mężczyzn z Gruzji.

rybak_fischermann
z
polsatnews.pl
dodany: 05.03.2025, 13:35:32
  • 149
  • #
    gruzja
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    polska
nusch
nusch
nusch 06.03.2025, 15:34:14 via Wykop
  • 0
@Saeglopur

Gruzini mają najwyższy odsetek przestępstw w Polsce pośród wszystkich grup etnicznych i kierunków migracji. To są zwyczajnie liczby, już ponad 10% z nich jest w polsce karana

Nie twierdze że nie ale wciąż trzeba by ten odetek ich imigracji zestawić z całą Gruzją.

byli daleko i bez wielkiego kontaktu z nami xD

Też nie do końca , ednak Polacy dużo podrózują tam turystycznie, dobra opinia o Gruzji w PL może
kiedys_mialem_tu_konto
kiedys_mialem_tu_konto
kiedys_mialem_tu_konto
24.01.2025, 04:51:37
  • 1871
Cześć Mirki i Mirabelki, znowu potrzebuję waszej pomocy. Na początku 2022 roku dodałem wpis na mirko odnośnie problemów z deweloperem Soltra z legnicy.

Bardzo mi wtedy pomogliście, sprawa nabrała dużego rozgłosu i nawet zainteresowały się nią media.

tldr:
- Deweloper dostaje
  • 246
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nusch
nusch
nusch 24.01.2025, 09:53:50 via Wykop
  • 0
@kiedys_mialem_tu_konto

mimo otrzymania przedsądowego wezwania do zapłaty.

to dlaczego dalej z tym nie idziesz do sądu a do prokuratury ? w prokuraturze mozesz ścigać jakieś oszustwo/wyłudzenie ale pewnie rozbije sie i tak na tym że sąd musi ocenić kto ma racje. Więc tracisz niepotrzebnie czas bo z tego co piszesz okoliczności są jasne - musisz zmusić go sądem do sprzedaży bez klauzuli ze akceptujesz wady w wykonaniu lub do zwrotu różnicy
  • Odpowiedz
nad__czlowiek
nad__czlowiek
26.12.2024, 09:35:45
  • 34
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nusch
nusch
nusch 01.01.2025, 08:32:22 via Wykop
  • 0
Każdej osobie poświęca max 15 minut co daje max 5 godzin wygodnej pracy z domku.


@nad__czlowiek: to może zacznij liczyć ile jako programista faktycznie stukasz w klawiature tworząc kod. Ale tylko ten który faktycznie zacommitujesz.
  • Odpowiedz
Ziutek_Grabaz
Ziutek_Grabaz
Ziutek_Grabaz
18.11.2021, 18:12:32 via Android
  • 1
Są jakieś alternatywy dla infaktu?
Szukam czegoś innego z apka i latwymi płatnościami z dodawaniem kosztów. Szukam bo już druga podwyżka opłat w ciągu roku, dodatkowe płatności za wszystko np. pit i pare innych wpadek np księgowa ktora liczyla ze ja będę wiedział więcej niż ona o księgowości.

1-3 faktury, do 5 faktur kosztowych.

Infakt proponuje nową stawkę 220 netto.
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nusch
nusch
nusch 18.12.2024, 15:16:16 via Wykop
  • 0
@zibizz1: @pralek po nowym ładzie jakoś(ć) @inFakt mocno spadłą do dziś DRA trzeba ręcznie przeklikiwać w zewnętrznym absurdalnym systemie. Nie ogarniają w pełni w aplikacji żadnych zmian prawnych typu wakacje ZUS nie ma tak podstawowej informacji ile mam zapłaicić na głównym ekranie, trzeba o wszystko dopytywać lub zgadywać jak wypełniać zewnętrzne formularze, nie obsługują przekroczenia rocznej podstawy wymiaru składek emerytalnych, księgowe kiedyś proaktywne dziś nie potrafią nawet czytać
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 14
  • Strona 8 z 14
  • >
  • wykop@nusch.pl

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 25.09.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 28.07.2011

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking